Heilo Econtact Open Monumentendag kapel Willibrordus- stichting in de schijnwerpers HEILOO 30 11 GEMEENTE Raad en (raads)commissies Openingstijden Bezwaar maken Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST li SEPTEMBER 2013 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Zaterdag 14 september is het Open Monumentendag. Dit jaar staat op deze dag de grote kapel van de voorma lige Willibrordusstichting in Heiloo centraal. Hier vindt om 10.00 uur de opening plaats door wethouder Jacob Ouderkerken. Dit is tegelijk het startsein van de restaura tie van de koperen koepel. Op het GGZ-terrein zijn allerlei activiteiten georganiseerd. Verder openen veel monu menten in Heiloo de deuren. Thema 'Macht en Pracht' Het landelijke thema voor de monumentendag dit jaar is 'Macht en Pracht'. Heiloo zet daarom het imposante hoofdge bouw en de grote kapel daarachter van De Willibrordusstich ting in de schijnwerpers. Het zijn mooie uitingen van pracht. Activiteiten Willibrordusterrein 10.00 tot 11.00 uur: opening Open Monumentendag en startsein van de kapelrestauratie. 11.00 en 14.00 uur: act van Falklandtoneel op het graspo dium achter de kapel. 11.30 en 14.30 uur: begeleide wandeling over het terrein met een doorsteek naar Ter Coulster. 13.00 tot 14.00 uur: muzikaal optreden met leerlingen van de muziekschool: Femke Boyd (harp), Sander Bos met Hidde Offerhaus (hobo en harp), Emma en Jasmijn (harp en viool), Guda Ykel en Naomi de Bruijne (harp en viool). 14.00 - 16.00 uur: tangodansen in de kapel door de Tangostudio Alkmaar. 11.00 - 17.00 uur: tentoonstelling archeologische vondsten van het vroegere kasteel Ypestein in Museum Baduhenna. 11.00 - 17.00 uur: tentoonstelling van de indrukwekkende geschiedenis van de psychiatrie op het GGZ-terrein in Museum Willibrord. De hele dag staat er een stand van de Vereniging Oud Heiloo voor de kapel. Hier kan men terecht voor informatie. De stand is tevens het startpunt voor de begeleide wande lingen. Verder is de Trog (de oude veestal) achter op het GGZ-terrein open om iets te drinken. Ook in de kapel zijn consumpties verkrijgbaar. Meer monumenten in Heiloo open In Heiloo openen de volgende interessante monumenten ook hun deuren: Het terrein van onze Lieve Vrouw ter Nood met het naast gelegen klooster (Hoogeweg 65/ hoek Kapellaan). De Hutkoffer (Herenweg 21). Op dit moment in restauratie, maar open om van binnen te bekijken. De Witte Kerk (Herenweg 32). De Varnebroekermolen. Deze is weer terug na een restauratie van enkele maanden. Ter Coulsterbos. Is ook opgenomen in de georganiseerde wandeling vanaf GGZ-terrein, maar is ook heel goed op eigen gelegenheid te bekijken. Zie hiervoor de opgehan gen informatiepanelen. Informatie Open Monumentendag Heiloo Er is een informatieboekje over de monumenten in de regio Noord-Kennemerland die open zijn. U kunt dit boekje afha len bij de informatiebalie van het gemeentehuis. Op de landelijke website vindt u het volledige programma van de Open Monumentendag en meer uitleg over de te bezoeken monumenten: www.Openmonumentendag.nl (op te zoeken per plaats). Ook kunt u op onze website terecht voor meer informatie: www.heiloo.nl/gemeente onder "Over Heiloo - monumenten". GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden di t/m vrij 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 13.00 uur Vergaderingen raadscommissies De raad van de gemeente Heiloo heeft vier raadscommissies: Maatschappelijke Zaken, Bestuurlijke Zaken, Openbare Ruimte en de Auditcommissie. Deze commissies adviseren de gemeenteraad. De raads commissievergaderingen beginnen om 20.00 uur in de raadzaal (of B&W kamer) van het gemeentehuis en zijn openbaar. Inspreekrecht Tijdens een commissievergadering kunt u inspreken over onderwerpen die op de agenda staan of over onder werpen die u onder de aandacht van de commissieleden wilt brengen. De commissieleden staan open voor uw mening en nemen uw mening mee bij de afwegingen die zij maken over onderwerpen die ze bespreken. Wilt u gebruik maken van het inspreekrecht dan vragen wij u dit voorafgaand aan de vergadering telefonisch of via e-mail te melden aan de commissiegriffier van de gemeenteraad. Agendapunten voor de komende commissievergaderingen Naast de vaste punten staat op de agenda: Maatschappelijke Zaken, maandag 16 september Kaderstelling accommodatiebeleid Bespreeknotitie van WD over Dojo 't Loo Bestuurlijke Zaken, dinsdag 17 september Toekomstvisie 2030 Strategische Regionale Samenwerking Winkeltijdenverordening Heiloo 2013 Vergaderschema 2014 Openbare Ruimte, woensdag 18 september Bestemmingsplan Holleweg 50a Heiloo Bestemmingsplan Zevenhuizerlaan 54 54a Heiloo Bestemmingsplan Koningsveld Heiloo Welstandsnota Heiloo 2013 Reglement van Orde Adviescommissie Ruimtelijke Kwaliteit Heiloo (ARKH) Benoemen plaatsvervangend voorzitter raadscommissie Openbare Ruimte Beeldkwaliteitsplan met welstandscrite ria Nieuw Varne Voorontwerpbestemmingsplan Westerweg 332 Geluidswal Plan Oost. Dit agendapunt schuift door naar de commissiever gadering Openbare Ruimte van 16 oktober. Auditcommissie, donderdag 19 september Controleprotocol voor de accountants controle jaarrekening 2013 inclusief normenkader 2013 Rapport Rekenkamercommissie: doelformulering en realisering van het beleid voor de publieke diensten Frauderisicoanalyse Meer informatie of aanmelden inspreken Wilt u meer informatie over de agenda of wilt u zich aanmelden om in te spreken, neemt u dan contact op met de commissiegriffier van de gemeente raad van Heiloo, mevrouw D. van der Schuur, via telefoonnummer 072 535 6793 of via griffie@heiloo.nl. Als een besluit rechtstreeks gevolgen voor u heeft, kunt u hiertegen bezwaar maken. Dit doet u in een brief bin nen zes weken nadat het besluit is verzonden. In dit bezwaarschrift zet u in elk geval uw naam, adres en hand tekening, de datum, een omschrijving van het besluit en de reden waarom u het niet met het besluit eens bent. Het bezwaarschrift stuurt u naar degene die het besluit heeft genomen: bur gemeester of burgemeester en wet houders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Dit staat vermeld in de tekst over het besluit. Vragen om schorsing Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Het besluit blijft van kracht. Bij een spoedeisend belang kunt u een voorlopige voorziening (schorsing) aanvragen bij de voor- zieningenrechter van de rechtbank Alkmaar, sector Bestuursrecht, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Hiervoor betaalt u griffierecht.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 11