2013 2014 Op de internationale catwalks kwam voor het komende najaar een grote diversiteit aan trends voorbij: zwart kant, dierenprints, mannelijke snits, nep-bont, met als brave tegenhanger de ouderwetse ruit. Verder belooft het een jaar te worden met veel leer, 'chunky' schoenen en een nieuwe roklengte (niet mini, niet maxi, maar ergens daar tus senin...) Het advies dat de trendwatcher de consument dit jaar geeft is: Pak uit met ruit! Er is wat lef voor nodig, maar in modeland kijkt men er niet van op als je je van top tot teen hult in een ruitjeslook. Subtiel dragen kan natuurlijk ook, met een klein detail in sjaals, een jack of in de omslag van een broek. Met de ruit kun je ook prima uit de voeten als je aanhan ger bent van de 'girls will be boys-modetrend' oftewel de androgyne look. Koren op de molen van liefhebsters van pak, stropdas en bretels. Lekker stoer en funky in combinatie met zwart kant. De vernieuwing in de mode zal vooral te zien zijn in de nadrukkelijke aandacht voor uitgesproken coupes. Tail oring, klassieke kleermakers-tech nieken als moulage, wint aan belang. Verder wordt er gespeeld met accentueren van effecten. Grootse styling mag; van kleding, maar ook details als kragen, manchetten en strik ken nemen volumieuze vormen aan. Everyday Folk Een trend die is geïnspireerd door Zwitserland, met veel aandacht voor breisels als vesten, grote sjaals en oversized truien. Ook de lange bodywarmer is een must! Traditionele stoffen als jacquards krijgen een mo derne uitstraling door heden daagse bewerkingen. Het modebeeld van het komende seizoen is veelal bedekt, en dat betekent hoogge sloten halsen, grote kragen, veel draperieën en wikkelvormen. De thema's voor het komende najaar zijn: Romantiek Het centrale thema romantiek toont folkoristi- sche, poëtische, mystieke, gotische, nostalgische en Germaanse invloeden. Zwart is een dominante tint dit seizoen, maar ook winterwit en warme, rijke kleuren als donkerblauw, donkergroene en donkeraubergine doen van zich spreken. Accent- kleuren zijn goud, geel en grijs. Binnen dit thema mag kant uiteraard niet onbreken. Kant- en kant dessins zijn niet meer alleen voorbehouden aan sensuele vrouwenkleding: we kunnen een cross over verwachten met sportfashion (bijvoorbeeld in jacks) en zelfs met mannenmode. Een stoere touch wordt gegeven door prints, studs en canvas met leer. Elegance Leef je uit in een ultieme vrouwelijkheid, inclu sief mooie accessoires en hoge hakken. In dit thema zijn grafische en ritmische dessins (retro) te vinden. Bont is erg belangrijk. Niet het natuur lijke bont maar stijlvol en gekleurd bont. Naast de nette blazerjasjes zien we ook hier de trui, al dan niet versierd met strasssteentjes. Barok Het laatste thema heet barok. Voor de geklede stijl en kleed-momenten. Het is een bijzonder en rijk thema. Rijk in luxe materialen en versie ringen. Denk aan velours, lurex garens, kant en barok type dessins. Broeken met dessins zijn in dit thema erg belangrijk. Truien zijn het helemaal deze winter Truien zijn in ons landje altijd welkom, welk seizoen het ook is. En truien zijn ook deze winter weer helemaal trendy. Met al die chique en ge klede mode met blazers, jasjes en jurken hadden ze wat aan belang ingeboet, maar ze zijn weer terug. En hoe! Om helemaal verliefd op te worden. Een trui is winter 2013 2014 niet zomaar een trui. Het is een kunststuk! Een item om mee te pronken. Zoals de truien met kleu rige bloemenpatronen. Alsof de bloemen erop geborduurd zijn, maar dan wel op een heel artistieke manier. Hoe draag je de nieuwe wintertruien? De nieuwe wintertruien laten zich gemakkelijk dragen. Lange model len kun je in het tussenseizoen met blote benen, stoere boots en een dikke sjaal dragen. De kortere modellen draag je op een koker- rok of een rokje met Schotse ruit. Voor een stoere combina tie draag je er een leren broek onder. Truitjes net even onder het middenrif doen het heel mooi op een rok met hoge taille of over een jurk. Houd je van een schoolmeisjeslook draag dan een bloesje met wit kraagje onder je trui. Combinaties te over! De tas als modestatement Met een tas maak je een mode statement. Het komende sei zoen ligt de nadruk op metallics, high shine en color stitching. Opvallend is dat het thema 'donker en mysterieus' het goed doet en mooi gecombineerd kan worden met het thema 'glamo rous', dankzij het gebruik van glanzende materialen en studs. Metallic is een echte eyecatcher en is in veel modellen terug te vinden. Subtiel als piping of als hoofdbestanddeel van een shopper. Lak krijgt ook meer aandacht, vaak van 'top tot teen', en soms slechts verwerkt als een klein detail. Heel trendy is het combineren van diverse lakkleuren door elkaar. Is in het lak een lichte glitter verwerkt, dan komt u helemaal spetterend voor de dag. Voor de feestdagen of een avondje uit zijn de door gestikte handtasjes met ketting populair. Trends voor de heren Voor de heren zijn ver schillende stijlen gesig naleerd op de modeshows. De dandy Italiaanse snit, met smalle broeken en slanke silhouetten, domi neert het beeld. Daar naast werd een stoere look getoond: ruig, grof, stoere boots, scheeps- en 'houtje-touwtje'jas sen en dikke breisels, waaronder zelfs gebrei de colberts. De colberts en vesten zijn zijn over het algemeen double breasted uitgevoerd. Populaire winterjacks zijn sportieve 'soft bubble' jassen, kort in felle kleuren, met of zonder capuchon, met echte veren of nepve- ren. Bijna elk merk heeft wel een aantal kleuren in het assorti ment. De herfstkleuren zijn donkergroen, donkerrood en donkerbruin.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 13