Monumentenweekend in de regio Zoete traktatie tegen bittere ziekte Bouw hervat Triade toren BI Gamen bij Conquista Jackie Roofer's big band bij de Jazz Session Club Vredeburg Egmondse bakt koekjes voor het goede doel NIEUWS UIT DE REGIO Reünie in Joeb KAPEL INGEZONDEN MEDEDELING KLEUR Claudia Dietrich uit Egmond bakt heerlijk Pink Ribbon-koekjes voor het goede doel. Aangeleverde foto EGMOND - Hobbybanketbakker Claudia Dietrich uit Egmond aan den Hoef zoekt sponsors voor haar koekjesactie tegen borstkanker. Haar vanille bat- tons in de vorm van roze lint jes (het symbool van Stichting Pink Ribbon) leverden vorig jaar bijna 600 euro op voor Pink Ribbon. Eén op de acht vrouwen krijgt borstkanker en het is zelfs doods oorzaak nummer 1 voor vrouwen tussen de 35 en 55 jaar. Jaarlijks krijgen 15.000 mensen de diagnose borstkanker (dit zijn er 41 per dag!) waaivan 3.200 het niet overleven. Daarom financiert Pink Ribbon projecten en onderzoeken op het gebied van behandeling, nazorg en langetermijneffecten van borstkan ker, met als doel een beter en langer leven voor de borstkankerpatiënt. Claudia vindt het jammer dat vorig jaar vanwege de kosten niet de hele opbrengst naar Pink Ribbon kon. Ze zoekt daarom sponsors voor ingre diënten en verpakkingsmateriaal. Wilt u met uw bedrijf, stichting, ver eniging of school een bijdrage leve ren aan dit sympathieke initiatief? Dat kan door ingrediënten te spon soren, afhaalpunt te worden en/of koekjes te bestellen. „Ik vind het knap wat Claudia voor elkaar krijgt in haar keuken," vertelt Claudia's nicht, Heiloose schrijfster Suzanne Buis. „Het is een mooi eerbetoon aan onze oma die aan borstkanker is overleden. En de koekjes... die zijn ongelooflijk lekker." Plaats uw bestelling en/of meld u als sponsor! info@dezoetesensatie.nl. De actie is te volgen via www.facebook.com/ dezoetesensatie. AKERSLOOT - Het Monumentenweekend is een unieke kans om een monument niet alleen van buiten maar ook van binnen te bezichtigen. In Akersloot zijn diverse objecten te bekijken waaronder het Gemaal 1879. Ondanks het feit dat het gemaal in de zomer op zondagmid dag bezocht kan worden, zeggen velen uit Akersloot en omgeving: „Ik kom hier voor het eerst, ik rijd er regelmatig langs, maar ben nog nooit binnen geweest." Tussen het Hotel Akersloot en het doip ligt dit bijzondere waterstaatsmonu ment, gebouwd in 1879 als opvolger van een windmolen. Het gemaal deed dienst om het gebied tussen Egmond, Heiloo, Castricum en Akersloot op het juiste wateipeil te houden. Centraal in het gebied ligt Limmen en de polder die bemalen werd was dus dan ook de Groot- Limmerpolder met tot 1977 een eigen polderbestuur, waarna water schap 'Het Lange Rond' tot 2003 de scepter over de polder zwaaide. In 1985 werd het gemaal een provin ciaal monument. In 1990 nam een nieuw gemaal de functie over, maar met het monumentale werktuig kan EGMOND - Het JOEB gebouw aan de Herenweg 69 te Egmond- Binnen, wie is er niet opgegroeid? In het Patronaatsgebouw van 1942 tot en met 1955, op de kleuterschool en bij de kabou ters van 1956 tot en met 1967 en in JOEB van 1968 tot nu! Het gebouw is hard aan onderhoud toe, maar er is gekozen voor een nieuw JOEBgebouw bij de Schulp, waardoor het culturele leven van Egmond-Binnen meer gecentreerd wordt. Zondag 15 september wordt de laatste van de vier reünies gehouden voor de jongeren die geboren zijn van 1980 tot en met 1989. De reünie begint om 16.00 uur en om 18.00 gaan ze barbecuen. Heb je er zin in? Meld je dan aan op hafre@ planet.nl of bel Fred Valkering op tel. 072-5070599. In verband met de barbecue wil men graag weten hoeveel oud Joepers er komen. tot op de dag van vandaag worden gemalen. Beide dagen is het gemaal geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Als extra attractie vindt er een expo sitie plaats in de ketelruimte van het gebouw. De dames Joyce van LIMMEN - Woensdag 11 septem ber is er Club, en is Conquista voor iedereen tussen 9 en 12 jaar geopend. Van 14.00 tot 17.00 kun je even binnen stap pen om te internetten, knutse len, tafelvoetballen en gezellig een potje te poolen. Vrijdagavond 13 september: Club - Xtra XL. Open inloop van 19.00 tot 23.00 uur. Vanavond even geen huiswerk, maar lekker genieten van het weekend. Zaterdagochtend 14 september is Kids, van 10.30 tot 12.00 uur. Iedereen kan een mooie tekening maken, maar kan Bruggen en Marijke Lips exposeren respectievelijk met handgemaakte sierraden en gemengde technieken. jij ook een levensechte 3D teke ning maken? Vandaag laten ze je de kneepjes van het vak zien en komt je tekening echt van het papier. Zaterdagavond 14 september is er bij Club - Xtra een twee in één game avond. Vanavond zijn beide ruimtes geopend van 19.00 tot en met 22.00 uur. Waar je aan de ene kant een potje poolbiljart kan spelen, kun je aan de andere kant je tegenstander proberen te verslaan op de WII. Als je liever een ouderwets bordspel wil doen kan dat natuurlijk ook! Jongerencentrum Conquista, Kerkweg 50 te Limmen, www.conquista.nl. REGIO - Bot Bouw Initiatief heeft de bouwwerkzaamheden van Triade Toren III hervat. De derde toren van Triade, waarin nog enkele appartemen ten te koop zijn, wordt een appartementencomplex welke qua stijl en afwer king net zo luxe wordt als de twee reeds bestaande Triade torens; Toren I en II. De kenmerken van Toren III zijn onder andere een volledig verdiepte parkeergarage met daarin voor elk appartement een parkeerplaats. Vanuit de afgesloten parkeergarage bestaat de mogelijkheid om met de lift recht streeks naar de verdieping van uw appartement te gaan. Tevens krijgen de appartementen een privéberging, een ruim terras en vloerverwarming. Rond Toren 3 zal een royale parkachtige groene omgeving ontstaan waar bij ook water een belangrijke rol speelt. Mede doordat de voorzieningen die Castricum te bieden heeft allemaal op loopafstand liggen is het niet verwon derlijk dat de bewoners van toren I en II bijzonder enthousiast zijn over de ligging van het complex. Om te ervaren hoe royaal wonen in Triade is orga niseren Bot Bouw Initiatief en Van Amsterdam Garantiemakelaars op zater dag 14 september tussen 11.00 tot 13.00 uur op de bouwplaats een open dag. U kunt dan vrijblijvend langskomen op de bouwplaats gelegen aan de Dr. De Jongweg om een goede indruk te krijgen van de appartementen en om de diverse mogelijkheden te bespreken. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot Van Amsterdam Garantiemakelaars, tel. 0251-650850 of per mail via: info@vanamsterdam.nl of kijk op www.triadetoren3.nl. LIMMEN - Zondag 15 septem ber is de start voor maar liefst het vijftiende seizoen van de Jazz Session Club Vredeburg in Limmen. En het wordt met een al een heel spektakel, want Jackie Roofer's Big Band ver zorgt het gastoptreden. De bigband is ruim 25 jaar gele den ontstaan vanuit de toenmalige muziekschool Dijk en Waard te Heerhugowaard. De muziekschool is nu ondergebracht in de theater stichting Cool in Heerhugowaard. In de afgelopen jaren heeft de bigband een sterke groei doorge maakt en het repertoire uitgebreid. Naast het traditionele jazz bigband repertoire zijn er inmiddels ook overige stijlen toegevoegd, zoals bijvoorbeeld arrangementen van de bekende trompetist Loet van der Lee. Uiteraard verzorgt de JRBB elk jaar z'n medewerking aan het Jazz Bot festival in Heerhugowaard, maar daarbuiten verzorgen ze in de regio diverse optredens. Nu dus voor de eerste keer in Vredenburg! De leiding van de JRBB wordt ver zorgd door Bert Baars, een beken de naam in de muziekwereld. De toegang is vrij, maar u kunt de Jazz Session Club steunen door lid te worden voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer tel/fax: 072-5053414, e-mail: timmerlimmen@kpnmail.nl. In Akersloot zijn diverse objecten te bekijken, waaronder het Gemaal 1879. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 21