Limmer IJsclub Katerloop Feestelijke opening waterveld Terriërs: 'Op naar Droom 3!' 29ste editie AMAK-Loop in Akersloot Trias atleet Stan Nijhuis uit Egmond laat grote sprongen zien sport 24 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Succesvol golftoernooi NTI-NLP Heiloo Open KOEPEL 11 SEPTEMBER 2013 LIMMEN - Op 8 september is de traditionele Katerloop op de zondagmorgen van de Limmer Kermis gelopen. Jammer van de regen's ochtends bij het wakker worden, maar bij de start was het droog en toen de zon er door heen kwam, werd het zelfs lekker warm. Er werd begonnen met de parkloop voor de jeugd tot 8 jaar (één rondje) en 8 tot 12 jaar (twee rondjes) en daarna de start van de 5 en 10 kilometer. De deelnemende jeugd aan de parkloop kregen alle maal na afloop een munt voor de discotrein op de kermis. Wederom is bij de 10 kilometer dames het par- coursrecord verbeterd. Voor meer foto's zie www.limmerijsclub.nl. Uitslag: Katerloop 10 kilometer heren: 1. Bouke Bouma (35:31), 2. Roy Frinking (35:58), 3. Jeroen Lute (36:55). Katerloop 10 kilometer dames: 1. Eileen Groenland (38:33) parcoursrecord, 2. Eline Kuin (39:46), 3. Roanne Bruin (46:03). Katerloop 5 kilometer dames: 1. Edith van der Locht (22:39), 2. Karin Dekker (24:33), 3. Nina Winder (28:49). Katerloop 5 kilometer jongens: 1. Max Rijs (17:50), 2. Abe Bouma (21:47), 3. Joris Twisk (23:27). Op zaterdagmiddag 7 september werd op een bomvol Terriërs complex het nieuwe waterveld van HV de Terriërs feestelijk en op bijzondere wijze geopend. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Op zaterdagmiddag 7 september werd op een bomvol Terriërs complex het nieuwe waterveld van HV de Terriërs feestelijk en op bijzondere wijze geopend. De opening bestond uit een wed strijdje waterhockey met spuitende brandweerslangen tussen de teams van burgemeester Hans Romeyn en Pieter Haverkamp, voorzitter van Stichting Hockey Accommodatie Heiloo. De pas opgerichte stich ting is voortaan verantwoordelijk voor het onderhoud van de hoc- keyaccommodatie en verhuurt deze aan de vereniging. Het team van Pieter Haverkamp wist als eerste de reusachtige bal achter de doellijn te krijgen. De vrijwil lige brandweer Heiloo verzorgde het materieel. De trotse voorzitter Roemer Boogaard refereerde aan de droom die vorig jaar uitkwam, toen dames 1 in de Hoofdklasse speelde; de tweede droom die hij noemde was de succesvolle reali sering van het nieuwe waterveld. Een lang gekoesterde wens die nu vervuld is. De Greenfield TX mat is dezelfde waarvoor de hockeybond heeft gekozen voor het wereldkam pioenschap hockey 2014, dat in juni in Nederland zal plaatsvinden. Roemer uitte de hoop dat HV de Terriërs volgend jaar een geschikte trainingsmogelijkheid kan bieden aan één van de deelnemende World Cup teams. Een prachtig voorproef je was de Rabobank Hockey World Cup Tour, die zaterdag in Heiloo was neergestreken. Hockeyfans kregen de kans om zich met de ori ginele wereldcup te laten vereeu wigen! In het afgelopen jaar heeft de Terriërs met vereende krachten alles uit de kast gehaald om het nieuwe waterveld te realiseren. De financiering is tot stand gekomen met behulp van sponsors, dona- AKERSLOOT - Dit jaar houdt de AMAK op zondag 29 septem ber alweer voor de 29ste keer de traditionele trimloop door en rondom Akersloot, waarbij ook dit jaar weer wordt gestart vanaf de handbalkantine aan de Boschweg in Akersloot. Voor de atleten is de mogelijk heid te kiezen voor de 5, 10 of 15 kilometer en voor de jeugd, die dankzij de trouwe sponsors nog steeds gratis kimnen deelnemen, is de keuze voor een halve mijl of een hele mijl. Het parcours van 5, 10 en 15 kilometer is verkeersluw en loopt grotendeels door en langs het mooie natuurgebied van de Klaas Hoom- en Kijfpolder en langs het Alkmaardermeer. Aan de start van de 5 kilometer zullen in ieder geval ruim twintig AMAK-leden staan die vanaf jimi dit jaar als beginnergroep zijn opgeleid en hebben getraind om deze 5 kilometer te kunnen lopen. Inschrijven kan op zondag 29 sep tember vanaf 09.00 uur in de kantine van handbalvereniging Meervogels aan de Boschweg 3 te Akersloot. Voorinschrijving is ook mogelijk via www.inschrijven.nl. Starttijden: Jeugd halve mijl 10.00 uur, hele mijl 10.15 en de 5, 10 en 15 kilometer om 11.00 uur. Voor verdere informatie kimt u terecht op www.amak.nu of contact opnemen met Hans Meijne, tel.nr. 06-24674367. teurs en Vrienden van de Terriërs. De club kon daarnaast rekenen op een vruchtbare samenwerking met de gemeente en vooral op de vele vrijwilligere die de handen flink uit de mouwen hebben gestoken. Want behalve het nieuwe waterveld zijn de entree en de fietsenstalling verplaatst en vernieuwd. ,,Met zo'n schitterende accommodatie zijn we klaar voor de toekomst!", aldus een enthousiaste Haverkamp. De Terriërs is een grote, hechte vereni ging die op hoog niveau speelt; de aantrekkingskracht op de hockey- sport in Heiloo zal door het nieuwe waterveld alleen maar toenemen. De burgemeester voegde aan het dromenlijst nog eentje toe: „Op naar droom 3: dames 1 van Terriërs terug in de Hoofdklasse!" Bij de jongens werd de Katerloop gewonnen door Max, met op de tweede plaats Abe en derde werd Joris. Aangeleverde foto ATLETIEK HEILOO - Trias atleet Stan Nijhuis heeft in het Olympisch stadion een prestatie van for maat geleverd. De eerstejaars D-junior won het hoogspringen op het officieus Nederlands kam pioenschap. De jonge atleet uit Egmond sprong over 1.62 meter. Deze hoogte betekende tevens een kampioenschaprecord en een clubrecord. Stan laat dit jaar letter lijk en figuurlijk grote sprongen zien. Voor dit kampioenschap stond zijn record op 1.55 meter. En dan in de belangrijkste wedstrijd van het jaar je record verbeteren met zeven cen timeter is grote klasse. Clubgenoot Jay Beelen wist zich op de horde en sprint zich te plaatsen voor de halve fmale. Sarah Dekker en Esmee de Jong haalde dit net niet op de sprint en horde. Puck De Waard wieip de discus naar een keurige 21.56 meter en Michel van der Hoven ein digde keurig bij de eerste acht van Nederland op de 1000 meter. Britt Agasi kon na haar snelle start het tempo goed doortrekken en kwam dicht bij haar persoonlijk record op de 1000 meter. Yanniek Bouwer de jongste van de Trias deelnemers kwam in actie op het verspringen en 60 meter Trias/RTA atleet Vincent Hazeleger heeft woensdagavond op de splinternieuwe accomodatie van Leiden atletiek een prestatie van formaat geleverd. De pupil van Peter Appelman snelde op de 1500 meter naar de snelste tijd van alle eerste jaars A junioren van Nederland. De tijd van 3.52,78 seconden is tevens het nieuwe clubrecord. Stan Nijhuis. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 23