Bewonerscollectief wil in gesprek met gemeente Toekomstvisie 2030: De kracht van Heiloo H E I L O O 3 ft Honny neemt afscheid van het Baafje Zomerfeest op de Radboudschool INGEZONDEN BRIEF De Baafjes-droom OUD PAPIER HEEFT Gemaakt door gemeente, inwoners, maatschappelijke instellingen en de ondernemers UITKIJKPOST li SEPTEMBER 2013 rtthuisbad vajv*'' HEILOO - Woensdag 4 september nam Hanny Adam (lichtblauw shirt) op de laatste dag dat het zwem bad Het Baafje dit jaar geopend was, afscheid als vaste medewerker van Het Baafje. In 33 jaar dienst jaren bij het 43-jarige zwembad heeft ze als zweminstructrice van Het Baafje meerdere generaties Heilooërs de eerste beginselen van het zwemmen bijgebracht. „Hanny is Het Baafje!", aldus bedrijfslei der Jan Oostindie, die samen met de collega's Nancy en Mieke dit bijzondere moment van afscheid niet zomaar wilde laten passeren. De nietsvermoedende Hanny had die stralende nazomerdag 'torendienst' en keek verrast op toen haar collega's en tal van trouwe zwemklanten haar overstelpten met bloemen, een taart, kaarten en dankbetuigingen. Ze had qua leeftijd al eerder kunnen stoppen met werken, maar haar hart ligt nu eenmaal bij Het Baafje. „Het is een afscheid met een dubbel gevoel! Maar ik zal hier hopelijk nog vaak blijven komen hoor", stelde zij de aanwezigen gerust. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Vrijdag 23 augustus heeft de ouderraad van de Radboudschool weer een geweldig zomerfeest gehouden. Onder een stralend zonnetje werd het schoolplein omgetoverd tot feest terrein met een podium, ruime eetgelegenheden, een schmink- ruimte en diverse spelletjes voor de kinderen om te doen. Veel ouders en kinderen waren op het feest aanwezig. Het open podi um werd op geweldige wijze aan elkaar gepresenteerd, er wer den prijzen uitgereikt voor de winnaars van de cupcakewedstrijd maar bovenal is er genoten van het samenzijn. Aangeleverde foto De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkij kpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. Ook ik heb een droom, niet inge stuurd voor het dromenboek voor onze koning, maar een Heiloose droom. Ik heb het bange vermoeden, dat geen enkele ambtenaar op het gemeentehuis ons mooie zwembad ooit bezoekt en nu is mijn droom, dat volgend jaar op een mooie len tedag al zijn het maar een paar amb tenaren zo sportief worden, dat ze eens in Het Baafje gaan zwemmen en de imieke ervaring krijgen sport èn ontspanning te combineren in deze fraaie, beschutte en rustge vende omgeving, die bovendien stressoplossend werkt! Mijn droom is, dat ze zo enthousiast worden, dat ze terugkomen en - minstens zo belangrijk - dat ze Het Baafje bij him collega's in het gemeentehuis promoten, zodat ook zij kunnen gaan genieten van dit imieke gebeu ren (en de bewoners van Heiloo met hen). Het starre beleid van dit jaar heeft alle zwemliefhebbers diep teleurgesteld (diverse zwembaden in het land blijven wèl langer open met dit prachtige weer en haalden zelfs Het Journaal!). Moge mijn droom volgend jaar uitkomen en dan komt het kosten/batenplaatje ook wel rond. A.C. Posch- Michels Heiloo Tweede zaterdag van de maand Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/ of bundels gereed zetten op de rolem- merverzamelplaatsen langs de weg, voor 13.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.4-5 en 1-5.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Vervolg van voorpagina Het collectief pleit onder andere voor behoud van het bosperceel (www.buurtboszuiderloo.nl). Deze biedt volgens hen immers ook toe komstige bewoners van Zuiderloo het genot van 'wonen in het groen'. Het bewonerscollectief hoopt dat de gemeente de uitgestoken hand zal aannemen en in gezamenlijk over leg wil optrekken, zodat Zuiderloo uitgroeit tot een mooie wijk, waar zowel de huidige als de nieuwe bewoners blij mee zijn. De gemeente Heiloo waardeert en begrijpt de betrokkenheid van de omwonenden van Zuiderloo en betreurt het om te vernemen dat een aantal van de omwonenden zich niet goed voelt geïnformeerd. „De doelstelling van de gemeente is om een mooie woonwijk neer te zetten; het groen staat daarbij hoog in het vaandel. Omdat het niet gelukt is de bospercelen als twee 'boskavels' te verkopen, werkt de gemeente aan een andere uitwerking die binnen de bestemming valt. Dit geldt ook voor de plannen van de projectontwikke laar; vanwege stagnerende verkoop en minder gebouwde woningen dan voorzien, wordt ook hier gekeken naar nieuwe mogelijkheden." De gemeente legt uit dat de bestemming van de boskavels in juli 2005 is vast gesteld als 'Uit te werken wonen' met een bebouwingsdichtheid van 17 tot 27 woningen per hectare. Daarnaast hebben deze twee percelen de bestemming 'groenvoorzieningen'. Hiervoor geldt in uitwerkingsplan 1: 'Het zoveel als mogelijk handhaven van de groenvoorzieningen die op de plankaart als zodanig zijn aan geduid'. Het behoud van de bomen HEILOO - Het college van burge meester en wethouders heeft de toekomstvisie 2030 vastgesteld. Hierin staat hoe Heiloo er in 2030 uitziet. Heiloo zal dan een vitaal doip zijn, waar jong en oud in harmonie met elkaar woont. Waar inwoners eikaars privacy respecteren en toch met elkaar een hechte gemeenschap vor men. Een groen doip ook, waar de natuur altijd dichtbij is. En bruisende plek tenslotte, waar allerlei innova tieve ideeën ontstaan. De kernwaar den van Heiloo in 2030 zijn ruimte, natuur, bewust en verbinding. De toekomstvisie heet: 'De kracht van Heiloo'. De toekomstvisie is gemaakt door de inwoners, de maatschappe lijke instellingen, de ondernemers van Heiloo en de gemeente Heiloo. Het project startte eind vorig jaar met een expositie in de Witte Kerk van Heilooër kunstenaars. Zij ver beeldden de identiteit van Heiloo. Want: „Om te weten waar we naar toe gaan, moeten we eerst weten waar we vandaan komen", aldus Hans Romeyn, burgemeester van Heiloo. De tentoonstelling is bezocht door ongeveer 500 mensen. Samen met maatschappelijke organisaties zijn de belangrijkste ontwikkelingen voor Heiloo in kaart gebracht. Dit waren bijvoorbeeld de vergrijzing, de terugtredende overheid, toenemende mobiliteit en digitalisering. Aan de hand van deze trends zijn vier mogelijke toekomst beelden voor Heiloo geschetst, die op 8 april door de gemeenteraad zijn op de grote kavels is in het bestem mingsplan niet 100% gezekerd. In het hetzelfde bestemmingsplan is ook de locatie achter de tuinen van bewoners van de Zevenhuizerlaan bestemd tot 'Uit te werken wonen'. De op het SPZ ingetekende woning bouw staat niet alleen op particuliere tuinen maar ook op andere particu liere gronden. Verder zijn de ontslui ting naar de Hoogeweg en naar de Zevenhuizerlaan tijdelijke ontsluitin gen. De definitieve ontsluiting voor autoverkeer van en naar Zuiderloo gaat over de Vennewatersweg. „Al deze informatie hebben wij met de omwonenden gedeeld en daarover is in december 2012 een informa tieavond geweest. In die zin zijn de plannen van de gemeente dus onge wijzigd sinds 2005. Wij gaan dan ook graag met het bewonerscollectief in gesprek om te horen waar hun ongerustheid precies zit en waar de onduidelijkheden vandaan komen." De gemeente verduidelijkt dat het SPZ, vastgesteld door het college op 3 jimi 2013, de basis vormt voor nieuw op te stellen uitwerkingsplannen en voor het nieuwe bestemmings plan, dat er uiterlijk juli 2015 zal zijn. Momenteel werkt de gemeente aan een aantal uitwerkingsplannen. Zodra deze plannen gereed zijn, zal er in oktober/november 2013 een informatieavond komen. Daar kunnen alle belanghebbenden ken nisnemen van de plannen en him mening geven. De gemeente infor meert belangstellenden geregeld via een nieuwsbrief; aanmelden kan via www.zuiderloo.info. vastgesteld. Een filmer uit Heiloo heeft die beelden verwerkt tot een aansprekende film, die is via Youtube 800 keer bekeken. Tijdens de twee Dorpsdialogen gingen inwoners met elkaar in gesprek over deze toekomstbeel den. Door discussies, stickeren en 'stemmen met de voeten' werd hel der welke elementen van de vier toekomstbeelden de deelnemers het meeste aanspraken, en welke hen tegenstonden. Kinderen van de basisscholen hebben ook meege dacht over de toekomst van Heiloo en dit in beeld gebracht met werk stukken die tentoongesteld zijn tij dens de eerste Dorpsdialoog in de Ter Coulsterkerk. Burgemeester Hans Romeyn: „Met recht kan ik zeggen dat dit een Toekomstvisie van en voor ons doip is. Vanaf het begin is op een fantastische manier samengewerkt met inwoners, ondernemers, kun stenaars en de vele maatschappe lijke organisaties die ons doip rijk is, om een visie voor Heiloo in 2030 te maken. Ik constateerde dat veel mensen de kwaliteit van Heiloo zoals het nu is, enorm waarderen. En dat zij deze kwaliteit door willen geven aan hun kinderen en kleinkinderen. Dat wil niet zeggen dat de ontwik kelingen in Heiloo stil zullen blijven staan. Integendeel. In de toekomst visie spreken we van Heiloo als een broedplaats voor innovatieve ideeën. Deze visie is een uitnodiging aan iedereen in Heiloo om mee te blijven doen. Want de kracht van Heiloo, dat zijn we samen." '-~t.fr... Priming. Naturally

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3