DIERVOEDERS iLaat uw kind kennis maken met sport! Houtvezel Plospan houtkorrel STUNTPRIJS te 8,50 umWfosT Welzijnsdiensten SWH onmisbaar voor de inwoners van Heiloo Samenspel, coördinatie, balcontact en beweging d.m.v. spelletjes en leuke oefeningen voor kinderen van 4 tot 6 jaar. Funkey is leuk: Fun is de Key! trainingen worden verzorgd door gediplomeerde trainers. ouders natuurlijk) zijn welkom 17 ber a.s. van 10 tot 11 uur bij de inlooptraining op de velden van Avde Terriërs om Funkey te^obej^^» De limonade en koffie of thee staan klaar! GRATIS or rroer informatie, mail n^ar: f^Bpv@hvdeterriers.nl of kijk op www.hvdeterriers.nl Associatie Uitvaartverzorging 64 Liter Normaal 3,25 NU €2,50 4 stuks Kattenbakvulling, 25 Liter per stuk 7,50 B stuks 18,50 2,5 KG GEMENGDE HONDENKOEKJES Tot ziens bij Diervoeders ADMIRAAL rj. Stetlaantje 5 Limmen Tel. 072 5051225/06 27470889 maandag 13.00 -18.00 uur /zaterdag 8.30-16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.30-12.30 u. en 13.30-18.00 uur/vrijdagavond open tot 20.00 u BIJ PE BESTELLING VAN GEBOORTE KAARTJES EEN GEPOORTE- APVERTENTIE Die helderheid over de kosten gaf haar rust. www.associatieuitvaart.nl tel. 0800-0375 Stichting Welzijn Heiloo Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl "Mijn moeder lijkt in de war, wat kan ik doen?" Dit zeggen onze klanten over de Stichting Welzijn Heiloo ii SEPTEMBER 2013 UITKIJKPOST Drukkerij Uitkijkpost De Hoefsmid 5, Heiloo tel. 072 5330175 dwerse collecties kaarten liggen ter Inzage klaar. Coen Wegbrans, Hoofdboekhouder Vertrouwd dichtbij: HEILOO Westerweg 263 t /oJING W^n HEILOO De vraag aan de ivelzijnsadviseur Als ik met de bezorgde dochter bij mevrouw aan tafel zit blijken de zor gen niet voor niets. De post wordt niet meer geopend en mevrouw maakt een onverzorgde indruk. Ook lijkt er spra ke te zijn van ondergewicht. Gelukkig staat mevrouw open voor hulp. Haar dochter wil 1 keer per week haar huishouden doen, maar is niet in staat om alle taken van een huishouding uit te voeren. Ik breng hen in contact met de SeivieePas van onze Stichting en met een thuiszorgorganisatie. Ook bereiden we samen het gesprek voor bij de huisarts zodat er verdere hulp en diagnostisering van het geheu genprobleem kan plaatsvinden. En er wordt een vrijwilliger geregeld van het Vriendschappelijk Contact, in samenwerking met het project Goede Maatjes. Ondersteuning aan mensen die nog zelfstandig wonen maar last hebben van geheugenproblemen of begin nende dementie komt heel vaak voor. Wordt de hulp van de welzijnsadvi- seur of -eoaeh ingeroepen dan helpt deze bij het zoeken naar oplossingen. Zij is er ook voor de partner of man- telzorger, die kan oververmoeid zijn en kan vaak wel een steuntje in de rug gebruiken. Heeft u ook een vraag aan de welzijns- adviseur of de welzijnseoaeh? Zij zijn bereikbaar bij Stichting Welzijn Heiloo. Bel 072-5331297. Margreet van Zwet. (welzijnsadviseur) Karlijn Sengers (welzijnseoaeh) De Stichting Welzijn Heiloo heeft via e-mail in het begin van de zomer een onderzoek gehouden binnen haar klan tenkring. Aanleiding waren de berichten over krapte in de gemeentelijke financiën. Het is heel belangrijk dat de Stichting Welzijn Heiloo (SWH) bij bezuinigingen wordt ontzien. De overheids subsidie is al beperkt, en het dienstenpakket is zeker voor de ouderen en kwetsbaren in Heiloo erg belangrijk, zeg maar gerust onm isbaar. De huisvesting en de bemensing van de SWH zijn vanouds heel sober en krap, vijf vaste krachten sturen meer dan 300 vrijwilligers aan. Het werk van de welzijnswerker is sterk opgeschoven van de directe cliëntondersteuning naar de support van vrijwilligers die cliënten ondersteunen. Er is aan de gebruikers van de diensten gevraagd hoe zij de dienstverlening en de organi satie die er achter zit ervaren. De honderden antwoordfor mulieren die al snel na ver spreiding van de enquête bij de SWH binnenrolden ga ven uiting aan een grote tevreden heid over de kwalitei t en de diversiteit. De vraag Hoe belangrijk vindt u het dienstenaan bod van Stichting Welzijn Heiloo voor het welzijn van de inwoners van Heiloo? werd door liefst 98% van de respondenten beantwoord met (zeer) belangrijk. Eenzelfde score bij de vraag Hoe belangrijk vindt u de inzet van vrijwilligers bij het ondersteunen van men sen op oudere leeftijd om te zorgen dat deze zelfstan dig thuis kunnen blijven wonen? En 94% van de inzenders bleek het (zeer) belangrijk te vin den dat de Stichting Welzijn Heiloo wordt ontzien bij bezuinigingen. Grote tevredenheid over kwaliteit en diversiteit Dat mogen overtuigende scores heten. Maar nog meer indruk maken de ontboezemingen naar aanleiding van de enquêtevraag Wat betekent Stichting Welzijn Heiloo voor u? Zomaar een paar voorbeel den zijn in de kolom hier naast afgedrukt "Ja" reageert Claudia Spit, die de spil is van een reeks welzijnsdiensten "veel respondenten maken overduidelijk dat onze bijdra gen voor hen er werkelijk toe doen. Sommige antwoorden zijn zo complimenteus dat we er zelfs een beetje verlegen van worden, maar ook wel trots natuurlijk". Coördinator sociaal-culturele activiteiten Wanda Vasbinder vult aan "De een legt het accent op sociale activiteiten, de vol gende op het culturele pakket of de servicePas, maar onze dienstverlening blijkt door de doelgroep daadwerkelijk te worden ervaren als aange naam of noodzakelijk vangnet bij het zelfstandig ouder worden". Claudia Spit (links) en Wanda Vasbinder tonen zich niet echt verrast over het zeer positieve klanten oordeel, maar zijn er wel heel blij mee. Grote steun en toeverlaat, hulp en oplossingen. Lieve mensen met begrip voor problemen. Een fijn gevoel datje op ze kan rekenen, ben daar heel dankbaar voor. Het is verbazend hoeveel hier gedaan wordt. Ik kan het verge lijken met bijvoorbeeld Z., daar is eigenlijk niets. Hét middel om zoveel mogelijk het sociale leven van de ouderen op gang te houden. En waar mogelijk het sociale isolement te doorbreken Een trefpunt van saamhorigheid en een veilige haven om zelfstandig te blijven wonen. Hier hebben we onze ontspanning en contacten, wat ik zeer voornaam vind. Omdat ik alleen ben voelt de Stichting Welzijn als een stevig steuntje in de rug. Zonder deze Stichting blijft, er wei nig activiteit over voor de ouderen. Velen zullen vereenzamen met alle gevolgen van dien. Stichting Welzijn Heiloo geeft me de kracht om door te leven, om door te gaan na de dood van mijn man. Sociaal, gezellig, laagdrempelig, altijd open voor vragen, veel cursus aanbod, veel clubs, altijd vriende lijk, onmisbaar voor Heiloo. Voor mij betekent Welzijn Heiloo een zeer belangrijke en structurele invulling van mijn leven. Veel sociale activiteiten en de diensten 'graag gedaan' en 'wonen plus' maak ik vaak gebruik van. De Stichting Welzijn is dus erg belang rijk voor mij. Het geeft ons het gevoel en de zekerheid dat we langer in dit huis kimnen blijven wonen. Gezelligheid door alle activiteiten die georganiseerd worden, ook de middagreisjes worden zeer gewaar deerd.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 4