Duinkerker kapers belagen Ypestein op Open Monumentendag in Heiloo Nostalgie by Heilectroo Events Cursus Kunst- en Cultuurgeschiedenis in de Kunstkringloop Vereniging Oud Heiloo begroet 900ste lid tijdens Uit&Zo siPe H E I L O O BEDRIJF BELICHT V 5 WILUBRORDUS GEORGE BAKE ifèxA' UITKIJKPOST li SEPTEMBER 2013 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - De macht en pracht van de kasteelheer van Ypestein, tevens de welgestelde bewo ner van het Hof van Sonoy in Alkmaar, leidde in 1627 tot grote afgunst en woede bij een werkloze, jonge Alkmaarder. Deze jongeman, Govert Nobel, zocht steun bij de Duinkerker kapers met een plan om de kas teelheer een lesje te leren. Hoe dit afloopt is te zien en horen op Open Monumentendag in Heiloo op het GGZ-terrein. Wederom werken Oud Heiloo en spelers van Falkland Heiloo samen om op Open Monumentendag de geschie denis van Heiloo te verlevendigen op een monumentale plek. Op het GGZ-terrein, op de plek waar zich ooit het kasteel Ypestein bevond, gebouwd voor 1600 en afgebro ken circa 1750, wordt een vrijwel onbekende historische gebeurtenis van Heiloo ten tonele gebracht. Dit vindt plaats op zaterdag 14 septem ber om 11.00 uur en wordt herhaald om 14.00 uur. Het landelijke thema van de Open Monumentendag, 'Macht en pracht', wordt in de voor stelling tevens onder de aandacht gebracht. De na het Spaanse beleg in 1573 grotendeels verarmde Alkmaarders moesten met lede ogen aanzien dat enkele rijke stadsgenoten zich prachtige buitenhuizen, zoals Ypestein in Heiloo, konden per mitteren. Deze 'tweedeling' in de lokale samenleving leidde tot onlusten en deels tot uitwassen. Op een speelse wijze is hier een korte toneelvoorstelling van gemaakt, die een niet zo bekende gebeurte nis van de geschiedenis van Heiloo tot leven wil wekken. Op de Open Monumentendag presenteert Oud Heiloo zich ook met een informatie stand waar onder andere inlichtin gen kunnen worden verkregen over een nieuwe serie rondleidingen op Nijenburg, ook voor basisscholen in Heiloo. Verdere informatie: www. oudheiloo.nl. Ypestein Heiloo, circa 1627. Aangeleverde foto Tekst en foto: Carolien Breed Hugo Kraakman, tel. 06 - 22979144, www.heilectroo.nl en www.nostalgiefeest.nl, e-mail: info@heilectroo.nl. HEILOO - Zin om ouderwets uit je dak te gaan tijdens een te gek 60's 70's feest? Zet dan zaterdag 21 september in je agenda en bestel als de wiedeweerga kaarten! Want de Nostalgie party vorig jaar in Fletcher Heiloo was een doorslaand succes en in no-time compleet uitverkocht! Organisator Hugo Kraakman, de man achter Heilectroo Events, schudde in 2010 de regio voor het eerst wakker met een spectaculair feest in BukBuk. Om dit in 2011 met een soortgelijk event, maar dan grootser opgezet, in Fletcher Heiloo te herhalen. Het jaar daarop was Heilectroo Events al goed vier evenementen, gericht op verschillende leeftijdscategorieën. De feesten worden steeds professioneler en com pleter, waarvoor een grote naam als Ben Liebrand graag de moeite neemt om uit Canada over te komen. Het evenementenbedrijf heeft onlangs de status gekregen van erkend leerbedrijf en inmiddels heeft Hugo, naast een paar trouwe hulpvaardige vrienden, versterking van sta giaire Jackie Teerenstra. Zij volgt de opleiding Evenementenorganisatie in Amsterdam. Dit jaar heeft Heilectroo Events zijn vleugels tevens uit geslagen naar andere plaatsen en veroverde afgelopen juni Egmond- Binnen. Ook Noord-Seharwoude staat op het programma met een 80's 90's party. En Heiloo en omstreken wordt getrakteerd op twee toffe feesten met een sterke line-up, waarbij de zaal van Fletcher Heiloo geheel in stijl is aangekleed in de sfeer van weleer: op zaterdag 21 september Nostalgie 60's 70's Party en op zaterdag 21 december Walkman vs Diseman 80's 90's party. Voor Nostalgie heeft Hugo niemand minder dan George Baker weten te strikken. Wereldberoemd met tal van tophits als Little Green Bag schalt zijn muziek dagelijks wel ergens ter wereld door de ether. Maar ook plaatselijke topbands als Pore Pyn en Passengere weten hoe je een feestje moet bouwen. En Cover Company, exclusief te boeken via Heilectroo, en Back to Basix maken de avond, die door pro fessioneel presentator Ramon Boekei aan elkaar wordt geregen, com pleet. Voor slechts een tientje entree waan je jezelf de hele avond weer jong en zo heerlijk onbezonnen als toen! Het Walkman vs Diseman 80's 90's feest wordt in feestmaand decem ber gehouden. Met Ben Liebrand, die de wereldberoemde Grandmix of the Millennium op zijn naam heeft staan, en met DJ Sven en de Veronica DJ Tour beleef je de avond van je leven en kan de rest van de kerstva kantie al niet meer stuk! Tickets voor beide feesten zijn a 10,- verkrijgbaar bij de Schrijverij in Het Hoekstuk (het filiaal aan de Heerenweg is tot nader bericht geslo ten vanwege brand), bij de Ontdekking in het Stationscentrum, Fletcher Heiloo en via de website. HEILOO - Dit komende sei zoen zal Jan van der Giessen een viertal cursussen Kunst Cultuurgeschiedenis geven in de Kunstkringloop aan de Kennemerstraatweg 390 in Heiloo. Op 30 september start de cur sus Barok en op 1 oktober de cursus Romantiek. De cursussen Neoclassicisme en Realisme begin nen in februari 2014. Deze vier cur sussen zijn onderdeel van een serie van zes. Ook de Renaissance en het Modemisme maken daar van deel uit. Elke cursus duurt zeven middagen van 14.00 tot 16.00 uur. Naast kunst en cultuur wordt er veel aandacht besteed aan de Europese geschiedenis. Elk behandeld kunst werk, muziekstuk of bouwwerk zal besproken worden in samen hang met wat er in dezelfde tijd gebeurde op politiek, filosofisch of maatschappelijk gebied. Tevens is er veel aandacht voor literatuur. De belangrijkste proza wordt inhou delijk behandeld en soms worden er zelfs gedichten voorgelezen. Na elke les wordt een uitgebreide geïl lustreerde syllabus uitgereikt zodat u thuis alles nog eens rustig kimt nalezen en bekijken. Op www.jan- vandergiessen.nl vindt uitgebreide informatie over de lessen en een inschrijfformulier. U kunt zich ook opgeven bij Hanny Kracht, tel. 072- 5054019 of info@hannykracht.nl. HEILOO - Met een stevige hand druk feliciteerde wethouder Jacob Ouderkerken mevrouw Joke Maart - de Groot met haar lidmaatschap van de Historische Vereniging Oud Heiloo. Zij kon worden geboekt als 900ste lid van de vereniging. In de felici taties onderstreepte de wethouder het belang van Oud Heiloo voor het doip. Bestuurslid Evert Tiebie hield de telling van de inschrijvingen tij dens de markt Uit&Zo afgelopen zaterdag nauwkeurig bij. Nadat aan mevrouw Maart - de Groot als pre sentje het boek 'Heiloo, toen het doip nog doip was' overhandigd was, waar zij erg blij mee was, sprak de heer Ouderkerken nog enkele woorden tot de bestuurders van Oud Heiloo. Hij prees met name de uitga ve van de laatste Heylooër Cronyek met het interessante artikel over de crisisjaren van voor de Tweede Wereldoorlog en de bijlage over het poppenhuis op Nijenburg. Er is daarvoor veel research verricht, zo meende hij. De foto mini-expositie 'Waar ontmoetten Heilooëre vroe ger elkaar' en het bezoek aan de dia presentatie 'Verdwenen tuinbouw Met een stevige handdruk feliciteerde wethouder Jacob Ouderkerken mevrouw Joke Maart - de Groot. Aangeleverde foto in Heiloo', aangespoord door de uitstalling van tuinbouwproducten in de stand van Oud Heiloo, trokken veel belangstelling. Ook konden de bezoekers over mogelijkheden en data van rondleidingen in Nijenburg worden geïnformeerd. De eerste mogelijkheid daarvoor is op zon dag 22 september aanstaande. Meer informatie op www.oudheiloo.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 5