Brouwerij Vriendenbier bij De Ontdekking Shoppingdag Stationscentrum Kunst- en brocantemarkt Dorcas verlengd! Ondememingsverkiezing in het teken van 'Vooruit' H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING VAN KORTOM Spreekuur Heiloo-2000 Fit het najaar in met Do-In Beat FM Fietsrondje CDA Vergeetachtigof iets anders? Kennismaken met de computer Woon- en tuindecoraties Levensverhalen schrijven Facebook, Twitter Alzheimercafé Heiloo Bridge voor beginners Openstelling Trefpunt Kalligrafie Post en papier Koffieklets Heiloo UITKIJKPOST li SEPTEMBER 2013 HEILOO - 'Vriendenbier, drink je met mate(n)' deze slogan bedachten twee vrienden. Sjaak Zomerdijk en Siem Valkering kregen het idee om bier te brouwen, ooit was hier het streven naar en nu brouwen ze speciaal bier onder de naam Vriendenbier. Na enkele jaren experimenteren in de kleine, inpandige ruimte in huis, breidde ze hun hobby uit. De brouwerij is nu geves tigd in de 'oude' keuken van GGZ-NHN op het landgoed Willibrord. Hier hebben ze alle ruimte om het perfecte biertje te brouwen. De diverse bieren werden door familie, vrienden en kennissen getest op smaak, kleur en alco holpercentage. Sinds 1 jimi staat het resultaat in de winkel De Ontdekking aan de Stationsweg. 'Wazige Vriend' is een heerlijk blond, fris biertje met een alcoholpercentage van 6,5%. Binnenkort is het tweede biertje verkrijgbaar, 'Wijze Vriend'. Dat is een weissenbier met een alcoholpercentage van 7%. Op 14 september zal de Wijze Vriend bij De Ontdekking worden gepresenteerd. Vriendenbier drink je met mate(n) en natuurlijk met je beste vrienden maar misschien ook wel met een Wazige of een Wijze vriend. Kijk voor meer infor matie op: www.vriendenbier.nl. HEILOO - Op zaterdag 14 september houden de gezamenlijke winkeliers van het Stationseentrum een gezellige 'shoppingdag'. Dit gaat uiteraard gepaard met bijzondere aanbiedingen van de winkeliers en muzikale acti viteiten. Ter gelegenheid hiervan geeft Wereldwinkel Heiloo alleen die dag 20% korting op alle sieraden, sjaals en tassen. Zoekt u dus nog een aparte ketting, sjaal of tas, kom dan zaterdag 14 september naar de Wereldwinkel en sla uw slag! Natuurlijk kunt u ook gewoon bij hen terecht voor prachtige kunstnijverheid en eersteklas food-artikelen. Nieuwsgierig? Kom gewoon eens langs en maak kennis met Wereldwinkel Heioo, Stationsweg 105. Onze medewerkers staan voor u klaar. HEILOO - De kunst- en brocantemarkt van Dorcas is een succes. Zo groot dat de inbreng van de laatste week is gescreend op bijzondere zaken en daar door de markt nog een week wordt verlengd. Van Heilooër kunstenaars is er een mooi bloemstilleven van Tinus Bood en twee olieverfschilderijen van Marie Koning. Verder is er werk van Jan Jonges, Willem Noordijk, Jan Prent, Jet Sehregardus en Ina Verdonk. Daarnaast zijn er interessante schilderijen van onbekende kunstenaars. Grafiek is ook voorhanden: litho's, etsen, lino snede onder andere van Brugge, Alkmaar en het Polderhuis van de Schermer. Tevens is er een collectie aardewerk van Adco, Westraven, Erica, Zaalberg, Mobach, Fris Edam, Nagtegaal, Schoonhoven, Flora, Zuid Holland (heilig hartbeeld), Joep Felder, Tiglia en anderen. Een bezoek aan de winkel is meer dan de moeite waard. Word vrijwilliger bij Dorcas Door de grote toeloop is men op zoek naar nog meer handen die met het werk willen helpen. Voor de winkel, de technische dienst, de inbreng van goe deren en chauffeurs voor de bestelauto, die bereid zijn om een of meer dagde len actief te zijn. Alle goederen worden gratis ingebracht en de opbrengsten zijn bestemd voor de allerarmsten in deze wereld. Dorcas is een organisa tie die zich onderscheidt in transparantie en daardoor kan aantonen dat elke eurocent op de juiste plaats en op een goede wijze aan projecten wordt besteed. Interesse? Neem dan contact op met secretaris Rob Bastiaanse, tel. 072-5338689, of kom langs in de winkel op dinsdag, donderdag of zaterdag tussen 10.00 en 15.00 uur, Kennemerstraatweg 93-95 in Heiloo. HEILOO - Vorige week heeft Ondernemersvereniging Onder nemend Heiloo de aftrap gegeven voor de Ondernemingsverkiezing Heiloo 2013; de stemlijsten op de website van Ondernemend Heiloo (www.ondernemendhei- loo.nl) wachten op uw stem! Welk Heilooër bedrijf of zelfstan dig ondernemer verdient volgens u de 'Ondememingsprijs 2013' of 'In de Kijkerprijs'? Vrijdag 13 decem ber wordt tijdens de jaarlijkse feest avond de uitslag bekend gemaakt. Het thema van de verkiezing is 'Vooruit'. Iedereen kan zijn of haar stem uitbrengen; ondernemers, leden van een sportclub die zo hun waardering voor him sponsor uiten, maar ook doipsgenoten die een ondernemer of bedrijf bewonderen. Elke stem voorzien van een goed onderbouw de toelichting telt mee en weegt, naast het oordeel van de onafhanke lijke vakjury, mee in de uitslag. De Ondememingsverkiezing is in het leven geroepen door onder nemersvereniging Ondernemend Heiloo. De vereniging behoort - ver houdingsgewijs met het inwoners aantal - met 225 aangesloten leden tot één van de grootste en meest actieve ondememingsverenigingen van Nederland. Bestuurslid Rob van der Wal is trots op het brui sende lokale ondernemersklimaat, waar menig bedrijf nauw met elkaar samenwerkt. „In ons doip zijn veel bijzondere bedrijven gevestigd, waarvan -buiten de branche om- eigenlijk maar weinig Heilooërs weten wat de activiteiten zijn. Wie zijn zij, wat doen zij? Ondernemend Heiloo wil het Heilooër bedrijfsle ven meer in de schijnwerpers zet ten!" In het kader van schaalver groting zoekt Ondernemend Heiloo ook samenwerkingsverbanden met verenigingen uit buurtgemeenten. De vereniging waardeert de posi tieve houding van de gemeente Heiloo richting ondernemers die in het doip gevestigd zijn of zich hier willen vestigen. De Ondememingsprijs is een jaar lijkse wisselprijs, uitgereikt aan een in Heiloo gevestigde ondernemer die zich in de loop der jaren bewe zen heeft, innovatief en/of duurzaam onderneemt, waarbij personeel de kans krijgt zich te ontwikkelen en waarvan het bedrijf een maatschap pelijke waarde vertegenwoordigt voor Heiloo. De In de Kijkerprijs is een aanmoediging voor een jong en/ of veelbelovend bedrijf of onderne mer. Stemmen kan tot half novem ber. Daarna buigt de onafhankelijk vakjury zich over de ondernemers/ bedrijven die de meeste stemmen hebben gekregen en onderzoekt of deze aan de criteria voldoen om in aanmerking te komen voor plaat sing op de uiteindelijke nomina- tielijst. Begin december wordt het spannend; dan worden de genomi neerden bekend gemaakt. Wie of welk bedrijf uiteindelijk de felbegeerde prijs in de wacht sleept, blijft tot het laatste moment strikt geheim. Yassine Hanyn (tweede van links) en Leo Erkamp (derde van rechts) de winnaars van vorig jaar. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Op 12 september kunt u, voorafgaande aan de fractiever gadering van Heiloo-2000, zaken bespreken die u als inwoner van Heiloo bezighouden. Die kimnen zowel over algemeen gemeente lijk beleid gaan als over onder werpen die met uw wijk te maken hebben, of zaken die u persoon lijk treffen. U bent om 20.00 uur welkom in het gemeentehuis (oude ingang). Graag vooraf even melding maken van uw komst aan fractiesecretaris Rob Levie, tel. 0654901626 of via rob.levie® heiloo-2000.nl. Kijk voor het sche ma van de fractievergaderingen op www.heiloo-2000.nl. HEILOO - Om fit de zomer in te gaan, kimt u in zes lessen ken nismaken met Do-In. Do-In is een Japanse bewegingsvorm met nadruk op oefeningen voor de meridianen, waardoor de ener giecirculatie vergroot wordt. Om deze energie te bevorderen wor den tijdens de Do-In lessen rusti ge strekkingen, dmkpuntmassage en ritmisch kloppen gedaan. De Do-In lessen starten op maandag 16 september van 19.15 tot 20.15 uur en van 20.30 tot 21.30 uur in de Ypsalon te Heiloo en op vrijdag 20 september van 09.00 tot 10.00 uur aan de Handelsweg 10 in Heiloo. Bel voor meer informatie: John Compas tel. 06-46318915. HEILOO - Beat FM zal verslag doen op de landelijke monumen tendag 14 september op het GGZ- terrein Heiloo. Het monumentale hoofdgebouw en de kapel staan centraal. Deze dag is tevens de officiële start van de restauratie van de kapel. Radio BeatFM 106.3 te volgen in de ochtend en de avond tussen 07.00 en 08.00 uur en online klikken op 'Uitzending gemist' bij Beatfm.nl. HEILOO - Op zaterdagochtend 14 september stappen de fractie- en bestuursleden van het CDA Heiloo op hun fiets voor een rondje Heiloo. Wilt u met hen een onderwerp bespreken of iets in uw omgeving laten zien, neem dan contact op met Henk van der Werf, tel 072-5335150 of e-mail naar werf.hlo.34@planet.nl. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Presentatie door Pasealle Sehmitz (dementieconsulent): op dinsdag 24 september om 10.00 uur. Over de werking van het geheugen als u ouder wordt en hoe om te gaan met eventuele geheugenproblemen. Entree 2,50. Voor mensen die weinig weten van de computer. Alle onderdelen komen aan bod in deze cursus van Centa: besturing van het systeem met de muis en toetsenbord, tekst verwerken, internet, e-mail, foto/ film en muziek. De eerste les is op maandag 23 september van 09.30- 11.30 uur. De prijs is 150,- (zes les sen) exclusief handleiding 15,-. Groene workshop met bloemiste Romana Gouwentak op woensdag 2 oktober van 19.30 tot 22.00 uur. U maakt iets heel moois, waarbij u kiest voor een tafelstuk, krans, tuin- object of een natuurlijke schikking. Zowel voor beginners als gevorder den. De kosten bedragen 37,50 inclusief materiaal. Op woensdag 2 oktober start om 14.00 de cursus levensverhalen onder leiding van Renate Sim-Louw. Ieder leven is een bron van verhalen; vrolijk, treurig of ingetogen. In de cursus leert u die persoonlijke verhalen op papier te zetten. Herinneringsoefeningen die inspiratie geven en praktische sehrijf- tips. De cursus bestaat uit acht lessen en kost 90,-. Social media zijn het tegenwoor dig helemaal. Hoe gebruik je ze, en zijn er gevaren? In twee lessen, op de woensdagen 25 september en 2 oktober van 19.30 tot 22.30 uur komt het allemaal aan de orde, inclusief Hyves en You Tube. Prijs 50,- plus handleiding 19,95. U bent van harte welkom in het Alzheimer Café Heiloo op woens dag 18 september vanaf 19.00 uur in het Trefpunt. U krijgt dan eerst een kopje koffie of thee. Om 19.30 uur verzorgt Joan Idsenga, geestelijk verzorger van Westerhout, een inleiding over 'Dementie en dan?' waarbij ook zin geving na de diagnose 'dementie' ter sprake komt. Het Alzheimercafé is bedoeld voor mensen met demen tie, hun mantelzorger en andere belangstellenden. Zoals gebruikelijk is er genoeg gelegenheid om vragen te stellen en met elkaar in gesprek te gaan. Bridge is een fascinerend kaart spel waarbij de hersenen flink aan het werk worden gezet. Om de veer tien dagen op zondagmiddag helpt gediplomeerd bridgedoeent Ton Mooij u verder zodat u het gevoel heeft het spel te doorgronden. De eerste les is zondag 6 oktober van 13.30 tot 16.15 uur. De kosten bedragen 105,-. voor 14 lessen. Op zondagmiddagen zonder zon dagmiddagcafé bent u ook welkom in het Trefpunt. Onze tv is dan afge stemd op het eredivisievoetbal. Cursus kalligrafie voor beginners, Unieaalsehrift en Humanistisch Cursief. Eerste les op vrijdag 20 september om 10.15 uur. Prijs 67,- voor tien lessen plus 30,- materi aal. Workshop op donderdag 19 sep tember om 19.30 uur over het orde nen van de dagelijkse post en beslis sen wat er weg kan en wat bewaard moet worden. Tips waarmee u thuis zo aan de slag kunt. Prijs 7,50. Vrijdag 20 september is het weer open café met de Gezelsehapsbank. Vanaf 15.00 uur bij cafetaria De Eethoek, Hoekstuk 16. Met een gezellig kopje koffie, thee en daarna een glaasje.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 7