Nieuwe activiteiten Stichting Welzijn Heiloo tijdens de beweegweken Lied en luit in Witte Kerk Ouderen in beweging H E I L O O 9 Kleutersportdag Paulusschool Zwemseizoen Baafje kwispelstaartend afgesloten KORTOM Eerste Heilooër Klaverjasclub Country line dansen weer van start Keezseizoen gaat weer beginnen Opkikkertje van Keer op Keer Bowlen voor 50-plussers Peter Rabbit knuffel gevonden UITKIJKPOST li SEPTEM BER 2013 HEILOO - Stichting Welzijn Heiloo heeft voor het nieuwe seizoen weer een gevarieerd aanbod. Met ook veel nieuwe cursussen en activiteiten. Alle belangrijke vernieuwingen bij de computer krijgen aandacht; tablets, social media, Google, Marktplaats. Van belang voor ouderen maar zeker ook voor de wat jongere inwoners van Heiloo. Het al behoorlijk omvangrijke aanbod op het terrein van beweging en ontspanning wordt gecomple teerd met pilates, Latin workout, fit- plan en beweegkuur. Welzijn Heiloo heeft een compleet vernieuwd cur susaanbod voor permanente edu catie. Er komt een cursus over 200 jaar Koninkrijk en een basiscursus luisteren naar muziek. Maar evengoed een over de Hanze kooplui, over levensverhalen schrij ven, spreken in het openbaar en ver gaderen/notuleren. Voor iedereen vanaf een jaar of 35 zitten er beslist een paar cursussen bij die bijzon der zullen aanspreken. Men kan het boekje Cursussen Activiteiten 2013-2014, waarin alle gegevens staan, ophalen bij de receptie in het Trefpunt. HEILOO - In en rondom woonzorgcentra De Loet en Overkerck worden van 16 tot en met 27 september de Beweegweken gehouden. Twee weken lang biedt Viva! Zorggroep in beide centra en de omliggende wijken verschillende activiteiten aan om beweging bij ouderen te stimuleren, met de ambitie om een nationale beweeg- norm voor ouderen te realiseren. Bewegen verhoogt de kwaliteit van leven en houd je vitaal. UMC St. Radboud in Nijmegen heeft onlangs een onderzoek gepresen teerd, waarin wordt aangetoond dat ook het brein van sportieve ouderen beter functioneert. Dat is wat Viva! Zorggroep voor haar cliënten en ouderen in Heiloo wil bereiken. Bewegen heeft zowel een preventieve als recreatieve functie; plezier staat voorop! Het programma biedt gratis proeflessen, sommige in samen werking met stichting Welzijn Heiloo, zoals zityoga, zitdansen en biljarten. Maar ook bijvoor beeld zwemmen in Loos, bowlen in Bowling Heiloo of een excursie naar Dorssports. Gemeente Heiloo heeft veertig vrijwilligers beschikbaar die met ouderen gaan wandelen. Zomaar een greep uit de vele activiteiten. Voor alle ouderen uit Heiloo is het gehele programma en/of inschrijf formulier verkrijgbaar bij de recep tie van De Loet en Overkerck. De feestelijke aftrap van de Beweegweken is maandag 16 sep tember om 10.00 uur. Wethouder Ouderkerken en bestuurder van ViVa! Zorggroep L. van Ruth fietsen op de duofiets van Overkerck naar De Loet. Ook staan er die ochtend informatiekramen in beide centra. Dus kom gerust langs voor meer informatie, een kopje koffie staat voor u klaar! HEILOO - Met prachtig weer hebben de kinderen van groep 1/2 van de Paulusschool vorige week woensdag genoten van de jaar lijkse kleutersportdag. Dit jaar helemaal in het thema 'Pluk van de Petteflet'. Naast veel sportieve activiteiten hebben de kinde ren de was van mevrouw Helderder opgehangen en de eekhoorn Duizeltje uit de boom gered met hun kraanwagen. De kinderen hebben elkaar op deze manier goed leren kennen aan het begin van het schooljaar. Er was een dansafsluiting waarbij de ouders gezellig meededen. Aangeleverde foto HEILOO - Al kwispelstaartend en met vrolijk geblaf werd het zwemseizoen van Het Baafje woens dagavond 4 september uitgeluid. Baasjes en hun honden waren in groten getale komen opdagen voor het jaarlijkse hondenzwemfestijn. Na een trage start vanwege een lang, koud voorjaar maakten de warme juli- en augustusmaanden een heleboel goed voor Het Baafje. Met ruim 37.000 bezoekers benadert deze zomer het bezoekersaantal van vorig jaar. Foto: Caroiien Breed Op Open Monumentendag zal het vocaal kwartet Canerata Musica optreden in de Witte Kerk. Aangeleverde foto HEILOO - In het kader van Open Monumentendag zal het vocaal kwartet Camerata Musica op zaterdag 14 september in de Witte Kerk van Heiloo liederen laten horen uit de periode van circa 1500 tot het begin van 1600. Op het programma staan werken van onder meer John Dowland, Thomas Morley, Ludwig Senfl en John Wilbye. Het ensemble bestaat uit Nicotine Sijpheer sopraan, Barbara Hogenboom alt, Harry Maréehal tenor en de bas Marko Draisma. Zij worden in een aantal liederen begeleid door de luitist Frits Sandkuijl, die tevens enkele solostukken zal spelen. Laat u mee voeren door de prachtige liederen over liefde, lust en treurnis en de intieme luitmuziek uit de zestiende en zeventiende eeuw. Er worden twee concertjes gegeven: om 13.00 en 14.00 uur. De toegang is gratis. HEILOO - Maandag 16 september is de eerste klaverjasdrive van dit seizoen. Iedereen is, het liefst met partner, welkom in Cultureel centrum De Strandwal op het GGZ Terrein. Bent u een regel matige bezoeker en u kunt een keer niet, of komt voor het eerst mee spelen, dan wordt u verzocht dit even te melden bij één van de onderstaande bestuursleden. De zaal is om 19.00 uur open en start is om 19.30 uur. Inlichtingen: mevrouw G. Verhage, tel. 072- 5123271, mevrouw R. Geerlings, tel. 072-5339345. HEILOO - Op donderdag 12 sep tember is er een gezamenlijke start van beide groepen om 13.30 tot 14.45 uur in de Dorssports aan de Dors 5-7 te Heiloo. Er is nog plaats voor geoefende dan sers op beide groepen. Speciale kleding en een partner is niet nodig. Informatie en opgave bij Marianne Knip tel. 0226-345677. HEILOO - Op 20 september wordt er weer gestart met keezen in het Oosthonk in plan Oost. In het vorige seizoen haalden Hans Ooms en Andre Czeyki over de vijf keezavonden de meeste pimten en kregen de Oosthonk wisselkeezbokaal. U kimt zich per koppel opgeven of alleen, voor een koppelmaat wordt gezorgd. Opgeven kan via tel. 06-13420642 of 06-55347071 of via keezen-oost- honk@hotmail.com. Start is om 20.00 uur, de zaal gaat om 19.30 uur open. Entree is 2,50 voor leden en 3,50 voor niet leden. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt elke maand een Opkikkertje van 300,- aan een vereniging of stichting. De opkik ker van september gaat naar José Erkamp uit Alkmaar. Zij neemt deel aan Amsterdam City Swim. Opbrengst gaat naar Stichting ALS. U kimt de kringloopwinkel vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - Het Trefpunt heeft nog enkele plaatsen vrij voor het bow len voor 50-plussers dat maandag 16 september weer van start gaat. Er wordt elke maandagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur gebowld in Bowling- en partycentrum Heiloo aan de Kennemerstraatweg. Voor meer informatie, tel. 072-5063111. HEILOO - Donderdag 5 septem ber is op de Kennemerstraatweg, ter hoogte van de afslag Nijenburgerweg, een knuffelko nijn gevonden. Het betreft een zogenaamde Peter Rabbit knuffel, met een wit lijf met crèmekleurige kop en poten, een baluw jasje aan en een belletje in de buik. De vind ster herenigt de knuffel graag met zijn eigenaar, bel: 0223-620081.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 9