Schaakseizoen SV Vredeburg van start Foresters onderuit tegen Stormvogels Tennisseminar met Tjerk Bogtstra groot succes Jeugdcompetitie badminton van start SPORT 15 Bij de dames troefde Sandra Hollander net Marlies Sturk af Donatie Willem Gomes voor hockeyclub de Terriërs De Foresters legden Stormvogels direct na aftrap hun wil op tel. 072 5330175 Een aantal teams speelt in nieuwe samenstelling Team Ji speelt dit seizoen voor het eerst met veren shuttles TERRIERS UITKIJKPOST 18 SEPTEMBER 2013 SCHAKEN LIMMEN - Op vrijdag 13 sep tember kwamen de schakers van SV Vredeburg voor de eerste keer na de zomervakantie weer bijeen. Het veertigste schaak seizoen van SV Vredeburg ging van start met een vrije ronde. Na een schaakloze periode van bijna vier maanden moesten som migen er duidelijk nog in komen, anderen hadden de zomerperiode benut om hun repertoire op te vij zelen. Voorzitter Jos Admiraal sprak de leden bij over diverse ontwik kelingen op bondsniveau. Tevens werd deze avond benut voor het uitreiken van de prijzen over het afgelopen seizoen. Clubkampioen Bob Stolp kreeg eindelijk de grote beker gepresenteerd die hij in mei al verdiende. De Pool Waldemar Mroz - inmiddels alweer verdwenen bij de vereniging - speelde in de eerste seizoenshelft zo sterk dat het zilver in de eindrangschikking voor hem was. De talentvolle Bert Hollander legde beslag op de derde plaats. Hollander pakte ook het goud bij de junioren, voor de eveneens talentvolle Hidde Ebels en Dylan de Vries. Bij de adspiranten (tot en met zeventien jaar) waren de prijzen voor de ijzersterke Remi Aafjes, zil veren Sandra Hollander en bronzen Allard de Vries. Bij de dames troefde Sandra Hollander net Marlies Sturk af. Omdat ook de snelschaaktrofee werd veroverd door Bert Hollander - met een minimale voorsprong op Harold Ebels en Bob Stolp - hadden broer en zus Hollander bijna een kruiwagen nodig om de prijzen huis waarts te brengen. In de B-groep (jeugd) was de hoofdprijs voor de derde keer op rij voor Sewints Dahi. Zij maakt de overstap naar de A-groep. Vanaf vrijdag 20 september vangt de interne competitie over dertig ronden aan. Op 1 oktober wacht de traditionele massakamp tegen SV Oppositie in Heiloo. HEILOO - De heer Willem Gomes staat inmiddels bekend als een van de zeer trouwe supporters van HV de Terriërs en in het bij zonder van dames 1. Willem verraste de club bij de opening met een genereuze donatie van 750,- voor de aanschaf van de schit terende entree logo's 'Hv de Terriërs sinds 1951'. De entree van de club is samen met de fietsenstalling verplaatst en vernieuwd. De finishing touch vormen de twee logo's bij de entree waarmee het geheel een fraai aanzicht heeft gekregen. Aangeleverde foto VOETBAL HEILOO - Na de onnodige nederlaag in de eerste competi tiewedstrijd (na een sterk begin werd met 2-1 verloren bij AFC '34), ging De Foresters afgelo pen zondag met goede moed de strijd aan met Stormvogels. De spelers waren er duidelijk van overtuigd dat er ook in de eer ste klasse wel wat te halen valt en legden Stormvogels direct vanaf de aftrap hun wil op. Na een sterk eerste half uur stond er echter nog steeds een brilstand op het score bord. Daarmee kreeg De Foresters te weinig en had Stormvogels nog steeds hoop op een goed resultaat. De ploeg uit Velsen kwam er aan het eind van de eerste helft ook een paar keer gevaarlijk uit, maar wist niet te scoren, mede door goed kee perswerk van Tijs Laagland. Na de rust liep het bij De Foresters een stuk minder en nu sloeg Stormvogels wel toe. Binnen korte tijd werd twee keer gescoord en was de wedstrijd gespeeld. De genadeklap kwam van elf meter en na een ongelukkige handsbal mocht Stormvogels van dezelfde afstand ook de 0-4 aante kenen. De 1-4 van Ferdy Sambo was een meer dan verdiende eretreffer, maar verder vooral een (te kleine) pleis ter op de wonde. Volgende week gaat de ploeg van Rob Klanker op bezoek bij Uitgeest, een week later volgt de thuiswed strijd tegen Zeeburgia. De Foresters 2 zorgde zondag voor goed nieuws door een knappe 3-0 zege tegen De Zouaven 2. Bridgeclub 't Oosthonk Uitslag van woensdag n september: A. lijn D. de Klerk - J. Beerse 71,25% 2. Ds. L. Santifort - L. Eveleens 61,67% 3- Fam. Turk 60,42% 4. Ds J. v. Leeuwen - M. Vasbinder 59,17%. B. lijn 1. D. Wegewijs - W .v. Gilst 60,25% 2. A. Brugman - A. Spruit 60,83% 3- Os. J. v. Dokkum -E. Kappel 55,42% 4. N. Jacobs - B. v. Dortmont 55%. Damesbridgeclub Sans Atout Uitslag van woensdag 11 september: A-lijn: 1. Vecht - Bakker 58,85; 2. Schatter - Mak 55,21, B-lijn: 1. Kuit - Berkhout 62,50; 2. Pohleij-Witting 61,98, C-lijn: 1. Niele - Jenniskens 58,33; 2. Buisman- Grippeling 57,64. Oppositie De uitslagen van ronde 1: vd Wal-Bouma: 0,5-0,5; Jongkind - Miihren: 1-0; Smit - Kerst: 0,5-0,5; v Etten - vd Brink: 1-0; de Jager - vd Ark: 0-1; Smith - Rump:i- 0; Voskuil - Vonk: 0,5-0,5; Huffnagel -Manni: 0-1; Maas - Booij: 1-0; v Dam - Jonkheer: 1-0. Heilooër Bridgeclub Uitslag van donderdag 12 september A-lijn ï.Taetske Haan- Irma van Loon 63,20 2. Joop Boukens- Johan Neefjes 57,50 3. Anneke Kuijper-Rita van Os 56,60. B-iijn 1. Jan Haan- Jan Hurkmans 61,98 2. Flora Martini - Ineke de Waard 56,77 3. Tinie Schreiber-Anje van de Vlies 55,73. C-lijn 1. Fenny en Dick Cnossen 60,42 2. Anne Haanstra - Hans Rutjes 57,81 3. Aleid van der Noord - Gitta Rotteveel 54,17. Nu bij de x bestelling van geboortekaartjes GRATIS een ft 1 geboorteadvertentie M m de Uitkijkpost M Drukkerij Uitkijkpost TENNIS LIMMEN - Op zaterdagavond 14 september was het clubhuis van tennispark De Voetel in Limmen the place to be. Tjerk Bogtstra, oud-top tennis ser en voormalig captain van het Nederlands Davis Cup-team, hield zo'n zestig aanwezigen aan zich gekluisterd door het te hebben over de rol van onze MIND bij het tennis. Het seminar had als titel: 'Game, Set and Mind! Ben jij bereid tot the next step?' Tjerk vertelde over zijn eigen ervaringen als speler, trai ner en coach. Zo kwamen er heel wat elementen naar voren die wel eens roet in het eten kunnen gooi en. De kimst is om er bewust van te worden en daarna te bepalen wat je ermee wilt gaan doen. Tjerk: „Je hebt altijd een keuze. Maar ben je ook bereid om er iets voor te doen? Vaak zijn we in ons hoofd met het resultaat bezig. Maar resultaat is altijd een gevolg van het proces. Dus je hebt je vooral met het proces bezig te houden door aandacht te geven aan wat je NU hebt te doen, en aan wat je wél wilt, in plaats van te denken aan wat er fout zou kun nen gaan." Tjerk onderscheidt vier grote facetten bij het tennis: tech niek, tactiek, fysiek en mentaal. Alle aanwezigen waren het er over eens dat het mentale aandeel best wel groot is. Toen Tjerk vervolgens vroeg hoeveel tijd we besteden om het mentale te trainen, werd voor velen toch wel (soms pijnlijk) dui delijk dat hier nog ruimte voor ver betering zat. Een laatste uitspraak van Tjerk over talent: „Hard werken wint het van talent, totdat talent hard gaat werken...". Veel later dan gepland eindigde dit prachtige seminar dat een initiatief was van TV Limmen en in samenwerking met trainingsinsti tuut NTI NLP werd georganiseerd. Met een aantal leerervaringen en goede voornemens rijker gingen de deelnemers weer naar huis. Men was het er over eens: dit was een welbestede avond! Met een aantal leerervaringen en goede voornemens rijker gin gen de deelnemers weer naar huis. Aangeleverde foto BADMINTON HEILOO - Afgelopen weekend is voor badminton het competi tieseizoen van start gegaan. Vijf jeugdteams van 't Vennewater Badminton kwamen daarbij in actie. Een aantal teams speelt dit seizoen in een nieu we samenstelling en in nieuwe -hogere- klassen. Dat maakt dit eerste competitie weekend voor de spelers extra span nend. Op zaterdagochtend was het een drukte van belang in de badmin- tonhal. Met maar liefst drie eigen teams én drie gastteams werden alle beschikbare banen volop benut. Team J2 (onder 17 jaar, plastic) nam het op tegen Zeeburg en heeft met 5-3 winst de eerste zege te pak ken. Team J3 en J4 (beiden onder 15 jaar, plastic) speelden eveneens hun eerste wedstrijd thuis. J3 won met grote overmacht (7-1) van Hoom en J4 maakt met 8-0 overwinning tegen Weesp een flitsende start. Team J1 en J5 speelden op zondag een uit wedstrijd. Team J1 speelt dit seizoen voor het eerst in de klasse onder 17 jaar met veren shuttles en dat was nog even wennen. Ondanks spannende partijen en veel driesetters verliezen ze uiteindelijk met 5-3 van tegen stander Velsen. Het jongste team J5 (onder 13 jaar, plastic) heeft zich als nieuw komer in deze klasse goed geweerd, maar ging in Almere met een 1-7 eindstand toch onderuit. Hiermee is voor alle teams de spreekwoorde lijke kop er af en gaan ze vol goede moed op naar de volgende wed strijd. Team J2 van 't Vennewater Badminton met v.l.n.r. Anouck van Maasdam, Emma Verkooijen, Amy van Maasdam, Ben Minis, Bart Jensch en Romme Bakker. Aangeleverde foto HEILOO

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 15