Bibliotheek Heiloo viert landelijke Fotoweek Ouders CBS de Duif knappen kleuterplein op Startsein restauratie koepel Willibrordus Echtpaar Allewijn-den Hooglander zestig jaar getrouwd vm\ KUNST ■fVJ KRING IV IC LOORnl H E I L O O UtfkiêesZ 3 MARKTPLAATS VOOR HET KOPEN VERKOPEN VAN KUNSTWERKEN Anneke Koningsveld- Hijman exposeert in het Trefpunt KORTOM 10.764,86 voor KWF Kankerbestrijding Rommelmarkt Basiscursus machinaal patchwork/quilten Keer op Keer opsteker UITKIJKPOST 18 SEPTEMBER 2013 Het kleuterplein van de Duif is prachtig opgeknapt. Aangeleverde foto HEILOO - Van 20 tot en met 29 september is het Fotoweek. Tien dagen lang staat heel Nederland in het teken van fotografie. Er valt van alles te beleven voor iedereen die van foto's en foto graferen houdt. Het thema van Fotoweek 2013 is 'Kijk! Mijn Familie'. Zaterdag 21 september houdt foto graaf Ab Baart een Fotovisie seminar van 11.30 tot eirea 13.00 uur onder de titel: 'De wereld van fotoverbeel ding!' (vrije toegang). Iedereen lijkt te kunnen fotograferen. Ab Baart geeft informatie hoe fotobeelden wel en niet gemaakt moeten wor den. Kreten als: compositie, invoe rende lijnen, impact, contrast, kleur en 'fotografisch' leren kijken ook zonder camera, zullen aan de orde komen. Geen technische verhande lingen maar een praktische kijk op fotograferen. Zaterdag 21 septem ber is van 10.30 tot 13.30 uur een kleine fotostudio aanwezig. Families kunnen zich gratis op de foto laten zetten. Niet gewoon, maar in vin tagekleding (is aanwezig). Ab Baart wordt hierbij geassisteerd door een aantal leden van de fotoclub Defa uit Egrnond. Woensdagmiddag 25 september houdt fotografe Andrea Rijtema van 14.30 tot 16.00 uur een introductie Fotoworkshop for Kids (tot en met 12 jaar). Deelnamekosten bedragen slechts 5,-. Opgave bij de bibliotheek. Doe het snel, want er is plaats voor maximaal acht kinderen. HEILOO - De ouders van de klus- en pleinwerkgroep hadden een aantal goede ideeën om het kleu terplein van CBS de Duif aan trekkelijker te maken en meer speelmogelijkheden te bieden. Onlangs is met man en macht de boom op het kleuterplein verwij derd, die met zijn wortels de riole ring en fundering van de school aan tastte. De zandbak is geschilderd en van schoon zand voorzien. Daar omheen werd een echt verkeers plein aangelegd. Het plein werd ver der voorzien van een hinkelbaan en knikkerpotjes. Op de muur is een educatieve eijferrups aangebracht en panelen waarop de kleuters kun nen kleuren met stoepkrijt. Het geld voor de opknapbeurt is ingezameld met behulp van de fancy fair, een bloembollenverkoopaetie en een benefietconcert. Vervolg van de voorpagina Theedoeken op de vloer en voeht- plekken op het plafond illustreren de huidige staat van het dak en de noodzaak van het herstel. Om voor de financiering van deze kostbare operatie geen zorggelden te gebrui ken, is GGZ-NHN op zoek naar externe partijen die willen mee denken over andere financierings mogelijkheden en een toekomstbe- stendige exploitatie van de kapel. Brinkmann riep dan ook iedereen op om met bruikbare ideeën te komen. Een powerpoint presentatie in de kapel, waarin ter inspiratie al een aantal ideeën schitterend werden gevisualiseerd, gaven een prachtig voorproefje van de vele mogelijk heden voor herbestemming. Op en rondom het landgoed von den er de hele zaterdag tal van acti viteiten en voorstellingen plaats. De buiteningang van de kapel blijft voorlopig gesloten, maar de restau ratie van de kapel is live te volgen via www.willibrordus.com. Ideeën voor herbestemming van de kapel kunt u mailen naar kapel@ggz-nhn.nl. HEILOO - Anneke Koningsveld-Hijman is onlangs in Heiloo komen wonen en schildert sinds 10 jaar weer, nadat zij in haar jeugd een kunstopleiding heeft gevolgd. Anneke exposeert van 30 september tot 9 november met haar schilderijen in het Trefpunt. Anneke wordt met name geïnspireerd door haar reizen en de natuur, vooral in het najaar. Zij schildert naast landschappen, bloemen en stadsgezichten ook graag huisdieren. Grote acryl schilderijen schilderen was altijd een stille wens van Anneke en daar is zij nu ook aan begonnen. Aangeleverde foto De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. HEILOO - Echtpaar Allewijn- den Hooglander vierde vorige week met hun kinderen en klein kinderen hun 60-jarige huwelijk. Het van oorsprong uit Zeeland afkomstige echtpaar trouwde op 8 september 1953. De heer Allewijn (89) heeft dertig jaar met veel plezier lesgegeven en is medeoprichter van het lager- en middelbaar Detailhandelonderwijs. Hij gaf de vakken Commerciële Vorming en Marketing en Management aan scholen in Middelburg en na 1965 in Alkmaar. Op landelijk niveau heeft hij geijverd voor de invoering van praktijkon derwijs op dit schooltype. Ook heeft hij lesgegeven aan volwassenen als docent Marketing aan het Instituut voor Sociale Wetenschappen. In 1989 ging de heer Allewijn met pen sioen. Mevrouw Allewijn (83) heeft een poosje als pedicure gewerkt en nam na de komst van him kin deren de zorg voor het gezin op zich. Daarnaast is ze jeugdleidster geweest in onderhield ze allerlei sociale contacten. Het echtpaar kampt de laatste jaren met gezond heidsproblemen. Een herseninfarct bij mevrouw en hart- en gewrichts problemen bij meneer maken dat het echtpaar extra zorg nodig heeft. Gelukkig zijn him kinderen daartoe altijd bereid en ook de thuiszorgin- stantie Evean en Villa Westervenne bieden de nodige hulp en verlich ting. Het echtpaar is heel dankbaar voor al deze goede zorg. „Door de fantastische medewerking is het ons gegeven nog altijd samen te wonen, waarvoor wij zeer dankbaar zijn!" Ook het felicitatiebezoek van burge meester Hans Rorneyn op maandag 9 september werd buitengewoon gewaardeerd! Het felicitatiebezoek van burgemeester Hans Rorneyn werd bui tengewoon gewaardeerd! Foto: Carolien Breed HEILOO - De collecte voor KWF Kankerbestrijding in Heiloo heeft 10.764,86 opgebracht. Wie de collectant heeft gemist kan alsnog een gift overmaken op giro 26000 ten name van KWF Kankerbestrijding in Amsterdam. Met het geld dat de collectanten hebben opgehaald blijft KWF Kankerbestrijding zich inzetten voor minder kanker, meer gene zing en een betere kwaliteit van leven. HEILOO - In het kader van de Burendag houden de bewo ners van de Nic. Greeuwflat - Vrieswijk/ Het Zevenhuizen op zaterdag 21 september een rom melmarkt op het grasveld voor de flat van 10.00 tot 15.00 uur. HEILOO - Het Nivon Heiloo start het seizoen met een basiscursus Patwork/Quilten op de donder dagavond 3 oktober, van 19.30 tot 21.30 uur. Deze cursus wordt begeleid door docente Trudie Konijn. U leert het aan elkaar naaien van de velschillende lap jes (machinaal), patronen lezen en tekenen, mallen maken en werken met rolmes en liniaal. Dit alles aan de hand van een aantal verschillende blokken die samen een mooi geheel gaan vormen, waarbij ook het maken van een rand, het quilten zelf en het afwer ken de aandacht zullen krijgen. Plaats: de Hofdijk, Mariënstein 178A te Heiloo. Voor informatie of opgave: Reina Mulder, tel. 072- 5333127 en via info@nivonheiloo. nl, www.nivonheiloo.nl. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt halverwege de maand een Opsteker aan ver eniging en/of stichting die zich inzet voor de medemens. Elke maand wordt een ingediend verzoek door Keer op Keer gekozen en verblijd met een opsteker van 200,-. De opsteker van de maand september gaat naar Tirillo Creatieve Zorg in Limmen. U kimt de kringloop winkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072-5325962. Kennemerstraatweg 390 1851 BK Heiloo Tel. 072 533 01 83 info@kunstkringloop.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3