Pronk Kappers Lezing over ziekten en plagen in de groene ruimte bij Groei en Bloei Rondleidingen huis in Nijenburg H E I L O O BEDRIJF BELICHT vte - i -f A y -A...; 5 i Toekomstvisie 2030? INGEZONDEN BRIEF Warme douche Van baddoek naar handdoek Collecte Brandwonden Stichting U I T K IJ KPOST 18 SEPTEMBER 2013 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Abdijlaan 2b, 1935 BH Egmond-Binnen, tel. 072 - 5065303 en Voorstaat 94, 1931 AN Egmond aan Zee, tel. 072 - 5069900, www.pronkkappers.nl EGMOND - Na de zomermaanden kan het haar wel wat extra verzor ging en aandacht gebruiken; model, glans en conditie hebben door zon, wind en water veel te lijden gehad. Met Pronk Kappers gaat u een warme en gezellige winter tegemoet, met een natuurlijk vallende, eigentijdse look, waarin de sterke kanten van je persoonlijkheid nog beter tot zijn recht komen. Deze winter zijn zachte natureltinten zoals mokka weer helemaal terug. De haarstylistes van Pronk Kappers benaderen iedere klant anders en zijn altijd zoekende naar de juiste balans in kleur en coupe, passend bij die individu. Gezichtsvorm, haartype en -structuur, huidtype en identi teit vormen voor hen de basis voor een passende coupe. Het team wordt continu getraind en is op de hoogte van de laatste kniptechnieken, de nieuwste trends en nieuwe ontwikkelingen op het gebied van haarver- zorging en kleuring. Bij Pronk Kappers werken alle haarstylistes vanuit dezelfde visie en met grote passie voor het kappersvak. De kapsalon is al 45 jaar aan de Voorstraat in Egmond aan Zee geves tigd en was decennialang een begrip onder de naam dames- en herenkap per Herman Pronk. De liefde voor het vak zit de Pronken in het bloed, want het kappersvak gaat al zo'n negentig jaar terug in de familielijn. Tegenwoordig staat Esther Pronk aan het roer; zij is de trotse eigena resse van twee schitterende, moderne zaken waar klanten uit de hele regio komen. Esther belandde al op jonge leeftijd in het vak. Na eerst jaren bij andere gerenommeerde kapsalons werkzaam te zijn geweest, koos ze in 1992 voor de zaak van haar ouders. Driejaar geleden nam ze het stokje volledig van hen over en breidde in datzelfde jaar uit met een vestiging aan de Abdijlaan in Egmond-Binnen. In beide kapsalons zijn inpandig aparte schoonheidssalons gevestigd; schoonheidssalon Dessa, tel. 06-12955593 in Egmond aan Zee en Padiro in Egmond-Binnen tel. 06-14440770. Ideaal om een haar- en beautybehandeling te combineren! Samen met haar gedreven team, waaronder Marit en Amanda als haar twee rechterhanden, heeft Esther een toekomstgerichte formule ontwik keld waarin geen concessie wordt gedaan op hoogwaardige kwaliteit; zowel in beheersing van de vaktechniek als in haarverzorgingsprodue- ten van topmerken als L'Oréal Professionel, Kérastase, Sebastian, Fudge en Moroeeanoil. Esther: „Hierdoor zijn we in staat om iedereen van een eerlijk en professioneel advies te voorzien. We kijken altijd wat echt bij die persoon past en geven vanuit onze vakkennis tips hoe het resultaat het langst behouden blijft." Beide salons zijn ruimtelijk ingericht en dat zorgt voor een prettige werksfeer; met aparte knip-, was- en kleurgedeel- ten, zodat de klant overal ontspannen geholpen wordt. Door de online afspraakservice is Pronk Kappers dag en nacht en zelfs op zondag bereikbaar; zo kunt u op elk gewenst moment een afspraak maken op een tijdstip dat het u het beste uitkomt. HEILOO - Groei en Bloei houdt op 22 september de lezing 'Ziekten en Plagen en in de Groene Ruimte', door Dirk van Ommeren van het 'Groen Escorte'. De lezing is vooral gericht op 'de groene ruimte'. Dirk van Ommeren zal ingaan op de achtergrond van ziekten en plagen. Ook preventie komt aan de orde. Na de pauze worden ziek ten en plagen behandeld die op dit moment actueel zijn zoals bloe dingsziekte in kastanje, de buxus- ziekte, de eikenproeessierups en vele andere. Bezoekers mogen aangetast materiaal meebrengen uit hun eigen tuin of straat. Vergeet dan niet ook een gezond deel mee te nemen, dat maakt het deter mineren eenvoudiger. Dirk van Ommeren heeft ook ervaring op het gebied van bloembollen, groen ten en fruit. Aangetaste materialen mogen dus ook gaan over deze drie gebieden. Wim Hoogendoom doet tijdens de lezing de grondonder zoeken. U kunt tevoren het grond monster afgeven, voorzien van uw naam. Het grondmonster kunt u zelf samenstellen door op verschil lende plekken in de tuin wat grond te verzamelen. Maandag 23 september om 20.00 uur. Locatie: Cultureel Centrum, de Strandwal, Kennemerstraatweg 464 te Heiloo. Kosten: leden/abonnees gratis, niet-leden betalen 2,-. Naar aanleiding van het bekend maken in het weekblad Uitkijkpost van 11 september, over de toe komstvisie 2030, de kracht van Heiloo, door het college van burge- meeter en wethouders ivastgesteld op 11 september, komt voor mij de vraag: waarom is het jaar 2013 geno men? Wijzigingen aanbrengen in die 17 jaar behoort dan tot de mogelijk heden? Of gaan we dan, net als de regering, het veelvuldige antwoord geven van: 'Dat hebben we toen toch afgesproken?' Ook wordt er over een groen doip geschreven. In het jaar 1989 tot en met 1997, onder leiding van burgemeetser N. Schoof, was Heiloo het groenste doip van Nederland. Nu is het het doip met de meeste verkeersborden! N. Niele Heiloo De gemeente Heiloo verdient een warme douche. Het probleem wat zich voordoet: als je met een rollator vanaf het spoor richting Rabobank loopt, is de stoeprand bij Makelaar Kuyper Blom te hoog. Afgelopen vrijdag kwam een oudere dame dar lelijk ten val. Achteraf viel het geluk kig mee met een paar sehaafwond- jes op haar arm. Ik had beloofd aan die mevrouw dat ik direct melding zou maken bij de gemeente Heiloo. Zo gezegd zo gedaan, ik werd trou wens prima te woord gestaan door de medewerkers van het gemeen tehuis. Tot mijn verbazing zag ik dat de stoeprand verlaagd was op 10 september. Ik ben gelijk naar het gemeentehuis gegaan, om ze een pluim te geven voor het snelle optreden. Dat noem ik snel hande len. Top! Goets Heiloo HEILOO - De twee prominente Herculesbeelden die het 'grand canal', de vijver, van Nijenburg flankeren waren onderdeel van het statusoffensief, het opklim men naar een hogere stand, van de eerste bewoners van Nijenburg. Deze en andere interessante informatie verkrijgt u van de rond leiders van Oud Heiloo tijdens een bezoek aan het huis Nijenburg. De Alkmaarse burgemeestersfami lie Van Egmond van de Nijenburg stichtte eomstreeks 1710 Nijenburg. Niet alleen om in de zomer de vre selijke stank van de Nieuwesloot in Alkmaar te ontvluchten, maar ook omdat zij meende dat een buiten huis een onmisbaar onderdeel was van hun status als gegoede burgers van Alkmaar. Voor de latere erf genamen, de familie Van Foreest, was dat minder van belang, maar in de loop der jaren raakten ook zij gehecht aan het lieflijke buitenhuis, mede vanwege zijn mooie ligging in het groen. Tijdens de rondleidin gen in het huis uitgevoerd door de Historische Vereniging Oud Heiloo onder auspiciën van de eigenaresse van het huis, Vereniging Hendriek de Keyser, wordt veel verteld over de relatie van de bewoners met het huis en de omgeving. Aanmelding voor rondleidin gen op zondagen is weer mogelijk. Groepen kimnen rondleidingen op andere dagen aanvragen. De volgende zondagen zijn beschik baar voor rondleidingen: 22 sep tember om 11.00 uur en 13.15 uur, 13 oktober om 11.00 uur, 20 okto ber om 11.00 uur en 13.15 uur, 27 oktober om 11.00 uur en 13.15 uur, 10 november om 11.00 uur en 13.15 uur, 24 november om 11.00 en 13.15 uur. Aanmelding via: info.oudheiloo@gmail.com, www.oudheiloo.nl/contactyreactie- formulier of tel 072-5332571. h jr> 1 Tr' X '•«.j - Het Herculesbeeld bij Nijenburg. Aangeleverde foto HEILOO - De dames van het Rode Kruis Heiloo lieten zich voor de zoveelste maal van hun goede kant zien: voor de dakloze bezoekers van inloophuis De Kloof in Amsterdam vormden zij badhanddoeken om tot hand doeken. Veel van de gemiddeld 79 dagelijkse bezoekers van genoemd inloophuis willen zich ook graag scheren en hun voeten wassen. Daarvoor is een gewone handdoek voldoende. Maar daar beschikt het inloophuis niet over - althans niet in voldoende mate. En dus werd een aantal van de beschikbare badhanddoeken in tweeën geknipt, een zoompje er in genaaid en was het zoveel ste klusje dat deze dames voor dak- en thuisloze mensen doen geklaard. 'Het zoveelste klusje', want de dames zetten ook regel matig ritsen in in de windjacks die de bezoekers dragen. En ook andere kledingstukken worden gerepareerd. De kosten van de ritsen worden betaald uit de gif ten die een van de vrijwilligere ontvangt voor spreekbeurten en dergelijke. Dat potje is nu leeg en voor de aanschaf van ritsen is helaas geen budget beschikbaar en dat terwijl de windjacks ver der nog in prima staat verkeren. Mocht u nog (bad)handdoeken over hebben of washandjes of zakdoeken, dan kimt u deze inleveren bij Ton Steenaert, Boekenstein 9, 1852 WR Heiloo. HEILOO - De landelijke col lecte van de Nederlandse Brandwonden Stichting vindt dit jaar plaats van 7 tot en met 12 oktober. Het motto dit jaar is 'littekens'. Helaas komt men in Heiloo nog wat collectanten te kort. Voelt u zich hiervoor geroepen, neemt u dan contact op met Martin Vogelsangs, tel. 072- 5338645 of mail naar martin.j.g® kpnplanet.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 5