w~ Muzikaal Jeugdevenement met jeugdorkest van Lamoraal van Egmont Showgroep InPetto in Limmen Roemeens Studentenkoor in de Ste. Agnes Slotendag Akersloot: Er zit veel leven in de sloot w Iff Slotendag Akersloot goed bezocht iLki* V NIEUWS UI T DE REGIO Slotkapel opent haar deuren vanwege prachtige akoestiek Concert van orthodoxe en Roemeense kerkmuziek POLITIEBERICHTEN Succesvolle Fancy Fair De Vredeburgers T 18 SEPTEMBER 2013 1 EGMOND - De Slotkapel die onder muzikanten bekend staat vanwege haar prachtige akoes tiek stelt haar deuren open, in samenwerking met het jeugdor kest van Lamoraal van Egmont, op zondag 22 september voor een jeugdevenement. Het jeugdorkest zal kinderen en oudere bekend maken met het gebruik van instrumenten en het prachtige geluid dat deze instrumen ten voortbrengen. Naast het spelen van muziekstukken is er gelegen heid om verder van dichtbij ken nis te maken met de klanken en de instrumenten. De orkestleden zelf geven een toelichting op de gespeel de stukken. Van 14.00 tot 16.30 uur is iedereen welkom in de Slotkapel aan de Slotweg 19, maar de plaat sen vooraan zijn gereserveerd voor kinderen. De entree is gratis. Voor de kinderen is er limonade en voor de oudere is er koffie. De huidige Slotkapel staat er al sinds de vijf tiende eeuw. Voor die tijd stond er sinds de dertiende eeuw op dezelfde plek een kleinere kapel. In 1430 werd de huidige kapel gebouwd. Tijdens de belegering van het Spaanse leger in 1573 raakte de kapel zwaardbe- schadigd. Voor het herstel werden door diverse steden, edelen en com pagnieën uit die tijd schenkingen gedaan, waaronder de wereldbe roemde gebrandschilderde ramen in de kapel. Het is de nadrukkelijke wens van de Stichting Gebruik Slotkapel dat meer mensen gebruik gaan maken en kennismaken met de monumen tale Slotkapel. U bent dan ook van harte uitgenodigd om te komen genieten van dit jeugdevenement in de Slotkapel. LIMMEN - Zaterdag 21 sep tember doet showgroep InPetto de zaal van Vredeburg, Dusseldorperweg 64, aan om daar een wervelende show neer te zetten. De show die de groep, bestaande uit twee zangers, vijf zangeressen en zeskoppige band, elk jaar brengt worden in hoge mate gewaardeerd bij het publiek. De show bestaat uit swingende nummers, van onder andere Queen, The Beatles, Michael Jackson, Milow, Alicia Keys, Marco Boreato, enzovoorts. De show met zang, dans en live muziek wordt, zoals gebruikelijk is bij In Petto, aangekleed met bijpassende decor stukken en kleding. Kaarten a 10 euro zijn te bestellen bij: info@vre- deburg.nl of info@showgroepinpet- to.nl, Carin Swart, tel. 06-28627825. De prijs is inclusief koffie of thee. De showgroep InPetto brengt zaterdag een wervelende show in de zaal van Vredeburg te Limmen. Aangeleverde foto EGMOND - Op maandagavond 23 september geeft het Roemeense koor Grupul Coral Sfantul Apostol Andrei uit Cluj-Napoca een concert van Orthodoxe kerk muziek en Roemeense volks muziek in de Oud-Katholieke Sint Agneskerk, Voorstraat te Egmond aan Zee. Het concert begint om 20.00 uur en is vrij toegankelijk. Na afloop van het concert is er evenwel een collecte om de kosten enigszins te dekken. Die ochtend hopen zij ook van zich te laten horen in de Prins Hendrik-Stichting. Ongeveer 10 a 15 jaar geleden werd er al een aantal concerten gegeven in Egmond aan Zee door studentenkoren uit Oost-Europa onder andere uit Rusland en Roemenië. Het succes was vaak overweldigend. Ook was er al eens een studentenkoor uit Cluj-Napoca voor langere tijd in Egmond. Ze von den toen gastvrij onderdak bij een aantal particulieren. Deze jongens van toen zijn nu tien jaar ouder en hebben him weg gevonden in de Roemeens- Orthodoxe kerken. Uitzonderlijk niveau Een negental van hen is blijven zingen in koorverband en vormen dit vocaal ensemble van inmiddels uitzonderlijk hoog niveau. De Oud-Katholieke kerken onder houden al vele jaren warme contac ten met de Orthodoxe kerken. 'In het kader daarvan hebben wij dan ook dit ensemble uitgenodigd voor het geven van een vijftal concerten in de regio. Wij hopen dan ook dat vele lief hebbers van die typische oosteree zangkimst uit de Egmonden dit imieke concert bij zullen wonen', (zie ook www.egmond.okkn.nl) Maandag 9 tot en met zondag 15 september in Akersloot Woensdag: Diefstal geweest bij een bedrijf aan de Boekei. In totaal 965 liter aan diesel weggenomen. De dader(s) zijn waarschijnlijk via de kant van het kanaal het terrein op geklommen. Daar stonden drie vrachtwa gens en hebben ze de tank van vernield en de diesel uitgehaald. Onbekend hoe ze het hebben vervoerd. Vrijdag: Langs de Boekei werd, door de politiestudenten in het kader van hun opleiding, van 10.00 tot 12.00 uur een algemene verkeerscontrole gehouden. 27 voertuigen gecontroleerd waar van negen met aanhangwagen. 1 pv rijden zonder geldig BE rijbe wijs, 1 toner voor niet werkende stadsverlichting van de aanhang wagen, 1 toner voor onvoldoende profilering van 1 band, tien medewerkers namen deel aan de controle. 'f.4 Wethouder Portegies gaf het startsein voor Slotendag in Castricum. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Dat er van alles groeit en leeft in de sloot, werd maar weer eens duidelijk tijdens de Slotendag zondag 15 septem ber. Wethouder Portegies gaf het startsein in Castricum waarna het onderzoek met de schepnetjes kon beginnen. Daar kwamen ruim 150 belangstellenden op het evenement af. Het evenement aan de water kant, georganiseerd door gemeente Castricum en IVN, leidde tot hoop gevende vangsten, met onder meer bloedzuigers, salamanders, kikkers, mossels, garnalen, bootsmannetjes, staafwanten, stekelbaarsjes, koker juffers, watervlooien, schaatsenrij ders en watereehorpioenen. Na een kort verblijf in een aqua rium aan de oever en uitleg door de aanwezige deskundigen, werd al het leven weer teruggezet in de sloot. De Slotendag bij de eenden kooi in Castricum en de Hempolder in Akersloot werd gehouden om het belang van leven in de sloot en van waterbeheer onder de aandacht te brengen. LIMMEN - De Fancy Fair met kunstmarkt, gehouden door het gemengd koor De Vredeburgers, was een groot succes. Vele bezoekers wisten de weg naar het Protestantse kerkje in Limmen te vinden en hebben diverse koopjes op de kop kunnen tikken. Mede door het prachtige weer werd er druk gebruik gemaakt van het terras bij Ons Huis waar men zich het door de leden gemaak te gebak goed liet smaken. Ook de kunstmarkt trok veel belang stelling. Dankzij de enorme inspanning van de leden en hun partners bedroeg de uiteindelijke opbrengst van de fancy fair 2700,-. Hierdoor kan het koor op zondagmiddag 3 november weer een prachtig concert geven. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 9