Nieuwe programma's vegen schoon bij Scouting Limmen A l ïij Drie vieringen van orgel, zang, beeld en schrift Roefel je mee met Conquista? Markt Jozefschool Egmond groot succes Nieuwe leiding voor jeugdgroep Scouting Limmen NIEUWS UIT DE REGIO Dansen voor CliniClowns KORTOM Rommelmarkt in het Sportpaleis Klaverjasseizoen gaat weer beginnen ii Organist/dirigent Peter Rijs is al vijftig jaar verbonden aan de St. Corneliusparochie te Limmen. Aangeleverde foto LIMMEN - In het kader van het vijftig jaar organist/dirigent zijn van Peter Rijs verbonden aan de St. Corneliusparochie te Limmen zullen er in de maanden september, oktober en novem ber drie speciale zaterdagavond vieringen worden gehouden. Drie vieringen van orgel, zang, beeld en schrift. Vieringen die ook passen in het nieuw jaarthema van de Corneliusparochie: 'Zoek God met al je zintuigen'. Bij elke van de drie vieringen wordt door Peter Rijs een ander populair muziekstuk uit de top 100 op het grote orgel ten gehore gebracht. Het Liturgisch koor zal daarbij ook een passend lied van het Nieuw Liedfonds ten LIMMEN - Woensdagmiddag 25 september is er de jaarlijkse Roefeldag. Op de Roefeldag gaan kinderen van groep 6, 7 en 8 onder begelei ding op bezoek bij Limmerse bedrij ven, instellingen en verenigingen. Heb jij je ingeschreven en je banden opgepompt? Want vanaf 13.15 uur gaat men van start! Vrijdagavond 27 september Club - Xtra XL. Open inloop van 19.00 tot 23.00 uur. Kom eventjes binnen en geniet van het weekend. Vanavond even geen huiswerk, maar lekker genieten en relaxen Nodig je vrien den uit en speel samen potje pool biljart of chili gewoon lekker aan de bar met een drankje. Zaterdag 28 september 'Conquista Culinair'. Veel boomgaardhouders plukken vandaag de appels van de bomen, want weet jij dat het van daag nationale appelplukdag is? Nou Conquista weet wel raad met al die versgeplukte appels, daar maken ze de lekkerste appelflappen van. Zaterdagavond 28 september gehore brengen. Een schriftlezing en ook beelden die door middel van een beamer getoond zullen worden, complementeren de vie ring. Tijdens deze vieringen zullen ook andere instrumentalisten hun medewerking verlenen, te weten: Willemijn Koot - saxofoon, Alice Ploeg - fluit, Peter Suring - cello en Claudia Rijs - piano. Het belooft een bijzonder project te worden waar men Peter Rijs als organist/dirigent tot zijn recht wil laten komen en ook bedanken voor zijn 50-jarige inzet voor de kerkmuziek binnen de Corneliusparochie. De vieringen zijn op de zaterdagen 28 september, 19 oktober en 16 november. Aanvang: 19.00 uur in de St. Corneliuskerk te Limmen. is er bij Club - Xtra een filma vond: je hoeft geen dure kaartjes te kopen om een vette film te zien, bij Conquista zit je net zo goed voor nix/ nada/ noppes op de eer ste rij! Jongerencentrum Conquista bevindt zich op de Kerkweg 50 te Limmen, kijk voor meer informa tie en alle komende activiteiten op www.conquista.nl. EGMOND - Op zaterdag 2 novem ber wordt in de Schulp in Egmond- Binnen een discoavond gehouden. De avond is speciaal voor dertigplus om zo een select gezelschap te heb ben voor de mensen die de disco jaren hebben meegemaakt, en de opbrengst is voor de CliniClowns. Kaarten a 10 euro uitsluitend in de voorverkoop (maximaal 200 stuks) verkrijgbaar bij Carlo Swart, tel. 06-51165478. Verkleed komen mag en is zeker gewenst. LIMMEN - Scouting Limmen houdt voor de jongste kinderen de Bevers. Jarenlang was het thema voor deze groep 'het huis Hotsjietonia' met als spelfiguren Lange Doener, Hippe Springveer, Frederik Scheuremaar en Pompedom. Inderdaad uit de vorige eeuw met een openingsliedje dat ook dateert van voor het ed-tijdperk. In 2010 is landelijk een nieuw programma ont wikkeld. In dit frisse programma is Hotsjietonia nu een doip geworden, met meer jeugdige figuren en een spellijn die beter aansluit bij de rest van Scouting. Om van de ene op de andere dag te veranderen is las tig. De kinderen herkennen je niet meer en ingeslepen patronen staan opeens onder druk. Zo is de leiding in Limmen bij de oudere jeugd nog steeds bekend onder him seouting- namen. Gelukkig zijn er twee heel enthousiaste jongeren - Claudia Meuleman en Stijn Hollander-, die al enkele jaren meedraaien, en die nu samen leiding gaan geven aan deze jeugdgroep. Nieuwe spel ideeën, nieuwe energie, en een grote bezem door het Beverlokaal, gevolgd door EGMOND - Vrijdag 13 september hield de Jozefschool uit Egmond aan den Hoef een schoolmarkt. Er was van alles te koop; speel goed, huis/tuin/keukenspulletj es, boeken, een paar fietsen, kin- dersportspullen, de door ouders gemaakte taarten, zelfgemaakte knutselwerken van de kinderen, et cetera. De ouderraad van de school, die een groot deel van de markt had georganiseerd, verzorgde over heerlijke hotdogs, hamburgei's en een verfkwast en nieuwe versierin gen aan de muren en het plafond. Als gevolg van het nieuwe pro gramma met nieuwe personen is het weer fris en schoon en meer van saté aan stokjes. Verder was er ook nog een loterij waarbij schitterende prijzen werden weggegeven, die de school had gekregen van allerlei sponsoren. Een paar chauffeurs die ritjes reden met jeeps hebben ook een flinke bijdrage geleverd aan de feestvreugde. De kinderen konden aan verschillende spelletjes deelne men. Ofwel het was, ondanks het slechte weer, een zeer geslaagde markt. De opbrengst bedroeg bijna 3200,-. Van dit geld worden lap tops en laptopkoffers gekocht. deze tijd. De nieuwe leiding kan een beroep doen op ondersteuning van de oude leiding en ze worden van uit de praktijkbegeleiding van de Scouting Academy gecoached. REGIO - Zondag 29 sep tember start de Stichting Rommelmarkten Egmond een nieuw rommelmarktseizoen in het Sportpaleis (overdekte wie lerbaan), Terborehlaan 200 in Alkmaar. In de accommodatie maar deze keer ook rondom de wielerbaan staat weer een gigantische hoeveelheid tweede hands goederen. De ongeveer 300 particuliere standhouders staan garant voor een ruim aanbod van tweedehands goederen, en dat veelal voor een zacht prijsje. Meer informatie via: www.st-re.nl of tel. 06-20114461. De markt is voor het publiek geopend vanaf 08.00 uur. De entree bedraagt 2,-, vanaf 13 jaar. AKERSLOOT - Het klaverjas seizoen in café de Vriendschap in Akersloot gaat zaterdag 28 september van start. Traditie getrouw zal eenmaal in de maand een drive worden gehouden. Deze drives zijn altijd op zater dagavond en iedereen is welkom. De aanvangstijd is 20.00 uur en men kan zich telefonisch opgeven onder nummer 0251-312866. Er zijn schitterende prijzen te win nen, zoals Senseo koffiezet appa ratuur, weerstations, pannensets, fruitmanden, paling enzovoorts. Naast de drive vindt er ook altijd een verloting plaats waar ook prachtige prijzen te winnen zijn. De schoolmarkt van de Jozefschool was, ondanks het slechte weer, een zeer geslaagde markt. Aangeleverde foto Claudia Meuleman (tweede van rechts) en Stijn Hollander (twee de van links), gaan samen leiding geven aan de jeugdgroep van Scouting Limmen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 15