Scholensportdag met Sport@School Winst voor team J1 't Vennewater badminton! Jeugdtrainers v.v. Limmen Voortreffelijke Voorwalt naar schaakwinst Scholen Heiloo en Limmen weer in de ban van judo Duinlopers doen mee aan Dam tot Damloop sport 21 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO mn HEILOO - Op woensdag 2 okto ber vindt op de sportcomplexen van de Foresters en Double Stars Heiloo een groots opgezet sportevenement plaats, waar aan maar liefst 601 leerlingen uit de groepen 7 en 8 van vrij wel alle basisscholen deelne men. Op 14 en 21 mei volgend jaar komen ook de groepen 3 tot en met 6 aan bod. De sportdag is een initi atief van SportRaad Heiloo. Via het succesvolle scholenproject Sport® School worden -met medewerking van Heilooër sportverenigingen en stagiaires van het CIOS- gymlessen verzorgd voor alle basisscholen. De organisatie van de sportdag is in handen van Thorn, Daphne en Siem; derde- en vierdejaars studenten aan het CIOS. Zij worden woensdag geassi steerd door 32 leerlingen van de sporttak klassen 1 en 2 van het PCC Heiloo, waarmee op deze manier een samenwerking is ontstaan. De leerlingen worden opgesplitst in groepen die verspreid over de twee complexen een gevarieerd sport- en speleireuit doorlopen. Naast voetbal zijn er ook leuke spelvarianten zoals flagvoetbal, kickbal en allerlei team- en samen- werkingsspellen. Thom: „Het doel van Sport@School is om sport en beweging bij kinderen vooral op een leuke manier te stimuleren. We willen daarom graag meer sport dagen organiseren. Bij de nulme ting van ons onderzoek eind vorig schooljaar, dat we in opdracht van de SportRaad hebben uitgevoerd, blijkt, dat de jeugd van Heiloo spor tief is ingesteld: 87% van alle basis schoolleerlingen doet aan sport, 81% geeft aan lid te zijn van een sportvereniging. Aan het einde van dit schooljaar zullen we de meting herhalen, om te kijken of Sport® School een positief effect heeft op het aantal kinderen dat een sport beoefent." Staand v.l.n.r.: Robert Peemen (E-pup.), Henk Nuijens (Meisjes afdeling), Dennis Steman (A-jun.) en Bas Peters (D-jun.). Zittend v.l.n.r.: Jacob de Groot (Keepers), Frank Donker (Hoofdopleidingen), Michel Fluri (Jeugdvoorzitter) en Roland Duin (C-jun.). p de foto ontbreken Ramon Smit (B-jun.) en Bob van Draanen (F-pup.). Aangeleverde foto VOETBAL LIMMEN -De jeugdafdeling van de Voetbalvereniging Limmen is klaar voor het nieuwe seizoen onder leiding van Hoofd Jeugd Opleidingen Frank Donker. De C- en D-jimioren spelen ook dit seizoen in de Hoofdklasse en van deze talenten wordt veel veiwacht. De andere teams spelen allemaal een klasse lager, in de eerste klasse. V.V. Limmen werkt al jaren nauw SCHAKEN HEILOO - Op vrijdag 20 sep tember speelde SV Vredeburg de eerste ronde van de inter ne schaakcompetitie. Na een zomerstop van enkele maanden werd er dan eindelijk om de punten gespeeld. De spectaculairste partij van de avond was die tussen Mare Voorwalt en Marlies Sturk. Voorwalt verkeer de in voortreffelijke vorm en wist met doordachte zetjes een voor deeltje te creëren dat hij, ondanks de kimdige verdediging van Sturk, uitbouwde naar een gewonnen par tij. De debuterende Jort Houben speelde een puike partij tegen Nico Pepping. Pas in het verre eindspel moest de geconcentreerd spelende jongeling zijn meerdere erkennen in de ervaren Pepping. Bert Hollander en Harold Ebels speelden een ener verende Sieiliaan. Na een licht over wicht van Ebels was het Hollander die zich los wurmde en, met behulp van een sterk paard, een winnende aanval optuigde. Jos Admiraal won samen met AZ en dat weipt zijn vruchten af. Er wordt door de hoofd trainers veel op techniek getraind. Vooral het ontwikkelen van het indi vidu staat centraal en niet alleen het resultaat telt bij de Jeugdafdeling. Andere belangrijke speerpunten van de jeugdafdeling zijn dan ook plezier hebben, respect hebben voor elkaar en zich veilig voelen. Voor de lagere elftallen worden DEMO- en circuit trainingen, alsmede specifieke tech niektrainingen gehouden. in het vroege middenspel een kwa liteit van Gertjan Hafkamp en wist dat verschil twintig zetten later over de streep te brengen. Sandra Hollander toonde zich in een bijna gelijkwaardig pionneneindspel iets uitgekiender dan Dick Aafjes en loodste één van de soldaten naar de overzijde. Niels Hageman en Jaap Limmen speelden een potje beton- schaak van het betere soort. Aan beide zijden werd een onneembare vesting opgebouwd, met remise als onvermijdelijk resultaat. Hidde Ebels profiteerde van een onzorg vuldige behandeling van de opening door Remi Aafjes. Na loperwinst op de vijftiende zit kon het voor Ebels al niet meer mis gaan. Theo Al ver keerde in grootse vorm in zijn par tij tegen Ed van Duin. Met mooie loperlijnen zorgde hij ervoor dat de koning van Van Duin niet uit het midden weg kon; vervolgens ver overde hij materiaal en rondde af met een mataanval. Na de competi tieronde op vrijdag wacht op 1 okto ber de traditionele massakamp bij SV Oppositie in Heiloo. BADMINTON HEILOO - Deze zaterdag speel de Team J1 haar eerste thuis wedstrijd tegen het talentvolle J4 Duijnwijck uit Haarlem. Het werd een ochtend vol spannend badminton. De dubbelpartij van Tico en Patrick werd zonder problemen in 2 sets gewonnen. Daarentegen had het dames dubbel (Marjolein en Fleur) het een stuk moeilijker en werd de pot na drie sets in het voor deel van Duijnwijck beslecht. De heren enkelpartijen waren ook voor 't Vennewater. Met name de enkel tussen Tico en tegenstander Maurice was zinderend spannend. Door beide jongens werd voortdu rend fel, aanvallend en strategisch gespeeld. Tico won deze partij in twee sets, waaivan de tweede set met 28-26. In de dames enkel won Marjolein zonder problemen van haar tegenstandster. Fleur speelde haar enkelpartij tegen een zeer sterke tegenstandster. De eerste set werd nipt verloren (20-22), en ook in de tweede set moest ze in de eerste dame van Duinwij ck haar meerdere erkennen. De mixed dubbelpartijen JUDO HEILOO - Judoclub Groefsema heeft de ambitie om in de omge ving van Heiloo, Castricum, Limmen en Akersloot nog meer kinderen in beweging te krijgen en hen de geheime taal van het judo bij te brengen. Daarom heeft Judoclub Groefsema afgelopen week groep 3 en 4 van basisschool de Willibrord uitgenodigd voor een judoelinie. De leerlingen uit groep 3 en 4 van de Willibrord kregen van judole raar Wesley Groefsema de basis- werden tot slot met ruimte winst door J1 gewonnen. Met een eind uitslag van 6-2 heeft team J1 haar eerste overwinning in haar zak. De overige jeugdteams hebben dit afge- beginselen van het judo geleerd in een echt judopak en op een echte judomat. Ze leerden onder andere valbreken, stoeien, een houdgreep en mooie worpen maken. Na een uur judoën met elkaar kwamen alle leerlingen weer met een glimlach van de judomat. Afgelopen week zijn ook de leerlingen van basis school Sint Maarten in Limmen op bezoek geweest. De aankomende periode zal basisschool De Duif kennisma ken met de basisbeginselen van judo. Lijkt het jou ook leuk om een keer met je klas te judoën, lopen weekend ook goed gebadmin tond. Team J3 en J4 hebben beiden met 8-0 van Almere gewonnen. Team J2 heeft gelijk gespeeld tegen De Kwakel. neem dan contact op met Judoclub Groefsema via: info@judoelub- groefsema.nl. Naast deze sehooljudo clinics waren afgelopen weekend de Districtskampioenschappen judo in Beveiwijk. Hier werd gele genheidsjudoka van Judoclub Groefsema Leon Borgsteede over tuigend Noord-Hollands Kampioen in de klasse tot 60kg. Op zaterdag 5 oktober zal Leon in Eindhoven op het Nationaal Kwalificatie Toernooi (NKT) zich proberen te plaatsen voor het NK Judo dat later dit jaar plaatsvindt. Team J1 met onder v.l.n.r.: Tico Keijser, Fleur Bakker en boven v.l.n.r: Patrick Beilschmidt, Marjolein van Noord. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 17