Accountantskantoor Smit Partners deed mee met Dam tot Damloop Derde overwinning op rij Terriërs Titelkandidaten hebben het moeilijk bij Oppositie HSV smaakt zoet van eerste overwinning Brons voor judoka Karen Stevenson op EK onder 21 in Sarajevo Ouderen van Overkerck en De Loet maken kennis met het fitnesscentrum SPORT 19 INGEZONDEN MEDEDELING UITKIJKPOST 25 SEPTEMBER 2013 HEILOO - Team Smit Partners Accountants Fiscalisten kijkt terug op een geslaagd evenement. Afgelopen zondag liep het team, dit jaar maar liefst bestaande uit twintig enthousiaste lopers, mee in de 29ste Dam tot Damloop. Samen met het team van Smit Partners wisten totaal 55.000 hardlopers een startbewijs voor één van 's werelds grootste hardloopfeesten te bemachtigen. Om 12.45 uur werd het startschot gegeven voor team Smit Partners voor de 10 Engelse Mijl. De route van de Dam tot Damloop loopt vanaf Prins Hendrikkade in het centrum van Amsterdam via de IJtunnel naar hartje Zaandam! Mede gezien de tientallen live muziekoptredens en de aanmoediging door 250.000 toeschouwei's, staat de Damloop jaarlijks garant voor een enorme happening. Smit Partners is trots op het team en kijkt al uit naar de loop van volgend jaar, want de Dam tot Damloop is van het begin tot het eind van de streep een geweldig evenement. HOCKEY HEILOO - In de derde compe titiewedstrijd heeft Terriërs Dames 1 afgelopen zondag de kans op een ruimere zege dan 5-3 tegen Push laten liggen. De bezoekers uit Breda werden in de eerste helft van de mat gespeeld en waren rijp voor de sloop, maar zo ver kwam het niet. Weliswaar zette Push De Terriërs al na een paar minuten na het begin op een achterstand, die voor een domper leek te zorgen. Maar 'beter in de eerste dan in de laatste minuut', was de nuchtere constatering van een Terriër-fan. Het Bredase doel punt werd de aanzet tot een flitsend - als door één van de vele aanwe zige wespen gestoken - spel van De Terriërs. Binnen een paar minuten maakte Lieke Bas met haar fameuze sleeppush de gelijkmaker en met razendsnelle en fraaie aanvallen, waarbij de klasse van enkele bal- vaardige 'jonkies' zich liet gelden, waren het binnen twintig minuten Annelot Jansen, Ylene Sijnesael en Emma Driehuis die met 4-1 bewe zen welk team het beste was. Push, bij eerdere ontmoetingen nog wel een geduchte tegenstander, was de draad helemaal kwijt. 'Nu geen medelijden tonen. Doelsaldo is belangrijk', klonk het van de kant. Maar in de tweede helft was het wedstrij dbeeld genuanceerder. Kwam dat doordat Push beter ging spelen, of doordat De Terriërs het verder wel geloofde? De waarheid zal in het midden liggen. Push spen deerde meer energie, bij De Terriërs was de honger kennelijk gestild. Push kwam wel terug tot 4-2, maar even gas geven en het was door Denise Admiraal met 5-2 een gelo pen race. De derde tegengoal was sneu voor de Heiloose doelvrouwe, maar slechts van statistisch belang. Met drie overwinningen staat Dames 1 op de eerste plaats in de Overgangsklasse. SCHAKEN HEILOO - De tweede ronde bij schaakvereniging Oppositie werd gekenmerkt door het feit dat de kampioenskandidaten het moeilijk hadden. Clubkampioen Albert Bouma kwam in de problemen tegen Joop Kerst, die een prima seizoenstart heeft. Albert bood remise aan, wat door Joop gretig (misschien té gre tig?) werd geaccepteerd. Simon Smit, weer helemaal terug van weggeweest, hoopte hieivan te profiteren, maar Frits van der Werff verdedigde zich prima en toen er uiteindelijk een eindspel overbleef met ongelijke lopers moest ook Simon in remise berusten. Remise werd ook de uitslag van de wed strijd tussen Fred Smith en André van der Ark. En ook Richard Sauer en Tjerk Voskuijl deelden het pimt. De overige partijen werden alle maal gewonnen door wit. Kees Jongkind was misschien wel de grootste pechvogel van de avond: hij zag een klein pionvorkje over het hoofd en verloor een stuk. Hoewel de stelling daarna nog las tig genoeg was, wist Cor van Etten die meevaller om te zetten in een vol punt. Jan Jonkheer herstelde zich knap van zijn nederlaag van vorige week tegen Bastiaan van Dam door de altijd lastige Matthijs Mtihren te verschalken. Aart van de Brink, die de hele zomer met grote stukken in zijn tuin geoefend heeft, won snel van Harry de Jager en Piet Manni had de pech dat zijn tegenstander niet kwam opdagen, waardoor hij reglementair een vol punt scoorde. Jesper de Vré van HSV neemt een vrije trap, die helaas net geen doel treft. Foto: Marian Ursem HEILOO - Na het bekende aftas ten met veel middenveldspel kwam Flamingo's in de dertien de minuut in balbezit door non chalance op datzelfde midden veld, waardoor de linkerspits alleen op Thomas af kon gaan en scoren, 0-1. Vijf minuten later kwam Jesper de Vré in balbezit rond de 16 meter- lijn en na een paar schijnbewegin gen haalde hij met links uit, wat de gelijkmaker opleverde, 1-1. In de 25ste minuut kon Tom Hafkamp alleen op de keeper van Flamingo's afgaan, maar hij speelde de bal te ver voor zich uit, waardoor deze kans verloren ging, maar ook de Alkmaarders schoten hoog over en een vrije trap, laag over de grond, werd een prooi voor Thomas. Direct na de rust kwam HSV sterk uit de startblokken. Tom werd vrij gespeeld, maar hij liet zich teveel naar de buitenkant dwingen en schoot toen naast. In de 65ste minuut kwam een mooie aanval via Ruben Bugter bij Jesper terecht, maar deze schoot net over, iets dat Ruben zo'n tien minuten later her haalde. In de 81ste minuut werd Rick Houtenbos verkeerd afgestopt, wat de verdediger rood en HSV een penalty opleverde. Deze werd ver zilverd door Jesper. Daarna moest Flamingo's risico nemen, waardoor HSV toch nog enkele mogelijkheden kregen, die helaas niets meer ople verden. De goed leidende scheids rechter Kooy uit Heerhugowaard liet nog twee minuten extra spelen, maar die tijd leverde geen doelpun ten meer op. Zondag speelt HSV bij Zeevogels uit Egmond aan den Hoef, wat een spannende derby kan betekenen. JUDO HEILOO - Stevenson grossiert in prijzen op grote toernooien, maar op de afgelopen Twee EK's en het WK greep ze er net steeds naast met vijfde plaat sen. Aan deze ondankbare reeks is nu een einde gekomen met een prachtige bronzen plak op het EK in Sarajevo. In de klasse tot 21 jaar en tot 78 kilogram werd Stevenson poulewinnaar na over winningen op een Bulgaarse en op haar Nederlandse eoneurente Van Aggelen. In de halve finale delfde Stevenson het onderspit tegen de fysiek zeer sterke Franeaise Camara. In de herkansing om het brons stond de Croatisehe Matic op het programma. Nadat Stevenson een yugo achter kwam kon zij het op de grond overnemen met een houdgreep. Met deze ippon is de ban gebroken en het brons binnen. Drie maal is scheepsrecht. Eind oktober staat Stevenson op het WK tot 21 jaar in Slovenië. Dichter bij huis werd Timo Lesterhuis Noord Hollands kampioen bij de senioren to 100 kilogram. Met vier ippons werd Lesterhuis in Beverwijk onbe dreigd kampioen. Hiermee heeft hij zich gekwalificeerd voor deelname aan het Nederlands Kwalificatie Toernooi (NKT) over twee weken in Eindhoven. De beste acht van het NKT nemen vervolgens deel een het NK later dit jaar in Rotterdam. HEILOO - Woensdag 18 septem ber hebben de ouderen uit woon zorgcentra Overkerck en De Loet van ViVa! Zorggroep kennis gemaakt met het fitnesscentrum. In het kader van de beweegweken, geïnitieerd door de ViVa Zorggroep, maken ouderen kennis met diverse vormen van bewegen. Alle onder zoeken wijzen uit dat bewegen belangrijk is en blijft. Vaak is er de angst dat men de bewegingsvormen niet meer aan kan. Niets is minder waar en dat heeft de excursie naar Dorssports duidelijk bewezen! In de sportschool zijn de dames en heren op de fiets, het roeiapparaat en het buikspierapparaat geweest. Ook in groepsverband hebben zij diverse oefeningen gedaan op een stoel of zelfs zittend op de grote bal: een leuke nieuwe uitdaging. Naar aanleiding van alle enthousiaste reacties hopen ViVa! Zorggroep en Dorssports deze samenwerking te blijven continueren.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 19