De Foresters pakt eerste punten Duinlopers doen Dam tot Damloop Onbedreigde winst Wim Mandemakers "V SPORT 21 29ste Amakloop in Akersloot UITSLAGEN Wedstrijdbridgen bij Sans Atout INGEZONDEN BRIEVEN Biljarters Trefpunt 33 procent duurder uit Warme douche II Verkeerssituatie Vomar De Krommert in Ypestein viert burendag UITKIJKPOST 25 SEPTEMBER 2013 VOETBAL HEILOO - Tegen FC Uitgeest wist De Foresters 1 zondag de eerste punten binnen te halen. Vooraf leek het een moeilijke middag te worden, omdat Miloud Weijers en Chris Poulino een vakan tieweek achter de mg hadden en zowel Simon Duindam als Bert Inecia waren gesehorst. Daarbij ont braken ook Jermaine Roek en Jesper Hut wegens blessures. Met zes ver vangers waren er toch kansen, maar aanvankelijk werden ze niet verzil verd. Na de thee werd de jeugdige en goed spelende Mats de Zeeuw vervangen door Miloud Weijers, die met Nick Kramer in de spits ging spelen. Binnen zeven minuten beslis ten beide spelers de wedstrijd: 0-2. Robbin Hoorn speelde als rechtsach ter een goede wedstrijd en Dennis Nanne bleek een veilig slot op de deur van de achterhoede. En doordat beide buitenspelers, Verdi Sambo en Boyan Blanehard, steeds meever dedigden bij balverlies, slaagden de Uitgeesters er niet in om ook maar éénmaal doelman Tijs Laagland te passeren. Een mooie opsteker door een goede instelling van het gehele team. Volgende week spelen de Egels thuis tegen Zeeburgia uit Amsterdam en hopen natuurlijk op veel publiek. Het tweede elftal speel de uit bij Stormvogels en wist in de slotfase met tien man (de gebles seerde Nick Zwaan kon niet meer vervangen worden) een 3-1 achter stand ongedaan te maken: 3-3. Ook hier was de boel dus mentaal dik in orde. Al met al dus een goede dag voor de Foresters-senioren-seleetie! Iedereen in het startvak doet mee met de warming-up onder lei ding van Belgische hardloopcoach Evi Gruyaert. Aangeleverde foto HEILOO - Zo'n tien dames van Loopgroep de Duinlopers verzamelden zich afgelopen zondag aan de start van het grootste hardloopevenement van Nederland, de Dam tot Damloop. De aanvankelijk ideale weersom standigheden bleken al hardlopend toch iets minder ideaal; door de hoge luchtvochtigheid voelde het erg benauwd. Al na de eerste kilo meter deelde de warme IJtunnel een flinke tik op het gestel uit. De muzikale kermis ondeiweg, de aan moedigingen van de vele toeschou wers, de welkome verfrissingen van alle vrijwilligers bij de drink- posten; het was allemaal een fijne afleiding van de warmte, de zware benen, de hoge hartslag. De snel ste Duinloper heeft de 10 Engelse mijl in 1.24 volbracht, maar belang rijker is dat alle Duinloperdames vol trots hardlopend de eindstreep gehaald hebben. De individuele uit slagen en overige informatie over deze loopgroep zijn na te lezen op www.duinlopers.blogspot.nl. AKERSLOOT - Op zondag 29 september wordt alweer de 29ste editie van de AMAK trimloop in Akersloot gelopen. Er is een trimloop over 5, 10 en 15 kilome ter, die na het succes van vorig jaar wederom weer start bij de handbalkantine aan de Boschweg 3 te Akersloot. De start van alle drie de afstanden is om 11.00 uur. Voor de eerste vier op iedere afstand zijn leuke prijzen te win nen. Inschrijven kan op zondag 30 september vanaf 09.00 uur in de kantine van handbalvereni ging Meeivogels de Boschweg 3 te Akersloot en kost 5,-. Voorinschrijving is mogelijk via www.inschrijven.nl en kost 4,-. Deelname voor de jeugd is gratis! Voor verdere informatie kimt u tevens terecht op www.amak.nu of kunt u contact opnemen met Hans Meijne, tel. 06-24674367. Bridgeclub 't Oosthonk HEILOO - Uitslag van woensdag 18 september: A.lijn ï.fam.Turk 70.42% 2.ds.L.Santifort-L.Eveleens 55.42% 3.J.Kaandorp-E.Schmidt 52.08% 4-G.Bes-J.Uijl 50.83%. B-lijn i.A.Brugman-A.Spruit 62.50% 2.J.Staphorsius-T.Olgers 60.42% 3. G.de Vries-J.Bes 55.56% 4. D.Wegenwijs-W. van Gilst 54.17%. Heilooër Bridgeclub Uitslagen van donderdag 19 september: A-iijn ï.Ria en Wim de Nijs 65,42 2. Henk Leering en Aiex Turk 59,17 3X4. Joop BoukensXJohan Neefjes en Aad KemperX Ger Kemmere 57,5. B-iijn 1. Mieke Hendrikse en Henk Uiji 63,54 2. Eioy Koenders en Gre vander Wardt 56,77 3. Tinie Schreiber-Anje van de Viies 56,25. C-iijn 1. Fenny en Dick Cnossen 74,31 2. Anne Haanstra - Hans Rutjes 55,56 3X4. Tineke van der SteenXCees van der Steen en HermienXAd Steur 51,39. HEILOO - Op 21 oktober wil BC Sans Atout Heiloo starten met een aspirantenlijn. Mensen die al wel regelmatig bridgen, maar dat nooit eerder op een club hebben gedaan, worden in de gelegenheid gesteld om gedurende een periode van zes weken kennis te maken met club- bridge. Omdat mensen, die nog niet zo lang bridgen, er vaak tegenop zien om vier spellen in een half uur te spelen, speelt men er maar drie in deze aspirantenlijn. U speelt zes rondes, dus totaal 18 spellen per avond. U kimt zich als paar aan melden en heeft u geen partner, dan probeert men daarvoor te zor gen. Opgeven kan bij Ton Mooij, tel. 072-5331672 of mailen naar t.mooij l@quicknet.nl. MOUNTAINBIKEN LIMMEN - Wim Mandemakers uit Heiloo heeft net als vorige week ook de vijfde rit om de Kids and Parents Bikeschool (KPB) mountainbikecup gewon nen. In stromende regen ver trok een veld van 25 renners om uit te gaan maken wie het best opgewassen is tegen deze extreme omstandigheden. Het initiatief kwam direct na de start van Wim Mandemakers, ook de afgelopen weken regelmatig win naar. Het slechte weer deerde ogen schijnlijk geen van de deelnemers. Alwin Hes uit Castrieum, Chris Kemp uit Egmond met vlak daar achter Limmenaar Jack Burgering probeerden het in de beginfase Wim Mandemakers nog moeilijk te maken, maar kregen geen schijn van kans tegen de oppermachtige latere winnaar. Helaas voor Chris Kemp kwam door een klapband een einde aan zijn jacht naar een derde plaats. Vanuit de schoot van de groep wisten Dennis van Dalen uit Assendelft en Danny Bizot naar het front door te stoten en aan te slui ten bij Jack Burgering. Tenslotte wist de jonge Alkmaarder Bizot zich toch los te maken van zij kompanen Burgering en Van Dalen en beslag te leggen op een verdienstelijke derde plek achter Alwin Hes, maar voor respectievelijk Dennis van Dalen en Jack Burgering. Ooit kwam het Trefpunt in Heiloo van de grond als -de naam zegt het al - ontmoetingscentrum voor de gewone dorpeling. Maar dat ver andert stilletjes aan: werden vorig jaar de consumptieprijzen al met 20 procent verhoogd nu wordt een potje biljarten al 33 procent duurder. En daar blijft het niet bij: zo moest een kaartelubje opeens voor een tafeltje per vierkante meter gaan betalen! Nu kaarten ze dus huis. Wat nou ontmoe tingscentrum. Oorzaak van deze verhogingen is de huurprijs van het gebouw. Die was ooit vastgesteld in een redelijke verhouding met het aantal activiteiten dat er plaats zou vinden. Helaas werden veel van die activiteiten, zoals dansgroepjes en muziek- en verenigingsavonden noodgedwongen gestopt omdat enkele buren er last van hadden. Daardoor moet de huur nu worden opgebracht door de weinige activi teiten die er nu nog zijn. Het is nog maar de vraag of dat eerlijk is: er kan immers minder gebruik worden gemaakt van het gebouw omdat het kennelijk niet goed is geïsoleerd. Het gebouw is dus gewoon minder geschikt als trefpunt: en dus zou de huurprijs gewoon omlaag moeten zoals dat ook voor gewone huizen geldt. Als een huis op de een of andere manier niet in orde is mag je ook huurverhogingen weigeren. Het wordt tijd, vinden veel biljarters, om ook eens te gaan omzien naar een andere locatie onder het motto: wie het onderste uit de kan wil krijgt het deksel op zijn neus. Pim Nieman Heiloo Na het lezen van de ingezonden brief van vorige week met de titel warme douche, wil ik bij deze de warme kraan toch even dichtdraai en. Enerzijds mijn complimenten voor de gemeente voor het snelle handelen met betrekking tot de valpartij over het te hoge stoep rand bij de makelaar Kuyper en Blom, anderzijds wordt mijn onbe grip over de handelswijze van de gemeente met betrekking tot de op en afstap van het Stationsplein hier door aanzienlijk vergroot. Meerdere valpartijen met onder andere een tweetal gebroken heupen, gebroken tanden en kleerscheuren hebben de gemeente er in vier jaar tijd nog steeds niet toe bewogen ook maar iets aan te passen aan die situatie. Dit teiwijl er voor het verlagen van eerder genoemde stoep enkel wat sehaafwondjes nodig waren. Ik ben overigens erg blij voor die mevrouw dat het relatief goed is afgelopen, maar hoe zal het volgende slachtof fer van het stationsplein er aan toe zijn? René Letschert Heiloo Wanneer gaat de gemeente nu eens de verkeerssituatie bij/vóór de Vomar aanpakken? Op de fiets of lopend boodschappen doen is vooral bij de Vomar een crime. Met regelmaat passeren er auto's voor de Vomar, en als je dan met kinde ren bij de Vomar boodschappen wil doen is het opletten en uitkijken geblazen. Zijn de automobilisten te beroerd om him auto in de par keergarage te zetten of om iets om te rijden om bij het station te komen? Al jaren wordt over deze verkeerssituatie gebakkeleid maar blijkbaar gaan we eerst wachten op een eerste aanrijding. Het is schijn baar moeilijk een passende oplos sing te vinden voor dit probleem. Te denken valt volgens mij aan bijvoorbeeld een beweegbare paal bij ingang zonneveld ten bate van omwonenden of tussen een bepaald tijdstip verboden voor auto's. Mijn tip: laat de auto eens wat vaker staan! Het maakt het winkelen rondom het Stationsplein een stuk gezelliger en veiliger! B. Hoogeland Uitslag: 1. Wim Mandemakers, Heiloo, 2. Alwin Hes, Castrieum 3. Danny Bizot, Alkmaar 4. Dennis van Dalen, Assendelft, 5. Jack Burgering, Limmen, 6. Dimitri de Roeek, Heemskerk, 7. Iwan Knoeff, Koog aan de Zaan, 8. Milosj van Renesse, Alkmaar, 9. Heiman Romp, Zaandam, 10. Frank van der Stelt, Zaandam, 11. Nico Schaper, Alkmaar, 12. Henk Louwe, Alkmaar, 13. Paul Samuels, Koog aan de Zaan, 14. Kees Pronk, Limmen, 15. Gijs Koot, Limmen, 16. Vineent Beentjes, Castrieum, 17. Ruud Bouweriks, Hoogwoud, 18. Maikel Koster, Limmen, 19. Theo Jak, Limmen, 20. Hans Teer, Assendelft, 21. Guido Holla, Koog aan de Zaan, 22. Maltin Hetteling, Woimeiveer, 23. Maltin Meijer, Heerhugowaard. HEILOO - De Krommert in Ypestein vierde zaterdag Burendag. In dit kader wilde men gezamenlijk een krukje timmeren, en de plaatselijke bouwmarkt nodigde ze enthousiast uit om het bij hun in de zaak te doen, waar ze alle materialen mochten gebruiken, en ook handige tips gaven. De kinderen van de straat hebben de afgelopen weken onder leiding van buurvrouw Eskens gebreid en zaterdag werd een boom op het speelveldje aangekleed met alle breiseltjes. In de avond werd er aan een hele lange tafel met z'n vijftigen gezamenlijk gegeten. Tot in de kleine uurtjes werd de burendag uitbundig gevierd! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 21