Kinderboekenweek 2013 in Bibliotheek Heiloo Met de ogen van Rembrandt Willibrordus terrein decor voor theatervoorstelling ZOT! H E I L O O 3 de Bibliotheek Aanmelden voor Burgemet Workshop 3 D-tekenen Zelfvertrouwen en sociale vaardigheden stimuleren Peuterochtend Sing-in: Klap eens in je handjes Kinderboekenweek Workshop Moderne Nederlandse Letterkunde Verkoop materialen Klik en Tik; het internet op Dinsdag 8 oktober, 10.00-11.30 uur Denken in beelden UITKIJKPOST 25 SEPTEMBER 2013 HEILOO - Enthousiast gemaakt door politie en burgemees ter Hans Romeyn meldden inwoners zich spontaan aan voor Burgernet. Zij stonden woensdag op de weekmarkt bij 't Loo om nieuwe Burgernetdeelnemers te werven. Want: 'samen zien wij meer en maken wij Heiloo nog veiliger', was de oproep van de heren. Burgernet wordt gebruikt voor het snel oppakken van inbrekers of vinden van vermiste personen. Hoe meer mensen meedoen, hoe meer Burgernetacties met succes worden afgeslo ten. Meld u aan via www.burgernet.nl Aangeleverde foto HEILOO - Rembrandt van Rijn (1606 - 1669) maakte vele etsen en schilderijen naar verhalen uit de Bijbel. Hoe keek hij naar die verhalen en hoe wil hy ons er naar laten ldjken? Gedurende drie avonden kunt u met de ogen van Rembrandt én die van uzelf kijken naar een aantal verhalen uit de Bijbel. Op de eerste avond kijkt u naar de blindheid van Tobias uit het gelijknamige deute- rokanonieke boek. Hebben we zelf ook last van blinde vlekken? Er wordt gekeken naar mannen die de kuise Susanna bekijken; in de Toevoegingen aan het Boek Daniël wordt haar verhaal verteld. Hoe kijken wijzelf eigenlijk naar men sen? Op de tweede avond staat men stil bij één beroemd schilderij van Rembrandt in de Hermitage in St. Petersburg over de gelijkenis van de verloren zoon. In wie herken nen we ons zelf het meest: de zoon, de vader, de moeder, de broer of de buurvrouw? Op de derde avond kijkt men naar een grote verschei denheid aan afbeeldingen van Jezus. In welke beeld herkennen we Hem het best en wat zegt dat over ons- De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- Printout N.iuir.iiK vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. zelf? Kortom, het gaat in deze kring om een open oog voor Rembrandt, elkaar en uzelf. Ds. B. Kramer is de spreker van deze reeks, die wordt gehouden op dinsdag 8 en 29 okto ber en 19 november, van 20.00 tot 22.00 uur in het Willibrordushuis, Westeiweg 267, Heiloo. Kosten: ■3,- per persoon per bijeenkomst Zie ook www.ronddewateiput.nl. HEILOO - Heiloo en omgeving beleeft de primeur van de bij zondere theatervoorstelling ZOT! Een coproductie van De Theaterbeweging uit Utrecht en Stichting De Buitenkans met medewerking van ervaringsdes kundigen. Hierna zal de voor stelling ook op andere locaties in het land te beleven zyn. De toeschouwer wordt meegeno men in een wereld waarin het thema 'andere zijn' centraal staat. Niets is wat het lijkt! Het monumentale St. Willibrordus terrein vormt in ZOT! een afwisselend decor voor een the atrale rondleiding van twee uur. De scènes van professionele acteurs spelen zich verspreid over het ter rein af. Het publiek wordt rondge leid door ervaringsdeskundigen. Ondeiweg is er tijd voor verhalen en reflectie. Want stil zitten en passief aanschouwen zit er bij ZOT! niet in. Daarvoor komende scènes letterlijk en figuurlijk te dichtbij. ZOT! is geschreven naar een idee van Roos Diependaal, regis seur en artistiek leider van De Theaterbeweging. „Tijdens mijn stu die aan de toneelschool in Arnhem had ik een bijbaantje in een GGZ instelling in Wolfheze", vertelt Roos. „Daar ervoer ik dat het onderscheid tussen cliënten en niet-cliënten niet altijd duidelijk is en dat dit soms tot grappige situaties kan leiden. Zo stelde een cliënt zich bloedserieus voor als dokter Zeilmaker. Een dag later zag ik een psychiater aan voor cliënt omdat hij zijn blouse scheef HEILOO - 'Klaar voor de start!' is het thema van de Kinderboekenweek van dit jaar. De week wordt gehouden van 2 tot en met 13 oktober. Bibliotheek Heiloo pakt deze keer flink uit met een bijdrage van spor tieve talenten uit Heiloo, die in him tak van sport nationaal uitblinken! Zo geven Jasmijn Lesterhuis en Gaby de By een judodemonstra tie en speelt Timardi Verhoeff een sehaaksimultaan. Het sportieve programma van Bibliotheek Heiloo betreft verschil lende takken van sport. Iedere leef tijd zijn eigen onderdeel. Het programma ziet er als volgt uit: woensdag 2 oktober, 14.30 uur: Het snelste voorleesfeestje van de wereld. Het is weer de eerste woensdag van de maand en ook nog eens Kinderboekenweek, dus twee redenen voor een extra leuk voorleesfeestje. Dit keer staat een snel boek centraal. Het nieuwste boek van Youp van 't Hek: De snel ste zebra van de wereld. Uiteraard wordt hieruit voorgelezen. Het hele voorleesfeestje draait om dit boek. Het begint om 14.30 uur en duurt tot ongeveer 15.15 uur. Alle kinderen van 3 tot 7 jaar zijn welkom! Woensdag 2 oktober, 15.30 uur: Judo demonstratie door Jasmyn Lesterhuis en Gaby de By. Jasmijn is onder ande re Nederlands kampioen en Gaby is vijfde geworden op het Wereldkampioenschap. Jasmijn en Gaby wonen in Heiloo. Wie Jasmijn en Gaby wil zien judoën is welkom! Deze demonstratie is voor jong en oud. had dichtgeknoopt. Vooroordelen blijken niet altijd te kloppen. ZOT! speelt met die vooroordelen en de vaak ongemakkelijke gevoelens die ze oproepen bij de sociale omge ving, maar ook bij diegenen die het overkomt. Vaak plakken mensen elkaar of zichzelf een label op, maar een mens is veel meer dan dat ene label! Eén op de vier mensen komt direct of indirect in aanraking met geestelijke gezondheidszorg. Een bum-out of depressie kan ieder nor maal mens overkomen." Zaterdag 5 oktober: Bordspellen en gametoernooi Deze zaterdag moeten kinderen die van spelletjes houden vrij hou den! Laat het buiten maar regenen. Vandaag moet je in de bibliotheek zijn! 's Morgens van 10.00 tot 12.00 uur worden veel verschillende bord spellen gespeeld (iedereen kan mee doen!). En 's middags van 12.30 tot 14.00 uur is het tijd om te gamen. Dan wordt op de Wii en de Xbox in de bibliotheek een gametoernooi gehouden (voor kinderen van 8 tot 12 jaar). Om teleurstelling te voor komen wordt opgave vooraf aanbe volen! Zaterdag 12 oktober, 10.00 tot 14.00 uur uur: Sehaaksimultaan met Timardi Verhoeff. Timardi Verhoeff, woont in Heiloo, is 15 jaar en Nederlands kampioen schaken. Wie wil nu niet tegen haar schaken? Ben jij een schaakfanaat, zit je in groep 5 tot en met 8 en durf je de strijd aan? Dan is dit jouw dag! Opgave vooraf (beperkt aantal plaatsen dus reageer snel!). Bij veel belangstelling schaken er ook ande re goede jeugdschakere mee. En de hele Kinderboekenweek: Bieb Olympics in de bibliotheek! (4-8 jaar) In de bibliotheek is een spor tief parcours uitgezet, kinderen kunnen bij de Klantenservice him startformulier ophalen. Laat maar eens zien hoe sportief je bent! Alle kinderen tot 12 jaar, die tijdens de Kinderboekenweek lid worden van Bibliotheek Heiloo betalen geen inschrijfgeld van 3,-. Het abon nement bij Bibliotheek Heiloo is verder tot hun 18de verjaardag hele maal gratis! ZOT! speelt van woensdag tot en met zondag 13 oktober op landgoed Willibrordus, Kennemeretraatweg 464 in Heiloo. Elk van de totaal zeven vooretellingen kan worden bezocht door maximaal zestig toe schouwers. Het is daarom van belang om vooraf kaarten (a 15,-) te bestellen via www.zotoplocatie. nl, want vol is vol! De vooretellingen van zaterdag- en zondagmiddag kan men voorafgaand combineren met een high-tea in theesehenkerij De Trog. ZOT! speelt van woensdag 9 oktober tot en met zondag 13 okto ber op landgoed Willibrordus in Heiloo. Aangeleverde foto Westerweg 250 HeilOO tel. 072-5330670 info@bi bli otheekhei loo. nl www.bi bliotheekhei loo. nl Donderdag 26 september, 10.00 -12.00 uur Tijdens deze workshop leert u de beginselen van het tekenen in drie dimensies op de computer, met het accent op het tekenen van woningen. U kimt uw eigen laptop meenemen. Deze work shop wordt herhaald op 10 okto ber (€7,50/10,-). Donderdag 26 september, 20.00 uur Verzorgd door de GGD. Voor oudere van kinderen tot 12 jaar. Toegang vrij, opgave bij GGD. Vrijdag 27 september, 10.30-11.30 uur Iedere laatste vrijdag van de maand. Thema: Pippo. Zaterdag 28 september, 10.00 uur Muzikaal uurtje voor kinderen tot 4 jaar. Samen met papa, mama of een andere volwassene beleven zij een heerlijk én actief muzikaal uurtje met professio neel Muziek op sehoot-doeent Daniëlle de Ruijter. Opgave vooraf, 3,- per kind. 2-13 oktober Thema: 'Klaar voor de start'. Veel activiteiten met medewerking van sportieve toptalenten uit Heiloo. Donderdag 3 oktober, 20.00 uur. Bestaande uit vijf avonden. Nog enkele plaatsen beschikbaar. Vrijdag 4 oktober, 15.00 -19.00 uur Heeft u moeite met het vinden van informatie op internet of het invullen van online formulieren? Maak kermis met het eenvoudige oefenprogramma Klik& Tik. Cursus over vijf opeenvolgende dinsdagen. 20,-/ 25,-). Donderdag 17 oktober, 20.00 - 22.00 uur. Tineke Verdoes, auteur van het boek Denken in beelden, neemt u tijdens deze interactieve lezing mee op reis in de wereld van het beelddenkende kind 5,-/€ 7,50). Lees meer op www. bibliotheekheiloo.nl. Volg ons ook op Facebook en Twitter!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3