Monique Rood familie-ondersteuning René Veldt kijkt uit naar terugkeer naar zijn kinderen in Nepal 'Een team heeft een doelman nodig waar het op vertrouwen kan' H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 VIP interview met Zeb Koppes, de winnaar van de Uitkijkpost kinderprijsvraag UITKIJKPOST 25 SEPTEMBER 2013 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Slootenslaan 18, 1852 PX Heiloo, tel. 06-10904739, www.moniquerood.nl, e-mail: monique@moniquerood.nl. HEILOO - In een periode waarin iemand door het overlijden van een dierbare of een andere ingrijpende gebeurtenis tijdelijk uit het lood is geslagen, schieten alledaagse handelingen zoals het boodschappen doen voor het bereiden van een maaltijd er vaak bij in. „Terwijl juist dan zoveel energie wordt verbruikt en een gezonde maaltijd het lichaam de broodnodige bouwstenen levert om overeind te blijven!", aldus Monique Rood familie-ondersteuning. Zij kan in moeilijke tijden een huishouden ontlasten door bij mensen, die dit als gevolg van de omstandigheden even niet zelf op kunnen bren gen, thuis te koken en desgewenst andere hand- en spandiensten te ver lenen. „Alleen al de aanwezigheid van iemand die de lunch of een maal tijd verzorgt als gastvrouw, desgewenst een luisterend oor biedt en de tijd neemt voor een praatje, geeft net dat extra steuntje in de rug." Dat weet ze uit eigen ervaring! Met het aanbieden van haar diensten tegen een redelijk tarief betreedt zij een nog onbegonnen terrein; voor zover zij weet is zij één van de eersten die in deze vorm praktische familie ondersteuning biedt. Koken loopt als een rode draad door haar leven. Monique is sociaal bewogen en komt uit een familie waar voeding een grote rol speelt; haar vader was, en haar broer en haar zoon zijn professionele koks. Zelf beleeft ze ook veel plezier aan koken en ze staat haar mannetje in de keuken. Haar diensten bij familie-ondersteuning reiken echter verder dan dat. Ze heeft ondervonden dat door een ingrijpende, emotionele gebeurtenis iemand soms de energie niet meer kan opbrengen om nog aan simpele, dagelijkse dingen te denken. „Jouw wereld staat stil, ter wijl de wereld om je heen verder gaat. Een gezin, maar ook iemand die alleen is, moet echter eten; goede voeding is juist dan zo belangrijk!" Monique biedt praktische hulp aan iedereen die het even nodig heeft, zodat diegene zich kan richten op andere belangrijke zaken die op dat moment de volledige aandacht vragen. „Soms kan iets eenvoudigs als gezelschap al weer wat voldoening in huis brengen in tijden van verdriet. Bij ouderen, maar ook bij gezinnen of alleenstaanden die een moeilijke tijd doormaken." In een voorgesprek bespreekt Monique de wensen en de mogelijkhe den. „Dit kan van alles zijn, van samen koken tot nog even napraten." Op de website staan slechts een aantal voorbeelden van heerlijke gerechten die zij ter plekke kan bereiden. „Want alle wensen zijn bespreekbaar. Het gaat erom dat mensen lekker eten! Ik vind het fantastisch om te zien dat mensen, ondanks de situatie waarin zij zich bevinden, toch nog van een beetje gezelligheid kunnen genieten!" HEILOO - Op 3 oktober reist René Veldt, na een afwezigheid aldaar van ruim een half jaar, terug naar Nepal. Hij was zo lang in Nederland om te her stellen van de gevolgen van een ongelukkige val. Op vrijdag 15 maart was hij aan het werk op het schuine dak van het schooltje in Hamro Gaun, waar hij een zonnepaneel zou plaatsen. „De houten plaat waar ik opstond gleed van het dak, met mij erbij!" Niet alleen de linkerkant van zijn lichaam was pijnlijk getroffen -hij kon aan die kant niets meer bewe gen- ook heeft door de val zijn korte termijngeheugen een fikse opdon der gekregen. De periode van de val, wat er gebeurde, maar ook twee weken daarna kan hij zich niet meer herinneren. Vanuit het ziekenhuis in Kathmandu is hij naar Nederland gebracht door vrienden uit Heiloo, die René in maart bezochten. Herinneringen aan het ziekenhuis verblijf, de reis naar Nederland en de aankomst bij zijn broer in Heiloo is René compleet kwijt. „Onbegrijpelijk! Ik werd wakker in een 'vreemde' omgeving en besefte pas na een paar dagen waar ik was!" Na twee weken MCA werd René voor revalidatie drie maanden in Heliomare opgenomen. Nota bene zijn oude werkplek! Een confronta tie met een oud-klasgenoot, die plot seling gehandicapt was geworden en als cliënt voor René verscheen, was in de jaren negentig de aanleiding om het roer compleet om te gooien. Hetgeen uiteindelijk uitmondde in Stichting Veldwerk en de vele pro jecten die hij in Hamro Gaim heeft opgezet. Onder andere het verbete ren van de levensomstandigheden van gehandicapte kinderen. En nog HEILOO - De winnaar van de Uitkijkpost kinderprijsvraag Zeb Koppes (10 jaar) zit al vanaf zijn vijfde op voetbal bij Foresters. Hij is de doelman van D6 en wat keepen betreft valt de appel niet ver van de boom; ook zijn vader en opa's van beide kanten waren doelverdedigers. Zeb heeft het als het ware met de paplepel ingego ten gekregen. Vanaf de F-jes staat hij op doel; dit wordt zijn vijfde voetbalseizoen. Wat hij er zo leuk aan vindt, is de unieke positie in het veld die de keeper van een elf tal heeft; hij vindt het een uitdaging om elke bal te stoppen. „Een team heeft nu eenmaal een doelman nodig waar het op vertrouwen kan. En vanaf het doel steun ik mijn teamgenoten in het veld en vind het prachtig als ze scoren!" Als een tegenspeler op hem af komt, blijft Zeb zijn ogen op de bal houden en laat zich niet gek maken door allerlei schijnbewegingen. Het is soms net alsof de bal in vertraging op me af komt." Zeb traint iedere dinsdag en woensdag, waarbij hij op woensdag een uur lang naar de door de club dit jaar gestarte 'kee- perssehool' gaat. Casper Sombroek verzorgt een speciale training voor alle keepers van de Foresters jeugd. Volgens zijn vader komt Zeb iedere woensdag dolenthousiast thuis over wat hij er die week weer heeft bijge leerd. Want dat hij nog veel te leren een vreemde speling van het lot was dat René enkele weken voor het ongeluk tot de conclusie was gekomen, dat Hamro Gaun bouw technisch zo goed als voltooid was. „December vorig jaar is de wind turbine geplaatst, waarna eigenlijk alleen nog de aanleg van de tuin restte." Hij beraadde zich toen al op plannen om projecten van Stichting Veldwerk minder afhankelijk te laten zijn van hulp uit het Westen. „Immers, door de crisis komen er minder donatie- en sponsorgelden binnen. Door uitgaven te beperken en te zoeken naar andere wegen, zoals lokale fundraising, waarmee we in Nepal geld genereren, hopen we de financiële ondersteuning van schoolgaande kinderen in ieder geval zeker te stellen." De val van René heeft het proces van verzelf standiging in zekere mate versneld in gang gezet, want de projectpart ners in Nepal hebben tijdens zijn afwezigheid de zaken uitstekend waargenomen. „Het is goed om te zien dat de locale staf het werk heeft opgepakt en overgenomen; door meer zelf te doen, ervaren ze dat ze het zelf kunnen!" René beseft dat hij gas moet terugnemen, maar hij kijkt enorm uit naar zijn terugkeer in Nepal. „Ik zal me meer gaan richten op coör dinerende en adviserende taken. Er wordt een zware aardbeving ver wacht; iedereen is al druk bezig om de nodige voorzorgsmaatregelen te treffen en alle gebouwen zo goed mogelijk aardbevingbestendig te maken." Kortom: er is nog genoeg werk aan de winkel! Meer informa tie: www.stichting-veldwerk.nl. René Veldt, maar ook de kinderen uit Hamro Gaun, kijken enorm uit naar zijn terugkeer in Nepal. Dat lieten zij hem met een mooie tekening weten; Come back soon! Foto: Carolien Breed heeft, daar is Zeb zich van bewust. Zijn grote voorbeelden zijn Edwin van der Sar, Maarten Stekelenburg en Esteban Alvarado, de keeper van AZ. „Esteban is goed in het pakken van hoge ballen vanuit een corner." Zeb heeft al drie keer een thuiswedstrijd van AZ meegemaakt. De beste keeper van dit moment vindt hij Casillas van Real Madrid. Toch hoeft Zeb geen profvoetballer te worden, want hij heeft namelijk nog een andere droom. Van jongs af aan is hij al thuis bezig met het ere- eren van mooie dingen; hij wil het liefste architect worden! Zeb Koppes heeft het keepen in zijn bloed. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 5