Cursus Begeleiden en coördineren vrijwilligers Spelletjesochtend bij Kinderopvang Kits Oonlie Live verkoop herfst /wintercollectie kinderkleding bij Babs kleertjes Vind jouw Balans in Willibrordus AANDACHT H E I L O O 0 u D PAPIER VOOR UW BEDRIJF? Digitale fotobewerking Google Jazzdance Haakworkshop voor beginners Woon- en tuindecoraties Levensverhalen schrijven Bridge voor beginners Openstelling Trefpunt Lezing brandveiligheid Bingo High Tea Darten voor jong en oud UITKIJKPOST 25 SEPTEMBER 2013 Meldt u zich dan aan voor onze rubriek 'Bedrijf Belicht'. Interesse? De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl HEILOO - Het Vrijwilligers Informatie Punt in Heiloo houdt in samenwerking met het Vrijwilligers College een cursus Begeleiden en coördineren van vrijwilligers op 9 en 16 oktober van 19.45 tot 22.00 uur. Centraal staan in de cursus het vrijwilligersbeleid in organisaties gericht op het effectief werven en behouden van vrijwilligers, de begeleiding en beloning van vrij willige medewerkers en het op een verantwoorde wijze beëindigen van de samenwerking. Daarnaast wordt aandacht gege ven aan adequaat overleggen, het voeren van individuele begelei dingsgesprekken en hoe om te gaan met lastige situaties of con flicten. In de begeleiding van vrij willigere spelen cultuur en sfeer in de organisatie en de wijze van samenwerken een belangrijke rol. Deze aspecten komen ook aan bod in de cursus. Gebruik wordt gemaakt van een combinatie van theorie, actuele inzichten in het vrijwilligerswerk en praktijkoefe ningen. Een reader maakt deel uit van de cursus die geschikt is voor coördinatoren en voor vrijwilligere die andere vrijwillige medewerkers begeleiden of dit in de toekomst willen gaan doen. Voor meer informatie of aanmel den kan contact worden opgeno men met het Vrij willigere Informatie Punt in Heiloo. Het telefoonnummer is 072-5320281. Aanmelden kan via www.vrijwilligereheiloo.nl. HEILOO - Veel kinderen met oudere waren afgelopen zondag bij het Maalwater te vinden om het jaarlijkse spelletjesfestijn van Kits Oonlie te vieren, georganiseerd door de oudercommissie Oudere Oonlie. Van de vesti gingen in Alkmaar, Heiloo en Limmen waren er bij elkaar ruim zestig kinde ren langsgekomen om dit feest te vieren. Op het veld waren er weer allerlei spelletjes te doen zoals ballen gooien, grabbelen, schminken en hoefijzer gooien, al snel liepen er vele kinderen over het veld. Wanneer de kinderen klaar waren met de spelletjes, konden ze een heerlijke traktatie en wat drin ken halen. Ook was er de gelegenheid te spelen op de grote heuvel en toe- niedereen was uitgespeeld, werd er afscheid genomen van de rondlopende eend en varken en van de leidstere en konden de kinderen voldaan weer naar huis. Het was weer een geslaagde spelletjesochtend, mede dankzij alle leden van de oudercommissie, hulpoudere en leidstere. Wilt u meer infor matie over Kits Oonlie, dan kunt u kijken op www.kits-oonlie.nl of contact opnemen met de centrale administratie, tel. 072-5323576. Laatste zaterdag van de maand Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie in plan Ypestein (noord) ine. de Domplvloetlaan en Groenelaan, plan zuid, en plan west tussen Ewisweg - Het Zevenhuizen - Het Malevoort (ine. De Ronge en Boswijk) en Pastoor van Muijenweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de roleimner verzamelplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Laatste maandag van de maand Meander/Paulusschool, De Hucht 2, huis-aan-huisactie, plan Ypestein zui delijk gedeelte. Dozen en/of bundels gereed zetten op de roleirunerverzamel- plaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Ook dan is brengen mogelijk tussen 18.00 en 19.00 uur naar de parkeer plaats bij school. Eerste dinsdag van de maand Base-en softballclub Double Stars Heiloo, huis-aan-huis-actie wijk Centrum tussen Spoorlijn-Kerkelaan- Kennemerstraatweg en Stationsweg incl. de hele Heerenweg, en tevens Kennemerstraatweg (excl. Noord en plan Oost), Kanaalweg, en het buiten gebied aan de zuidkant van Heiloo. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamelplaatsen langs de weg na 18.00 uur. HEILOO - 'Vind jouw Balans' is met alle groepslessen ver huisd naar een mooie lesruim te in het Hoofdgebouw van de Willibrordusstichting. Marieke Zijlema geeft Iyengar yogalessen met aandacht voor de kracht en de zachtheid in het lichaam. Kracht om stevig op je benen te staan en zachtheid om de ruimte van de adem te voelen. Er is veel persoonlijke aandacht in alle groepslessen. Dit geeft ruimte om met lichamelijke klachten als rugpijn, rei, schouderproblemen of bekkenklachten in de yogalessen te kunnen beginnen. Vaak verdwij nen deze klachten in verloop van de yogalessen. De Cursus 'Vind jouw (innerlijke) kracht' start op vrijdagochtend 4 oktober. Deze cursus besteedt veel aandacht aan 'mindfull' zijn, in de vorm van een voudige yoga-, adem- en meditatie oefeningen. Tijdens de bijeenkom sten wordt gekeken wat voor jou de beste zithouding is in meditatie. Vind jouw Balans biedt tevens pri- vésessies 'Natuurlijke Coaching' en 'Personal Coaching en Revalidatie'. Zie www.vindjouwbalans.nl. HEILOO - Zaterdag 28 septem ber van 12.00 tot 17.00 uur houdt Babs Kleertjes weer live verkoop op De Hoefsmid 20 in Heiloo (straat Aalsmeeree Plantenhal, achter de Kaïwei). Babs Kleertjes heeft opnieuw een grote outlet herfst-Avintereollee- tie voor jongens en meisjes van de bekende merken: Vingino, Retour, Mirn-Pi, No Tomatoes, Care, Joe Color, Carbone en nog veel meer. De kortingen lopen op tot 75 Babs Kleertjes verkoopt sinds kort ook de nieuwe herfst-Avintercollectie van het Franse merk 3Pommes en het Spaanse merk Losan voor jongens. U kunt bij Babs Kleertjes terecht voor kinderkleding in de maten 62 tot en met 176. Wilt u alvast een voor proefje van onze collectie, kijkt u dan op www.babskleertjes.nl. Heeft u vragen, mailt u dan naar info® babskleertjes.nl. Babs Kleertjes heet u van harte welkom op zaterdag 28 september van 12.00 tot 17.00 uur. Babs Kleertjes heeft een grote outlet herfst-/wintercollectie voor jongens en meisjes van diverse bekende merken. Aangeleverde foto STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl In de cursus van zes lessen die begint op woensdag 16 oktober om 09.30 uur leert u als beginner de beginselen van het bewerken van digitale foto's, uitsnijden, belichting aanpassen, retoucheren, kleurcor- reeties, tekst invoegen, et cetera. Prijs 125,- exclusief handleiding 24,95. In deze workshop op dinsdag 29 oktober van 13.30 tot 16.30 uur helpt de docent van Centa u op weg op internet met Google. Het zoeken wordt uitgebreid uitgelegd, ook andere functies zoals filmpjes kij ken via internet. Entree 47,50 plus €2,50 voor de handleiding. Dertig lessen voor (enigszins) gevorderden, de eerste op vrijdag 4 oktober om 09.30 uur. Dans- en bewegingsoefeningen worden op ontspannen manier uitgevoerd, aan gepast aan uw eigen mogelijkheden. Lokatie De Hofdijk, Marienstein 178a, kosten 132,50. In de cursus haakworkshop voor beginners leert u in drie lessen de basistechnieken. Lossen, vasten, stokjes, Granny Squares. Neemt u zelf een haaknaald mee? Eerste les op dinsdag 8 oktober van 13.30 tot 15.30 uur. Prijs 45,- plus 4,50 materiaal. Groene workshop met bloemiste Romana Gouwentak op woensdag 2 oktober van 19.30 tot 22.00 uur. U maakt iets heel moois, waar bij u kimt kiezen voor een tafel stuk, krans, tuinobjeet of voor een natuurlijke schikking. Zowel voor beginners als gevorderden. De kos ten bedragen 37,50 inclusief mate riaal. Op woensdag 2 oktober start om 14.00 uur de cursus levensverhalen onder leiding van Renate Sun-Louw. Ieder leven is een bron van verha len; vrolijk, treurig of ingetogen. In de cursus leert u die persoon lijke verhalen op papier te zetten. Herinneringsoefeningen die inspira tie geven en praktische sehrijftips. De cursus bestaat uit acht lessen en kost 90,-. Bridge is een fascinerend kaart spel waarbij de hersenen flink aan het werk worden gezet. Om de veer tien dagen op zondagmiddag helpt gediplomeerd bridgedoeent Ton Mooij u verder zodat u het gevoel heeft het spel te doorgronden. De eerste les is zondag 6 oktober van 13.30 tot 16.15 uur. De kosten bedragen 105,-. voor 14 lessen. Op zondagmiddagen zonder zon dagmiddagcafé bent u ook welkom in het Trefpunt. De televisie is dan afgestemd op het eredivisievoetbal. Fred de Groot van de brandweer Heiloo verzorgt op dinsdag 15 okto ber een presentatie over brandvei ligheid. Een brandveilige omgeving; hoe bereidt u zich voor op een eventuele brand; hoe reageert u bij brand. Aanvang 10.00 uur, locatie Trefpunt, vrij entree. Bingo op zondag 29 september van 14.00 tot 16.00 uur in het Trefpunt. U betaalt 3,- per bordje en krijgt een kopje koffie/thee aangeboden. Onze luxe touringcar vertrekt zondag 10 november om 12.45 uur naar het hoge noorden. In Hippolytushoef gaan we een High Tea (vroegerthé complet genoemd), gebruiken in buffetvorm. Om 18.00 uur bent u weer terug in Heiloo. De prijs is 32,50 Op zondagmiddag 6 oktober van 13.30 tot 16.30 uur start het nieuwe seizoen van darten in het Trefpunt, en dan verder weer om de veertien dagen. Entree 2,- (servieepas Ir)-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 7