Heilooër taaitalenten winnen regiofïnale Nieuwe cd Porc Pyn officieel uitgereikt Gerrit Tuin kampioen palingroken Cesar Zuiderwijk in Theater De Beun 9 H E I L O O 9 Gemeente Heiloo zet zich in in kader NL Doet KORTOM Cursus Kinderyoga Kunst en Cultuur bij de Voedselbank Alkmaar? Rectificatie Boekenmarkt Trefpunt Experiment: Open Nivon Geologiedag UITKIJKPOST 25 SEPTEMBER 2013 HEILOO - In het kader van de TaallOdaagse van de regio nale bibliotheken werd vorige week de Heilooër taalquiz in de Bibliotheek Heiloo gehouden. Koppels met welluidende namen zoals: 'De gebroken mg', 'Seniorenbrem' en 'De andere vriendinnen' spanden zich in om de voorgelegde taalkwesties te voorzien van een juist antwoord. Bibliothecaresse Tiny Duijnhoven had een pittige quiz samengesteld. De deelnemers moesten onder meer een keuze maken voor de juiste spelling van 'opticien' (fout) of 'opti cien' (goed). En aangeven of er een 'tussen-n' nodig is bij 'ruggengraat' (goed) of 'spinnenwiel' (fout). De puzzel om van het serabblewoord 'strelkadek' het woord 'kelderkast' te maken, goed voor tien pimten, leverde veel hoofdbrekens op. Het raden van de betekenis van woor den als 'dabber' (kleuter) en 'olieme- rel' (wielewaal) was blijkbaar nog moeilijker. Presentator Jeanette de Groot, met digitale ondersteuning van Robin Keijzer, zorgde ervoor dat alles vlot en geanimeerd verliep. Het duo 'Twee voor taal' kwam net een punt tekort voor de hoofdprijs. Juryvoorzitter Wim Buwalda mocht 'De pedante dilettanten' de beker behorende bij de eerste prijs uitrei ken. De winnaars van de eerste prijs, De pedante delittanten, en de twee de prijs, Twee voor taal, mochten vervolgens deelnemen aan de regio nale fmale die op zondag 22 septem ber werd gehouden in de bibliotheek in Alkmaar. Door een moeilijke start tijdens de eerste ronde raakten De pedante delittanten al snel op een achterstand, die niet meer in te halen was. Daarentegen kwam het team Twee voor taal steeds beter op dreef. In een spannende laatste ronde lukte het hen om alle woor den goed te spellen en daarmee de eerste plaats en dus de beker bin nen te halen! Petra Bies (Noordhollands Dagblad) en Anita Ruder (Kopgroep bibliotheken) reiken de beker uit aan de winnaressen van team Twee voor taal. Aangeleverde foto HEILOO - Zaterdagavond heeft burgemeester Hans Romeyn het eerste exemplaar van de nieuwe Porc Pyn cd 'Uit de Kluiten Gewassen' in ontvangst genomen uit handen van zanger/mondhar monicaspeler Piet Schouten. Eerder op de avond had het in grote getale opgekomen publiek bij Nostalgie 60's/70's al een voorproef je gehad, toen Porc Pyn het spits afbeet van de feestavond vol met Marjan en Wilco Vlug (palingrokerij Vlug) en Marian de Wit keu ren de paling. Aangeleverde foto HEILOO - Op de open kam pioenschap palingroken van Heiloo wist Limmennaar Gerrit Tuin met zijn wedstrijdpaling de eerste plaats bij Sportcafé het Vennewater te behalen in navolging van dorpsgenoot Jan Scheepers die in 2012 eerste werd. Makkelijk hadden de rokers het niet want het weer werkte niet erg mee en moesten zij de vele regen trotseren die op him neer kwam. De jury die bestond uit Marjan en Wilco Vlug en de voorzitster Marian de Wit hadden het dit jaar makkelijker dan vorig jaar want de winnaar stak er met kop en schouders boven de andere rokers uit. Tweede werd Chiel Oudejans uit Heiloo, derde Alkmaarder Jan van Willegen en de vierde plaats was voor Rob Huismans. 'live' muziek. Naast een gevarieerd setje met covers uit de zestiger jaren lieten Piet, Tom en Gert-Paul twee eigen nummers horen, waaronder 'Zo ziek van jou' van him nieuwe cd. Vrijdag 27 september in café La Strada doen Porc Pyn de cd presentatie nog eens uitge breid over met een optreden van twee sets, waarin ook alle vierde Nederlandstalige nummers van hun nieuwe cd de revue zullen passeren. Aanvang 22.00 uur. Entree gratis. HEILOO - Op donderdag 19 september gingen 130 ambtenaren van de gemeente Heiloo het dorp in om zich te zetten voor 14 maatschappelijke organisaties. Bij Eensgezindheid kwam een delegatie ambtenaren langs tezamen met wethouder Jacob Ouderkerken om te helpen met het opruimen en archiveren van partituren en bladmuziek. Ook de muziekmappen die de leden gebruiken om tijdelijk muziek in op te bergen werden onderhan den genomen worden. Daarnaast werden ook nieuw aangeschafte muziekstukken ingevoerd in een digitaal bestand. Foto: K. Beets-Boot HEILOO - Donderdag 3 oktober start Astrid Kops met een serie kinderyogalessen in Heiloo. Om 15.45 uur voor de leeftijd van 6 tot en met 9 jaar en om 17.00 uur een groep speciaal voor kinderen die in groep 8 zitten. In kleine groepjes wordt gewerkt om meer zelfvertrouwen te krijgen en hoe je met spanning om kunt gaan. Lijkt het je leuk om aan deze les sen mee te doen? Kijk op www. astridkops.nl, of tel. 0725338579. HEILOO - Luister naar Beat FM in gesprek met Jan Blekemolen, voorzitter van de Stichting Voedselbank Alkmaar, bij Radio BeatFM 106.3 te volgen in de ochtend en de avond tussen 07.00 en 08.00 uur en online door te klikken op 'Uitzending gemist' bij Beatfm.nl. In de Ingezonden Brief van de heer N. Niele inzake Toekomstvisie 2030? d.d. 18 september, stond abusievelijk vermeld 2013. Dit moet 2030 zijn. Redactie HEILOO - Op zaterdag 28 sep tember van 10.00 tot 13.00 uur is er weer de maandelijkse boe kenmarkt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De entree is gratis. De opbrengst van deze, door de Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo, georganiseerde boekenmarkt, is bestemd voor sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u kwijt wilt, kunt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur open is. Mocht dit te bezwaarlijk zijn, dan kimt u ook bellen, tel. 072-5331297 en er wordt een afspraak met u gemaakt om ze op te halen. HEILOO - De afdeling Geologie van het Nivon in Heiloo houdt dit jaar een experiment: een Open Nivon Geologiedag om stenen te ruilen, weg te geven, te kopen en te verkopen tegen symbolische bedragen. Deze gebeurtenis vindt plaats in het Nivonlokaal in de Hofdijk, Mariënstein 178A, op zaterdag 28 september van 10.00 tot 15.00 uur. Voor inlichtingen: Piet Postrna, tel. 072-5330721 of 072-5333127. Zaterdagavond heeft burgemeester Hans Romeyn het eerste exem plaar van de nieuwe Porc Pyn cd 'Uit de Kluiten Gewassen' in ontvangst genomen. Aangeleverde foto HEILOO - Als er in Nederland een levende drumlegende is, is dat Cesar Zuiderwijk. De gehei men van de meester, voor het eerst onthuld. Vijftig jaar rockdrummen waar van meer dan veertig jaar bij Golden Earring. Een schatkist aan nooit eerder vertelde verhalen over tournees met wereldbands als The Who, Rush, Santana, Aerosmith, ontmoetingen met wereldbe roemde drummers en ga zo maar door. Diegene die al eerder een solo voorstelling of workshop van Cesar heeft bijgewoond, weet dat hij uiterst sappig kan vertel len. Afgewisseld met drumsolo's zal hij de ritmes uitleggen waar hij beroemd mee is geworden zoals Radar Love, Twilight Zone en When the lady Smiles. Aan de hand van attributen die hij in de loop van de tijd gebruikt heeft, neemt hij u mee op een avontuurlijke reis door de tijd. En niks geen kleine show, Cesar rukt uit met groot materieel! Als je bij een band gaat kijken blijf je soms achter met vragen. Nu wor den ze beantwoord! Naast de voor stelling Dmmmoires is er voor elke bezoeker de mogelijkheid om een door Cesar gegeven workshop bij te wonen. Deze vindt plaats voor afgaand aan de voorstelling. Voor iedereen is er een klapstok! De voorstelling is op zaterdag 28 september, aanvang: 20.15 uur. Aanvang workshop: 18.30 uur. Informatie over kaartverkoop via www.vriendenvandebeun.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 9