Warme herfstsferen bij De Aalsmeerse Plantenhal Ant. Duijn keukens De keuken als dé sociale hotspot Gezond, lekker én snel maaltijden bereiden! HEILOO - Een complete restyling met een kleine portemonnee? Levendige groenaccenten zijn de finishing touch voor ieder interieur; van een hyper modern strak design tot een knusse, landelijke stijl. Dat u voor mooie, grote of kleine, schattige, robuuste, sierlijke en bovenal ster ke en uiterst betaalbare kamerplanten bij de Aalsmeerse Plantenhal moet zijn, behoeft geen betoog. Hier gaat hoge kwaliteit tegen scherpe marktprijzen de deur uit! Maar de Aalsmeerse Plantenhal biedt veel meer betaalbaar moois voor in en om huis; persoonlijke details die het verschil in styling maken. Zoals de nieu we collectie binnen- en buitenpotterie. Zoekt u strak gelijnd wit, zwart en/of antraciet of juist uitbundig felroze, appelgroen en/of hip paars? Megagroot of standaardmaten? Een bijzondere plant in een passende pot is een eyecatcher in elk interieur. U vindt het bij de Aalsmeerse Plantenhal. Al bij de ingang doet u volop inspiratie op om uw huis in warme herfstsferen te hullen. Decoratief glaswerk en accessoires met een natuurlijke uitstraling zijn het helemaal deze herfst en winter! U kunt zich thuis volop creatief uitleven met pompoenen, kalebassen en allerlei decoratieve siervruchten. En terwijl mens en natuur zich opmaken voor de winter is dé tijd aangebroken om bloembollen te planten. Zodat u in het voorjaar kan genieten van de eerste groene lichtpuntjes, als voorbode van een nieuwe lente vol kleur en pracht! De Aalsmeerse Plantenhal heeft bloembollen te kust en te keur; met keuze uit meer dan honderd soorten, uiteraard tegen vertrouwde scherpe prijzen. Aalsmeerse Plantenhal, De Hoefsmid 25 en Zevenhuizerlaan 54, Heiloo, www.aalsmeerseplantenhal.nl. Elke dag quality time Op zaterdag 12 oktober kunt u zien dat het wel degelijk kan: lekker, gezond én snel eten bereiden. Een belangrijk aspect hierbij is tijd. Mede-organisator Marjon Duijn: „Huishoudkalenders staan vaak helemaal volgeschreven, maar toch komt iedereen overal op tijd. Dat komt gewoon doordat er een begin- en eindtijd is gesteld: je plant het in. Dat ook kan ook met koken. Snel, efficiënt en goed. Want eten moet elke dag quality time zijn, zelfs als je niet veel tijd hebt!" Verse ingrediënten, slimme bereidingswijzen Tijdens de gratis workshop laat een kok zien hoe u gezond, snel en smaak vol kookt. Verse producten en hoge eisen aan de bereidingstijd spelen een belangrijke rol. Duijn: „We laten zien dat u het kunt redden met de meest gangbare keukenapparatuur zoals oven en kookplaat. Maar wie het leuk vindt kan natuurlijk ook kennismaken met de nieuwste apparaten die hier zijn opgesteld. Zo gaan we van 11.00 tot 16.00 uur doorlopend koken, bak ken stomen en gezellig eten!" Datum: Zaterdag 12 oktober, van 11.00 tot 16.00 uur, bij Ant. Duijn keukens, Hasselaarsweg 21, Heerhugowaard. www.antduijnkeukens.nl HEERHUGOWAARD - ledereen weet hoe belangrijk gezond en gevarieerd eten is. Toch nemen we vaak genoegen met minder. Oorzaak: tijdgebrek. „Zonde en onnodig!", zegt Marjon Duijn, „gezond, lekker en snel koken kan namelijk wél tegelijk!" Op zaterdag 12 oktober van 11.00 tot 16.00 uur demonstreert een kok dat u dit ook kunt. Locatie: Hasselaarsweg 21 te Heerhugowaard (Ant. Duijn Keu kens). "De hele dag kan iedereen gratis meedoen met eten bereiden. Leer zaam, lekker én gezellig, dus kom gerust met iemand samen!" We kennen de eigenschappen van gezond eten zoals vers, gevarieerd en bio logisch, en mede dankzij de internationale keukens weten we ook wat lekker is. We denken alleen steeds vaker dat het bereiden van zo'n gezonde en lek kere maaltijd te veel tijd kost. Want we moeten werken, kinderen komen laat uit school, iedereen moet sporten. En dus grijpen we massaal naar de talloze gemakspakjes en -zakjes. Die zijn wel snel, maar meestal niet zo gezond. De traditionele keuken maakt plaats voor een kook-eet-praat zone in huis. De dichte of traditionele keuken, die alleen dient om te koken, is passé. De nieuwe keuken is 'sociaal'. De open keuken domineert al een tijdje, maar de opmars naar de keuken als daadwerkelijk verlengstuk van de woonkamer is nu in volle gang. Denk aan een gezellige open plek die naadloos overloopt van de zitruimte in de werkruimte. Denk aan een sociale hotspot in huis. De keuken van de toekomst is niet alleen sociaal, maar ook een element met allerlei verborgen functies. Van uit- schuifbare werkbladen tot snijplanken; de keuken is vergelijk baar met een Zwitsers zakmes: het benodigde gereedschap komt pas tevoorschijn zodra je het nodig hebt. Wat materialen betreft is hout op dit moment de absolute favoriet: het is 'warm' en kan in elke stijl worden toegepast. Hout zorgt hoe dan ook voor die sfeer die we zoeken in onze sociale keuken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 15