Kinderkledingbeurs De Windhoek Hennie Groot- Schermerpad Akersloot Keez toernooi in Akersloot Savoy Jazzband bij de Jazz Session Club WWfi \f Hennie Groot - Schermerpad eerbetoon aan doortastende Akerslootse Fietsverlichtingsactie 9 OKTOBER 2013 Zaterdag 2 november houdt basisschool De Windhoek in Egmond- Binnen alweer voor de derde keer de kinderkleding- en speelgoed beurs in dorpshuis de Schulp. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Zaterdag 12 oktober worden aan het flets- en wandelpad door de Klaas Hoorn en Kijfpolder drie naamborden onthuld met de naam Hennie Groot-Schermerpad. Dit als eerbetoon aan de vrouw die door haar inzet en doortastend heid, samen met andere Akersloters, ervoor gezorgd heeft dat de polder als uniek natuurgebied behouden is en geen woon- en recreatiegebied is geworden. Het is inmiddels 25 jaar geleden dat een aantal inwoners van de toenmalige gemeente Akersloot zich zorgen maakte over een plan om in de Klaas Hoom- en Kijfpolder een groot aantal woningen te bou wen. Het opofferen van die polder met een hoge natuurwaarde ging deze inwoners te ver. Zij verzet ten zich hevig tegen dit plan. Een belangrijke en stuwende rol in het verzet tegen het gemeentelijke plan speelde Hennie Groot-Schermer. Deze zeer doortastende vrouw, wist met kracht van argumenten, samen met enkele andere Akersloters de Provincie Noord-Holland te overtui gen dat de plannen van tafel moes ten. Uiteindelijk besloot de Provincie Noord-Holland om in 1994, na vijf jaar bouwplannen maken, geen toestemming aan de gemeente Akersloot te geven. Pas begin 2001 ging de gemeenteraad van Akersloot akkoord met het defi nitieve Bestemmingsplan KHK- polder. In 1990 werd de actiegroep een stichting. In deze stichting speelde Hennie een dominante rol als secretaris. Zij wist medebe stuursleden en vrijwillige mede werkers te motiveren om alert te blijven op ontwikkelingen van overheden en particulieren die uit natuurlijk of cultuurhistorisch oog punt ongewenst waren. Mede door haar toedoen zijn er plannen aan gepast of niet uitgevoerd. Helaas heeft Hennie haar taak als secre taris wegens ziekte niet af kimnen maken. Zij stierf in 2011, een grote leegte in de stichting achterlatend. Medewerkers van de stichting voelden het als een gemis dat ner gens in de gemeente Castricum en zeker niet in Akersloot zichtbaar is dat de Klaas Hoom en Kijfpolder is zoals die is door toedoen van Hennie Groot-Schermer. Aan dat gemis komt een einde want op 12 oktober zal het pad door de Klaas Hoorn- en Kijfpolder na een besluit, op verzoek van de stichting, van het bestuur van het Recreatieschap Alkmaarder- en Uitgeestermeer de naam Hennie Groot-Schermerpad zal krijgen. De onthulling vindt zaterdag 12 oktober om 14.00 uur plaats op de Julianaweg 49C te Akersloot. EGMOND - Zaterdag 2 november houdt basisschool De Windhoek in Egmond-Binnen alweer voor de derde keer de kinderkleding- en speelgoedbeurs in dorpshuis de Schulp. Naast het feit dat de opbrengst geheel ten goede komt aan de kin deren van basisschool de Windhoek, wil de school tevens een bijdrage leveren aan het maatschappelijk belang binnen en buiten het doip Egmond-Binnen. Daarom krijgt de beurs het thema duurzaamheid mee, want wat is er mooier om uw spullen een tweede kans te geven en daarnaast vele mensen blij te maken met uw spullen. Ook de kin deren maken kennis met duurzaam heid in de vorm van een creatieve opdracht, waarvan u het resultaat op de beurs kimt bewonderen en kopen. Heeft u kinderkleding die niet meer gedragen wordt door uw kinderen, speelgoed waar niet meer mee wordt gespeeld of zijn uw kin deren te groot geworden voor die mooie kinderwagen of MaxiCosi? 60% van de opbrengst is voor u en 40% komt ten goede aan de kinde ren. U mag ook belangeloos inbren gen! Niet verkochte artikelen krijgt u terug of wordt, indien u dat wenst, aan een goed doel geschonken. Onder alle inbrengers en bezoekers wordt een leuke prijs verloot! Voor meer informatie of een aanmelding kimt u contact opnemen met ouder- raadwindhoek@gmail.com of bellen naar Margrietha Weijers, tel. 072- 5065117/06-50416003 (maandag tot en met vrijdag tussen 17.00 en 20.00 uur). AKERSLOOT - Zondag 20 okto ber start het eerste keeztoer- nooi van dit seizoen in café de Vriendschap. In samenwerking Keezbord.nl worden deze herfst en winter een groot aantal Keez toernooien gehouden. Akersloot is de bakermat van het keezen in Nederland, vanuit deze plaats heeft het spel heel Nederland veroverd. Daarom houdt keezbord. nl juist hier een keeztoemooi. Na het grote succes van vorig seizoen was iedereen razend enthousiast en de keez middagen waren allemaal heel succesvol en gezellig. De win naars van dit toernooi mogen kie zen uit leuke prijzen en ook zal er een verloting worden gehouden met prachtige prijzen. Het inschrijven kan via keezbord.nl of 's middags aan de zaal. Het inschrijfgeld is 7,50 inclusief koffie en lekkere bor relhapjes. Er zijn natuurlijk leuke prijzen te winnen en het begint allemaal op zondagmiddag 20 okto ber om 13.00 uur. Er zal vijf ronden worden gespeeld en uiteindelijk zal de winnaar na al die ronden bekend worden gemaakt op het grote elek tronische scorebord. Het adres van de Vriendschap is Kerklaan 18 in Akersloot, tel. 0251-312866. REGIO - De Fietsersbond afdeling Castricum houdt op 12 oktober voor het eerst een fietsverlich- tingsactie in Limmen. Van 14.00 tot 16.00 uur staan de vrijwilligere in de buurt van AH paraat om uw fietsverlichting te controleren en kleine reparaties te verrich ten. 'Ik wil je zien' is het motto van de landelijke fietsverlich- tingscampagne. De campagne richt zich vooral op fietsers van 13 tot 25 jaar. Juist deze groep fietst nog te vaak zonder licht. Boetes zijn: Geen licht volgens de regels: 45,-, fietsen zonder de verplichte reflectoren: 30,-. De Fietsersbond wil verder weten welke verkeerssituaties door fiet sers als knelpunt worden ervaren. U kimt deze doorgeven aan de vrijwilligere of via castricumfiet- sersbond@gmail.com. LIMMEN - De Savoy Jazzband speelt sinds april in de huidi ge bezetting, maar ze kennen elkaar al veel langer vanuit de jazzscene. De naam werd de Savoy Jazzband, genoemd naar de beroemde danszaal in New York De Savoy Ballroom. In tegenstel ling tot die andere beroemde dans zaal de 'Cotton Club', mochten in de Savoy Ballroom blanke en zwarte mensen samen dansen. De naam Savoy past goed bij de band omdat- ondanks het verschil in kleur, karakter en klank- de band leden er toch een mooi geheel van weten te maken. De muziek bestaat naast bekende en minder bekende standards ook uit eigen arrange menten van de hand van saxofonis- te Marian Huiberts. Te denken valt dan aan bijvoorbeeld The Beatles en Sting. Regelmatig staan optredens op het programma, de laatste periode wordt de band regelmatig verge zeld van Lindyhopdansers, omdat de swingmuziek die in rap tempo gespeeld wordt zich daar uitste kend voor leent. Op zondag 13 oktoberetaan ze vanaf 16.00 uur in de Vredeburg te Limmen. De toegang is vrij, maar u kimt ons steunen door lid te wor den voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer, tel. 072-5053414, e-mail: timmerlimmen@kpnmail.nl. Op 12 oktober zal het pad door de Klaas Hoorn- en Kijfpolder van het bestuur van het Recreatieschap Alkmaarder- en Uitgeestermeer de naam Hennie Groot-Schermerpad zal krijgen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 19