Heiloose viert honderdste verjaardag Sportieve opening voor Kinderboekenweek AANBIEDING voor uw bedrijf of vereniging! kel.nl A P E L L A Sport lp Heiloo 5 www.heiloo-online.nl Nieuws uit Heiloo 3-18 Regionieuws 19 Sportnieuws 20,21 Hennie Groot - Schermerpad geopend Goud voor trampoline springsters San Dantian Acupunctuur en Qigong deze week in JÉ*. Bedrijf Belicht Omdat ieder vaarwel bijzonder is... De Hoefsmid 5, 1651 PZ Heiloo T 072-5330175 info® uitkijkpost.nl In de bibliotheek was een judomat neergelegd waar de kleintjes het op mochten nemen tegen Gaby en Jasmijn. Foto: Menno Lesterhuis HEILOO - 'Klaar voor de start' is het thema van de Kinderboekenweek van dit jaar. De bibliotheek heeft dit jaar flink uitgepakt met een bijdrage van lokale sportieve talenten die in hun tak van sport (inter) nati onaal uitblinken. Zo werden de kinderen op de openingsdag van de Kinderboekenweek voorgele zen door atlete Lisanne de Witte. In het midden van de bibliotheek was een echte judomat neerge legd waar de Heilooër judoka's Gaby de By en Jasmijn Lesterhuis de kinderen iets vertelden over hun sport, en een korte judode monstratie gaven. Daarna was het tijd voor de kleintjes om zelf om de mat op te gaan en het tegen Gaby en Jasmijn op te nemen. De 15-jarige Timardi Verhoeff, Nederlands kampioen schaken, geeft zaterdag 12 oktober een sehaaksimultaan in de bibliotheek. Met het toekomstig sportieve talent zit het wel goed in Heiloo! Kijk voor het hele programma op www.bibliotheekheiloo.nl. HEILOO - Donderdag 3 oktober vierde Trijntje van Zoonen-Van de Linde haar 100-jarige ver jaardag in woonzorgcentrum De Loet. Wethouder Fred Dellemijn bracht haar een felicitatiebezoek. Zij is vier jaar geleden in Heiloo komen wonen, om zo dichter bij haar dochter Guda te zijn. Mevrouw Van Zoonen is geboren in Breezand, maar het overgrote deel van haar leven heeft zich in Julianadorp afgespeeld, aan de Schoolweg om precies te zijn. Haar inmiddels over leden echtgenoot Jan van Zoonen runde een smederij, waar paarden uit de omgeving van nieuw beslag werden voorzien, ploegen werden gerepareerd, messen geslepen en tal van andere klussen waar een echte smid voor nodig was. De dochters Tiny en Guda herinneren zich een gelukkige jeugd; het huis en de sme derij waren een zoete inval, waar altijd reuring was. Volop ruimte om buiten te ravotten en oudere die, ondanks lange dagen hard werken, altijd thuis waren. Muziek loopt als een rode draad door het leven van Trijntje van Zoonen, zingen was haar lust en haar leven. Zolang het kon heeft ze gezongen in het koor 'Ons Eigen Lied'. „Je moest eigen lijk 16 jaar zijn om bij het koor te mogen. Maar ik hield zo van zingen dat ik al op 15-jarige leeftijd stiekem meezong. Door me te verschuilen achter een brede rug en niet al te luid te zingen, hoopte ik niet op te vallen. Wat was ik blij toen ik einde lijk 16 werd!" Als sopraan maakte ze decennialang deel uit van het hechte koor, dat inmiddels niet meer bestaat. Mevrouw Van Zoonen maakte in 2009 het 100-jarig bestaan van Julianadorp mee. Koningin Beatrix zou het doip met een bezoek vereren, maar door het inci dent in Apeldoorn werd het bezoek afgesteld. Wel kwam in oktober dat jaar Erica Terpstra langs, die de toen 96-jarige Trijntje van Zoonen als oudste inwoner van het doip de hand schudde. Een foto herinnert aan het heugelijke feit. Haar geheim om zo vitaal 100 te worden, vertelt ze met een knipoog: „Blijven eten en blijven drinken!" advertentie Donderdag 3 oktober bracht wethouder Fred Dellemijn een bezoek aan de jarige Trijntje van Zoonen- Van de Linde. Zij werd die dag maar liefst 100 jaar oud! Foto: Carolien Breed ONTVANGEN? BEL DONDERDAG TOT I5.OO UUR: 0226 JJ 10 20 (rODI VERSPREIDING Bv) KIJK 00K OP WWW.UITKIJKPOST.NL JAARGANG 78 NUMMER 41 >1 Henny Stoop j uitvaartverzorging Heiloo e.o. telefoon: 072 532 0345

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 1