HSV legt Graftdijk over de pijnbank m Scholensportdag groot succes Sv Oppositie herovert beker in massakamp Doelpuntenfesnjn bij Terriërs SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Afzwemseizoen weer gestart zwembad Loos ll T u :;\r 'i HEILOO - Woensdag 2 oktober namen 601 leerlingen uit de groepen 7 en 8 van de Heilooër basisscholen deel aan de Scholensportdag. Op initiatief van SportRaad Heiloo hebben CIOS studenten Daphne Glandorf, Thom Braaksma en Siem Bruin in het kader van Sport@Sehool een sportdag voor basisseholieren georganiseerd. Op de velden van Double Stare Heiloo en Foresters waren voor de kinde ren tal van leuke sport- en spelva- rianten te beleven, zoals voetbal, flaggfootbal, kiekbal en leuke samenwerkingsspellen. Mede door HOCKEY HEILOO - Met overtuigende overwinningen voor de twee topteams had de Terriërs een goed weekend. Dames 1 had aanvankelijk wat moeite met het bezoekende Voordaan (na twintig minuten 0-1), maar was conditioneel zo sterk dat de winst eigenlijk niet kon uitblij ven. Binnen een paar minuten wer den drie doelpunten geseoord en daarmee was de wedstrijd in feite beslist. Voordaan was niet opgewas sen tegen het vroege storen van de pogingen om een tegenaanval in te zetten. De Terriers was te sterk en te balvaardig. Met de einduitslag van 5-1 deed de ploeg zich te kort. Er hadden er best meer gemaakt de uitstekende weersomstandighe den, de enthousiaste medewerking van 32 PCC leerlingen uit de sport- klassen 1 en 2 onder leiding van sportdoeente Astrid Langedijk, leer krachten en oudere, die allemaal hielpen om de honderden kinderen geordend langs het speleireuit te leiden, is de eerste grootschalige Scholensportdag succesvol verlo pen. De vestigingsdirecteur van het PCC heeft aangegeven de verbin dende samenwerking uit te willen breiden door de volgende sportdag ook derde- en vierdejaars leerlingen in te zetten. Ook volgens de CIOS studenten, die voor him opleiding stage lopen bij de Sportraad, was mogen worden, zo veel kansen kreeg het team. Glansrol was er voor teamtopscoorder Lieke Bas, met deze keer drie treffers, waarvan één na een een wervelende actie van Emma Driehuis, die langs de ach terlijn voorbij een paar speelsters flitste en de bal panklaar legde voor Lieke. Bij Heren 1 bewees Anno Perk met drie benutte strafeorners tegen Hoom, dat oud-keepers prima veldspelers kunnen zijn. „Het hele team heeft uitstekend gespeeld: wei nig ruimte op het middenveld weg gegeven, vroeg him opbouw afbre ken, snelle combinaties en vooral effectief met het benutten van de kansen. Heel plezierig om te zien dat ze zo goed hockeyden," aldus een blije coach Cees Donkersloot. Het werd 7-0. Zijn team staat in de top, Dames 1 is lijstaanvoerder. het een zeer geslaagde dag! Siem: „Natuurlijk zijn er verbeterpunt jes te noemen, waarmee we aan de slag gaan voor de volgende sportda gen voor de groepen 3 tot en met 6 op 14 en 21 mei. Maar de positieve reacties van iedereen zijn een mooie opsteker voor de volgende keer!" HEILOO - Zaterdagmorgen 28 september is het nieuwe afzwem seizoen van zwembad Loos van start gegaan met het A en B diploma. Hiervoor kwamen 48 leerlingen naar zwembad De Beeck in Bergen. De veiplichte banen werden in een vlot tempo gezwommen. De geslaagden zijn: Diploma A: Alex Augustijn, Teim van Beek, Max Beers, Rosa Beintema, Tieme van den Berg, Lot Berkhout, Syb Dekker, Fem Hendrikszen, Kian Hessing, Linde Kaan, Bram Kaan, Milan Koot, Isabella Levering, Raphèl Mol, Luuk Niesten, Tom Nieuwstad, Noëlle Slaats, Mick van Zijl. Diploma B: Mohammed Bashiir Salaad, Iris van den Berg, Valerie Blaeke, Pien de Boer, Anna Borst, Robert Borst, Floor de Brouwer, Indira van Dam, Micah van Dasselaar, Nienke van Dijl, Johan van Dorsten, Noor Elscot, Jente de Geus, Milan Groenveld, Sibbe Ham, Elisa Huis, Florine Jansz, Sander Kabel, Joëlle Kranenburg, Lynn Laks, Tess Ligteringen, Noor Lont, Danny Maddox, Sem Nienhuis, Jip Oostindie, Esmeralda Peguero Abréu, Mila Sehavemaker, Pien Stutterheim, Julia Vissers, Timo Wolven. VOETBAL HEILOO - Afgelopen zondag was HSV op bezoek bij en in Graftdijk. Er werd een mooie uitslag neergezet, die echter in de eerste helft niet werd ver wacht. In de zevende minuut werd een goede corner van William de Haan door Jesper de Vré ingekopt, 0-1. Het leek allemaal te makkelijk te gaan, waarbij individueel spel meer werd verkozen boven het teamspel. Pas in de 43ste minuut, toen Rick Houtenbos snel een vrije trap mee gaf aan Jesper, die Steef Kaandorp in het spel betrok, werd de stand verdubbeld, want Steef schoof de bal door naar Tom Hafkamp en die wel raad wist met dit buitenkansje, 0 - 2. Na de thee kwam een gre tiger team het goed bespeelbare veld op. Een prima dieptepass van SCHAKEN HEILOO - De jaarlijks terug kerende massale schaakont moeting (de zogenaamde mas sakamp, vanaf 1984) tussen de Heilooër schaakvereniging Oppositie en de Limmer ver eniging Vredeburg is afgelopen dinsdagavond gewonnen door de gastheer Oppositie met 9,5 -6,5. Lange tijd was het onduide lijk wie dit keer de wisselbeker zou winnen die vorig jaar door Vredeburg was veroverd. Het eerste punt voor Oppositie werd gescoord door Tjerk Voskuil die bekwaam won van Niels Pepping. Al gauw was de stand weer gelijk toen Harold Ebels Cor van Etten overmeesterde nadat die een veel te optimistisch paardoffer had gebracht. En zo ging het lange tijd op en neer. Aangezien de thuisver- eniging uiteraard over meer man kracht beschikte dan de bezoekers Wouter van der Klugt kwam bij Rick terecht; deze omspeelde de keeper, maar toch kwam hij niet verder dan een corner. Na goed doorzetten van Daan Bakker, die net was ingeval len, kwam de bal bij Jesper die de 0-3 aantekende. Vijf minuten later gaf Jesper na een prima actie de bal aan William die de 0 - 4 scoorde. Tussendoor pakte Thomas de Vries een vrije trap, die Graftdijk vanaf de 16m.lijn mocht nemen, klemvast. In de 79ste minuut werd een corner door invaller Mick Leeuwenkamp hard ingekopt, 0 - 5. Een volgende corner ging na een kopbal van Tim Sombroek net naast. Een verdedi gende fout betekende een penalty voor Graftdijk, waarmee de eer gered werd. Tenslotte zette Ruben Bugter Tim Sombroek alleen voor de keeper. Eindstand 1-6. Zondag komt St. Adelbert op bezoek in Heiloo. was vooraf besloten dat het aan komend nieuwe lid van Oppositie Peter Buis, mee zou spelen met de vijand. Hij werd aan bord 1 geplaatst tegenover de clubkampi oen van Oppositie: Albert Bouma. Die bleek toch een maatje te groot voor Peter. Ook Oppositielid (en jeugdleider) Bastiaan van Dam speelde mee met Vredeburg, tegen secretaris Huffnagel. Bastiaan wist te winnen, zodat ook op het punt van invallers sprake was van een balans. Overigens is deze gang van zaken, het meespelen bij de tegenstander, typerend voor de buitengewoon goede verstandhou ding die deze twee rivaliserende verenigingen hebben. In 2011 was er voor het eerst in de geschiede nis een gelijke eindstand geweest bij de massakamp. Zou dat dit jaar weer gebeuren? Maar nee, lang zamerhand vielen de punten toch vaker bij Oppositie te noteren dan bij Vredeburg. En daarmee staat de felbegeerde beker weer in Heiloo. Hêhm iwmiwnmmw s j Op woensdag 2 oktober namen 601 leerlingen uit de groepen 7 en 8 van de Heilooër basisscholen deel aan de Scholensportdag. Foto: Caroiien Breed Jesper de Vré is niet van de bal te krijgen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 20