Schoenendoosactie bij Willibrorduskerk Theatervoorstelling ZOT! op Willibrordusterrein Een nieuwe rolstoelschommel voor De Vijfhoek! H E I L O O 3 Start kinderboekenweek op de Benedictusschool Expositie in Galerie de Buitenkans k KORTOM Statiegeld voor Unicef Opbrengst collecte Nierstichting Klaverjassen in het Trefpunt Beat FM en Topsport Diabetes Fonds zoekt collectanten Laat uw bespaarideeën rollen 0 u D PAPIER U I T K IJ KPOST 9 OKTOBER 2013 HEILOO - De Willibrorduskerk in Heiloo doet weer mee aan de schoenendoosactie. Vorig jaar hebben weer vele ver sierde en gevulde schoenendozen vanuit deze kerk hun weg gevon den naar kinderen in erg arme lan den en naar kinderen in oorlogsge bieden. Ook dit jaar wil men graag weer heel veel kinderen blij maken met zo'n mooie en gevulde schoenen doos. Zondag 6 oktober is het startsein van deze actie gegeven tijdens de familieviering in de Willibrorduskerk. In de Kerkstraat van de kerk vindt u meer informa tie over de actie. Ook staat daar dit jaar een kraam waar u lege, versierde schoenendozen vindt. Deze kunt u mee naar huis nemen en zelf vullen volgens bijgeleverde folder. Maar u kunt ook zelf een schoenendoos versieren en vullen. Tot en met 10 november zullen er na de diensten in de kerk, op zater dagavond en zondagmorgen, men sen bij de kraam staan die u graag willen helpen. Tevens is er dan de mogelijkheid om spulletjes, zoals schoolartikelen, toiletartikelen en speelgoed, voor de doos te kopen. De actie wordt afgesloten op 17 november, tot die tijd kunnen de versierde en gevulde schoenen dozen worden ingeleverd in de Kerkstraat van de kerk. HEILOO - De leerkrachten van de Benedictusschool hebben de kinderboekenweek sportief geopend. Met als thema 'Klaar voor de start' beeldde iedere leerkracht met zijn/haar klas een sport uit. Dit alles onder begeleiding van hoofdscheidsrechter, direc teur Theresia Ruijter-Winder. Aangeleverde foto HEILOO - Heiloo en omgeving beleeft de primeur van theater voorstelling ZOT! Van woensdag 9 tot en met zondag 13 oktober is deze bijzondere voorstelling te zien op landgoed Willibrordus aan de Kennemerstraatweg 464. Het monumentale St. Willibrordus terrein vormt in ZOT! een afwis selend decor voor een theatrale rondleiding van twee uur. De scènes van professionele acteurs spelen zich verspreid over het terrein af. Het publiek wordt rondgeleid door ervaringsdeskundigen. Ondeiweg is er tijd voor verhalen en reflectie. Want stil zitten en passief aanschou wen zit er bij ZOT! niet in. Daarvoor komende scènes letterlijk en figuur lijk te dichtbij. ZOT! speelt met de vooroordelen in de psychiatrie en de vaak ongemakkelijke gevoelens die ze oproepen bij de sociale omgeving, maar ook bij diegenen die het over komt. Vaak plakken mensen elkaar of zichzelf een label op, maar een mens is veel meer dan dat ene label! Eén op de vier mensen komt direct of indirect in aanraking met gees telijke gezondheidszorg. Een burn out of depressie kan ieder normaal mens overkomen. ZOT! speelt van woensdag 9 tot en met zondag 13 oktober op landgoed Willibrordus, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Elk van de totaal zeven voorstel lingen kan worden bezocht door maximaal zestig toeschouwers. Het is daarom van belang om vooraf kaarten (a 15,-) te bestellen via www.zotoplocatie.nl, want vol is vol! De voorstellingen van zaterdag en zondagmiddag kan men vooraf gaand combineren met een high-tea in theesehenkerij De Trog. HEILOO - Tot en met 1 december wordt door Galerie de Buitenkans een expositie gehouden van Anita de Haan-Ruiter, Dirk Bakker en Ger Gij zen in de Trog aan de Bullaan 4 te Heiloo. De Trog is geopend op van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Zie ook www.de-buitenkans.org. Aangeleverde foto De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. «99 Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos y *coffset rotatiepers, de milieu- •nniiiB.Jümniiv vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. HEILOO - Vrijdag 4 oktober nam Ryan Graaman, een van de kin deren op orthopedagogisch dag centrum De Vijfhoek, de nieuwe rolstoelschommel feestelijk in gebruik. Als eerste kon hij genieten van het heerlijke sehommelgevoel dat door bijdragen van de Junior Kamer Heerhugowaard, Rotary Bergen, Jan Blekemolen en Ina van den Berg mogelijk is gemaakt. Het project rolstoelschommel werd opgepakt door de Stichting Vrienden van De Vijfhoek om de kinderen van de Vijfhoek weer vei lig te laten schommelen, nadat de oude schommel het begeven had. Voorzitter Anke Holtrop van de vriendenstichting overhandigde de sleutel van de schommel aan Nel Jonkerman van De Vijfhoek in aan wezigheid van Guus Ooms (Rotary), Barry Nanne, Bertil Bakker en Tom Hes (Junior Kamer) en andere geno digden. De kinderen en begeleiding van De Vijfhoek werden daarna verrast met een speciale gift van de Stichting Kees. Siern Kops en zijn kin deren Kees en Sarn deelden namens 'Kees' twee iPads en drie camera's uit. Hiermee kunnen de begeleiders op De Vijfhoek fotomomentjes en filmpjes delen met familieleden. De iPads worden ook ingezet bij ergo therapie om kinderen oefeningen te laten doen met het interactieve scherm van deze tabiets. Ryan Graaman neemt samen met Sacha Schermer van De Vijfhoek de nieuwe schommel officieel in gebruik. Aangeleverde foto HEILOO - Het aantal kinderen dat wereldwijd sterft aan oorzaken die te voorkomen zijn (denk bij voorbeeld aan diarree, mazelen) is, dankzij de inspanningen van onder andere Unicef, gedaald van 20.000 naar 18.000 per dag. Dit succes is echter nog geen reden voor een feestje. Geneesmiddelen kosten geld en u helpt dat geld bij elkaar te brengen door trouw en royaal uw statiegeldbonnen te deponeren in het Unieef-busje in de Albert Heijn in 't Loo. HEILOO - In heel Nederland gingen van 16 tot en met 21 sep tember ruim 80.000 enthousiaste collectanten op pad. In Heiloo is tijdens de Nierstichting collecte week 7.321 euro ingezameld. HEILOO - Het rooster voor de klaverjasmiddagen in oktober is op donderdag 10, 17 en 24 oktober. Men kaart drie keer in de maand. U dient wel lid te zijn van de ANBO. Aanvang 13.30 uur, kosten 3,- inclusief gratis koffie of thee. HEILOO - Vanwege het seminar 'Topsport is ook kopsport', zater dag 12 oktober in (het cultureel centrum) de Strandwal, is Beat FM in gesprek geweest met Bouke de Boer, al jaren mentale sportbegeleider. Dit gesprek is reeds te volgen via radio FM 106.3 in de ochtend en de avond tus sen 19.00 en 20.00 uur en online klikken op 'Uitzending gemist' bij Beatfm.nl. HEILOO - Het Diabetes Fonds betaalt wetenschappelijk onder zoek naar de behandeling, gene zing en preventie van diabetes (ook wel suikerziekte genoemd). Hiervoor is het fonds afhankelijk van donaties en de collecte. Wilt u collectant worden? Meld u aan bij Clementien Sengers, tel. 072-5320368 06-11132847 of via cleem.sengers@online.nl HEILOO - Heilooërs willen ook meepraten over energie. Al is het alleen maar om de eigen porte monnee te sparen, of spaargeld goed te besteden. Of om de aarde te beschermen, of de kleinkinde ren een mooie aarde na te laten. Laat het zichtbaar worden. Als u ideeën heeft, kimt u ze delen op www.heilooenergie.nl. Tweede zaterdag van de maand Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/ of bundels gereed zetten op de rolem- merverzamelplaatsen langs de weg, voor 13.00 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, con tainer naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3