San Dantian Acupunctuur en Qigong Cantate-uur in Witte Kerk Ondernemend Heiloo kijkt vooruit Bijzondere avond voor Gouden Dagen H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 €1.500 EHBO-Verenigingstart nieuwe cursus UITKIJKPOST 9 OKTOBER 2013 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - De EHBO-vereniging Heiloo start weer met een nieuwe cursus voor het Basisdiploma EHBO, reanimatie, AED en ver bandleer in januari 2014. Deze les- avonden zijn op de dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de ver gaderzaal van de Badmintonhal, Het Zevenhuizen 46 te Heiloo. Voor informatie en opgave kimt u terecht bij Martin Vogelsangs, tel. 072-5338645, of martin.j.g@kpnplanet.nl. Tekst en foto: Carolien Breed Nel Buis en William Newsum, Vijverlaan 49, 1851 ZV Heiloo, tel. 06-47031671, www.sandantian.nl,info@sandantian.nl. HEILOO - Energie moet vrij door het lichaam kunnen stromen; lichaam en geest in harmonie door een gezonde levensstijl. Dat dringt ook steeds meer door bij regulier werkzame Westerse artsen. William Newsum is ruim 30 jaar werkzaam als bedrijfsarts én is tevens NAAV geregistreerd acupunctuurarts. Nel Buis geeft mensen adviezen over gezonde voeding. Beiden zijn bovendien gecertificeerd instructeur Chi Neng Qigong, een Chinese bewegingsleer die mensen leert hun eigen energie te beheersen, him emoties in balans te brengen en zo lichaam en geest te versterken. In november vorig jaar zijn ze een gezamenlijke praktijk aan huis gestart waar ze in huiselijke sfeer trainingen in Chi Neng Qigong geven; individueel of in kleine groepjes. Daarnaast biedt William medische acupunctuurbehandelingen aan; met een gecombineerde regu lier medische en Chinese anamnese en -onderzoek wordt een acupunc tuurbehandelplan opgesteld. De naam San Dantian betekent drie energieniveaus: buik, borst en hoofd. Blokkades in de energiebanen (meridianen) verstoren de natuur lijke balans van lichaam en geest, waardoor het zelfhelend vermogen van de mens afneemt en fysieke en mentale klachten kimnen optreden. Maar het staat ook voor veelzijdigheid in de benadering en behandeling van klachten en het voorkómen eivan bij gezonde mensen. William: „San Dantian biedt een samengaan van het beste uit twee werelden. Oosterse geneeswijzen benaderen de mens als één geheel, zijn gericht op het in balans brengen van lichaam en geest. De reguliere Westerse geneeskimde kijkt vooral naar de klacht/ziekte en stemt daar een behandeling op af." Bij pijn- of vermoeidheidsklachten, faalangst, stressklachten et cetera is medische acupunctuur, beoefenen van Chi Neng Qigong, een persoonsge richt voedingsadvies of een combinatie in veel gevallen succesvol. Een reis naar Bhutan was een keerpunt in hun leven. Daar maakte het echtpaar kennis met traditionele Oosterse geneeswijzen. Zij brachten een bezoek aan een traditioneel ziekenhuis in de hoofdstad Tirnphu. De rust waarmee de lange rij op behandeling wachtende mensen werd omgeven, de werkwijze en de volledige aandacht van de artsen aldaar voor him patiënten maakten op beiden een diepe indruk. Geïnspireerd door deze ervaring heeft William zich, naast zijn reguliere werkzaamheden, in de Traditionele Chinese geneeswijzen verdiept en de studie voor medische acupunctuur bij de NAAV met succes afgerond. Ook Nel werd gegrepen door de Oosterse levenswijze en kwam via haar zus met Chi Neng Qigong in aanraking; een bewegingsleer, ontwikkeld door een Chinese arts, waarin al het goede uit diverse Oosterse stromingen samenkomt. Nel en William hebben de opleiding tot instructeur level 1 en 2 gevolgd en heb ben hiervoor ook in China getraind. Chi Neng Qigong stimuleert, net als acupunctuur, het zelfhelend vermogen van de mens. „De meerwaarde van San Dantian is dat mensen door medische acupunctuur, Chi Neng Qigong, lifestyle coaching (gezond voedingspatroon) of de combinatie, zelf de positieve invloed op hun gezondheid gaan ervaren!" HEILOO - Op zondag 13 okto ber wordt om 16.00 weer een Cantate-uur gehouden in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32). Uitgevoerd wordt dan cantate BWV 38 Aus tiefer Not schrei ich zu dir'. Deze koraal-cantate is gebaseerd op het lied dat Luther dichtte op de tekst van Psalm 130. De coupletten van Luther zijn door de latere tekstschrijver van deze cantate opnieuw bewerkt en door Bach op muziek gezet. Tekstueel en muzikaal ontbreekt de troost niet bij al het roepen uit de diepte. De uitvoering van deze cantate is in handen van het Collegium Vocale Camerata met solisten, onder leiding van Gerard Leegwater. Liturg in dit cantate-uur is ds. Joan Idzenga. De toegang is zoals gebruikelijk vrij, maar de collecte aan de uit gang wordt warm aanbevolen. HEILOO - De digitale stembus voor de Ondernemingsverkiezing Heiloo 2013 zijn open, het stemmen voor is in volle gang. De stemlijst op www.ondernemendheiloo.nl geeft in willekeurige volgorde de top tien van dit moment weer. Vindt u dat een Heilooër bedrijf of zelfstandig ondernemer kans moet maken op de 'Ondernemersprijs 2013' of de 'In de Kijkerprijs'? Breng dan nu uw stem uit en geef in een korte motivatie aan, waarom u dit vindt. Uw stem weegt mee met het oordeel van de vakjury. Op 13 december wordt tijdens de feest avond de winnaars bekendgemaakt. Het thema van de verkiezing is Vooruit! Want Ondernemend Heiloo (OHO) zit alles behalve stil. In de ruim twintig jaar van haar bestaan is de vereniging uitgegroeid tot een regionaal actieve ondememingsver- eniging; door samenbundeling van krachten is OHO een volwaardige gesprekspartner richting andere partijen, zoals de gemeente, en denkt graag mee als het gaat om de ontwikkelingen van Heiloo. Rob van der Wal is vicevoorzitter van OHO: „De vereniging komt voor haar leden op, maar dient tegelijkertijd algemene belangen, waar burgers profijt van hebben. Zo zetten we ons onder meer in voor de afslag op de A9 en ondertunneling van het spoor op meer plaatsen dan alleen aan de Vennewatersweg. Ook wordt initiatief van OHO hard gewerkt aan HEILOO - Zondag 6 oktober genoten zo'n honderd senioren van een prachtig concert van Karin ten Cate en Dorote Crijns in de Witte Kerk. Familieleden en andere betrok ken inwoners van Heiloo hadden de ouderen meegenomen naar het concert dat werd aangeboden door Gouden Dagen Heiloo. Ook de rolstoelbus reed een paar keer om het ook voor mensen in een rolstoel mogelijk te maken dit concert te bezoeken. Het was een feestelijke middag waarbij de bezoekers werden ontvangen met koffie en een zoete lekkernij en in de pauze werden ze getrakteerd op een drankje. Bij het verlaten van de kerk kreeg men nog een kleine attentie mee om thuis nog even na te genieten. Deze middag is mede mogelijk gemaakt door bijdragen van de Pius Stichting, ViVa! Zorggroep, Keer op Keer, de Vrienden van Overkerck en De Loet. En in de pauze van het con cert mocht mevrouw Ans Willemse namens Gouden Dagen Heiloo een cheque van 1.500,- van Unive Verzekeringen in ontvangst nemen. Heeft u ook een wens en woont u in Heiloo, of kent u iemand die hier- de revitalisering van bedrijventer rein De Oude Werf; overal worden stoepen aangebracht ter vergroting van de veiligheid van wandelaars." Begin dit jaar zijn drie Heilooër bedrijventerreinen (De Oude Werf, Oosterzij en Boekelermeer) voor 2013 en 2014 gecertificeerd voor het Keurmerk Veilig Ondernemen (KVO). Ondernemers, gemeente, politie en brandweer hebben afspra ken gemaakt om overlast, crimina liteit, onderhoud en beheer op het bedrijventerrein aan te pakken. Rob van der Wal vertegenwoordigde OHO op de onlangs gehouden win kelierbijeenkomst in de brandweer kazerne. „Als Ondernemend Heiloo willen we graag onze ervaring en expertise inzetten en het voortouw nemen bij de oprichting van een winkelierplatform, waarmee meer eenheid en herkenbaarheid voor de Heilooër middenstand wordt gecre- eerd. Want samen ben je sterker dan alleen!" Yassine, de winnaar van de In de Kijker prijs van vorig jaar, ver telt over het effect van het winnen van de prijs. Aangeleverde foto voor in aanmerking komt? Vul dan een wenskaart in. Deze zijn te ver krijgen bij het Trefpunt en de woon zorgcentra De Loet en Overkerck, waar u de kaart tevens weer kimt inleveren. U kunt uw wens ook via www.welzijnheiloo.nl indienen. Voor meer informatie kimt u con tact opnemen met het Trefpunt, tel. 072-5331297 en vragen naar Monique van Ling. Of mail uw vraag naar goudendagenheiloo@gmail. com. Wacht niet langer en dien uw wens nu in! Ans Willemse neemt namens Gouden Dagen de cheque van Unive in ontvangst. Links Hans Couzijn van de Viva! Zorggroep, rechts Marian van Dam van Stichting Welzijn Heiloo. Foto: Rob Berkhout

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 5