Werkzaamheden glasvezel bijna afgerond Open ochtend bij opgeknapte Vogeltuin m m Woonzorginstelling De Volle Aandacht Peuterochtenden op Jan van Rijckenborghschool H E I L O O 9 INGEZONDEN MEDEDELING - - Lezing over de Kaukasus bij het Nivon Denken in Beelden door Tineke Verdoes Luisteren naar muziek Geheugentraining Digitale fotobewerking Openstelling Trefpunt Lezing brandveiligheid Sprookjesochtend Amsterdamse grachten Wandelfit Minicursus mindfulness Hobbymarkt Halloween taart UITKIJKPOST 9 OKTOBER 2013 HEILOO - Op dit moment is de aanleg van het glasvezelnetwerk in het aansluitgebied van Heiloo voor zo'n 90% voltooid. De graafwerkzaamheden zijn zo goed als afgerond en bijna alle straten in Heiloo zijn op de schop gegaan. De laatste aansluitingen staan gepland en ook worden er nog her stelwerkzaamheden gedaan. De verwachting is dat eind november 2013 de aanlegwerkzaamheden zijn afgerond. Nog even en alle huishoudens binnen het aansluitgebied van Heiloo kimnen profiteren van glasvezel. De aanleg van het glasvezelnetwerk in het aansluitgebied in Heiloo heeft ongeveer elf maanden geduurd. De start vond plaats in Ypestein en daarna is het glasve zelnetwerk aangelegd in de rest van Heiloo. Ruim 6500 woningen hebben nu een glasvezelaansluiting in de woning. De laatste 3500 woningen worden nu aangesloten op het netwerk van de toekomst. De gemeente is toezichthou der als het gaat om werkzaamheden in de openbare ruimte. Waar nodig zal de gemeente opdracht geven tot herstel van bijvoorbeeld bestrating, gras en bermen. Glasvezel beschikt over een haast oneindige capaciteit. Informatie reist met de snelheid van het licht, waarbij het verzenden net zo snel gaat als het ontvangen. Met een glasvezelabonnement kunnen inwoners genieten van supersnel internet, superieur beeld en geluid op tv en tal van waardevol le nieuwe diensten. En zijn daarmee helemaal klaar voor de toekomst. Veel huishoudens in Heiloo hebben al een abonnement afgesloten bij één van de serviceproviders Fype, Helden Van Nu, KPN, Scarlet, Solcon, Tele2, Telfort, Trined, Vodafone, Wisper of XS4ALL. Een abonnement afsluiten kan nog steeds, in de glasvezelwinkel of via www.eindelijkglasvezel.nl/heiloo. HEILOO - Het pand van kinderdagverblijf De Vogeltuin (voorheen Toddie) van Forte Kinderopvang aan de Kanaalweg heeft een grote opknapbeurt gehad. Niet alleen de buitenkant is overgeschilderd met een nieuw markant ontweip, ook de binnenkant heeft een grote make-over gehad. De binnen kant heeft ook een opknapbeurt gehad: frisse kleuren, nieuw meubilair en nieuw speelgoed dat is afgestemd op de leeftijd en belangstelling van de kin deren. De pedagogisch geschoolde medewerkers zorgen voor een individue le begeleiding, een veilige omgeving en een stimulerende sfeer waarin kinde ren zich thuis voelen. Door het rijke aanbod van activiteiten, toegespitst op leeftijd en belangstelling van een kind, is bij Forte Kinderopvang veel ruimte om de wereld te ontdekken. Iedereen die benieuwd is naar het opgeknapte pand, of gewoon benieuwd is naar hoe het er op een kinderdagverblijf van Forte Kinderopvang aan toe gaat, is welkom bij De Vogeltuin op zaterdag 12 oktober tussen 10.00 en 13.00 uur, Kanaalweg 1 te Heiloo. Forte De Vogeltuin REGIO - De Volle Aandacht is een kleinschalige woonzorgin stelling voor dementerende ouderen aan de Bovenweg in Sint Pancras. In september bestonden zij alweer vier jaar. Acht bewoners, waaronder een dame uit Heiloo, vormen samen met vaste medewerkers een woongemeenschap. „De samenwerking tussen een particuliere ondernemer en een publieke zorgorganisatie was uniek en de juridische positie van een dergelijke woonvoorziening binnen de gemeentegrenzen nog niet ver kend", blikt initiatiefnemer Pieter Groot terug. „De samenwerking bleek succesvol. Na vier jaar heeft het particuliere woonzorghuis haar bestaan bewezen. De Volle Aandacht wordt inmiddels genoemd als voorbeeld van een burgerinitia tief en de bijzondere samenwerking met een publieke zorgorganisatie." Bij de Volle Aandacht ontvangen de bewoner Zorg in Natura vanuit een AWBZ gefinancierd zorgpakket met verblijf. De bewoners wonen for meel gezien vanuit eigen initiatief HEILOO - Op zaterdag 12 oktober geeft Piet Reeften een presen tatie bij het Nivon Heiloo, over de Kaukasus, een gebergte op de grens van Europa en Azië. De Kaukasus is een gebergte dat sprekend lijkt op de Alpen. Het is dan ook op dezelfde manier en in dezelfde tijd ontstaan. Door de botsing van Afrika tegen Europa en Azië werd de tussenlig gende zeebodem samengedrukt, geplooid en opgeheven tot een hooggebergte. Daarna hebben verwering en erosie de Kaukasus zijn huidige vorm gegeven. Vlak ten noorden van de Kaukasus ligt de Elbrus die met 5642 m hoogte de hoogste berg is van Europa. Het is geen actieve vulkaan meer. Piet neemt u mee op een trek tocht rond de Elbrus waarbij we kennis maken met de Kaukasus. Deze presentatie wordt gehou den in het Trefpunt, Abraham du Boishof 2, in Heiloo en begint om 20.00 uur. Opgave is mogelijk via info@nivonheiloo of via tel. 072- 5333127. Zie ook www.nivonheiloo.nl. zelfstandig in een groep bij elkaar. Zij combineren hun AWBZ gefinan cierde zorgpakketten, kopen zelf him zorg in, kiezen en huren him eigen verblijfslocatie en bekosti gen uit eigen middelen, voeding en aanvullende zorg- en dienstverle ning. Daardoor is er bijvoorbeeld een ruimere personele bezetting, luxe voorzieningen en veel per soonlijke aandacht. „Het bundelen van zorgaanspraken en middelen in een woonvoorziening is een goed alternatief voor de moeilijke stap naar opname in een verpleeg huis. Bewoners en familie hebben in De Volle Aandacht invloed en keuze in besteding van de midde len. Daarbij voorkomt het samen wonen met andere gelijkgestemden eenzaamheid en isolatie", vertelt Groot. Kijk voor meer informatie op www.devolleaandacht.nl. HEILOO - Bibliotheek Heiloo houdt donderdag 17 oktober van 20.00 tot 22.00 uur een avond over beeldden- kende kinderen. Het zijn de architecten, de tim mermannen, de ondernemers, de ontdekkers van onze maatschap pij. Ze denken in 32 plaatjes per seconde. Het zijn, net als Albert Einstein, Steve Jobs en Robin Williams, beelddenkers. Tineke Verdoes, auteur van het boek Denken in beelden, leert beeldden- kende kinderen him imieke rechter hersenhelft geschenken te benutten in een linker hersenhelft dominante samenleving. Tijdens haar interac tieve lezing neemt ze u mee op reis in de wereld van het beelddenkende kind. Toegangskaarten voor deze avond zijn a 5,- 7,50 voor niet-biblio- theekleden). Reserveren kan bij de klantenservice van de bibliotheek en is ook mogelijk via www.bibliotheekheiloo.nl of tel 072-5330670. HEILOO - De Jan van Rijckenborghschool in Heiloo telt rond de tachtig leerlingen, verdeeld over vier combinatie groepen. Omdat een evenredige ontwik keling van het hoofd en het hart de basis vormt voor het ondeiwijs, zijn er twee vakleerkrachten aangesteld voor de vakken drama en beeldende vorming. De school is kleinschalig van opzet en daardoor is veiligheid en saamhorigheid gewaarborgd en kan elk kind zich op zijn eigen, imieke wijze, ontwikkelen. Nieuw is nu de mogelijkheid om uw peu ter vanaf 3,5 jaar twee ochtenden per week mee te laten draaien in de kleutergroep. Een leuke manier om uw kind spelenderwijs te laten instromen op deze school. Als u geïnteres seerd bent, kunt u vrijblijvend con tact op nemen om een afspraak te maken, zodat u rond kan kijken of dit ondeiwijs misschien wat voor uw kind is. U kimt de school berei ken via tel. 072-5338286. U kimt ook elke dinsdag even binnenlopen om de sfeer te proeven. Het adres is: Trompenburg 49 te Heiloo. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Woensdag 16 oktober om 14.00 uur start de basiscursus luisteren naar muziek onder leiding van Gert Floor. Muziekinstrumenten van het symfonieorkest en hun ont wikkeling door de eeuwen heen. Herkennen van vorm en geluid. Veelgebruikte begrippen, luister voorbeelden en afbeeldingen. Voor wie nog niet gewend is naar klas sieke muziek te luisteren, maar dat wel graag meer gaat doen. Prijs 52,50 voor zes lessen. Vrijdag 11 oktober om 13.45 uur start de geheugentraining Train uw brain. De geheugentraining richt zich op ouderen vanaf 55 jaar, die merken dat ze meer dingen gaan vergeten. De cursus is niet bedoeld voor mensen waarbij de diagnose dementie is gesteld. Aan de hand van opdrachten, praktische oefe ningen en met hulpmiddelen traint u uw geheugen. De cursus wordt gegeven door Pascalle Schmitz van de Stichting Geriant en bestaat uit vijf lessen. De prijs van deze trai- ningcursus is 26,-. In de cursus van zes lessen die begint op woensdag 16 oktober om 9.30 uur leert u als beginner de beginselen van het bewerken van digitale foto's, uitsnijden, belichting aanpassen, retoucheren, kleurcor- recties, tekst invoegen, et cetera. Prijs 125,- exclusief handleiding 24,95. Op zondagmiddagen zonder zon dagmiddagcafé bent u ook welkom in het Trefpunt. Onze TV is dan afgestemd op het eredivisievoetbal. Fred de Groot van de brandweer Heiloo verzorgt op dinsdag 15 okto ber een presentatie over brandvei ligheid. Een brandveilige omgeving; hoe bereidt u zich voor op een eventuele brand; hoe reageert u bij brand. Aanvang 10.00 uur, locatie Trefpunt, vrij entree. Mokurn is beroemd om zijn unieke grachten. De 17e-eeuwse grachtengordel is opgenomen in de UNESCO werelderfgoedlijst. Op zondag 20 oktober verzorgt Rene Valensa van Amsterdam cultuurhis torische vereniging een lezing over het grachtengebied. Hij vertelt van vele plekken en huizen en vertoont prachtige dia's van het interieur van de rijkste grachtenpanden. Locatie het Trefpunt, aanvang 14.00 uur, entree 7,50. Midden in de herfstvakantie is er op woensdag 23 oktober van 10 tot 12 uur een sprookjesochtend in het Trefpunt onder leiding van Marlise Mantel. Kinderen vanaf 4 jaar beleven met him (groot)ouders een spannende en vrolijke ochtend. De deelnemers gaan een bekend sprookje uitbeelden en naspelen. De kosten zijn 4,- euro per volwas sene met een kind, voor elk volgend kind 1,-. Telefonisch opgeven bij Marlise Mantel, tel. 072 -5333061. Ingaande 1 november elke zater dag om 10.30 uur een wandeling met fysiotherapeute Laura Ratté met ondeiweg wat oefeningen. De kosten bedragen 5,- per keer; de eerste keer even bellen. Leer met ontspannen aandacht open te zijn voor wat zich aandient in het leven, u kimt de levensgolven niet stoppen maar wel leren surfen. De cursus met Nell Dekker start op woensdag 16 oktober om 09.30 uur. De prijs voor vier lessen is 73,-. Voor de hobbymarkt op zater dag 2 november van 10.00 tot 14.00 uur in het Trefpunt zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. De prijs is 8,- per tafel. Workshop op zondag 27 oktober van 13.30 tot 16.00 uur. Aan het einde van de workshop neemt u een zelf gedecoreerde Halloween taart mee naar huis. De kosten bedragen 36,-.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 9