Jubileumconcert in de Witte Kerk Heiloo Mooi theaterweer met Paul van Loon Opening 'Verkeers'plein van Brammet] e en Olleke Workshop kerstkaarten maken Bloemetje van jarige KB0 H E I L O O 9 m 'V Informatiebijeenkomst leesgroep filosofie UITKIJKPOST 16 OKTOBER 2013 Voor deze bijzondere gelegenheid heeft het orkest hoornist en dirigent Teunis van der Zwart bereid gevonden het orkest te lei den. Aangeleverde foto HEILOO - Zondag 20 oktober zal het barokorkest Florilegium Musicum vanwege het 35-jarig bestaan een feestelijk concert geven in de winterserie van de Witte Kerk van Heiloo. Voor deze bijzondere gelegenheid heeft het orkest de internationaal gevierde hoornist en dirigent Teunis van der Zwart bereid gevonden het orkest te leiden. Florilegium Musicum, dat sinds de oprichting voornamelijk naar buiten treedt als professioneel bege leidingsorkest van oratorium-en kamerkoren, spelend op authentiek instrumentarium, zal bij uitzonde ring een instrumentaal barokpro- gramma ten gehore brengen. Op het programma staan twee suites uit het Florilegium Musicum Primum van Georg Muffat, het werk, dat de naam aan het ensem ble gaf. Verder worden de twee Sinfonia's uit J.S. Bach's Cantate 35 ten gehore gebracht, die als een knipoog naar 35 jaar Florilegium Musicum dienen. Hoboïst Paul van der Linden, tevens manager van het orkest, zal zijn solistische kwa liteiten laten horen in het hobocon cert van G. Stölzel. Teimis van der Zwart, die het programma voorna melijk dirigeert, zal als slotstuk het hoornconcert van G.Ph. Telemann spelen. Florilegium Musicum heeft de afgelopen decennia in Noord- Holland zijn medewerking verleend aan diverse oratorium-, project- en kamerkoren in grote werken als de Mattheus en Johannes Passion van J.S. Bach, het Requiem van Mozart, de Messiah van Handel, de Nelson-mis van J. Haydn, maar ook in kleinere koorprogramma's met onder meer Bach-cantates en de Maria Vespers van Monteverdi. Het concert begint om 15.00 uur. De kerk is om 14.30 open. Abonnement op winterserie (vijf concerten): 50,-. Losse kaarten 13.00, jonge ren tot 25 jaar 11,-. Reserveren wordt aanbevolen. Bel 06-45184525 of mail info@wittekerkheiloo.nl, www.wittekerkheiloo.nl. De peuters kunnen naar hartelust spelen op het nieuwe verkeers plein! Aangeleverde foto HEILOO - Stichting Peuterspeelzalen Heiloo heeft in het voorjaar een project opge start om het speelplein van de locatie in Mariënstein uitdagen der en aantrekkelijker te maken voor de peuters. Door alle bezuinigingen was er maar weinig geld beschikbaar. Alle bronnen die er te vinden waren, zijn aangeboord. Het plein is nu klaar en het resultaat mag er zijn. Met dank aan Stichting de Waaier, Grontmij, GP Groot, Herke ICT, Dura Vermeer, bestuursle den, leidsters en ouders, het Rabo eooperatiefonds en Keer op Keer! Dinsdagochtend, 8 oktober, is het plein officieel geopend door Rob Niele van de Grontmij, de ontwer per en begeleider van het project. Rob had voor alle kinderen een verrassing, een echt veiligheidshes je. Nadat Rob het lint heeft doorge knipt, konden de peutere over de weg rijden en him rijbewijs halen! Het was een heel gezellige ochtend. Bent u benieuwd naar het plein, kom gerust eens kijken. HEILOO - Op dinsdag 29 oktober is er, in samenwerking met de Bibliotheek van Heiloo, een bij eenkomst over een leesgroep filo sofie. Het initiatief komt van de Stichting Senia, die overal in het land leesgroepen opricht. Dit jaar gaan de eerste Senia-leesgroepen filosofie van start. Een nieuw programma, waarin discussie over filosofische thema's centraal staat. De leesgroepen werken met handleidingen in de vorm van 'leeswijzere' aan de hand waarvan de deelnemers over het boek discussiëren. Meer infor matie over de werkwijze is te vinden op www.senia.nl. Aan het eind van de bijeenkomst worden met de mensen, veelal 50+, die willen deelnemen, een of meer nieuwe leesgroepen opgericht. Wie belangstelling heeft, of eens wilt horen wat deze leesgroep inhoudt, is welkom op dinsdag avond 29 oktober om 19.30 uur in de bibliotheek, Westerweg 250 in Heiloo. Informatie en opgave via info@bibliotheekheiloo.nl of 072- 5330670. Bent u verhinderd maar hebt u belangstelling, meld dit dan bij Senia, tel. 0570-562656 of stuur een mail aan info@senia.nl. HEILOO - Dinsdag 5 november van 13.30 tot 15.30 uur biedt het Nivon Heiloo een workshop aan met als titel Kerstkaarten maken. Deze workshop staat onder lei ding van docente Ina Bennen, die ieder jaar weer verschillende mogelijkheden aanbiedt. In deze workshop zijn alle kosten zoals eureusbijdrage, koffie/thee en alle materiaal inbegrepen. U gaat dus naar huis met leuke kant en klare Kerstkaarten, welke u zullen inspi reren tot het zelf ontweipen van weer nieuwe kaarten. Ook zal Ina Bennen in deze workshop uitleggen wat ATC-kaartjes zijn en wat de bedoeling daarvan is. De workshop wordt gehouden in het Nivonlokaal in de Hofdijk, Mariënstein 178A te Heiloo. Opgave via tel. 072-5333127 5333217 of via info@nivonhei- loo.nl voor meer informatie op: www.nivonheiloo.nl HEILOO - Het KBO bestaat dit jaar zestig jaar en ter afsluiting van dit heugelijke feit werd een tachtigtal plantjes in pot en voorzien van een strik bij diver se van tevoren geselecteerde personen afgegeven. Veel van de feestelijk verpakte planten werden gegeven aan bewo ners van de beide verzorgingshuizen in Heiloo, maar ook in de rest van het doip werden mensen verrast. De reacties waren zonder uitzon dering enthousiast, en soms werd zelfs gedacht dat er verkeerd was bezorgd. En als bleek dat hier geen sprake van was, was de ontvanger dub bel verheugd. Na de feestmiddag in augustus, welke werd gehouden in de GGZ zaal was dit een feeste lijke afsluiting van het zestig jaar bestaan. De reacties van de ontvangers van het plantje was zonder uitzon dering bijzonder blij verrast. Aangeleverde foto HEILOO - Het weer slaat om, na de mooie zomer wordt het nu tijd om uw heil te zoeken in het theater! Voor de eerstko mende voorstellingen in theater De Beun van Kitty Courbois en Daniël Arends zijn al heel wat kaarten verkocht, maar ze zijn nog verkrijgbaar! Het muzikale cabaret van Sandifort Vrijdag leek eerder al helemaal uitverkocht, maar nu zijn er voor snelle bestellers toch weer een paar plaatsen beschikbaar. Maar dan... Paul van Loon en zijn band Andere Snuiters! Elders in het land is deze voorstelling voor kinde ren vanaf 6 jaar al bijna uitverkocht, maar in Heiloo moet nog een tandje worden bijgezet. Aan Paul van Loon zal het niet liggen. Hij schrijft boe ken voor kinderen van 7 tot 99 jaar, en dat doet hij al vijfentwintig jaar. Ruim honderd titels heeft hij op zijn naam staan. Kinderen in binnen- en buitenland kennen zijn bekendste boeken over Dolfje Weerwolfje, de Griezelbus en Foeksia de Miniheks, die ook alle drie zijn verfilmd. Al tien keer won Paul van Loon de Prijs van de Nederlandse Kinderjury. In zijn vooretelling De kimst van het lezen spelen en zingen Paul van Loon en de Andere Snuiters liedjes die met Pauls boeken te maken hebben. Op 27 oktober, de laatste zondag van de herfstvakantie, zijn er twee voor stellingen gepland, een om 13.00 en een om 15.00 uur. Na afloop van de tweede vooretelling is er een meet greet met de schrijver, waarbij hij natuurlijk ook boeken signeert. Deze vooretelling vindt plaats in samenwerking met de Bibliotheek Heiloo. Kaarten a slechts 7,- zijn verkrijgbaar via de website van de Vrienden van de Beim, www.vriendenvandebeim.nl, bij De Schrijverij, het Trefpunt, de biblio theek in Heiloo en in het theater. Op 27 oktober, de laatste zondag van de herfstvakantie, zijn er twee voorstellingen van Paul van Loon gepland in theater De Beun. Foto: Manisha van Loon

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 11