Gouden Dagen Heiloo trakteert Zonnebloem Heiloo Dagje naar Artis voor ouderen en vrijwilligers Gemeente zet mantelzorgers in het zonnetje De Spiegeling in De Strandwal THUISZORG NODIG? UW WENS ONZE ZORG De bijlage Zorg en Welzijn verschijnt drie keer per jaar in de Uitkijkpost in de maanden februari, juni en oktober. Voor meer informatie: info@uitkijkpost.nl. HEILOO - Woensdag 25 september ver trok Gouden Dagen Heiloo met een bus met 44 ouderen en 18 vrijwilligers van de Zonnebloem uit Heiloo richting Artis. Het weer was zeer aangenaam en het gezelschap had er veel zin in omdat een lang gekoesterde wens van velen: ('Nog één keer apies kijken') in vervulling ging. De bus was niet groot genoeg voor alle rolstoelen die meegingen en dus reden er ook nog drie auto's met vrijwillige 'duwers' en rolstoelen mee naar Am sterdam. De gehele dag was het volop genieten voor iedereen. Men genoot van de dieren, het mooie weer en eikaars gezelschap. Ook werd er getrakteerd op koffie met gebak en als lunch een lekkere friet met appelmoes. Zelfs de buschauf feur hielp met duwen, zodat iedereen zo veel mogelijk kon zien. Precies om 17.00 uur arriveerde de bus weer in Heiloo en konden allen moe maar zeer voldaan weer huiswaarts. Zonnebloem Heiloo bedankt Gouden Dagen Heiloo hartelijk voor deze prach tige dag! Heeft u ook een wens en woont u in Heiloo, of kent u iemand die hiervoor in aanmerking komt? Vul dan een wens kaart in. Deze is verkrijgbaar bij het Trefpunt, de Woonzorgcentra De Loet of Overkerck, waar u de kaart tevens kunt inleveren. U kunt uw wens ook via www. welzijnheiloo.nl indienen. Gouden Dagen Heiloo is een samenwerkingsverband tussen: ViValZorggroep, het VIP (Vrijwil ligers Informatie Punt) en de Stichting Welzijn Heiloo. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het Tref punt, tel. 072-5331297 en vragen naar Monique van Ling, of mail uw vraag naar goudendagenheiloo@gmail.com. Wacht niet langer en dien uw wens nu in! HEILOO - Vrijdag 8 november kan het: samen een mantelzorger in het zonnetje zetten. Op de Dag van de Mantelzorg worden door het hele land activiteiten georganiseerd om mantelzorgers te bedanken voor hun inzet. Het gemeentebestuur wil op deze dag mantelzorgers uit Heiloo bedanken. Wilt u samen een mantelzorger in het zon netje zetten? U kunt aan de gemeente doorgeven wie u op 8 november wilt ver rassen met een kleine attentie. Laat het weten vóór vrijdag 1 november. Zo doet u samen wat terug. Wat is mantelzorg? Mantelzorg is langdurige, onbetaalde zorg voor chronisch zieken, gehandicap ten en hulpbehoevenden door naasten: familieleden, vrienden, kennissen en buren. Kenmerkend is de bestaande per soonlijke band tussen de mantelzorger en zijn of haar naaste. In Nederland zijn er 3,7 miljoen mensen die voor een ander zorgen. Zo'n 750.000 mantelzorgers zorgen meer dan acht uur per week en langer dan drie maanden voor een ander. De meeste mantelzor gers vinden het vanzelfsprekend om voor hun naaste te zorgen, maar vinden het soms moeilijk om de zorg te combineren met een betaalde baan of om de zorg tijdelijk over te dragen. Veel mantelzorgers maken extra kosten. In Heiloo zijn meer dan duizend mantel zorgers die meer dan acht uur per week en langer dan drie maanden voor een ander zorgen. Aanmelden en meer informatie Kent u een mantelzorger die u in het zonnetje wil zetten, geef dan vóór 1 november zijn of haar naam en adres door. Dit kan via www.heiloo.nl. U kunt het ook telefonisch aanmelden via tel. 072-5356666. De gemeente Heiloo bezorgt dan een attentie bij diegene thuis. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw A. Busso-Besseling, via tel. 072-5356682. HEILOO - De Cliëntenraad van de divisie langdurende psychiatrie staat achter de visie 'meedoen in de samenleving'. Een duidelijk aandachtspunt in deze ont wikkeling is de zelfzorg of persoonlijke hygiëne van mensen met een psychia trische kwetsbaarheid. De Cliëntenraad is van mening dat door middel van een goed verzorgd, schoon uiterlijk er minder stigmatisering van de doelgroep zal zijn. Een verzorgd uiterlijk kan een positieve uitwerking hebben op de innerlijke gemoedstoestand en andersom. Inner lijk en uiterlijk gaan samen! Op vrijdag 18 oktober wordt rondom dit thema in Cultureel Centrum De Strandwal in Heiloo een bijeenkomst gehouden; De Spiegeling. Programma 10.30 -11.00: Inloop met koffie en thee 11.00-11.15: Opening 11.30 -12.10:Theatervoorstelling Flat door Boy Jonkergouw 12.30 -13.30: Marokkaans Lunchbuffet 14.00 -14.30: Modeshow Deel I: Casual 14.30-15.00: Muzikaal Intermezzo 15.15 -16.00: Modeshow Deel II: Feestelijk en afsluiting. 'Nog één keer apies kijken' in Artis, was voor een aantal ouderen een langgekoesterde wens, Gouden Dagen. onlangs vervuld door stichting Aangeleverde foto AristoZorg biedt hoogwaardige zorg, verpleging en persoonlijke begeleiding bij u thuis. Veilig en comfortabel, 24 uur per dag. Geen wachtlijsten Specialisten in zorg aan mensen met Alzheimer Korte lijnen Intensieve samenwerking met huisartsen en verwijzers Nacht- en 24-uurszorg www.aristozorg.nl lid van Branchebelang Thuiszorg Nederland (BTN)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 13