Brugmaker, zorgzaam voor nabestaanden 'Veerkracht bij kinderen bevorderen' Oudere patiënt kan goed terecht in seniorvriendelijk MCA Lezing door Centrum voor Jeugd en Gezin Klanten roemen Stichting Welzijn ZORG EN WELZIJN SPECIAL 15 16 OKTOBER 2013 HEILOO-Vaak blijven nabestaanden na het overlijden van een naaste met een administratieve puzzel van de overle dene achter. Bankzaken, pensioen, verzekeringen, inlogcodes, wachtwoorden et cetera; als iemand er niet meer is, is het voor na bestaanden vaak enorm zoeken om alle gegevens, belangrijke aktes en documen ten en dergelijke boven water te krijgen. En dat terwijl het gemis van iemand al emotioneel genoeg is. Henk van der Bruggen en John Kaandorp hebben ruime ervaring als 'executeur testamentair' en hebben vorig jaar Brugmaker opgericht. Zij helpen u uw huidige administratieve en financiële zaken op orde te brengen en te actualiseren. Met brede kennis van di verse aandachtsgebieden delen zij graag hun expertise met u om in samenspraak een uitgebreid 'Nalatenschapdossier' op te stellen. Hierin kunt u allerlei zaken wat betreft uw nalatenschap naar uw persoonlijke wensen inrichten. Dit geeft niet alleen rust en voorkomt problemen of onenigheid bij uw nabestaanden, maar REGIO - Medisch Centrum Alkmaar (MCA) draagt het keurmerk'senior- vriendelijk ziekenhuis'. 45 van de 130 ziekenhuizen in Nederland ontvingen het keurmerk, dat dit jaar voor het eerst wordt uitgegeven. Het keurmerk geeft aan dat MCA zijn zorg zo heeft ingericht als de oude renbonden Unie KBO, PCOB, NVOG en NOOM dat voor ogen hebben. Aandacht voor de wensen en behoeften van oude ren staat daarbij centraal. Twee getrainde seniorscouts bezoch ten MCA om zelf de situatie ter plaatse onder de loep te nemen. Zij letten daarbij vooral op de toegankelijkheid en inrichting voor ouderen, een gastvrije ontvangst, bewegwijzering en oriënta tie. Via een vragenlijst werden andere onderwerpen getoetst. Wat zeer positief is ervaren zijn de kan bovendien voor een fors financieel voordeel zorgen. Als er helemaal niets geregeld is, is het wettelijk erfrecht bepalend en bestaat de mogelijkheid dat uw nabestaanden onnodig en/of dubbel belasting betalen over hun erfenis. Met het nieuwe erfrecht, de erfbelasting en schenkbelasting is het daarom verstandig om te weten hoe u hier zelf een eigen invulling aan kan geven. Brugmaker maakt de (financiële) mogelijkheden in de nieuwe situatie inzichtelijk, adviseert bij de voorbereiding voor het vaststellen van uw testament, zodat de notaris het slechts hoeft op te tekenen en te bekrach tigen. Ook helpt Brugmaker bij het vast leggen van zaken, die van kracht worden indien u bij leven door ziekte niet meer in staat bent uw eigen wil te bepalen. Des gewenst ondersteunt Brugmaker bij de organisatie van het afscheid en regelt de afwikkeling van de nalatenschap. Op de manier zoals u het graag voor uw nabe staanden wilt. Brugmaker, bezoekadres Kennemer- straatweg 382, www.brugmaker.nl, tel. 072-5322425, info@brugmaker.nl. gastvrouwen. Zij staan voor de balie klaar om de patiënt de weg te wijzen. De scout die MCA bezocht zegt het als volgt: „Zij legt een en ander begrijpelijk uit en verwijst naar de belijning op de grond. De rest wijst zich vanzelf.Toen wij de tweede keer vroegen om de röntgen- afdeling herkende zij ons en bracht ons persoonlijk tot de lift/trap die naar de eerste etage gaat met een uitleg over de situatie daarna." Een punt dat negatief scoorde is het par keren. Ook signaleerden de scouts dat het ziekenhuis bestaat uit gedateerde gebouwen. Door verbouwingen is een en ander echter zo goed mogelijk aan de huidige eisen aangepast. Een voorbeeld van een verbeterpunt waar MCA mee aan de slag gaat is de bewegwijzering naar de toiletten van mindervaliden. Die route staat nu niet in de wachtkamers aangegeven. HEILOO - Het Centrum voor Jeugd en Ge zin Heiloo organiseert op 12 november de lezing'Veerkracht bij kinderen bevor deren'. Tijdens de lezing krijgen ouders/ opvoeders handvatten om de emoti onele veerkracht bij hun kind(eren) te bevorderen. Deelname is gratis. Een van de belangrijkste taken voor ouders/opvoeders is om kinderen te leren omgaan met hun gevoelens. Elk kind krijgt in zijn leven te maken met tegenslag of stress en het is belangrijk dat kinderen vaardigheden ontwikkelen om daarmee om te gaan. De emotionele veerkracht die kinderen hebben, ofwel hun vermogen om met gevoelens om te gaan, is belangrijk voor geluk, welbevinden en succes in hun latere leven. Iedere patiënt wordt bij opname of voorafgaand aan grote interventies op kwetsbaarheid in relatie met leeftijd ge screend. Daar waar kwetsbaarheid wordt geconstateerd en er een verhoogd risico bestaat op leeftijdsgerelateerde compli caties krijgt de patiënt begeleiding van het consultatieve geriatrische team. Ook zijn de afspraken met oudere patiënten gecombineerd, zodat zij en hun mantel- zorgers niet vaker naar het ziekenhuis hoeven dan strikt noodzakelijk is. Ook de begeleiding in de laatste le vensfase (vastgelegd in het zorgpad stervensfase) draagt bij aan de goede ouderenzorg in MCA. Bij alle besluitvor ming en ontwikkeling van protocollen en procedures wordt vooraf gekeken of dit bijdraagt aan een betere zorg voor ou deren. Het certificaat en de kwaliteitsa specten waar MCA aan moet voldoen, houden het ziekenhuis scherp. Emotionele veerkracht omvat zes be langrijke vaardigheden: Gevoelens kunnen herkennen en ac cepteren; Eigen gevoelens op een goede manier kunnen uitdrukken; Een positieve kijk op het leven hebben; Problemen op een effectieve manier kunnen oplossen; Negatieve gevoelens kunnen hanteren; Leren omgaan met ingrijpende gebeur tenissen in het leven. Na afloop van de lezing is er gelegenheid om vragen te stellen en ontvangen alle deelnemers een tipsheet/informatiefol- der. 12 november, 20.00 tot 22.00 uur in de Bibliotheek Heiloo, Westerweg 250, Heiloo. Deelname is gratis. Om teleur stelling te voorkomen, wordt u aange raden om van te voren te reserveren. Aanmelden kan via het inschrijfformulier op www.ggdhn.nl/cursussen. HEILOO - De klanten van Stichting Wel zijn Heiloo vinden de welzijnsorganisatie onmisbaar, blijkt uit onderzoek van de stichting. Stichting Welzijn Heiloo (SWH) heeft via e-mail een onderzoek gehou den binnen haar klantenkring. De aanlei ding voor het onderzoek onder de eigen klanten waren de berichten over krapte in de gemeentelijke financiën. „Het is heel belangrijk dat SWH bij bezuinigin gen wordt ontzien. De overheidssubsidie is al beperkt, en het dienstenpakket is zeker voor de ouderen en kwetsbaren in Heiloo erg belangrijk", meent het bestuur van de stichting. Aan de gebrui kers van de diensten is gevraagd hoe zij de dienstverlening en de organisatie ervaren. Ruim driekwart (79% van 266 respondenten) vindt het dienstenaan bod zeer belangrijk voor het welzijn van de inwoners van Heiloo. Daarnaast vindt ruim tweederde van de klanten (68%) het zeer belangrijk dat de SWH wordt ontzien bij de op stapel staande bezui nigingen. Ruim driekwart (75%) vindt de inzet van vrijwilligers zeer belangrijk bij het ondersteunen van mensen op oudere leeftijd om te zorgen dat deze zelfstandig thuis kunnen blijven wonen. Henk van der Bruggen en John Kaandorp hebben ruime ervaring als 'executeur testa mentair'en hebben vorig jaar Brugmaker opgericht. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 15