Thuiszorg Evean Thuiszorg of een zondag in Heiloo i8 ZORG EN WELZIJN SPECIAL Zondag in Heiloo. Het is heerlijk weer en Marsha geniet van de warme zon en de fluisterende stilte. Vastberaden loopt ze de Holleweg op. In het pand waar Evean Thuis zorg gevestigd is, ondanks het vroege uur al beweging. Marsha is wijkziekenverzorgende en vandaag moet ze voor Evean op pad, maar op een dag als vandaag is werken bijna een hobby. Ze loopt naar de witte Evean fiets die keurig voor het pand staat, waar Evean met kleur, vlag en wimpel haar aanwezigheid verraadt. Ze gaat op pad. Nauwelijks verlaat ze de Holleweg als ze een bekend gezicht ziet. Als hij de lijn laat vieren om zijn hondje wat meer vrijheid te geven kijkt hij op. De twinkeling in zijn ogen en de glimlach op zijn gezicht maken Marsha dui delijk dat ook zij niet uit zijn geheugen is verdwenen. Ze heeft nog tijd en blij stapt ze af om hem te begroeten. Deze overbuurman van een cliënt die lang bij Evean in zorg is geweest is in haar ogen een buurman zoals ieder een die zou moeten hebben. Een leuk weerzien voor bei den. En allerlei beelden en herinneringen komen voorbij. Want wat hebben ze veel gedaan samen. En wat te den ken van de zorgzame familieleden en die fantastische andere collega's. En dan nog die inventieve andere buren. Alles hadden ze ervoor over om voor de cliënt het leven zo aangenaam mogelijk te maken. Het complete huis aan kant. Drempels slopen, kasten verplaatsen, niets werd aan het toeval overgelaten. ledereen was zo geduldig. Alle wensen en vragen kregen een kans en werden voor zover mogelijk ingewilligd. Evean heeft met behulp van al die mensen zo optimaal mogelijk zorg kunnen verlenen. En het resultaat was tijd en aandacht op het juiste moment, voor iemand die uit leg nodig heeft, die zonder angsten wil leven en sterven. Het was een hectische en inspannende tijd in hun leven. Er werd veel gevraagd en weinig geklaagd. Wat nu rest is dankbaarheid en tevredenheid. Wijkziekenverzorgende over de ontmoeting: "Hij mist ons, zegt hij... Ik snap dat want na al die drukte, hectiek en zorgen-voor, is het ineens heel stil... Het gemis is wederzijds, ik verbind mij met mijn cliënten. We bouwen een band met elkaar op, maar ook met de mensen erom heen. Het geeft een gevoel van dankbaar heid en voldoening dat wij dit met elkaar tot het einde toe mogen en kunnen volbrengen." Een dierbare herinnering komt voorbij op weg naar een volgende cliënt op zomaar een vroege zondagmorgen. Evean ThuiszorgMidden in het leven. T. 0900 98 97 E. thuiszorg@evean.nl I. www.evean.nl 16 OKTOBER 2013 evean

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 18