t i fk J Stichting Kans voor Open Doel Monnikenwerk met kurk Marc Chagall en de kleuren van de ziel y Haqulore Maniacz in Joeb NIEUWS UIT DE REGIO Documentaire over de tulp in Limmen Basisschool De Rembrandt houdt actie voor aanleg schone waterput in Ghana Inmiddels ruim 270.000 kurken in Limmen Open dag beeldhouwen Liesbeth Zomerdijk De Tulp van Turkije Dansen voor CliniClowns in De Schulp in Egmond •s 1 6 OKTOBER 2013 De grootste uitdaging zit hem voor Limmen Ludiek dit keer in het sorteren van de kurken. Aangeleverde foto LIMMEN - Dat het een heel kar wei zou worden dat wisten de mannen en vrouwen van stich ting Limmen Ludiek wel. Het kurken sparen op zich gaat won der boven wonder zeer voor spoedig. De grootse uitdaging echter zit hem nu toch wel in het uitsorteren van de kurken op kleur. Dat is echt monnikenwerk en daar is heel veel hulp bij nodig. Stichting Limmen Ludiek gaat in 2015 een aanval doen op het wereldrecord Het Grootste Kurken Mozaïek van de Wereld en daar zijn heel veel kurken voor nodig. Na de Grootste Cocktail in 2001, de Hoogste Bierkratten Piramide in 2005 en de Hoogste Legotoren in 2010, is het in 2015 de bedoeling om een mozaïek te maken van kurken van ruim 160 m2. Ruim een kwart miljoen kurken zijn inmiddels de Limmer dorpgrenzen binnengerold voor dit Guinnessbook wereldre cord. En deze kurken komen echt overal vandaan. Limmen, Castrieum, AKERSLOOT - Op zondag 20 oktober om 14.30 uur houdt beel dend kunstenaar Ruud Bartlema een lezing in de Protestantse kerk, Dielofslaantje te Akersloot. De toegang bedraagt 7,50 inclusief consumptie. Reserveren kan via Koosje Wiegman, tel. 0251-319171 of koosje.wiegman@hetnet.nl. De schilder Marc Chagall is een feno meen. Het bijzondere van zijn schil derkunst is dat de gevoelens en de beelden vanuit zijn opvoeding als kind, opgedaan in de kleur rijke wereld van het Chassidische Jodendom in die Russische pro vinciestad, zijn leven lang de bron AKERSLOOT - Leven in Ghana is heel anders dan hier. Voor het besef van de kinderen hier en voor een beter leven voor de Ghanese kinderen, houdt basis school De Rembrandt een actie. Doel: een schone waterput. Waarom dit project? Tineke en Gerrit Koenders zijn in Ghana vrij willigers voor Kans voor Open doel. Een stichting die zich inzet voor het aankopen van middelen en het financieren van mogelijkheden voor een betere ontwikkeling van de kinderen in het bisdom Obuasi in Ghana. Tineke Koenders: „Wat voor ons zó gewoon is, is daar absoluut niet gewoon. Als wij moeten plas sen gaan wij naar de wc die binnen is. Maar in Ghana plassen ze in de buitenlucht. Wij hebben een lekker bed met een goed matras. De men sen in Ghana sliepen op de grond op een dim matje. Nu is dat anders. Want door een vrijwillige opbrengst, zijn er nu mooi geschilderde slaap- ruimtes met stapelbedden." Het opknappen van de slaapkamers en bedden werd niet door een bedrijf gedaan, maar door leerlingen van een technische school in Abosamso. „Zo leren de leerlingen hoe ze dit in de toekomst ook zelf kimnen doen", legt Tineke uit. En zo zijn er nog veel meer voorbeelden van wat de mensen in het bisdom niet hebben. Een waterput bijvoorbeeld. „Met een filtersysteem, zodat de mensen hier ook schoon water hebben", ver duidelijkt Tineke. En zo'n put kost geld. 8.000,- om precies te zijn. Elk schooljaar heeft basisschool De Rembrandt een project dat in het teken staat van een goed doel. Dit jaar is het project: 'Een schone waterput voor Ghana'. Nu is 8.000,- een enorm bedrag. Een bedrag dat niet alleen door de leerlingen van basisschool De Rembrandt kan wor den opgebracht. Het zal ook aan gevuld moeten worden met andere acties. Tijdens de zomermarkt, die jaarlijks op het schoolplein van De Rembrandt wordt gehouden, is er 1800,- opgehaald. „In de aula van de school staat een thermometer met geldbedragen erop. Iedereen kan op de thermometer zien hoeveel geld er al is opgehaald en bij de ver schillende ingangen van de school hangen spandoeken van het project. Er zullen acties worden gehouden op en om school, sommige thema's binnen de school krijgen de kleu ren van Ghana, voor de kerstperi ode heeft de school iets leuks in petto en na de kerstvakantie komt er een project voor de bovenbouw. De actie loopt tot en met eind maart 2014", vertelt projectleider Cindy Admiraal. „Maar de leerlingen kim nen het niet alleen. Daarom hopen zij op de steim van regionale onder nemers." Dus: als er ondernemers zijn die mee willen werken aan deze actie, een leuk idee hebben om geld op te halen voor deze waterput of geld willen doneren, neem dan contact op met Cindy Admiraal via robencin@quicknet.nl. Alkmaar, Amsterdam, Beverwijk, Haarlem, Hilversum, Den Helder en zelfs New York. Limmen Ludiek is nu over de helft, maar ze moe ten dus nog steeds op jacht naar 230.000 kurken. Het uitsorteren van de kurken op kleur vreet ontzettend veel tijd. Daar is de organisatie na twee zeer gezellige sorteermidda- gen inmiddels wel achter gekomen. De eerstvolgende sorteermiddag staat gepland op zaterdag 19 okto ber vanaf 12.00 uur in de voor malige Dolfijnenpret aan de Jan Valkeringlaan te Limmen. Iedereen die een uurtje kan missen is wel kom om te komen helpen. Voor een natje en een droogje wordt gezorgd en rond 17.00 uur is men van plan te stoppen. Limmen Ludiek hoopt komende zaterdag op een grote opkomst zodat het wereldrecord weer een stukje dichterbij is. Mocht u toevallig veel kurken in huis heb ben of iemand kennen met veel kurken, stuur dan een e-mail naar info@limmenludiek.nl of stuur hen een bericht via facebook.com/stich- tinglimmenludiek. vormden voor wat op zijn doeken tevoorschijn kwam. In deze lezing wordt ingegaan op de Russische periode vanaf 1914 - 1923 en op de periode vanaf 1923 in Frankrijk. Aan de hand van een aantal bio grafische notities en afbeeldingen van Chagalls' schilderijen gaat Ruud Bartlema in op de achtergrond en de betekenis van deze bijzondere kunstenaar. Ruud Bartlema is beeldend kun stenaar en leraar joodse mystiek. Hij is opgeleid onder andere door Maarten Krabbe, aan een van de Vrije Academies in Amsterdam. Ondertussen studeerde hij in die zelfde plaats theologie aan de Universiteit van Amsterdam LIMMEN - Op zondag 3 novem ber houdt Liesbeth Zomerdijk van 11.00 tot 16.00 uur een open dag in haar atelier in Limmen. Deze dag staat in het teken van beeldhouwen uit steen. Liesbeth Zomerdijk en een aantal van haar cursisten leggen geïnteres seerden uit hoe de ideeën voor beelden ontstaan en met behulp van welke technieken de beelden tot stand komen. Ook is er gele genheid om gemaakte beelden te bekijken en te ervaren hoe het is om een cursus bij Liesbeth Zomerdijk te volgen. Locatie: Dusseldorperweg 132, Limmen. www.liesbethzomerdijk.nl. LIMMEN - Op een open avond zal een door Stichting Oud Limmen vervaardigde documentaire wor den vertoond met imieke beelden uit een eerder door de AVRO ver toonde documentaire, welke nog steeds tot zelfs in Amerika wordt vertoond. Het gaat over de geschiedenis van de tulp en hoe die uiteindelijk in Limmen belandde. Ook worden beelden vertoond van hoe vroe ger de bollen werden geplant en verwerkt en de huidige situ atie. Verder prachtige beelden, gemaakt op de Hortus Bulbomm. De avond wordt gehouden op vrij dag 8 november in de Burgerij en is voor een ieder toegankelijk. De kaarten kosten 5,- en een kopje koffie is daarbij inbegrepen. De avond begint om 20.00 uur en de zaal is open vanaf 19.30 uur. De kaartverkoopis inmiddels gestart in het pand aan de Schoolweg 1. Op maandag is de stichting open van 10.00 tot 12.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Iedereen is welkom. f. EGMOND - Carlo Swart organiseerde zes jaar geleden voor gym vereniging Aktie een discoavond, wat een groot succes bleek met meer dan tweehonderd bezoekers. Dit jaar houdt hij, omdat hij al tien jaar donateur is van CliniClowns, op zaterdag 2 november een dansavond ten bate van deze stichting. Het wordt een avond voor 30+, met muziek van bijvoorbeeld Gloria Gaynor, Donna Summer, Jackson 5 en Barry White. Onder leiding van Dj Kees de Wit, die dit geheel belangenloos doet voor de CliniClowns, moet het een spetterende avond worden. Voor mensen die voor 21.00 uur komen is er een verrassing. Kaarten a 10 euro zijn verkrijgbaar in de voorverkoop. Voor informatie of bestellen, Carlo Swart, tel. 06-51165478. Verkleed komen mag en is zeker gewenst! EGMOND - Op 26 oktober wordt Joeb omgetoverd tot een hardstyle paleis. Ook deze keer hebben zal Egmonds Dj talent, zoals Tonie Tsunami en Kodiax, hun kunsten komen vertonen. Ook Dj Heavysider en Dj Extremer zijn bereid gevonden om Joeb com pleet op z'n kop te zetten. De avond begint om 20.00 en zal om 01.30 uur weer eindigen. Joeb is gelegen aan de Herenweg 69 te Egmond-Binnen en de entree is natuurlijk gratis. Op 25 oktober is er pre party voor Haqulore Maniacz. Fruiter zal deze avond vullen met old school happy hardcore knallers. Aanvang 20.00 uur en om 24.00 uur is de avond afge lopen. Ook bij deze avond is de entree gratis. T DORP

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 21