IT J KRING IVK LOORnl Appartementen GGZ-cliënten geopend Motortocht HighLow Rangers Burgemeester leest voor |9|\ KUNST H E I L O O MARKTPLAATS VOOR HET KOPEN VERKOPEN VAN KUNSTWERKEN 3 de Bibliotheek Is, De sponsortocht is gekoppeld aan Stichting Veldwerk Meander tekent zichzelf zwemmend Leerlingen Jan van Rijckenborghschool blij verrast tel. 072 5330175 UITKIJKPOST 16 OKTOBER 2013 Kennemerstraatweg 390 1851 BK Heiloo Tel. 072 533 01 83 info@kunstkringloop.nl Wester weg 250 HCÜOO tel, 072-5330670 info@bibliotheekheiloo.nl www.bibliotheekheiloo.nl Denken in beelden Donderdag 17 oktober, 20.00 uur: Tineke Verdoes, auteur van het boek Denken in beelden, neemt u tijdens deze interac tieve lezing mee op reis in de wereld van het beelddenkende kind. (€5,-/€7,50) Viva Verdi! Donderdag 24 oktober, 20.00 uur: Oud muziekbibliothecaris Gert Floor neemt u tijdens deze avond mee door het werk van Verdi. Zijn grootste roem vergaarde Verdi als operacom ponist, maar nu gaat het over ander werk van zijn hand, zoals zijn meesterwerken Requiem en Quartetto per Archi. 5,-/€7,50) Peuterochtend Vrijdag 25 oktober, 10.30 tot 11.30 uur: Iedere laatste vrijdag van de maand. Thema: Anna eet graag fruit. Tablet-café Dinsdag 29 oktober, 15.00 tot 16.30 uur: Thema: Geschiedenis. Rop Janze Donderdag 31 oktober, 20.00 uur: Cabaretier Rop Janze opent Nederland Leest met een voorstelling rond het boek 'Erik of het klein insectenboek' van Godfried Bomans. 5,- 7,50) Verkoop materialen Vrijdag 1 november, van 15.00 tot 19.00 uur. Berlijn Donderdag 7 november, 10.00 uur: Jan van der Giessen gaat in op de bewogen geschiedenis van cultuurstad Berlijn. 5,- 7,50) Klik en Tik; Samen op 't web Dinsdag 12 november, van 10.00 tot 11.30 uur: Met dit eenvou dige oefenprogramma leert de gebruiker werken met sociale media zoals een profiel aanma ken, reacties plaatsen en derge lijke Cursus over vijf opeenvol gende dinsdagen. 20,- 25,-) Veerkracht bij kinderen bevorderen Dinsdag 12 november, 20.00 uur: Verzorgd door de GGD. Voor oudere van kinderen tot 12 jaar. Toegang vrij, opgave bij GGD. Boekstartochtend Donderdag 14 november, 10.30 tot 12.00 uur. Bijeenkomst voor oudere met him baby. Met infor matie over de bibliotheek voor baby's. En u kimt uw baby deze ochtend gratis inschrijven en het Boekstartkoffertje in ontvangst nemen. Vakantiebieb App weer live De VakantieBieb is een app met een selectie van populaire boe ken voor tijdens de vakantie. De App is live tot 27 oktober. Voorstellingen in De Beun Vrienden van de Beim orga niseert in samenwerking met. Bibliotheek Heiloo de volgende voorstellingen: Kitty Courbois: Parels van Poëzie (20 oktober, 14.00 uur), Paul van Loon en andere snui ters (27 oktober, 13.00 en 15.00 uur) Voor het pand staan vijf van de acht woonbegeleiders, die de cliënten intensief zullen begeleiden. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Maandag 14 oktober verrichtten burgemeester Hans Romeyn en Heiko Oosterbeek (GGZ NHN) de opening van de twee voormalige dokterswonin gen aan de Kennemerstraatweg. De monumentale villa's zijn geheel verbouwd en aangepast, zodat er zeven appartementen zijn gerealiseerd voor huisvesting van GGZ-cliënten. In de kliniek waarin de cliënten verblijven hebben zij een voorbereidend traject afgelegd waarin him 'woonvaardigheden' zijn getramd; de verhuizing naar de begeleide woonvorm aan de Kennemerstraatweg is de laatste stap vooruit naar een mogelijke terugkeer in de samenleving. Voor een aantal cliënten is dit apparte ment him eerste eigen stekje sinds jaren. Ze worden hierbij dan ook intensief begeleid door een team professionals, waaronder het team woonbegeleiders, een ervaringsdes kundige, twee casemanagere en een team van behandelend artsen. In de loop van volgende week zullen de cliënten him woning betrekken. Vervolg van de voorpagina De eerste grote hindernis is de Anapnma Road, vandaar rijden ze een ronde ruim om Kathmandu heen, waarbij ze iedere dag zo'n 300 kilometer zullen afleggen richting de grens met Tibet. Ondeiweg brengen ze een bezoek aan René Veldt in Kathmandu. Daar overhandigen ze René de opbrengst van hun sponsoractie ten bate van Stichting Veldwerk. Bedrijven of particulieren die alsnog mee willen doen met sponsoractie van de HighLow Rangers, kimnen een bedrag over maken op IBAN: NL39ABNA 0489347010 (BIC:ABNANL2A), onder vermelding van 'donatie HighLow Rangers Nepal'. Zie ook www.highlowrangers.nl. Kees: „Met iedere gedoneerde euro kan Stichting Veldwerk in Nepal, in vergelijking tot uitgaven in het Westen, het veelvoudige bete kenen voor de kansarme mensen daar. We gaan voor nieuw school tje voor Rene die, ondanks een val, de daarop volgende revalidatie in Heliomare en een halfjaar afwezig heid, zijn levenswerk moeiteloos zag doorgaan. Dat zegt genoeg voor de Heilooër met het grote hart die inmiddels weer terug is om kaste loze een kans te geven!" HEILOO - In het kader van de Kinderboekenweek met het thema 'Klaar voor de start' hebben de leerlingen van groep 3/4 van OBS Meander zichzelf zwemmend getekend met potlood en wasco. Daarna hebben ze met ecoline het zwemwater geschilderd. De wedstrijdbanen van het zwembad zijn gemaakt van kleine stuk jes rietje. De kinderen waren erg enthousiast en vonden het helemaal leuk toen ze hoorden dat de werkstukken in de 'echte' bibliotheek kwamen te hangen. De werkstukken zijn nog tot 11 november te bewonderen in Bibliotheek Heiloo, maar ook als u langs loopt. Aangeleverde foto De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis ineen oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos y?V offset rotatiepers, de milieu- Sf Phiiiiiii-N .t.ii iii. vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkij kpost.nl. info@uitkij kpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. Nu bijt bestelling van geboortekaartjes GRATIS een geboorteadvertentie j m de uitkijkpost Drukkerij Uitkijkpost HEILOO - Op tien oktober, de Dag van de Duurzaamheid, heeft de burgemeester op de Jan van Rijckenborghschool voorgelezen uit het speciaal voor deze dag uitgegeven leesboek 'Nog lang en gelukkig'. Het verhaal 'Een pakketje zon' vertelt over twee kinderen die ont dekken dat in Nederland heel veel water is en in Afrika juist weer veel zon. Aan hun jarige moeder willen ze een beetje zon uit Afrika cadeau doen, en maken in ruil daarvoor een pakketje water klaar om naar Afrika te sturen. Tijdens het voorlezen ontstond een levendig gesprek tus sen de burgemeester en de kinde ren. 'Is er altijd water in de kraan?' 'Wat gooien we bij de vuilnis en wat niet?' De burgemeester legde uit hoe papier wordt gemaakt en hoe glas en plastic opnieuw wordt gebruikt. En de kinderen kwamen met hele goede ideeën. 'Papier maak je van bomen en bomen geven zuurstof. Dus van bomen leef je. Daarom moeten we zuinig zijn met papier!' En het is natuurlijk ook zonde om teveel gestrooide suiker van de pan nenkoek weg te gooien! De leer krachten willen blijven voorlezen uit het boek, om de kinderen een duurzaam besef van zuinigheid mee te geven. Er werd aandachtig geluisterd door de kinderen terwijl Hans Romeyn voorlas uit 'Een pakketje zon'. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3