Het echtpaar Van Loggen uit Heiloo zestig jaar getrouwd Bistro 't Stokpaardje Viva Verdi! Lezing in de bibliotheek H E I L 0 0 BEDRIJF BELICHT 5 lé 0KT0BIR Verdi schreef als 'tijdverdrijf verschillende werken INGEZONDEN BRIEVEN Geluidswal komt er eindelij'k KORTOM Gratis activiteit Energieker leven Afgestudeerd DOKTERS DIENSTEN Praktijk E. GIANOTTEN is GESLOTEN van 21 tot en met 25 oktober Dokter Ruurda neemt waar. tel 072-5333080 IÜ) IIT He IIJJ K P- S T In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed HEILOO - Henny en Herman Loggen-Cramer waren woensdag 9 oktober zestig jaar getrouwd. Dit heugelijke feit vierden ze het weekend daarvoor; met hun twee dochters en schoonzonen, hun zes kleinkinderen plus aan hang en hun zes achterkleinkin deren zijn ze een heerlijk week endje weg geweest! Het echtpaar is geboren en opge groeid in Amsterdam, maar woont al weer ruim veertig jaar tot grote tevredenheid in Heiloo. Ze zijn in 1972 in de toen in aanbouw zijnde wijk Vrieswijk komen wonen. „We hebben Vrieswijk zien groeien; even verderop van ons huis, waar toen nog weiland was, liepen de koeien nog te grazen." Henny en Herman kenden elkaar al van jongs af aan, ze groeiden op in dezelfde buurt en hun families waren met elkaar bevriend. Toch heeft Herman flink zijn best gedaan om indruk op Henny te maken. Want bij een eerdere toenaderings poging had zij hem een blauwtje laten lopen, omdat Henny zichzelf toen nog veel te jong vond. De aan houder wint, moet Herman gedacht hebben, want uiteindelijk sloeg de vonk over tijdens het huwelijks feest van haar oom, waar beiden te gast waren. Na zes jaar verkering, waarin ze drie keer in ondertrouw gingen om in aanmerking te komen voor huisvesting, kregen Henny en Herman twee zolderkamers toege wezen en konden ze hun liefde ein delijk officieel bezegelen. Herman werkte tot zijn pensioen bij woning bouwvereniging Het Westen en was opgeklommen tot directeur. Om meer afstand tussen werk en privéleven te creëren, besloot het echtpaar begin jaren zeventig te verhuizen. De keuze viel op Heiloo, een keuze waar ze nooit spijt van hebben gehad. Met het verstrijken der jaren kregen beiden meer tijd voor hobby's. Herman en Henny bleken over verborgen schilderta lent te beschikken en Henny kan zo een breiwinkeltje beginnen met alle breisels die ze voor haar klein- en achterkleinkinderen heeft gemaakt. En Herman heeft tot enkele jaren geleden nog fanatiek gebadmintond. Burgemeester Hans Romeyn feli citeerde het echtpaar vorige week met him 60-jarig huwelijk! Burgemeester Romeyn feliciteerde het echtpaar vorige week met hun 60-jarig huwelijk. Foto: Carolien Breed Sluisbuurt 51, 1911 BC Uitgeest, tel. 0251-320798, www.tstokpaardje.nl, e-mail: info@tstokpaardje.nl. UITGEEST - Bourgondisch genieten met het Uitgeestermeer en de jachthaven als decor. Op zomerse dagen kun je bij bistro 't Stokpaardje heerlijk buiten lunchen, borrelen of dineren, genietend van smaakvolle huisgemaakte gerechten, een goed glas wijn, van mooie luchten en zeil boten die voorbijglijden en het gerammel van masten in de haven. Maar ook de andere jaargetijden is het er aangenaam vertoeven! Op de gevarieerde menukaart van bistro 't Stokpaardje staan behalve culinaire lekkernijen, zoals de runderbavette van (h)eerlijk scharrel rundvlees uit Nieuw-Zeeland, ook veel seizoensgebonden gerechten; met liefde voor het vak bereid uit dagverse producten die als het even kan uit de omgeving afkomstig zijn. Zo wordt dagelijks verse vis geleverd door vishandel Van den Kommer. De trotse eigenaar van deze toegankelijke eet- en drinkgelegenheid is Wim van Bemmel, die sinds april vorig jaar samen met zijn vrouw Yvonne bistro 't Stokpaardje runt. „Elk gerecht heeft zijn eigen verhaal. Zo is bijvoorbeeld Oma's appeltaart echt huisge- maakt door de moeder van Yvonne." Wim heeft enkele jaren geleden het roer compleet omgegooid en zijn baan in het bedrijfsleven opgegeven om zijn hart te volgen. Als feivent kookliefhebber maakte hij een carrièreswitch en ging als kok in een strandrestaurant in Zandvoort aan de slag. In 2011 belandde hij bij 't Stokpaardje van toenmalige eigenaresse Simone Niesten. Ze deelden dezelfde visie over het restaurantwezen en toen Simone de zaak ver kocht, was het een logisch gevolg dat Wim het stokje van haar overnam. Met Wim in de keuken, Yvonne als gastvrouw in het restaurant en bijge staan door een klein maar enthousiast team medewerkers, worden gas ten in een huiselijke sfeer veiwend. De idyllische locatie, het beschut gelegen zonterras, deels gesitueerd op een platte schuit, het weidse uitzicht en het knusse, eigentijds inge richte restaurant omringd door water maken het tot een horecagelegen heid met veel mogelijkheden. Sinds kort is 't Stokpaardje als 'Bijzonder Huis der Gemeente' een offi ciële trouwlocatie en kunnen zowel de plechtigheid als het bruiloftsfeest op en rondom 't Stokpaardje gevierd worden. Want bistro 't Stokpaardje leent zich bij uitstek voor het houden van besloten feesten (minimaal dertig personen), trouwerijen, bedrijfsuitjes et cetera. Dankzij samen werking met Zeilschool en sloepverhuur Het Uitgeestermeer is een afwisselende combinatie van eten, drinken en vaaractiviteiten mogelijk. Van a la carte, tapas tot en met high tea en andere themagerichte bijeenkomsten; alle wensen zijn bespreekbaar! Zo is de door Wim bedachte invulling van een 'Walking dinner', waarbij tijdens het feest wordt rondgegaan met kleine gerechtjes die ook gemak kelijk staande te nuttigen zijn, een succes. „Gasten kunnen ongedwon gen gaan en staan waar ze willen." Kom langs, proef de gemoedelijke sfeer en geniet! HEILOO - Oud muziekbibliothe- caris Gert Floor bespreekt Verdi en zijn werken op donderdag avond 24 oktober, 20.00 uur in Bibliotheek Heiloo. Het mag wel een wonder heten, dat Giuseppe Verdi (1813 - 1901) nog tijd vond om naast zijn 28 opera's nog andere composities te schrijven. Toch heeft hij een aantal werken nagelaten, die zeker aan dacht verdienen. Vooral de grootse Messa da Requiem, dat terecht tot zijn meest bekende werken behoort. Daarnaast schreef hij als 'tijdver drijf, toen hij enkele weken moest wachten voordat hij met de repe tities van een opera kon beginnen (hij dirigeerde vaak zelf), een strijk kwartet, het Quartetto per Archi. De Quattro pezzi sacri werden na de dood van Verdi tezamen uitgege ven, maar dateren van verschillende momenten uit Verdi's laatste jaren. Het was nooit de bedoeling van de componist dat ze als één composi tie werden en worden uitgevoerd. Verdi heeft hier velschillende reli gieuze teksten getoonzet, een Ave Maria, een Stabat Mater, een Laudi alla vergine Maria en een Te Deum. Met veel luistervoorbeelden zal Gert Floor deze werken bespreken, waarbij - hoe kan het andere - de meeste aandacht naar het Requiem zal uitgaan. Toegangskaarten voor deze avond zijn a 5,- 7,50 voor niet-bibliotheekleden) verkrijgbaar bij Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan bij de klantenservice van de bibliotheek en is ook mogelijk via www.bibliotheekheiloo.nl of tel. 072-5330670. In de huis aan huis info van gemeente Heiloo, over de werk zaamheden in wijk Oost, stond dat de al zo lang verwachte geluidswal met fietspad naar Ypestein er nu gaat komen! Twee groepen mensen in een keer blij. De mensen aan de Schipperelaan, omdat de grond voor him neus ver plaatst gaat worden en de bewo ners van Heiloo-Oost. Helaas is in de loop der jaren, vooral de effect sorterende lengte van de wal, sterk gekrompen ten opzichte van de eer ste plannen. Echt effect van geluids reductie mag verwacht worden van een wal die ten opzicht van het wegdek 4 meter hoog is. Van groot belang voor woningen dicht langs de snelweg. Deze weg is tenslotte gekomen na de wijk-aanleg; De nieuwe aansluiting van de rondweg op de A9, heeft voor fors meer ver- keersdecibellen gezorgd. Als nu de snelheid op de A9, tot de Kanaalweg op 80 km zou worden gehouden en gehandhaafd in beide richtingen, is de kortere geluidswal ook enigszins goed gemaakt. Wij hebben echter begrepen dat Rijkswaterstaat hier tot nu aan toe niet aan meewerkt. Maar als de wal er ligt kan een kirrk- knalletje klinken, want dan zijn de plannen na 12,5 jaar gereali seerd. Namens bewonerscommissie geluidswal Plan Oost A9 HEILOO - Energieker Heiloo is een initiatief om iedereen in Heiloo en omgeving de eerste stap te laten zetten om zichzelf iedere dag een beetje beter te laten voelen. Hoe fantastisch zou dat zijn? Op zondag 3 november zijn er diverse activiteiten waar u gratis aan kimt deelnemen. Van 09.00 tot 10.00 uur: Energieker Bewegen op het strand van Egrnond, Strand Zuid (10 per sonen), van 10.00 tot 11.00 uur: Energieker Bewegen op het strand van Egrnond, Strand Zuid (10 personen), van 14.00 tot 16.00 uur: Workshop Energieker Leven in de Stay Okay in Egrnond (30 personen). Kwaliteit staat voorop dus voor dit speciale gratis eve nement zijn er een beperkt aantal plaatsten beschikbaar. Opgeven kan via aanmeldenenergieker- heiloo@energiekerleven.nl. Meer informatie over energieker Heiloo vindt u op www.energiekerleven. nl. HEILOO - Oud plaatsge noot Querine Heesterbeek is afgestudeerd voor Master of Health Sciences aan de VU te Amsterdam. Querine is oud leer- line van de Radboudschool.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 5