Najaarsconcert muziekvereniging Eensgezindheid Toneelvereniging Rossenbacker speelt komische eenakter 'Uit Eten' Bevolkingsonderzoek borstkanker in Linnnen Geldinzamelingsacties voor nieuw JOEB-gebouw ni 9 ADVERTEREN WAT KOST DAT? NIEUWS UIT DE REGIO Vredeburgers verzorgen concert in Li mm en regio 12 Operaconcert Vredeburgers in de Corneliuskerk Tijdens het concert blikt de vereniging terug op het verleden Maatschappelijke stagedag bij Jac P Thijsse College Inspiratiebeurs in de Cameren op de TELEFOONPAGINA 23 OKTOBER 2013 EGMOND - Het najaarscon cert van muziekvereniging Eensgezindheid te Egmond- Binnen op 26 oktober staat in het teken van het jubi leumjaar en krijgt de titel Eeuwsgezindheid in Concert. Tijdens het concert blikt de ver eniging terug op het verleden. Het recente verleden, maar ook verder terug in de eeuw van het bestaan van Eensgezindheid. Velschillende situaties uit het verleden krijgen de aandacht zoals de concerten die er jaarlijks waren en zeker de speciale gebeurtenissen. Herinneringen aan de velen die door him lidmaatschap bijgedragen hebben aan het voort bestaan van de vereniging. De sti mulerende rol en het vele werk van verenigingsmensen en bestuurders waardoor de vereniging in de loop der jaren haar vruchten heeft kun nen plukken. Terugkijken naar de periodes waarin bekende dirigenten een belangrijke rol hebben gespeeld in de verenigingshistorie, is de rode draad die door het concertprogram ma is veiweven. Zo wordt teruggekeken naar de tijd waarin Eensgezindheid een langspeelplaat opnam. De deelna mes aan tal van concertwedstrijden, het programmeren en organiseren van speciale concerten zoals de 'Belcanto-concerten' en concerten met bijdragen van vermaarde ensem bles, solisten en buitenlandse bands. Het in maart gehouden Concert van de Eeuw vormt eveneens een onder deel van het programma. Het con certprogramma wordt vormgegeven door het opleidingsorkest en het fanfare-orkest. Beide ensembles tre den afzonderlijk en met elkaar op. De aard van het programma is Tiostalgie met een vleugje toekomst', met ernst en vrolijkheid naast en door elkaar. Elivera van Sloten en Jeroen Drenth zijn de dirigenten die het programma samen met de muzikanten gestalte gaan geven. Zaterdag 26 oktober in dorpshuis de Schulp, aanvang 20.00 uur. Donateurs hebben gratis toe gang. Niet donateurs betalen 3,50 per persoon. LIMMEN - Het gemengd koor De Vredeburgers onder leiding van Gerard Leegwater geeft op zondag 3 november een gevarieerd middagconcert in de Corneliuskerk te Limmen. Het koor brengt traditiegetrouw licht klassieke koorwerken, toegankelijk voor een breed publiek. Zij onderscheiden zich door het accent op operamuziek te leggen. Op het programma vóór de pauze staan onder andere liederen uit opera's van Mozart, Bellini en Rossini. Na de pauze volgen delen uit de opera Guillaume Tell van Rossini gezongen, Verdi en Wagner. Aanvang 15.00 uur, entreeprijs 12,- voor donateurs 6,-. Kaarten kunnen telefonisch worden besteld bij Ria Hooijboer, tel. 072-5052235 en bij Clementine Bruschke 072-5052087 of per e-mail: info@devredeburgers.nl. Tevens zijn kaarten verkrijgbaar bij Stuifbergen, Kerkweg 42 en op de mid dag van het concert bij de ingang van de kerk. Voor meer infor matie over het koor: www.devredeburgers.nl. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Op vrijdag 8 en zaterdag 9 november speelt Toneelvereniging Rossenbacker uit Akersloot de vier komische eenakters 'Uit Eten' van Carl Slotboom. Aanvang 20.00 uur in Sport en Cultureel Centrum de Lelie, Rembrandtsingel 3 te Akersloot. 'Coupe Royal': een man en een vrouw die zich via een relatiebureau hebben ingeschreven, ontmoeten elkaar voor het eerst in een restau rant. 'Onverwachte ontmoetingen': drie echtparen eten in een restau rant. Ze kennen elkaar, maar kun nen elkaar niet uitstaan. Als ze dan tegenover elkaar staan, blijkt maar weer eens hoe veranderlijk de mens is. 'Lang zal die leven': Gerrit is jarig en wenst een keer in zijn leven te eten in een sjiek restaurant. De familie is niet bepaald het slag mensen dat gewend is in sjiek res taurant te verkeren. De feestgangers komen in opperbeste stemming bin nen, maar deze slaat om als de buur vrouw van het feestvarken een ont hulling doet. 'Kip met friet': Op de REGIO - Het Jac. P.Thijsse College hield ook dit jaar weer de maatschappelijke stagedag. Driehonderd leerlingen van Havo 4 en VWO 4 konden een keuze maken uit onder andere tien orga- nisatie's die op de school aanwezig waren. FC Castricum bood vacatures aan voor een achttal leerlingen. Echter, deze leerlin gen moesten wel voldoen aan een paar eisen: Enthousiasme voor, en affiniteit met voetballen. De acht open plekken waren snel ingevuld. Er is afgesproken dat de toekomstige trainers maan dag- of woensdagmiddag een uur lang de E-pupillen gaan trainen. Dit onder leiding van trainers met een jarenlange ervaring. Op deze manier leren deze jonge mensen leiding te geven en verant woordelijkheid te nemen. Foto: Han de Swart terugreis van him vakantie besluiten de deftige familie de Ruiter en him aanstaande schoonzoon ondeiweg een hapje te gaan eten. Eindelijk vinden zij een restaurant waar het interieur en de bediening te wensen over laat. Als dan twee Hells Angels aan hun tafeltje komen zitten is dit het begin van een reeks confronta ties. Kaarten a 7,50 per persoon zijn telefonisch te bestellen via Bart van Vliet, tel. 0251-317457 of Els Tollenaar 0251-313893. Tevens te koop bij Veldt's Toko en aan de zaal. Zie ook www.rossenbacker.nl. LIMMEN - Op vrijdag 1 novem ber, van 13.30 tot 16.30 uur, houdt ViVa! Zorggroep een inspiratiebeurs vol presentaties en workshops voor bewoners in de Cameren en alle senioren in Limmen. Familieleden en mantel- zorgers zijn eveneens welkom. Op deze beurs kunnen senioren zich laten inspireren door welzijnsaeti- viteiten die het leven veraangena men. Virtueel fietsen, lekkernijen maken én proeven bij de High Tea, kennis maken met creatieve therapie, Tai Chi, Yoga en nog veel meer! Na de beurs, tussen 17.00 en 19.00 uur, is er de moge lijkheid om deel te nemen aan een heerlijk diner waarbij men kan kiezen uit twee verschillende driegangen menu's (kosten diner 8,95). De Cameren, Lage Weide 3, Limmen, tel. 088-9957650. Interesse? bel 072 5330175 of mail: info@uitkijkpost.nl LIMMEN - Vanaf 25 oktober begint in Limmen een nieuwe ronde van het bevolkingsonder zoek borstkanker. Het mobiele onderzoekscentrum heeft een andere standplaats gekregen: op parkeerterrein bij sport hal d'Enterij, Middenweg 3b, Limmen. De gemeente geeft geen vergun ning meer voor de vorige stand plaats want ze voert werkzaam heden uit heeft werkzaamheden uitgevoerd aan de weg of aan de standplaats zelf. Hierdoor kan het mobiele onder zoekscentrum de vorige standplaats niet bereiken. In Limmen (postcode 1906 AA tot en met 1906 ZZ) ontvan gen dit jaar ongeveer 1.200 vrouwen tussen de 50 en 75 jaar een uitno diging van Bevolkingsonderzoek Midden-West. In de vorige ronde was de opkomst 89%. Het wordt uitgevoerd door speciaal hiervoor opgeleide radiodiagnostiseh labo ranten en duurt ongeveer twintig minuten. Alle vrouwen krijgen binnen veer tien dagen schriftelijk bericht van de uitslag van het onderzoek. Van alle onderzochte vrouwen is bij gemid deld 2% aanvullend onderzoek nodig in het ziekenhuis om vast te stellen of werkelijk sprake is van borstkan ker. Het sereeningsonderzoek kan namelijk te beperkt zijn om borst kanker uit te sluiten. Bij ongeveer een op de drie van de naar het zie kenhuis veiwezen vrouwen wordt inderdaad borstkanker vastgesteld. EGMOND - De vrijwilligers van Joeb en de Stichting Vrienden van Joeb zijn gestart om geld in te zamelen voor de inrichting van het nieuwe jongerencentrum dat gebouwd zal worden bij De Schulp te Egmond-Binnen. Voor de inrichting is 60.000,- nodig waarvan 30.000,- door de vrijwilligers met acties bij elkaar gespaard moet worden. Zo is er met vier reünies in het JOEB gebouw al 1.500, binnengehaald en is 'de club van 100' opgericht waar al acht mensen lid van zijn geworden. Je kimt als persoon of bedrijf lid worden van 'de Club van 100 van Vrienden van JOEB' door 100,- te storten op rekeningnummer NL80RABO0131999222 ten name van St. Vrienden van Joeb onder vermelding van Club van 100 sei zoen 2013/2014 en je e-mail adres. Je kunt je hiervoor opgeven bij Fred Valkering, e-mail hafre@planet.nl. Voor de leden wordt ieder jaar een mooi feest georganiseerd en hun namen of logo komen op het Club van 100 bord in Joeb. STAGE JEUGD TRAINER I COACH

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 11