Magneetschaak voor Admiraal Leon Borgesteede verovert medaille Nederlands kampioenschap 4 Lcity Bones HSV bekert door a> w Tafeltennister Sanne Briefjes gooit hoge ogen sport 15 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO TV Akersloot jongens tot en met 12 kampioen Foresters trots op zijn jeugd JL ?1 23 OKTOBER 2013 AKERSLOOT - De najaarscompetitie van dit jaar is voor de jon gens tot en met 12 van TV Akersloot uitermate succesvol verlo pen. De weergoden waren de gehele competitie gunstig gezind en alle wedstrijden werden dus ook volgens planning gespeeld. Het team heeft in totaal 26 wedstrijden gewonnen en slechts vier wedstrijden verloren. Tegenstanders waren Bergen, Uitgeest, Oudorp, Bakkum en Heiloo. Al na speeldag vijf kwam het kampi oenschap in zicht, de laatste competitiedag tegen Bergen moes ten de jongens nog twee van de zes te spelen wedstrijden winnen. Ze wonnen ze alle zes, dus ze waren de overtuigende winnaars! Boven Rutger Koning en Viggo Duvalois, onder Kyle de Vries en Wouter Seignette. Aangeleverde foto SCHAKEN LIMMEN - Op dinsdag 15 okto ber speelde het tweede zestal van SV Vredeburg de bonds wedstrijd bij De Waagtoren in Alkmaar. Op vrijdag 18 oktober speelde SV Vredeburg de vijfde ronde van de interne competi tie. De bondswedstrijd van Vredeburg 2 liep uit op een jammerlijke neder laag. Met slechts één winstpartij voor Vredeburg - Sandra Hollander speelde een voortreffelijke aanvals- partij - was er niet meer te noteren dan een 1-5 nederlaag: een slechte competitiestart in de klasse 3C. In de interne competitie was de partij tus sen koploper Jos Admiraal en Robin Rommel een fascinerend gevecht. Met een handige manoeuvre zorgde Admiraal ervoor dat een zogenaamd 'magneetschaak' in de stelling kwam. Daarbij wordt de koning van de tegenstander via offerschaakjes, veelal met de toren, naar een mat- veld getrokken. Rommel probeerde het nog met een wanhoopsaanval, maar moest toch het hoofd buigen. Theo Al rekende door middel van een fraaie aanval over de konings vleugel af met Gijs Pouw. Ook Jan Brantjes speelde uitstekend: met een sterke toren dreef hij de koning van Allard de Vries naar het midden van het bord, waar een bitter einde wachtte. Een interessant affiche was de partij tussen Harold Ebels en zijn talentvolle zoon Hidde. Hoewel de dertig jaar jongere VWO- scholier goed uit de opening kwam, was het de zwartspeler die de aan val overnam, de koningin insloot en met een sterke paardzet de winst veilig stelde. Jeroen Tebbens leed een ongelukkige nederlaag tegen Dylan de Vries. In een remiseachtig eindspel speelde hij, in de tijdnood fase, zijn koning naar het enige veld dat besmet was. Met een krachtige damezet claimde De Vries de over winning. Ronald van der Storm mopperde dat hij slecht gespeeld had na zijn nederlaag tegen Barry Blekemolen, maar ook gesteld kan worden dat Blekemolen uitstekend gebruik maakte van het matige spel van zijn opponent. Jaap Limmen kwam goed weg toen Alex Termes, in een superieure stelling, zomaar een toren inleverde. Paul de Ruijter was de ongelukkige speler die 'oneven als tegenstander had. HEILOO - Afgelopen weekend vonden in Rotterdam de Lotto Nederlands kampioenschappen judo plaats. Leon Borgsteede, uitkomend voor Judoclub Groefsema, ging op jacht naar zijn negende NK medaille. Leon begon zijn toernooi voortva rend. Hij scoorde een mooie ippon tegen Joost van Hoof uit Noord- Brabant. De daarop volgende partij moest hij tegen een oude bekende, Jamie Werink uit Noord-Nederland. Tijdens het Nationaal Kwalificatie Toernooi eerder dit jaar verloor Leon van deze judoka. Vandaag ging het lang gelijk op, totdat Jamie een verwurging probeerde te maken. Leon blokte deze verwurging, maar deed dit volgens de scheidsrech ters niet op reglementaire wijze en er volgde een diskwalificatie. Voor Leon restte de kleine finale om het brons. In deze kleine fmale nam hij het op tegen Wessel van der Ploeg uit Noord-Holland. Met een been techniek wist Leon deze bronzen partij te winnen en veroverde zo zijn negende medaille op het Nederlands Kampioenschap Niet alleen in Rotterdam werd er gejudood. Ook in Limmen gaven de judoka's tijdens de interne Puntencompetitie alles om extra punten te verdienen voor een judo- HEILOO - Dit seizoen is Jong Foresters (senioren en talentvolle A-junioren) gestart met wedstrij den spelen tegen andere onder-23 teams of senioren teams. Hoewel een aantal junioren altijd wel de herenselectie weet te bereiken is het toch vaak even wennen aan het vaak (meer) fysieke tegen spel. Men hoopt zo de junioren geleidelijk te kunnen brengen in plaats van ze meteen Voor de leeuwen' te gooien. Dit concept wordt mede ondersteund door een sponsor die helemaal gelooft in deze aanpak. Op 15 oktober was de eerste wedstrijd met als tegenstander Victoria Obdam, dat met een mengeling van senioren en junioren richting de Egelhoek kwam. In het mooie Jong Foresters tenue (wit/paars; om maar weer even aan te geven dat dit een speciaal team is) werd werkelijk fantastisch gevoetbald en met 2-0 gewonnen. De selectie werd deze keer gevormd door Indy Klamer, Tim van Gelder, Tommy Hoom, Dauwe Postma, Maurice Roet, Mats de Zeeuw, Barry Koppes, Boyan Blanchard, Luuk op de Weegh, Milo Blei, Gio Kokoio Dingou, Dennis Leeuwenburgh, Ruben Vogel, Mitchel Zwart, Aime Wijffels en Due Anh Vu. De mannen kregen allen voldoende speeltijd en waren afgelopen weekend weer in him eigen teams te bewonderen. tegel. Tegen het einde van de och tend waren er nieuwe tegels voor: Janine Adrichem, Bram van der Meijden, Martijn van Bruinessen, Luuk van der Vlies en Nick Reurts. De volgende Puntencompetitie bij Judoclub Groefsema is op 1 decem ber. ■V' "OUnt Met een beentechniek wist Leon zijn bronzen partij te winnen en veroverde zo zijn negende NK medaille. Aangeleverde foto VOETBAL HEILOO/TEXEL - HSV speelde afgelopen zondag een beker wedstrijd op Texel tegen derde klasser Texel "94. Na een rom melig begin waren de eerste kansen voor Texel. Met de stevige wind in de rust zocht Texel de lange bal, maar HSV keeper Thomas de Vries voetbalde goed mee en wist menig diepe bal te onderscheppen. Bij een van de laatste acties voor de rust gaat een speler van Texel door op De Vries en blesseerde hem aan de arm. Gelukkig kan hij de wedstrijd voortzetten. In de rust wordt Paul Verhaar vervangen door Cas Kaandorp die een goed debuut maakt in HSV 1. Met Teim Kops voor Tim Sombroek en Leyn Stokman voor Yannick Laan voert trainer Edwin Veenstra verjonging door. HSV wordt iets beter maar kan het verschil nog niet maken. Een vrije trap van Texel gaat net over. Steef en Benno Kaandoip verrichten goed werk in de verdediging van HSV. In de 70ste minuut is het raak voor de Heilooër ploeg. Met een mooie lob scoort Tom Hafkamp de 0-1. Texel probeert meer druk te zetten maar kunnen geen echte kansen creëren. Het spel gaat over en weer zonder dat een van de ploegen nog gevaar lijk word. Zo blijft de stand 0-1 en gaat HSV door in het bekertoernooi. V' U HSV gaat dankzij de winst van 0-1 op Texel door in het beker toernooi. Foto: Marian Ursem

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 13