Mega-opbrengst sponsorloop Springschans voor Eritrea Hagez Oratoriumkoor zingt Requiem van Mozart Open dag activiteiten centrum Heiloo van GGZ Overeenkomst WonenPlus Heiloo en WonenPlus Noord-Holland Najaarseditie Mantelzorgkrant Tweede editie van Oorgasme! H E I L 0 0 Meehelpen in het bos van Ter Coulster 12 FEBRUARI 2012 UITKIJKPOST Het Requiem wordt uitgevoerd de dag voor Allerzielen onder lei ding van dirigent Paul Waerts. Aangeleverde foto De Springschansleerlingen van groep 1 tot en met 4 rennen voor het goede doel (de leerlingen groep 5 tot en met 8 liepen hierna). Net als bij een echte loop, moesten de leerlingen hun kaart laten afstempelen. Foto: Carolien Breed HEILOO- Op vrijdag 1 november wordt door het Oratoriumkoor Heiloo het Requiem van Mozart uitgevoerd in de Ter Coulsterkerk, Holle weg 111. „Dit concert is de eerste in een reeks van klassieke koorwerken waar wij ons de komende jaren op gaan richten", zegt voorzitter Harry Marechal. „Voor het koor een uitdaging." Het Requiem wordt uitgevoerd de dag voor Allerzielen waarop in de rk kerk de overlede nen worden herdacht. Onder de bezielende leiding van dirigent Paul Waerts heeft het tachtig mannen en vrouwen tellende Oratoriumkoor Mozarts laatst werk de afgelopen HEILOO - Wat wordt er zoal gemaakt bij drukkerij de Dijk, kwekerij de Buitenkans, de houtbewerking, de groenvoor ziening buitendienst en de mon tage/inpak? Men laat het u graag zien op 2 november, tijdens de open dag van activiteitencentrum Heiloo. Omwonenden, collega's, bedrij ven en andere nieuwsgierigen zijn welkom voor een blik achter de schermen! De Bullaan 2 in Heiloo, achter op het terrein van GGZ NHN (voorheen Willibrord). Dit jaar bestaat het activiteitencentrum (AC) in Heiloo vijf jaar. Om dit te vieren wordt op op 2 november HEILOO - De nieuwe Mantelzorgkrant wordt deze keer huis aan huis verspreid in Heiloo. De Mantelzorgkrant is een initiatief van het Mantelzorgcentrum in samen werking met de gemeente. Het doel is om mantelzorgers beter te informeren over het aanbod, zodat zij weten dat er ondersteuning is als zij met vragen of problemen zitten. In deze editie staan artikelen over: De Dag van de Mantelzorg en de daaraan gekoppelde actie van de gemeente Heiloo, het vijfjarig bestaan van het Mantelzorgcentrum, de introductie van de mantelzorg pas en de agenda met activiteiten maanden ingestudeerd en het heeft daarbij een verrassend goede kwa liteit ontwikkeld. Het Promenade Orkest, dat het koor vorig jaar ook al speelde bij de Hohe Messe, bege leidt het koor. Voor de pauze voert het Oratoriumkoor twee andere werken van Mozart uit: de Kerksonate KV 236 en de Vesperae KV 339. In dit laatste werk is een belangrijke rol weggelegd voor de jongeren in het koor, het Junioratorium. Het con cert begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 25,- en verkrijgbaar bij de plaatselijke boekhandels, via www. oratoriumkoorheiloo.nl of via kaart- verkoop@oratoriumkoorheiloo.nl, tel. 072-5333486 of 072-5402777. een open dag gehouden van 11.00 tot 16.00 uur. Het bijzondere aan het centrum is dat de activiteiten gericht zijn op werkzaamheden met een sociaal maatschappelijk karak ter. Met als doel een 'springplank' naar de samenleving te zijn voor de cliënten. Graag laten de medewerkers u zien wat er wordt gemaakt en hoe er wordt gewerkt met de deelnemers. U kunt uiteraard zelf rondkijken, maar er worden ook rondleidingen gegeven. De eerste start om 12.00 uur. Voor meer informatie kimt u contact opnemen met Ben Kuiper, tel. 06-10639867 of Wim Haisma, tel. 06-51171304. U kunt ook www.ggz- nhn.nl en www.acnhn.nl bezoeken. voor mantelzorgers in de regio. In de rubriek 'Fijn om op de hoogte te zijn' aandacht voor mantelzorg na opname in zorgcentra. De krant is afgelopen week huis aan huis verspreid in Heiloo, samen met de Uitkijkpost. Mantelzorgers die geen krant hebben ontvangen, bijvoor beeld omdat zij een nee-nee-sticker hebben, kunnen deze alsnog bestel len via communicatie@mantelzorg- centrum.nl. Een exemplaar ophalen kan ook bij onder meer de WMO- loketten, de bibliotheken, wijk- en buurtcentra, huisartsen, zorgorgani saties en het Mantelzorgcentrum aan De Strandwal 22a in Heiloo. Meer weten? Bel het Mantelzorgcentrum, tel. 072-5627618. HEILOO - De Springschans heeft donderdag 17 oktober een sponsorloop in het Ter Coulsterbos gehouden in het kader van het thema van de Kinderboekenweek 'Klaar voor de start... in het leven!' Alle leerlingen hebben een half uur lang rondjes door het bos hard- gelopen en hiermee geld opgehaald voor Stichting Eritrea Hagez. Deze stichting is opgericht door Jonne Misset en Albert Laterveer; zij waren bij de sponsorloop aan wezig. Het opgehaalde bedrag was 5381,41; een superprestatie waarvoor de hele school zich heeft ingezet! De groepen 1 tot en met 4 vertrokken lopend van school en startten om 14.00 uur in het bos. En net als bij een loop voor volwas senen, hadden ook zij een stempel kaart bij zich, die elke halve ronde bij een post werd afgestempeld. Aangemoedigd door ouders, familie en bekenden liepen de kleintjes met stralende gezichtjes zoveel mogelijk rondjes. De groepen 5 tot en met 8 startten een half uur later; ook zij gingen fanatiek voor zoveel moge lijk stempels op him kaart. Stichting Eritrea Hagez werkt samen met de St. Georgekliniek in de stad Keren in HEILOO - Vrijdagavond 1 november vindt de tweede editie van Oorgasme plaats. Oorgasme is een feest in Heiloo waar ver schillende stijlen uit de house muziek worden gedraaid door verschillende Dj's. Initiatiefnemer van dit feest is Eric Hoogland, die als Dj beter bekend is onder de naam Victor Valued. Eric kreeg bij Café la Strada de kans om een feest te geven. Waar normaal bands op zaterdag optre den bij Café la Strada mochten nu Dj's op vrijdagavond de muziek ver zorgen. Eric Hoogland greep met Oorgasme deze kans aan om collega dj's uit te nodigen om het uitgaans leven in Heiloo weer wat op te zwe pen. „De naam Oorgasme is geko- HEILOO - Koepelorganisatie WonenPlus Noord-Holland en WonenPlus Heiloo heb ben vorige week het contract van samenwerking onderte kend. WonenPlus Heiloo is een onderdeel van Stichting Welzijn Heiloo. Door het aansluiten bij de koepel organisatie heeft WonenPlus Heiloo de mogelijkheid om de dienstver lening nog verder te professio naliseren. Tevens is er daardoor nu ook aansluiting bij het project Samenkracht. Samenkracht is een project waar bij in Noord-Holland duizend kwets bare burgere (ouderen, chronisch zieken en gehandicapten) struc tureel worden ondersteund met praktische diensten en persoonlijke ondersteuning en bij het versterken van hun sociale steimnetwerk. Het project heeft als doel om kwetsbare burgei's zo lang mogelijk uit de zorg te houden en hen thuis te helpen, zodanig dat zij zelf de regie Eritrea, waar gratis medische hulp wordt geboden aan de allerarmsten. Hier kimnen moeders met Aids onder meer babymelkpoeder opha len. Flesvoeding meteen na de geboorte is noodzakelijk om te voor komen dat de baby via borstvoeding zen omdat we staan voor de beste underground House die je in extase brengt, daarnaast wilden we ook een uitdagende naam die jongeren aanspreekt", aldus Eric Hoogland. Eric vervolgt: „Na een zeer succes volle eerste editie 7 juni van dit jaar zijn we nu volop bezig met de voor bereidingen voor de tweede editie, hier willen we groter uitpakken, toch blijft de nadruk op de kwaliteit van de muziek liggen." Oorgasme zal vrijdag 1 november om 21.00 uur starten. Victor Valucci zal de zaal opwarmen waarna collega Dj's Toontje Vager, Ricardos Raphie, Elédi en Osman Beats him favorie te plaatjes van dat moment zullen draaien tot 02.30 uur. De entree is gratis. Op Facebook is meer infor matie te vinden over Oorgasme houden over hun leven. Wilt u deel nemen aan dit project of als vrijwil liger worden ingezet dan kimt u met het Aidsvims wordt besmet. Maandag zijn Jonne en Albert weer vertrokken naar Eritrea; mét de prachtige cheque van de Springschans, waarvan voor tiental len baby's een jaar lang babymelk poeder kan worden aangeschaft! HEILOO - Op zaterdag 2 november wordt de Landelijke Natuurwerkdag gehouden. Ook Landgoed Ter Coulster doet daar aan mee. Ter Coulster is een groe ne oase van rust en opengesteld voor wandelaars. De geschiedenis gaat terug tot de 14de eeuw. Ter Coulster is het enige nog in par ticuliere handen zijn historische landgoed boven het IJ. Het onder houd wordt in eigen beheer uitge voerd met hulp van vrijwilligers. De aanleg van takkenwallen trekt veel muizen en egels aan. Hier komen weer veel (roof)vogels op af. De werkzaamheden tijdens de Natuurwerkdag bestaan uit een voudig snoei en zaagwerk en de aanleg van takkenwallen. U kimt zich aanmelden via www.natuuiwerkdag.nl. voor meer informatie contact opne men met Stichting Welzijn Heiloo, Claudia Spit, tel. 072-5331297. Marian van Dam, directeur St. Welzijn Heiloo en Piet Groot, pro jectleider van WonenPlus Noord-Holland tekenen de overeen komst in het bijzijn van Claudia Spit (coördinator WonenPlus Heiloo) en Ineke van Exter (coördinator maatschappelijke zaken, gemeente Heiloo). Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 4