Feestelijke heropening bedrijventerrein De Oude Werf Lezing over de cultuurgeschiedenis van Berlijn Leden Heiloo Energie meten hun energieverbruik H E I L O O 3 OUD PAP IE R Jan van der Giessen neemt u mee voor een kijkje in de stad KORTOM Spreekuur Heiloo-2000 NSG K-collecteweek Het ongelijk van de psychiater? Gereedschap winterklaar maken Opbrengst collecte Brandwonden Stichting U I T K IJ KPOST 6 NOVEMBER 2013 Tweede zaterdag van de maand Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/ of bundels gereed zetten op de rolem- merverzamelplaatsen langs de weg, voor 13.00 uur. Tweede dinsdag van de maand Zwem- en poloclub De Spetters, huis-aan-huisactie tussen spoorlijn - Zeeweg - Pastoor- Het Malevoort (ine. Harrelaers en De Rietvink) - De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer- verzamelplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 1-5.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, con tainer naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportver eniging De Foresters, hockeyvereni- ging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater. - HSV, container op parkeerterrein sportpark, Het Maalwater 4. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar- Heiloo, container bij clubgebouw - Container op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje. - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- -i» Hniiiifi!. vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Aan de revitalisering van bedrijventerrein De Oude Werf is de afgelopen maanden hard gewerkt; er zijn trottoirs en nieuwe parkeerhavens aan gelegd, waaronder ook parkeer plekken voor lange vrachtwa gens. Het voorheen voetgangers onvriendelijke terrein is met geld van de gemeente en de provin cie niet alleen verkeersveiliger gemaakt, er is bij de herstructure ring ook gelet op duurzaamheid en energiebesparing; naast een tweede laadpaal voor elektrische auto's is de straatverlichting vervangen door energiezuinige led-verlichting. Vrijdagmiddag was de feestelijke heropening. De opening werd ver richt door wethouder Fred Dellemijn en Jan van Rus, gedeputeerde van Provincie Noord-Holland, die afge lopen vrijdag in Heiloo was voor een werkbezoek. Hij kent het doip goed omdat hij er zelf een tijd woon achtig is geweest. Van Rus sprak zijn bewondering uit voor de leven dige ondernemersgeest van Heiloo. Rob van der Wal, bestuurslid van Ondernemend Heiloo, meldde trots dat door de revitalisering De Oude Werf een mooi en veilig bedrijven- HEILOO - Heiloo Energie heeft 16 energie bewuste leden bereid gevonden om middels een zogeheten Qbox het traject 'Collectieve inzage verbruik' in te gaan. De Qbox wordt aangesloten op een draai-electriciteitsmeter of aan een 'slimme meter' in de meter kast van de leden en meet elke vijf minuten het energieverbruik van de huishoudens. Daarnaast wordt de opbrengst van eventuele aan wezige zonnepanelen inzichtelijk gemaakt. De resultaten zijn via een persoonlijk ingestelde App op het internet terug te vinden. De Qbox, de technische onder steuning en een App waar de dage lijks verzamelde meetgegevens van het elektra- en gasverbruik zijn te bekijken, zijn geleverd door Qurrent, een jong innova tief en kleinschalig bedrijf dat als doelstelling heeft 'de wereld te verduurzamen' en consumenten, instellingen en bedrijven energie- bewuster wil maken. De betreffen de leden van Heiloo Energie zijn HEILOO - Onder de titel 'Berlijn, geschiedenis van de stad aan de Spree', houdt Bibliotheek Heiloo op donderdagochtend 7 novem ber, 10.00 uur een lezing door Jan van der Giessen. Berlijn is tegenwoordig de hip ste van Europa. Dat is het nog niet eens zo heel erg lang. Na de eer ste wereldoorlog groeide Berlijn uit tot het culturele centrum van Europa en haalde steden als Parijs en Wenen in. Maar door de gevol gen van tweede wereldoorlog werd het een moeilijk toegankelijke en verdeelde stad. Sinds de 'val van de muur' in 1989 is het in rap tempo weer bergop gegaan. De herenigde stad begon economisch en cultureel te bloeien en werd de hoofdstad van het nieuwe Duitsland. In die Duitse hoofdstad liggen gerestaureerde terrein is geworden, het Keurmerk Veilig Ondernemen (KVO) waardig, en weer tijden meekan. Hij nam de musea tegenwoordig weer dicht bij elkaar. Maar er liggen ook prach tige gebouwen en mooie parken. Soms staan we onveiwacht voor een prachtig gerestaureerd gebouw uit de militaire geschiedenis van de garnizoensstad Berlijn. Dan blijkt het een museum te zijn die vol hangt met werken van Picasso en Matisse, aan de stad geschonken door een voor de Nazi's gevluchte Joodse kunsthandelaar. De lezing zal ingaan op de ont staansgeschiedenis van Berlijn. Van gelegenheid te baat om de afslag van de A9 nog maar eens aan te kaarten bij de gedeputeerde. een kleine nederzetting op de rand van het Christelijke Europa zal het uitgroeien tot de toeristische trek pleister die het nu is. De architec tuur van de markante gebouwen wordt besproken, en aan de hand van veel beelden neemt Jan van der Giessen u mee voor een kijkje in de stad. Van der Giessen geeft na zijn studie Cultuurgeschiedenis al jaren lezingen en cursussen op het gebied van Kunst- en Cultuurgeschiedenis. Zo heeft hij eerder in de biblio theek een lezing gegeven over het Impressionisme en geeft hij cursus sen over de Barok en de Romantiek in Heiloo. Toegangskaarten voor deze avond zijn a 5,- 7,50 voor niet-bibliotheekleden) verkrijgbaar bij Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan bij de bibliotheek of via www.bibliotheekheiloo.nl of tel 072-5330670. HEILOO - Op donderdag 7 november, kimt u, vooraf gaande aan de fractievergadering van Heiloo-2000, zaken met ons bespreken die u als inwoner van Heiloo bezighouden. Die kunnen zowel over algemeen gemeente lijk beleid gaan als over onder werpen die met uw wijk te maken hebben, of zaken die u persoon lijk treffen. U bent welkom om 20.00 uur in het gemeentehuis (oude ingang) Graag vooraf even melding maken van uw komst aan fractiesecretaris Rob Levie Tel. 0654901626 of via e-mail rob. levie@heiloo-2000.nl. Kijk voor het schema van de fractieverga deringen www.heiloo-2000.nl. HEILOO - Van 11 tot en met 16 november gaan de vrijwilligere van NSGK weer langs de deu ren. NSGK past bijvoorbeeld speeltuinen aan, zodat kinderen met een handicap samen kun nen spelen met vriendjes uit de buurt. Maar NSGK zorgt er ook voor dat ze kunnen sporten en op vakantie kunnen gaan. En als ze wat ouder zijn een leuke baan en een woning kimnen vinden. Neem voor meer informatie contact op met Monique Weller, Regiocoördinator Collecte Noord- Holland, tel 06-31919860 of via e-mail mweller@nsgk.nl HEILOO - Een college over onzekerheid bij diagnoses in de psychiatrie, toegedicht aan ADHD en Autisme. We weten gelukkig meer over fouten bij het oordelen over psychische stoornissen: bias in de diagnose. Recente litera tuur hierover (Duker, Caplan en Kahneman) is samengevat voor hen die professioneel of per soonlijk geïnteresseerd zijn door Dre. F.B. de Mink, Academisch Centrum Holland, lid van het ADHD-Netwerk, gastdocent InHolland. Het derde college in een reeks van vier. Op maandag 11 november in de Bibliotheek van Heiloo. Keuze uit 3 tijdstip pen: 09.30, 13.00 en 19.30 uur. Kosten 10,-. Opgeven vooraf is wenselijk: F.deMink@gmail.com. HEILOO - Op 14 november kimt u uw gereedschap winterklaar maken in de workshop gereed- schapsonderhoud van Groei Bloei. U leert uw snoeischaren in en uit elkaar monteren, slijpen, invetten en smeren, scheppen schuren, slijpen, wetten. Zelf meenemen: uw gereedschap dat u onder handen wilt nemen. Docent is Pé van der Gracht voormalig leraar van het Clusius College, aanvang: 19.30 uur. Locatie GGZ-kas Bullaan op de hoek van de Kanaalweg/Ypesteinerlaan. Kosten: 13,50. Aanmelden: Mercedes Docter, e-mail: benz- docter@hotmail.com of tel: 072- 5336827/06-50123521. HEILOO - De totale opbrengst van de collecte die werd gehou den van 6 tot en met 12 oktober in Heiloo heeft mooie bedrag van 7532,08 opgeleverd. Mocht u vol gendjaar ook willen collecteren, bel dan 072-5338645 of www.brandwonden.nl. Vrijdag was de feestelijke heropening van bedrijventerrein De Oude Werf. De opening werd verricht door wethouder Fred Dellemijn en Jan van Rus (links), gedeputeerde van Provincie Noord-Holland. Foto: Carolien Breed als collectief een testvoorbeeld medio november vertegenwoor- voor een beurs waar het bedrijf digd zal zijn. De Qbox wordt aangesloten op de elektriciteitsmeter in de meterkast en meet elke vijf minuten het energieverbruik van een huishouden. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3