Springschans ontvangt post uit het verleden i Lezing Stichting Regionale Archeologie Baduhenna In A Better World in de Buitenkans Cantate-uur in Witte Kerk Adventsconcert in de Ter Coulsterkerk H E I L 0 0 i8 KORTOM Zonnekindpoppen maken Naar de première van je eigen film Lezing over Emmanuel Levinas De wortels van Sinterklaas Herfstplaatjes in Heiloo 20 NOVEMBER 2013 UITKIJKPOST v0M0tvst«00V lb JAW Ht»v.oo op JSLe '«,51 O. I - "'er^ oon ekoosl Zip H°op do> CX?Oonne>^ n - Begin van dit schooljaar ontving OBS De Springschans bijzondere post van een dame uit Stellendam in Zeeland. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Begin van dit schooljaar ontving OBS De Springschans bijzondere post. Het betrof een briefje van een dame uit het dorp Stellendam in Zeeland. Bij het briefje zat een plastic kaartje, bedrukt met de volgende tekst: '25 jaar Vondelschool, adres Breedelaan 6. A.U.B. terug zenden/ Bitte zurticksenden/Please return.' En, handgeschreven, 'Bas Zoon, klas...'Ze had op het begeleidend briefje geschreven: 'Juli 2013. Dit kaartje is gevonden door mijn man op zee. Positie N 52' 42' 93, O 003' 05 91. Hoop je hiermee van dienst te zijn. Hoop dat je een prijs hebt gewonnen Bas. Hartelijke groeten, Annemarie Grinwis.' HEILOO - Leerlingen van groep 8 van de Benedictusschool heb ben woensdag 13 november hun zelfgemaakte film in première zien gaan in de bioscoop in Heerhugowaard. Zes scholen van Flore, waaronder ook de Willibrordschool uit Heiloo, waren uit genodigd om helemaal zelf een film te maken; van synopsis, naar script, floorplan tot montage, en alles onder regie van de leer lingen zelf. Het resultaat is een 'one-minute' film over hun eigen school. De filmsterren, gekleed in gala, werden over de rode loper ontvangen en werden na afloop getrakteerd op een glaasje kinderchampagne. U kunt de film bekijken op de schoolsite van de Benedictusschool en de Willibrordschool. Aangeleverde foto HEILOO - Baduhenna, de arche ologische werkgroep uit Heiloo houdt op maandag 25 november een archeologische lezing. De lezing wordt gegeven door Peter Bitter, stadsarcheoloog in Alkmaar en een enthousiast en boei end verteller over de archeologie van Alkmaar. In de afgelopen jaren zijn er door archeologen en archief onderzoekers nieuwe ontdekkingen gedaan over een van de spannend ste episodes in onze historie: het Spaanse beleg van Alkmaar en de afgeslagen Spaanse bestorming in 1573. Hoe kon een klein groepje ver dedigers de Spaanse overmacht aan beroepssoldaten toch afslaan? In de lezing zullen enkele van de meest spectaculaire vondsten de revue passeren. De gratis lezing begint om 20.00 uur en wordt gehouden in Cultureel Centrum De Strandwal, De Olvendijk 2 (terrein GGZ) Heiloo. In verband met de beschikbare plaat sen graag aanmelden via e-mail: srab.baduhenna@gmail.com of bij Jan-Willem Welbergen, tel. 072- 5330085. Het kaartje zat ooit waarschijn lijk aan een ballon van een bal lonnenwedstrijd ter ere van het 25-jarig bestaan van de voormalige Vondelschool. Francis Schruer: „We zijn een aantal weken bezig geweest, bin nen onze eigen connecties, om te achterhalen om welke Bas Zoon het ging en om uit te zoeken waar hij woont. Zonder succes. We hebben de coördinaten opgezocht en het bleek dat het kaartje is gevonden op zo'n honderd kilometer uit de kust van Schoorl." Een telefoontje naar een oud-onderwijzeres had meer resultaat; zij wist zich het 25-jarig jubileumfeest in 1977 nog te herin neren. Francis heeft via haar tip een spoor gevonden, dat misschien naar Bas leidt. Wordt vervolgd! HEILOO - Stichting de Buitenkans heeft als doel beeld vorming rondom de psychiatrie te beïnvloeden door het organi seren van beeldvormingsactivi teiten. Een activiteit is het orga niseren van filmvoorstellingen. Anton is een dokter die op en neer reist tussen een idyllisch dorp je in Denemarken en zijn werk in een Afrikaans vluchtelingenkamp. In deze twee totaal verschillende werelden worden hij en zijn gezin geconfronteerd met het dilemma van wraak en vergeving. Anton en zijn vrouw Marianne zijn uit elkaar maar worstelen met de mogelijk heid om te scheiden. Him oudste zoon, de 10-jarige Elias, wordt op school gepest. Hier komt verande ring in wanneer Christiaan, een net verhuisde klasgenoot uit Londen, het voor hem opneemt. Wanneer HEILOO - Na de moord op zes mil joen joden in het moderne Europa van de vorige eeuw, wendde het jodendom zich tot haar bronnen. Jezelf levend aantreffen na de massamoord van de nazi's bete kende opnieuw positie kiezen. Zo ook voor de Parijse hoogleraar Emmanuel Levinas (1906-1995). Als enige van zijn familie overleefde hij de terreur van nazi-Duitsland. De ervaringen en de herinnerin gen daaraan hebben hem en zijn filosofie voor het leven getekend. Het vormt het omslag- en scharnier punt in zijn denken. Ondanks zijn respect en bewondering voor de westerse beschaving, inspireerde het Hitler-Duitsland-fascisme Levinas tot een fundamentele kri tiek op het existentialisme van zijn dagen en op de Europese filosofie in het algemeen. Onder andere door de bemiddeling van Martin Buber kwam Levinas in aanraking met de filosofie van de dialoog. Het maakt het gedachtegoed van Emmanuel Levinas uiteindelijk tot een adembenemend schouwspel, niet alleen door de complexiteit van zijn denken, maar ook door de radi cale eenvoud en betekenis rijkdom eivan. Begeleiding: ds D. van Arkel, maandag 25 november om 20.00 uur in het Willibrordushuis, Westeiweg 267, Heiloo. Kosten: 3,-. Zie ook www.ronddewateiput.nl. Elias door Christiaan wordt betrok ken bij een gevaarlijke wraakac tie met tragische consequenties, wordt him vriendschap op de proef gesteld en zijn hun levens in gevaar. Het thema van deze film is het grijze gebied tussen 'afwijkend' en 'normaal'. Wanneer gaat het over psychiatrie en wanneer niet. Na ver toning van de film is er de mogelijk heid om met (ervaringdeskundigen van de GGZ NHN in gesprek te gaan over de film. Maandag 25 november, 20.00 uur in. De Trog, Bullaan 4, Heiloo (tegen over de brandweer kazerne). De Trog is open om 19.30 uur. www.de-buitenkans.org. HEILOO - Het Nivon Heiloo biedt vanaf maandagavond 25 novem ber of 9 december van 20.00 tot 22.00 uur de basiscursus zonne kindpoppen aan. Deze cursus is onder leiding van docente Trudy Bolleman. Voor alle materialen wordt gezorgd. De cursus vindt plaats in de Hofdijk, Mariënstein 178A te Heiloo. Opgave/informa tie: tel. 072-5333127/072-5333217 of info@nivonheiloo.nl, www.nivonheiloo.nl. HEILOO - Het Sinterklaasfeest wordt al eeuwen gevierd, waarbij tradities met de tijd verander den. Heeft ons 5 december-feest nog iets te maken met de echte Sint Nicolaas? Komt het feest bij Wodan vandaan, hoe kwam Zwarte Piet in beeld en wat heeft Mozart met de stoomboot? Op deze avond worden de roots van de Sint door de eeuwen heen blootgelegd: van legende tot pepernoot. Joop Tulp onder zocht dit in Bari, in Madrid, in kerken en boeken. Woensdag 27 november, van 20.00 tot 22.00 uur, Willibrordushuis, Westeiweg 267, Heiloo. Kosten: 3,-Zie ook www.ronddewaterput.nl. HEILOO - Op zondag 24 novem ber zal om 16.00 weer een Cantate-uur worden gehouden in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32). Uitgevoerd wordt dan de cantate BWV139 'Wohl dem, der sich auf sei nen Gott', voor de 23ste zondag na Trinitatis. Het evangelie voor deze zondag is in de cantate-tekst omge vormd tot het meer algemene thema van 'Godsvertrouwen in tegen spoed'. De uitvoering is in handen van het Collegium Vocale Camerata onder leiding van Gerard Leegwater. Solistische medewerking wordt verleend door: Ria Beemsterboer - sopraan, Paul Barten - alt, Hans van Dijk - tenor en Ragnar van Linden van den Heuvell - bas. De muzikale begeleiding wordt verzorgd door: Machteld van Duyn - hobo, Marieke Ravesloot - le viool, Kirsty Goedhart - tweede viool, Suzan Rous - altviool en Edith Neuman - cello. Liturg in dit canta te-uur is ds. A. Kramer. De toegang is zoals gebruikelijk vrij, maar er is collecte. HEILOO - Op 1 december vindt er in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg weer het jaarlijks terugkerend Adventsconcert plaats. Ook dit jaar wordt de traditie weer voortgezet. Het concert zal eveneens als voorgaande jaren worden uitge voerd door het Zaans Interkerkelijk Mannenkoor onder leiding van de dirigent Martin Mans. Muzikale medewerking zal worden verleend door de sopraan Karin ten Cate en de pianist Jan Lenselink .Beiden zul len koor en samenzang begeleiden en tevens solistisch optreden. De organist is Dirk Out vaste begelei der van het koor. De aanvang van het concert is om 14.30 uur en de toegangsprijs bedraagt tien euro. Telefonisch reserveren is mogelijk via 072-5332703 of 5323241. Tevens voorverkoop aan de kerk op don derdagmorgen tussen 10.00 en 12.00 uur. En voor aanvang van het con cert. HEILOO - Via Facebook deden wij een oproep om uw herfstfoto's naar ons te mailen. We kregen een aantal prachtige foto's toege stuurd. Waaronder deze van Paul Stam uit Heiloo. Foto: Paul stam

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 18