Mediq Apotheek vermindert de kans op ziekenhuisopnames dankzij Medicijnmonitor De beste ondersteuning bij uw medicijngebruik Persoonlijk: Stoppen met het gebruik van ijzertabletten medicijngebruik Alle zorgverzekeraars Meer informatie Verbetering 20 Schrijf u nu over naar Mediq Apotheek en ontvang een verzorgingspakket t.w.v15,- cadeau!* Medicijnmonitor: onze garantie voor het beste medicijngebruik. Door de Medicijnmonitor en de nauwe samenwerking met uw huisarts of specialist krijgt u bij Mediq Apotheek de beste ondersteuning bij uw medicijngebruik. De voordelen van de Medicijnmonitor zijn: Continu controle van uw medicijngebruik Signalering onjuist medicijngebruik Helpt bij problemen rondom therapietrouw Verkleint de kans op complicaties Behandelingen conform de laatste richtlijnen Houdt rekening met de kosten van geneesmiddelen, zonder dat dit ten koste gaat van de kwaliteit Wordt volledig vergoed conform polisvoorwaarden van zorg verzekeraars Zo kan het zijn dat er een ander medicijn wordt voorgeschreven, toegevoegd of stopgezet. Boven dien controleren we of medicijnen Om de kans op complicaties te verkleinen, is het belangrijk dat medicijnen worden ingenomen volgens het gebruiks- en doseringsadvies van de apotheek of voorschrijvers. Uit onderzoek blijkt dat slechts 40% van de chronische medicijn gebruikers zijn geneesmiddelen op de juiste manier gebruikt. Daarom introduceerde Mediq Apotheek de Medicijnmonitor: een farmaceu tisch zorgprogramma dat laat zien ofu de juiste medicijnen, in de juiste hoeveelheid krijgt. Dit gebeurt volgens de richtlijnen en laatste wetenschappelijke inzichten. Zo wordt het risico op complicaties en ziekenhuisopnames verminderd. goed met elkaar samengaan en of u voldoende medicijnen in huis heeft om volgens voorschrift te kunnen gebuiken. Uw huisarts of specialist blijft altijd eindverant woordelijk voor de medicijnen die u krijgt en wijzigingen worden altijd met u afgestemd. Mediq Apotheek introduceerde het farmaceutische zorgprogramma in 2011. Sindsdien is van alle patiënten de medicatie gecontroleerd via de Medicijnmonitor. Bij 128.000 patiënten is daarna het medicatie- gebruik verbeterd, wat leidt tot een verklei ning van de kans op ziekenhuisopname bij 58.500 patiënten. Zorgverzekeraars zijn enthousiast over Medicijnmonitor. Ze zien de werkwijze van Mediq Apotheek als een verbetering van de farmaceutische dienstverlening. Mediq Apotheek heeft met alle zorgverzekeraars een contract gesloten waarin optimale zorg centraal staat. Dat betekent voor patiënten van Mediq Apotheek dat hun medicijnge bruik volledig wordt vergoed conform de polisvoorwaarden van de zorgverzekeraar. Wilt u meer informatie over uw medicijn gebruik of Medicijnmonitor? Ga naar www.mediq-apotheek.nl voor de dichtst bijzijnde Mediq Apotheek. U kunt zich daar ook heel eenvoudig laten inschrijven. Mevrouw Timmer (54) slikt al langere tijd ijzertabletten vanwege bloedarmoede. Apotheker en huisarts namelijk weer op bekijken of het zinvol is het hemoglobine - gehalte te laten bepalen. Wanneer dit gezond niveau is, kan er gestopt worden met deze medicijnen. :0ndheid te verbeteren 20 NOVEMBER 2013 UITKIJKPOST *Geldig tot 1 maart 2014. Advertentie Medicijnmonitor: een zorgprogramma dat laat zien of u de juiste medicijnen, in de juiste hoeveelheid krijgt Signalering bij onjuist medicijngebruik

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 20