Feestelijke opening Evean in Limmen Sinterklaas logeert dit jaar in Egmond Klaverjassen in Akersloot i Opening voetpadverbinding Limmen-Castricum Sinterklaas komt dit weekend aan in Eg mond NIEUWS UIT DE REGIO Sinterklaas komt zaterdag naar Egmond-Binnen i INGEZONDEN MEDEDELING KORTOM Opbrengst actie Pink Ribbon Avond Katholieke Vrouwengilde Amak wandelt Opbrengst Alzheimer-collecte 20 NOVEMBER 2013 EGMOND - Voor alle kinderen in Egmond-Binnen is er goed nieuws te melden. Op zondag 24 novem ber komt Sinterklaas met acht zwarte Pieten naar hun dorp. Zoals ieder jaar willen zij weer met een optocht door het dorp starten vanaf de Vennewatersweg bij de ingang van de Abdij. Het fanfarekorps Eensgezindheid, dat al honderd jaar bestaat, zal de optocht begeleiden. Alleen 'als het weer zo lelijk is', zal deze ronde door het dorp vervallen. Vanaf 11.00 uur wordt er een wandeling door de stra ten gemaakt van ongeveer een half uur. Ook de drumband die alleen voor speciale gelegenheden bij elkaar komt, zal dit keer voorop gaan. Afwisselend spelen zij en het fanfareorkest diverse Sinterklaas liedjes die iedereen wel zal herkennen. Rond 11.30 uur hoopt men bij Dorpshuis De Schulp aan te komen. Tijdens een programma van zo'n drie kwartier kunnen de kinderen Sinterklaas en zijn Pieten allen ontmoeten. Na afloop wordt een ieder getrakteerd op iets lekkers. Aangeleverde foto REGIO - Wethouder Bert Meijer opent vrijdag 22 november rond 14.00 uur het nieuwe voetpad met bruggetje, dat de verbin ding vormt tussen Limmen en Castricum. De brug is alleen voor voetgan gers en niet voor fietsers of brom fietsers. Een speciale constructie zorgt ervoor dat de brug voor rij wielen ongeschikt is. De brug is wel geschikt voor mensen met een normale wandelwagen, rollator of rolstoel. De brug is inmiddels getest op toegankelijkheid voor rolstoel gebruikers. Voor gemotoriseerde hoostere en lange elektrische rol stoelen geldt echter dat gebruikers de route moeten blijven kiezen die ze gewend zijn. Een belangrijk voordeel van de nieuwe brug is dat tijdens de jaar lijkse herdenking op 4 mei het oor logsmonument nu goed bereikbaar LIMMEN - Zaterdag 23 november viert Evean, de thuiszorgorganisatie van Noord-Holland, het betrekken van het wijkgebouw aan Kerkweg 44 in Limmen. Al jaren is Evean, de thuiszorgorganisatie in Noord-Holland Noord, werkzaam in Limmen en omgeving. De kleinschalige teams met vertrouwde gezichten kunnen u gericht en adequaat bijstaan als u dat nodig heeft. Evean zorgteam Limmen helpt u om de regie over uw eigen leven te behouden. Zo kimt u zo lang mogelijk in uw eigen vertrouwde omgeving blijven wonen. Met het betrekken van het wijkgebouw aan de Kerkweg 44 in Limmen is Evean nog beter bereikbaar. Het zorgteam Limmen van Evean staat klaar om u daar informatie te geven over alle producten en diensten. Vanaf 10.00 uur op zaterdag 23 november bent u welkom aan de Kerkweg 44 in Limmen. Samen met zorgteam Limmen viert u dan de 'thuiskomst' van Evean in de wijk Tot 14.00 uur kimt u onder het genot van een kopje koffie of thee en wat lekkers kennis komen maken met Evean, het zorgteam en alle producten en diensten. Zaterdag 23 november, Kerkweg 44 Limmen tus sen 10.00 en 14.00 uur. Wilt u meer weten over Evean kijk op www.evean.nl of bel 0900 9897 0,10 per minuut). EGMOND - Claudia Dietrich uit Egmond heeft haar koekjesactie waarover wij in oktober bericht ten heel succesvol kimnen afslui ten. Mede dankzij de vele afhaal- pimten in Egmond en Heiloo heeft zij een cheque van 2152,55 kunnen overhandigen aan Pink Ribbon, het goede doel dat onderzoek doet naar oplossin gen voor borstkanker. LIMMEN - Op woensdag 20 november is er weer de leden avond van het K.V.G in de Burgerij aan de Dusseldorperweg 103 in Limmen. Deze avond wordt verzorgd door schaapsherder Marijke Dirkson. Als schaapsher der is ze bijna dagelijks op pad en komt ze op de mooiste plekken. In 2010 schreef ze het boek 'Op pad met de boswachter'. Ook zijn introducees welkom. AKERSLOOT - Zondag 24 november is er weer een wan deling. De wandeling is de St. Nieolaaswandeltoeht van de NHWB in Schoorl en is 15 kilome ter lang. Vertrek is om 09.00 uur vanaf Het Kruispunt Mozartlaan/ hoek Raadhuisweg in Akersloot. Voor inlichtingen: Time Leijen, tel. 0251-315137 of Kees Deijlen, tel. 0251-310715. AKERSLOOT - Het klaverjas- seizoen in café de Vriendschap in Akersloot is weer van start gegaan en zaterdag 23 novem ber zal de derde drive van dit seizoen worden gehouden. Traditie getrouw zal eenmaal in de maand een drive worden gehou den. Deze drives zijn altijd op zater dagavond en iedereen is welkom. De aanvangstijd is 20.00 uur en men kan zich telefonisch opgeven onder nummer 0251-312866. Er zijn prijzen te winnen zoals Senseo koffiezetap- paratuur, weerstations, pannensets, fruitmanden, paling, enzovoorts. Naast de drive vindt er ook altijd een superverloting plaats waar ook dezelfde prijzen te winnen zijn. LIMMEN - De Alzheimer-collecte in Limmen heeft het mooie bedrag van 2077,51 opgebracht. Alle col lectanten worden bedankt namens de Alzheimer-stiehting. EGMOND - Na een geweldige intocht kan Sinterklaas lekker uitrusten in het Sinterklaashuis wat dit jaar is ingericht bij De Bikkerij in Egmond aan den Hoef. Hij heeft daar een hele molen tot zijn beschikking, waar hij alle grote en kleine bezoekers uit de hele omgeving en van nog verder weg kan ontvangen. Door de week is hij heel druk met het bezoeken van scholen, ziekenhuizen en bijslapen van alle nachtelijke drukte op de daken, maar in de weekenden zit hij lekker in zijn eigen stoel klaar om iedereen een handje te geven, teke ningen in ontvangst te nemen en zijn favoriete sinterklaasliedjes aan te horen. De Sint zei dat de molen gewoon open was, dus dat, ook als hijzelf er niet is, iedereen rustig kan kijken hoe het er uitziet in zijn woonkamer, en zijn slaapkamer, en zijn badkamer. Zou Sinterklaas liever in bad gaan of liever onder de douche? En hoe verzorgt hij zijn baard? En heeft hij ook een knuf felbeest op zijn bed? Maar ook al is Sinterklaas niet altijd aanwezig, er zijn altijd wel Pieten die kunnen spelen met de kinderen, en ze alles vertellen over hoe het in zijn werk gaat met pepemoten bakken, en kadootjes inpakken, Maar dat niet alleen, ze vragen waarschijnlijk ook wel hulp van de kinderen bij al dat werk! en ook mogen de kinderen zelf hun kookkimsten laten zien met taaipopjes vereieren. En als ze er dan toch zijn, kimnen ze meteen stiekum even kijken in de slaap kamers van de Pieten, en kijken of badkamer net zo netjes is als die bij himzelf thuis. En wat zouden de Pieten nou eten elke dag, nemen ze paella mee uit Spanje, of lusten ze ook boerenkool, of vinden ze net als wijzelf patat het lekkerst? Wie dan binnen uitgekeken is, kan nog naar het Pietenpareoure. Daar oefenen de Pieten altijd met over het dak lopen, en pakjes door de schoorsteen gooien. Wie dit ook heel goed kan, krijgt van Piet een echt Pietendiploma! En als je dan tot slot Pepito, het vriendje van het paard van Sinterklaas, gedag hebt gezegd, ga je vast moe, maar vol ver halen weer naar huis. Vergeet je niet een mooie tekening mee te nemen voor Sinterklaas? Het liefst eentje met de Staf er op! Het Sinterklaashuis is elke dag open van 11.00 tot 16.30 uur. De entree is 3,-, www.sinterklaashuisbergen.nl. In het Sinterklaashuis kun je met eigen ogen zien hoe Sinterklaas en de Pieten leven als ze in Nederland zijn. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 21