Subsidie voor na-isolatie van woningen Asbest eraf, zonnepanelen erop Duurzame mobiliteit Elektrisch rijden in Heiloo Samen voor een duurzaam Heiloo met Heiloo Energie Alkmaar Bergen Castricum Graft-De Rijp Heiloo Schermer ffj MILIEUDIENST REGIO ALKMAAR mmmimzi WWW.MRA.NU 20 NOVEMBER 2013 UITKIJKPOST MRA Autodate f-t' - i ":".x Sinds juni van dit jaar kunnen inwoners van de gemeente gebruik maken van de subsi dieregeling voor het isoleren van bestaande woningen. Eigenaar-bewoners kunnen 15 subsidie krijgen voor de kosten van spouw muurisolatie, isolatie van daken, isolatie van vloeren en voor het plaatsen van HR++ glas. Maatregelen vanaf 1.000,-die aan de minimum eisen voldoen worden gesubsi dieerd. De maximale subsidie bedraagt €500,- per woning. Subsidie voor een zonneboiler In een zonneboiler wordt water opgeslagen dat door de zon is verwarmd. Een prachtig idee, dat echter nog al wat voeten in aarde heeft. Er moet een collector op het dak worden geplaatst, er moet een voorraadvat worden geplaatst en de na-verwarming door de CV-ketel moet worden geregeld. Dit betekent een forse (meer)investering die zich pas na langere tijd terugverdient. Daarom geeft de gemeente een subsidie van 600,- voor het plaatsen van een zonne boiler. Dit is ongeveer 20 van de kosten. Groen dak Voor een groen dak 10 m2) kan een subsidie worden verkregen van 25,- per m2. De maximale subsidie bedraagt €1.200,-. U kunt de subsidieregeling, het aanvraag formulier en de toelichting downloaden van www.mra.nu. Neem voor vragen contact op met de Milieudienst Regio Alkmaar, Ton Tuinman, tel. 072-5488456 of e-mail ttuinman@mra.nu De elektrische auto is sterk in opkomst. Geleidelijk komen er steeds meer elektrische auto's op de Nederlandse wegen. Elektrisch rijden ontlast de samenleving door minder geluidsoverlast, afname van C02-uitstoot, verbetering van de luchtkwaliteit en vermin dering van de energievraag. In samenwerking met stichting e-laad zijn ook in Heiloo openbare oplaadpunten geplaatst op de volgende locaties, bij het parkeerterrein aan de noordzijde van winkelcentrum 't Loo bij het Stationscen trum op parkeerterrein Holleweg De Kreek op bedrijventerrein De Oude Werf bij de Kapellaan nr. 11 ter hoogte van het parkeerterrein OLV ter Nood de parkeerplaats naast De Kuilenaar 2 Hoogeweg 72 is nog in voorbereiding. Deelauto's In de gemeente Heiloo zijn momenteel twee parkeerplaatsen gereserveerd voor het autodeelsysteem van Greenwheels. Op het parkeerterrein op de hoek tussen de Ter Coulsterlaan en de Holleweg en bij het NS-station op de parkeerplaats op de hoek van de Holleweg en De Kreek kunt u de deelauto's aantreffen. De parkeerplaatsen zijn herkenbaar door een blauw bord met aanduiding vergunning houders parkeren met onderbord met de tekst Uitsluitend Autodate. De gemeente heeft deze maatregel genomen zodat de gebruikers van het autodeel systeem van Greenwheels in Heiloo bijna altijd een deelauto tot hun beschikking hebben zodat de voordelen van het autodeelsysteem volledig worden benut. In Heiloo wordt goed gebruik gemaakt van de beschikbare subsidie voor zonneboilers en na-isolatie van woningen. Vanaf het moment van publicatie in juni van dit jaar hebben 65 mensen een aanvraag ingediend. De meeste aanvragen gaan over vloerisolatie en spouwmuurisolatie. Er is voldoende budget om de regeling langdurig in stand te houden. Dat is belang rijk, omdat een groot deel van de energie in Heiloo wordt verbruikt in bestaande, oude woningen. Verbetering van de energiesituatie van een woning betekent niet alleen kostenbespa ring, maar ook comfortverbetering en een betere positie in de woningmarkt. Heiloo Energie is een onafhankelijk en niet commercieel burgerinitiatief opgericht in september 2012. Op dit moment hebben zij 130 leden en geïnteresseerden. Het doel van Heiloo Energie is om met en voor de leden en inwoners van Heiloo ener giebesparing te stimuleren en duurzame energie te produceren. Ook wil de vereniging de ontwikkelingen op het gebied van duur zaamheid volgen en onder de aandacht brengen van de inwoners. Hiervoor wordt elke 2 maanden een openbare bijeenkomst georganiseerd over actuele onderwerpen en de concrete projecten die worden opgestart. Sinds de oprichting zijn de volgende werk groepen actief: zonne-energie, windenergie, besparen van energie en communicatie/ informatie. Lopende projecten zijn: zonne panelen voor woonhuizen, energie monito ring met een Qbox van elektra en gas inzicht in energie verbruik van gelijksoortige woningen. Onlangs werden de leden geïnfor meerd over de zin en onzin van schaliegas. Onderwerpen voor 2013/2014 zijn: gemeen schappelijke zonnestroom systemen, zonnecollectoren op woonhuizen, warmte- beelden van huizen (herhaling) en lezingen over energie. Voor meer informatie ziewww.heilooenergie.nl Agrarische bedrijven kunnen subsidie aanvragen bij de provincie Noord-Holland om asbest van de daken te verwijderen, mits deze worden vervangen door zonnepanelen. Er is hiervoor een budget beschikbaar van bijna 1,3 miljoen euro. De maximale subsidie bedraagt 3,- per m2 dak. Kijk voor meer informatie op www.asbestvanhetdak.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 22