Prijzen voor judoka's Dojo 't Loo op Open Helderse Theatervoorstelling 'Wel winnen, hè' in De Beun Nieuwe landijsbaan Akersloot SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Geert Bruin geselecteerd voor Jong Oranje Futsal Mooie sprongen tijdens turnwedstrijden GTH sport 25 Peter Guit warm onthaald door Stichting Sportlijf HEILOO - Geert Bruin maakt sinds zijn vijftiende deel uit van de jeugd opleiding van eredivisionist FCM/Dichtbij uit Heerhugowaard. In de laatste tien jaar werd hij drie keer kam pioen van Nederland, zesvoudig KNVB Beker winnaar en vijf keer winnaar van de Supercup. Hij speelt sinds anderhalf jaar in de selectie van FCM Dichtbij. Na diverse uitnodigingen voor selecties van KNVB teams en interregionaal, is Geert samen met vier ploeggenoten van FCM Dichtbij nu geselecteerd voor Jong Oranje. Op 25 en 26 november is Geert samen met zijn drie ploeg genoten van FCM/Dichtbij opgeroepen door bondscoach Max Tjaden om Rotterdam Top sport Centrum voor een trainingssta ge met op als afsluiting een wedstrijd tegen Eredivisionist TPP/ Rotterdam te spelen. Aangeleverde foto JUDO HEILOO - Dit weekend werd voor de 36ste keer de Open Helderse Kampioenschappen judo gehouden. Aan dit toernooi deden ruim 700 deelnemers mee uit heel Nederland maar ook uit onder andere Denemarken, Duitsland en Hongarije. Op zaterdag deden mee bij de jongsten Stan de Laleijne (-30 kilogram in een samengevoegde poule met de -34 kilogram). Bij de A-pupillen deed mee Otto Bosch (-27 kilogram) en bij de B-pupillen Fil Dekker (-42 kilogram). Stan wist bijna al zijn partijtjes te win nen met verschillende woipen en eindigde op een uitstekende twee de plaats. Otto won één partij met een houdgreep en verloor er twee, Fil won twee van de vijf partijen in zijn poule. Beiden stonden lekker te judoën maar kwamen hiermee helaas niet op het podium. Op zon dag deden mee bij de senioren Kars Zoon en Martin Brouwer (beide - 81 kilogram uitkomend voor Dojo 't Loo) en Jasmijn Lesterhuis (-78 kilogram) uitkomend voor Ben Rietdijksport) Voor Martin was het toernooi helaas na twee verliespar- tijen over. Trainer Kars Zoon, sinds lange tijd weer terug op de wed- strijdmat, won zijn eerste partij met aanvallend judo, verloor zijn tweede partij nipt op een strafje en liet bij zijn derde partij weer zien waarin hij goed is en won met Ippon door een goed geplaatste lage schouder- worp zodat hij met het brons naar huis kon. Met goed verzorgd en aan vallend judo won Jasmijn al haar vijf wedstrijden (waarvan vier voor tijdig met ippon, onder andere tegen een Servische en Hongaarse judoka) en werd onbedreigd kampioen. HEILOO - Zoals al bericht zal op 28 november de theatervoor stelling 'wel winnen, hè' in De Beun plaatsvinden. Het thema betreft respectvol omgaan met anderen in de sport. Maar indirect natuurlijk ook in de reguliere samenleving. De voor stelling, die door de SportRaad naar Heiloo is gehaald, is bedoeld voor begeleiders, coaches, trainers en scheidsrechters in de sport. Maar ook voor leerkrachten, bege leiders en schoolbestuurders in het (basis)onderwijs. Het theaterstuk wordt opgevoerd door professi onele acteurs, die op een ludieke wijze het thema over de bühne zul len brengen. Wel winnen, hè wordt gesubsidieerd door het ministe rie van VWS en de gezamenlijke sportbonden. De SportRaad heeft daarnaast de gemeente Heiloo bereid gevonden het entreegeld a 5 euro gedeeltelijk te vergoeden. Inmiddels is al een redelijk aantal aanmeldingen geregistreerd, zowel uit Heiloo als uit plaatsen daar buiten. Maar aangezien theater De Beim circa 300 plaatsen telt is er nog ruimte. De SportRaad roept dan ook iedereen in de genoemde doelgroep op om voor 5 euro een kaart te bestellen. Dat kan onli ne via www.welwinnenhe.nl. De SportRaad zal er dan voor zorgen, dat voor de bezoekers uit Heiloo achteraf een deel van deze kosten worden vergoed. Aanvang voorstelling: 20.00 uur, inloop vanaf 19.30 uur. AKERSLOOT - Deze zomer heeft IJsclub Akersloot een unieke plek aan het Kerkmeer kunnen bemachtigen om een veilige landijsbaan te realise ren. Heerlijk uit de wind, dicht bij het dorp en aansluitend op het polderwater. Alle inwoners van Akersloot kun nen hier- ijs en wederdiende - straks hun rondjes schaatsen. „Voor de aanschaf van de nieu we landijsbaan is een redelijk maar toch serieus bedrag betaald. Een aantal 'vrienden van IJsclub Akersloot' heeft de aankoop van de grond voorgefinancierd. Dat geld moet de komende jaren wel weer worden terugbetaald", zegt Sjors Veldt, voorzitter van IJsclub Akersloot. „De komende jaren zal de IJsclub Akersloot een aantal cre atieve acties uitvoeren om het geld voor de nieuwe landijsbaan terug te kunnen betalen." Ugur Pekdemir, directievoorzitter van Rabobank Noord-Kennemerland: „Vanuit de coöperatieve gedachte 'Samen ster ker' hebben wij besloten om de IJsclub Akersloot te ondersteunen met een bijzondere sponsoractie. Rabobank Noord-Kennemerland heeft het bestuur van IJsclub Akersloot toegezegd om elke euro te verdubbelen die de IJsclub inza melt voor de nieuwe landijsbaan. De IJsclub krijgt hiermee een extra steim in de mg om samen met de inwoners van Akersloot geld in te zamelen voor de nieuwe landijs baan." HEILOO - Peter Guit van TCH werd zaterdag warm onthaald aan het begin van de jaarlijks gehouden sportdag in en rondom het trainingscentrum, waarbij gestreden werd om de felbegeerde Sportlijf Cup. Peter arriveerde met paard en wagen en werd door alle G-sporters feestelijk met ballonnen verwelkomd. De sportdag op zaterdag stond helemaal in het teken het tienjarig bestaan van Stichting Sportlijf en werd geopend met 'champagne en taart'. Peter Guit en Jan en Tinie Neles, de oprichters van TCH, leerden Patrick Rupsam kennen toen hij ruim tien jaar geleden al regelmatig overdag in de sportschool kwam trainen met zijn cliënten van De Stolp. Zij zagen hoezeer ook deze mensen van sport genoten. Zij stelden Patrick voor om voortaan iedere donderdagavond met zijn cliënten te komen sporten; mensen met en zonder een beperking gebroederlijk naast elkaar. Dit was het begin van Stichting Sportlijf. Foto: Carolien Breed Fol Dekker scoort met een mooie beenworp. Foto: Fred Stevenson

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 23