een vast tarief per maand Deijle en Veldt Vredeburg strijdt om NHSB-beker Alle teams Oppositie zijn lijstaanvoerder SPORT 24 Verstand van uw zaken ACCOUNTANTS ADVISEURS OF MAYFLOWER www.houseofmayflower.nl 0V<EfW®^if 2013 WiiffciijJKPéiSf Ubent ondernemer. Werkt keihard om van uw bedrijf een succes te maken. Dat is met de huidige economische tegenwind zeker niet gemakkelijk. Een goede financieel adviseur kan dan net het verschil maken tussen een laag of hoog rendement. Daarnaast wilt u uw kosten beheersbaar houden. Daarvoor is 100% transparantie vereist. Wij werken met abonnementen en vaste, maandelijkse tarieven. U weet dus altijd precies wat u betaalt. En waarvoor. Welk abonnement past u het best? De rekenmodule op onze website geeft u daar het antwoord op. www.deijle-veldt.nl Van uw accountant verlangt u meer dan alleen een doorwrochte jaarrekening. U wilt adviezen, financiële coaching, een continue monitoring van uw kosten en baten. Zodat u tijdig kunt ingrijpen in voor u cruciale aspecten van uw bedrijfsvoering. Wij zijn Deijleen Veldt, accountants met een sterke ervaring in diverse branches. Bel ons anders eens op voor een vrijblijvende afspraak. Wie weet wordt u daar wijzer van. Middelweg 68 I Uitgeest I T 0251 320 848 I info@deijle-veldt.nl I www.deijle-veldt.nl SCHAKEN LIMMEN - Op vrijdag 15 november ontving het eerste team van SV Vredeburg de schakers van het naburige Bakkum 1 voor een strijd om de NHSB-beker. Op dezelfde avond maakte het nieuwe team Vredeburg 3 zijn debuut in de bondscompetitie, terwijl ook de negende ronde van de interne competitie op het programma stond. Het bekerduel tussen derdeklasser Vredeburg 1 en tweedeklasser Bakkum 1 mondde uit in een even knappe als tragische 2-2. Na de remises van Bob en Ed Stolp op het eerste en het derde bord, de onge lukkige nederlaag van Bert Hollander op het tweede bord en de keurige overwinning van Harold Ebels op het vierde bord moest er naar de kleine lettertjes van het reglement gegrepen worden om te bepalen wie van de twee partijen door mocht naar de volgende ronde. Bij een gelijkspel, anders dan na vier remises, valt de score op het laatste bord af, zo bleek, waarna de Bakkummers zich verzekerd wisten van de vol gende ronde. Vredeburg 3 ontving een jeugdteam van HWP Haarlem en maakte met een 3-1 overwinning een mooi debuut. Mare Voorwalt, Nico Pepping en Gijs Pouw wonnen him partij. Vooral de overwinning van Nico Pepping kwam, na een blunder van zijn tegen stander leidend tot dameverlies, zeer vlot tot stand. Jan Brantjes moest op het eerste bord zijn meerdere erkennen in zijn tegenstander. In de negende ronde van de interne competitie ging de aandacht uit naar de schaaktwist tussen de echtelieden Marlies Sturk en Bert van Diermen. Waar Sturk doorgaans de ster kere speler is, veroverde deze keer de zeer geconcen treerde Van Diermen het volle punt. „Ik maakte geen fouten", was zijn verklaring na afloop. Dick Aafjes bood goed tegenspel aan de sterke Gertjan Hafkamp, maar moest toezien hoe de markante Hafkamp in het eindspel toch toesloeg. Hidde Ebels speelde sterk tegen Barry Blekemolen en veroverde een loper voor een pion. Dat was voldoende voor de winst. Hans de Goede krijgt de juiste vorm weer te pakken en won overtuigend van Alex Termes. SCHAKEN HEILOO - Vorige week kreeg het derde team van de schaakvereniging Oppositie een team uit Castricum op bezoek. In beide teams zijn zestigers die zich na de pensionering meer op het schaken zijn gaan toeleggen sterk vertegen woordigd. De Castricummers namen in speellocatie Trefpunt de tijd om te acclimatiseren en leken eigenlijk ook wel trek te hebben in een potje biljart. Na het prikkelende welkomstwoord van Oppositievoorzitter Fred Smith werden de klokken aangezet en kon de strijd ontbran den. Aan de borden 1 en 2 toonden de tegenstandei's van Jan Jonkheer en Aart van den Brink zich enigszins geïmponeerd door de ongebruikelijke openingsvarian ten, respectievelijk de Scandinavische verdediging en de Bird. Het werd wij vlot 2-0 voor Heiloo, en aan het vierde bord tilde Eric Huffnagel de score naar 3-0. De laatste partij was bloedstollend spannend. Joop van Nes bleef ijzig kalm, althans zo kon het overkomen. Hij had zijn dame opgesteld op de achterste lijn als een soort vliegende keep. Zijn tegenstander stond zo onder spanning dat die een paar keer zijn klok vergat in te drukken en dat dan na geruime tijd onder het uiten van frustratie alsnog deed. Zo werd het ook op bord 3 een zege voor Heiloo. En opgeteld een daverende 4-0 over winning, waarmee Oppositie 3 het goede voorbeeld van beide andere Oppositieteams volgt. Tegelijkertijd waren In ronde 8 van de interne competitie een aan tal verrassende uitslagen te noteren. Piet Manni, al geruime tijd in hogere sferen verkerend, hield koplo per Albert Bouma op remise. En zo verging het ook Fred Smith; hij snoepte het halve pimt af van Simon Smit toen die de winnende voortzetting miste. Ook Tjerk Voskuil deed goede zaken met zijn afgedwongen remise tegen Cor van Etten. Maar de grootste verras sing schreef Indriaas Booij op zijn conto. Hij versloeg zijn veel hoger geplaatste tegenstander Richard Sauer en opende daarmee zijn overwinningenreeks van dit seizoen. Richard gaf pardoes een toren weg en ook zijn koningin stond in de gevarenzone. Frits van der Werff klom op de ranglijst naar de derde plaats door te winnen van André van der Ark, die daardoor zes plaatsen op de ranglijst moest prijsgeven. De uit slagen van de interne competitie even op een rijtje: Manni-Bouma remise; Van der Werff-Van der Ark 1-0; Smit-Smith remise; Rump-Jongkind 0-1; Van Etten- Voskuil remise; Blom-De Jager 1-0; Limmen-Maas remise; Booij-Sauer 1-0. MOUSE Zondag 24 november OPEN van 12-17 uur Industriestraat 6, 1704 AA Heerhugowaard Telefoon 072 571 30 85

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 24