Kunst en cultuur en jeugd inspireren talrijke gasten in de kapel Heiloo voor en na 't Loo KUNST LOOPnl H E I L O O 3 MARKTPLAATS VOOR HET KOPEN VERKOPEN VAN KUNSTWERKEN de Bibliotheek KORTOM Elly Beens lijstrekker CDA Heiloo Keer op Keer opsteker Unicef in 't Loo Fout in onderschrift Highlow Rangers weer terug van indrukwekkende motortocht Presentatie in de Oudheidkamer Inloopspreekuur digitale en sociale media Peuterochtend Voorleesfeestje in het Spaans Verkoop materialen Weihnachtsoratorium In 7 stappen wegwijs op het Web Tablet-café Voorstellingen in De Beun Te koop Cadeau abonnement UITKIJKPOST 20 NOVEMBER 2013 HEILOO - Op 14 november heeft de algemene ledenvergadering van het CDA Heiloo Elly Beens unaniem gekozen tot lijsttrekker voor de gemeenteraadsverkiezin gen op 19 maart. Elly Beens is de huidig fractievoorzitter van het CDA in de gemeenteraad. Volgens het CDA heeft Elly Beens zich in de afgelopen periode doen ken nen als een betrokken, zichtbare en succesvolle vertegenwoordi ger van het CDA-geachtegoed. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt halverwege de maand een Opsteker van 200,- aan vereniging en/of stichting die zich inzet voor de medemens. De opsteker van de maand november gaat naar Stichting Welzijn in Heiloo voor het organiseren van het sinterklaasfeest voor opa's en oma's met him kleinkinde ren. U kunt de kringloopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072-5325962. HEILOO - Ook dit jaar staat Unicef weer met een kraam in winkelcentrum 't loo op vrijdag 22 en zaterdag 23 november, met daarin de gebruikelijke (kerst) kaarten, agenda's, en cadeauar tikelen. Vorige week werd onder de foto van de huldiging van de Beemsters voor het 60-jarig lid maatschap Eensgezindheid, per abuis vermeld dat het een foto betrof van Mary Geluk- Beets. De fotograaf was echter Rob van Leijden. Onze excuses. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis ineen oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos V.,offset rotatiepers, de milieu- Ptiniing. N.tiiir.iiK vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkij kpost.nl. info@uitkij kpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. HEILOO - De talrijke gasten die woensdagavond 13 november op de inspiratieavond ter ere van de toekomstige Cultuurkoepel Heiloo (Willibrorduskapel) aan wezig waren, werden getrak teerd op een bijzondere bele ving. Dit alles om in de inspirerende ambiance die de kapel biedt ieders fantasie te prikkelen met mogelijke voorbeelden voor een multifuncti onele toekomst als de restauratie werkzaamheden in juni 2014 zijn afgerond. GGZ hoopt hiermee ook andere geldstromen aan te boren, nodig om de wijdbekende koe pelkapel in stand te houden. Nico Adriehem en Henk Pannekoek coör dineren het proces van herbestem ming van de gebouwen op landgoed Willibrordus, zo ook van de kapel. Om de kapel geschikt te maken voor sociaal-culturele activiteiten zijn wellicht enige aanpassingen in het interieur nodig. Ook daar is geld voor nodig. Presentator Ruud Davris bege leidde het gezelschap op ontdek kingstocht door de in doeken gewikkelde kapel. Licht, soimd en sfeervolle presentaties en optredens betoverden het publiek; elke keer vanuit een andere, onveiwachte hoek. Waar de akoestiek de gastheer soms onverstaanbaar maakte, bleek het juist een zeer verfijnd effect te hebben op muzikale uitingen. Zangeres Simone Awhina inspireer de vocaal, staande voor het orgel en gehuld in een feeëriek lichtspel. Ook Hans Ladue hield het klein, maar zijn gitaarspel was in iedere vezel te voelen. De warmbloedige tango door Amber en Marcel -in rood licht gehuld- trok vervolgens iedere aan dacht. En dat de jeugd in de kapel prima 'uit de voeten kan', demon streerden de enthousiaste jonge spelers van Theaterbende Heiloo. Dat al het vertoonde zijn uitwerking had, bewezen de positieve reacties en tal van ingevulde formulieren tij dens de evaluatie na afloop. Ideeën uit de zaal stroomden binnen; een opsomming van commerciële acti viteiten, kerkelijke activiteiten, the ater, kunst- en cultuur en sociale/ maatschappelijke activiteiten. Ook behouden kapelliefhebbers konden hun zegje doen. Want niet iedereen is van mening dat een kerk ook voor andere doeleinden geschikt is. Alle binnengekomen suggesties van de avond en ideeën die nog worden aangeleverd via kapel@ggz-nhn. nl zullen worden bestudeerd om in de nabije toekomst wellicht tot een rendabel exploitatieplan te komen voor de Cultuurkoepel Heiloo. Modeshows en beurzen, kunst en cultuur, eten en drinken, soci ale en maatschappelijke activiteiten en kerkelijke activiteiten; het kan allemaal in de Cultuurkoepel Heiloo. Foto: Caroiien Breed HEILOO - De HighLow Rangers zijn weer terug in Heiloo na een geslaagde motortrip in Nepal. De mannen hebben genoten en veel meegemaakt, ook zijn ze gedurende hun trip langsgeweest bij Stichting Veldwerk van René Veldt. Zij hebben nu zelf gezien wat René daar voor geweldig werk doet. De HighLow Rangers konden mede door sponsoring 6500 euro overhandigen aan René en Bharat, deze gaan kijken aan welke projecten dit besteed gaat worden. Op www.highlowrangers.nl zullen deze projecten later bekend worden gemaakt. Aangeleverde foto ADVERTENTIE Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Na 1975 kreeg de omgeving van de Witte Kerk een totaal ander aanzien. De woon buurt, het schoolgebouw en het voormalige theater aan de west kant en ten noorden van de kerk werden radicaal gesloopt. Een nieuw winkelcentrum moest Heiloo meer allure geven. Dit is zaterdagmiddag het onderwerp van een presentatie in de Oudheidkamer Heiloo. Een van de auteurs van het nieuwe boek 'Heiloo onder dak', Piet Stoffers, zal op zaterdagmiddag 23 november in de Oudheidkamer Heiloo aan de hand van vele histori sche foto's en films vertellen welke veranderingen de buurt bij de Witte Kerk heeft ondergaan. Hoe zag dit centrum er uit voor de bouw van 't Loo? Wie woonden en werkten daar? Welke winkeliers kunnen we ons nog herinneren? De spreker is vast van plan de toehoorders te betrekken in het ophalen van herin neringen aan deze buurt. Wellicht komen er tijdens de bijeenkomst nog nieuwe gegevens naar boven. Nadere informatie en contact over deze presentatie is mogelijk via info.oudheiloo@gmail.com of tele foonnummer 072-5321404. Zie ook www.oudheiloo.nl. Aanvang van de presentatie: 15.00 uur, inloop - met koffie - vanaf 14.30 uur. Adres Oudheidkamer Heiloo: Bergeonstaat 30 Heiloo, tel. 072-5320332. Kennemerstraatweg 390* 1851 BK Heiloo Tel. 072 533 01 83 info@kunstkringloop.nl Westerweg 250 HcïloO tel. 072-5330670 info@bi bliotheekhei loo. nl www.bi bliotheekhei loo. nl Dinsdag 26 november, 14.00 tot 17.00 uur. U kimt vrijblijvend binnenstappen met al uw vragen over tablets, e-readere, twitter en facebook, apps enzovoorts. Vrijdag 29 november en 27 december, 10.30 tot 11.30 uur. Iedere laatste vrijdag van de maand. Alle peutere en hun oudei's/oppas zijn van harte wel kom! Woensdag 4 december, 14.30 tot 15.15 uur. Een wel heel bijzonder voorleesfeestje, met iemand die komt voorlezen in het Spaans. Vrijdag 6 december, 15.00 tot 19.00 uur Dinsdag 10 december, 20.00 uur. Oud muziekbibliotheearis Gert Floor bespreekt dit stuk van Bach (€5,-/€7,50). Donderdag 12 december, 14.00 tot 15.30 uur (startbijeenkomst) '7 Dingen' heet dit project en dat staat voor: in zeven stap pen (veel) meer leren over het sociale web. Aan de orde komen onder andere: bloggen, Twitter, Facebook en Google, maar ook mediawijsheid, mobiel internet, sociale media en privacy. Vrijdag 13 december, 18.30 tot 20.00 uur. Thema: Beste slecht ste apps. Vrije inloop met of zon der tablet. Vrienden van de Beim orga niseert in samenwerking met Bibliotheek Heiloo de volgende vooretellingen: De Hollanders: Absinthe (21 november, 20.15 uur), Victor Reinier en anderen: De passievrucht (4 december, 20.15 uur). Na de herinrichting van de biblio theek, eind 2012, is een aantal onderdelen uit de inrichting over compleet geworden. Deze bieden wij graag aan u aan. Het gaat om enkele bibliotheekkasten, prik borden, presentatiemeubels en dergelijke. Heeft hij/zij alles al? Geef dan zo'n origineel cadeauabonnement van Bibliotheek Heiloo. Daar doet u iedereen een plezier mee! Verkrijgbaar bij de servieebalie. Lees meer op www.bibliotheekheiloo.nl. Volg ons ook op Facebook en Twitter! Aangeboden door HIGHLOW rangers aan stichting Veldwerk Nepal 2- Bhar. November 2013

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3