Saslda Groot huid- en oedeemtherapie Het Stationscentrum wordt woonerf Inbraken en Burgernet, gesprek van de dag H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Kapel GGZ Heiloo INGEZONDEN BRIEF Getuigen gezocht Aansluiting op de A9 UITKIJKPOST 20 NOVEMBER 2013 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 072 - 5051340 én Korte Cieweg 8, 1901 DT Castricum, tel 0251-293308, www.saskiagroot.nl, e-mail: info@saskiagroot.nl. LIMMEN/CASTRICUM - Huidproblemen zijn er in allerlei verschij ningsvormen en ktmnen een behoorlijke impact hebben op de kwaliteit van leven; door ziekte of beschadigingen kunnen littekens van (brand) wonden, acne, pigmentafwijkingen en dergelijke ontstaan. Oedeem (vochtophoping onder de huid als gevolg van beschadiging van het lym feweefsel) kan verschillende oorzaken hebben; dit kan ontstaan door een trauma, infectie of bijvoorbeeld als gevolg van een kankerbehande ling wanneer de lymfeklieren zijn aangetast. Problemen waarbij huidthe rapie, en/of een deskundig advies van de huidtherapeut een oplossing of op zijn minst vermindering van de klachten biedt. Huidtherapie valt onder de wettelijk erkende gezondheidszorg en wordt vergoed vanuit de aanvullende zorgverzekering. Saskia Groot huid- en oedeemtherapie richt zich voornamelijk op de medische kant van het vak; hoewel ook sommige cosmetische behandelingen hieronder vallen. Vanaf 2009 runt Saskia de praktijk in Castricum; en sinds januari ook een vestiging in het gezondheidscentrum aan de Zonnedauw in Limmen. Samen met haar collega Tessa Waterkott behandelt ze cliënten met de meest uiteenlo pende huidaandoeningen. Hierbij werken ze nauw samen met (medisch) specialisten, huisartsen, thuiszorginstellingen, fysiotherapeuten et cete ra. Saskia heeft als verpleegkundige op de afdeling chirurgie gewerkt en heeft in die hoedanigheid heel wat patiënten na een operatie verpleegd. „Maar ik miste de extra aandacht voor de cliënt in mijn werk. Teiwijl de gevolgen van bijvoorbeeld een borstamputatie zeer ingrijpend kun nen zijn; littekens en/ of beschadiging van het aangedane weefsel. Ik merkte dat ik hier graag meer mee wilde doen." Super gemotiveerd dook ze de studieboeken weer in, volgde met succes de vierjarige hbo-oplei- ding Huid- en Oedeemtherapie in Utrecht en richtte haar eigen prak tijk op. Tessa heeft dezelfde drijfveer als Saskia, ook zij wilde dieper op huidproblemen ingaan en koos voor de studie huidtherapie. Tijdens haar opleiding heeft ze haar stage bij Saskia gelopen. Toen de praktijk in Limmen erbij kwam, was het niet meer dan logisch dat de inmiddels afgestudeerde Tessa Saskia ging versterken. De meeste cliënten worden door de huisarts of (medisch) specialist doorverwezen naar de praktijk van Saskia, maar het staat iedereen vrij om vooraf vrijblijvend te informeren, wat huidtherapie voor iemand kan betekenen. Verschillende huidaandoeningen vragen om een verschillend behandelplan; de patiënt staat hierin altijd centraal. „Na een uitgebreid intakegesprek brengen we eerst de klacht in kaart. Om welke aandoe ning gaat het, waar zit het probleem en dan pas gaan we in overleg met de cliënt verder kijken welk behandelplan hierbij het beste aansluit. Indien nodig schakelen we hulp van andere specialisten in." Saskia Groot huid- en oedeemtherapie is aangesloten bij de Nederlandse Vereniging van Huidtherapeuten (NVH). Voor mensen die slecht ter been zijn, is behandeling aan huis mogelijk. HEILOO - Op initiatief van de gemeenteraadsfractie van D66/ GroenLinks, is een plan neer gelegd om een deel van het Stationscentrum de bestemming 'woonerf te geven. Het idee hiervoor kwam van ondernemers en omwonenden. Het voorstel wordt dinsdag 26 novem ber in de raadscommissie Openbare Ruimte met de andere fracties besproken. Daarna dient het nog door de gemeenteraad te worden bekrachtigd. Er is al jaren sprake van het autoluw of autovrij maken van de oostzijde van het Stationseentrum. Maar tot nu toe kwamen bewoners, ondernemers en politiek er niet uit. Er lijkt nu een oplossing gevon den. Het gebied tussen de rotonde in de Zeeweg, de spoorlijn en de Butterlaan moet woonerf worden. Oftewel: auto's blijven welkom in het winkelgebied. In het plan staat verder te lezen dat ter hoogte van Zonneveld Optiek een extra zebra pad komt over de Heerenweg. De laad- en losplaats voor vrachtauto's aan de Heerenweg wordt een stukje verplaatst en de parkeerplaatsen op het plein bij de Vomar vervallen. Daar komen straks fietsenrekken. Ook wordt de rijrichting omge draaid, dus van de Stationsweg naar Stationsplein. Henk Scholten van de gelijknamige bloemenzaak in het Stationseentrum was bij de beslissing, en hij is er blij mee. De auto's blijven in elk geval rijden en er verdwijnen niet veel par keerplekken. Dat is het voornaamste wat hem betreft. Een bezoeker van het Stationseentrum meldt dat ze het straks fijner zal vinden om met kinderen het Stationscentrum in te gaan. „De auto moet rekening met jou houden en je kimt overal lopen, dat is prettig. Ik moet nog afwach ten of de rijrichting gaat bevallen in de praktijk, ik ben benieuwd." Een medewerker van Bakker Kerssens vindt het belangrijk dat de auto's blijven rijden op het maaiveldni veau. Jammer vinden ze wel, dat parkeren voor mensen die even snel iets komen halen, lastig is. Er is wei nig aanbod in de foodbranehe op het Stationsplein. Als parkeren helemaal niet meer mogelijk is, gaan deze winkels misschien weg." De eigena res van Jottem kinderschoenen is van mening dat het nog te onduide lijk blijft. „Onder winkeltijd zou het sfeerverhogender en veiliger zijn om het Stationscentrum helemaal af te sluiten van auto's. Langparkeren is aan de andere kant van het spoor, de parkeergarage heeft voldoende plaatsen en het Stationsplein is win kelgebied." Een andere ondernemer, die graag anoniem reageert, meldt nog dat zij het geplande zebrapad op de Heerenweg onverantwoord vindt: „Auto's die vanuit de parkeergarage rechtsaf slaan kunnen het nooit meer beremmen als iemand daar wil oversteken. Levensgevaarlijk. Voor en na winkeltijden kan het stations eentrum open voor laden en lossen, daarbuiten moet het gewoon wor den afgesloten voor autoverkeer. We hebben een prachtige parkeergarage die nooit vol is!" Het laatste woord is er duidelijk nog niet over gezegd. HEILOO - Deze weken wordt Heiloo bezig gehouden door inbraken en hierop volgende Burgernetmeldingen. Burgemet wordt ingezet bij drin gende zaken waarbij een duidelijk signalement beschikbaar is, bij voorbeeld bij: diefstal of inbraak, doorrijden na een aanrijding, beroving of vermiste personen. Burgernetdeelnemers in de buurt ontvangen van de politie een spraak- of sms-bericht met het verzoek uit te kijken naar een persoon of voer tuig. Het heeft de afgelopen periode zeker gewerkt! De inbrekers van de Laarmanstraat en Baetenburg zijn onder andere in hun kraag gevat. Hoe wordt Burgernet ervaren? Een gesprek op straat in Heiloo leert ons dat men het een heel goede actie vindt: „Als de inbrekers zijn opge pakt, geeft dat een heel goed gevoel. Ladies en gentlemen, we got him', zeggen we dan." Gaan er ook men sen juist naar buiten bij een burger net bericht? Deze mensen zijn er zeker. „Vooral de eerste 20 minuten na zo'n melding zijn cmciaal, dus je wilt dan zeker meehelpen. Het is prettig om daadkracht te kun nen tonen en de politie te helpen zodat inbrekers gepakt worden." Of, zoals iemand laatst twitterde: 'Inbrekers zijn gewaarschuwd. #Heiloo #Burgemet. Nieuw is dat u voortaan online exact kimt zien hoeveel woninginbraken er de afge lopen drie maanden in uw buurt zijn geweest. Op de Mijn-Buurtpagina op www.politie.nl, worden de inbraken binnen 24 uur online gezet. Alleen de inbraken waaivan aangifte is gedaan worden geregistreerd. De politie denkt dat het aantal wonin ginbraken zal afnemen door de site www.politie.nl/misdaad-in-kaart. „Burgere krijgen zo een realistisch en actueel beeld, waardoor ze aler ter worden en meer voorzorgsmaat regelen nemen", aldus koipschef Gerard Bouman. Als de site www. politie.nl/misdaad-in-kaart, populair wordt, wil de politie ook andere cri minaliteit, zoals auto-inbraken en fietsendiefstal, online zetten. Toen verleden jaar omstreeks deze tijd bleek dat er asbest in de kapel was geconstateerd, was het natuurlijk goed dat de Kapel uit voorzorg enige tijd werd gesloten. Er werden oplossingen gezocht om de diensten toch te kunnen laten doorgaan, de ene week in de grote zaal van de Strandwal, dan weer in de Tuinzaal en na enige tijd werd alles veip laatst naar het aetivitei- tencentmm. We hadden veiwacht de zomermaanden weer in de kapel te kunnen zijn, maar dit was niet mogelijk. Echter, andere activi teiten, 'commercieel', konden wel doorgang vinden. Volgend jaar jimi zal de renovatie gereed zijn, maar zullen de zondagse diensten nog wel naar de Kapel terug gaan? Daar heb ik zo mijn twijfels over sinds er niet meer over de Kapel, maar over een Cultuurkoepel wordt gespro ken. Er staan alweer activiteiten op de agenda voor volgend jaar, maar duidelijkheid over de zondagse diensten zijn er niet. Het GGZ zou er trots op moeten zijn dat er weke lijks zo'n vijftig bezoekers de dien sten komen bijwonen, dat is een aantal waar menig reguliere kerk j aioei's op is. Het vermoeden onder de bezoekers is, dat het GGZ het wel goed vindt zo. Dat de cliënten het aetiviteiteneentrum associëren met werk, daar wordt aan voorbij gegaan. Jammer, een mooie kapel met een goede opkomst op zondag ochtend, moet het onderspit delven tegen de commerciële belangen. E. ten Broeke Heiloo Wij zoeken getuigen van doorijden na een ongeval op dinsdagmiddag 29 oktober 2013 tussen 16.00 en 16.30 uur op het fietspad van de Kennemerstraatweg ter hoogte van de afslag naar het Bloekhovepark. Mijn dochter Wendy reed op haar snorseooter vanuit Alkmaar rich ting Heiloo en werd gesneden door een auto die ook vanuit richting Alkmaar rechtsaf sloeg het park in. Zij had gelukkig niets ernstigs maar de schade aan haar scooter is 600 Euro. De bestuurder van de auto was een oudere man van flink postuur met wit of grijs haar. Hij is uitgestapt, gaf mijn dochter de schuld, en is weer ingestapt en doorgereden. Mijn dochter is overstuur naar huis gereden zonder kenteken te noteren of politie te bellen. Ze wist de auto te omschrijven en we heb ben eenzelfde auto met deuk en kras rechtsachter teruggevonden in het Bloekhovepark (een metallic grijsachtige Citroen C5). De eige naar van die auto heeft echter naar eigen zeggen niets met dit ongeval te maken. We hebben aangifte gedaan. Een getuige heeft het ongeval gezien en de auto herkend. Verder hebben we geen bewijs. Tijdens het ongeval kwam er ook een man op een fiets uit het Bloekhovepark die zwaaide naar de betreffende auto. Heeft iemand iets gezien? Kan iemand ons verder helpen? Fred Vreeburg Heiloo In de Uitkijkpost van 1 februari 2006 schreef ik al, dat er al sinds 1970, toen ik in Heiloo kwam wonen, werd gesproken over de aanleg van deze aansluiting, en dat men sindsdien heeft zitten slapen. In De Uitkijkpost van 14 maart 2012 werd aangaande dit project enthousiast gemeld: 'Groen licht voor aansluiting A 9', en dachten we, dat nu, na 41 jaar niets doen, het project werkelijk snel gerealiseerd zou worden. Maar zoals bekend malen de ambtelijke molens langzaam, of nog erger, van tijd tot tijd malen ze helemaal niet meer, want tot op heden gebeurt er gewoon weer helemaal niets, en zitten we dus 42 jaar te wachten! Ondertussen wordt het drukker wordende verkeer richting Heiloo- West en Egmond nog steeds voor het grootste deel afgewerkt via de Stationsweg en Kerkelaan, dus via wegen die voor dit verkeersaanbod totaal ongeschikt zijn. Als het ver keer over de nieuwe aansluiting van de A9, en de Vennewatersweg zou kunnen rijden, zouden we eindelijk verlost zijn van de verkeersinfare- ten veroorzakende stroom auto's. Wellicht is dan een ander plan, name lijk ondertunneling van de spoorweg overgang op de Vennewatersweg ook meteen te realiseren! Eerder werd al geschreven dat de opening van de aansluiting op de A9 waar- schijnlijk één van de eerste klussen zou worden voor Koningin Amalia Ik begin me zorgen te maken of we dat wel zullen halen... Ad van Kamp Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 5