0 Start van Schrijfcafé in De Trog Deel uw kerstverhaal met lezers van de Uitkijkpost Amsterdam als diamantstad Kunst6Daagse op eigen benen in Stichting Kunst-Zin De Passievrucht: laatste kaarten! H E I L O O 11 INGEZONDEN BRIEF 0 u PAPIER Beroofd van de Stilte CBS de Duif in actie voor Edukans Expositie Baart Baart in t Loo UITKIJKPOST 2 7 NOVEMBER 2013 HEILOO - Stichting De Buitenkans heeft onlangs het initiatief genomen om een schrijfcafé te starten in De Trog te Heiloo. De woorden schrijven en café bevatten in feite perfect de essen tie van het gebeuren. Schrijven op een gezellige ontmoetingsplaats in een ontspannen sfeer waar u hele maal uzelf kunt zijn. In De Trog is er gelegenheid om naar eigen believen te schrijven op een manier die per fect bij u past. U creëert een eigen wereld; desgewenst worden ver schillende bronnen van inspiratie en creativiteit aangereikt: muziek, natuur, beelden, fantasie, figuren, avonturen, actuele belevenissen en nieuwsberichten. Zomaar wat krab bels en gedachten aan het papier toevertrouwen die wellicht uitgroei en tot een verhaaltje! 'Veder-licht' luidt dan ook het parool van het schrijfcafé. Schrijven biedt gelegen heid om uzelf te ontplooien en te ontwikkelen. Aanwijzingen van de coaches (Anneke Overtoom en Piet Bartels) zijn niet dwingend aan de orde; in voorkomende gevallen zijn sugges ties slechts bedoeld om u op weg te helpen. Naast de cliënten van GGZ worden geïnteresseerden uit Heiloo en omgeving uit om de gast te zijn in De Trog, op woensdag 4 decem ber om 13.30 uur. HEILOO - Vanaf 30 november exposeren Baart Baart in 't Loo in de unit tussen Bloembinderij 't Loo en The Phonehouse. In deze doorlopende expositie is monumentaal fotowerk te zien van de bekende fotograaf Ab Baart en schilderijen van de hand van de Egmondse HALLEM-schilder Erik Baart. Ter gelegenheid van de koopzondag op 1 december zijn Baart Baart die dag zelf aanwezig en houden Open Dag. Aangeleverde foto Voor de kersteditie van de Uitkijkpost, die vlak voor Kerstmis wordt verspreid, is de redactie op zoek naar mooie, bijzondere, emoti onele of grappige kerstverhalen. Ook mooie foto's die uw ideale kerstsfeer weergeven zijn welkom. Mail uw verhaal en/of foto naar redactie@uitkijkpost.nl! Vanaf augustus 2009 hoor ik 24 uur per dag een zwaar gebrom in de atmosfeer. Laagfrequent geluid (LFG) genoemd. Gelooft u mij alstublieft als ik zeg dat dit vreselijk is. Nooit meer stil! Dag en nacht een pulserend gedreun, zelfs voelbaar, alsof er een die selaggregaat in mijn huis staat. De Milieudienst Regio Alkmaar (MRA) zegt niets te kunnen doen, ze hebben hiertegen geen regelge ving. 10% van de wereldbevolking blijkt LFG te kunnen horen. 3% ondervindt zeer ernstige hinder van LFG, sommigen zelfs gezond heidsklachten. Ik hoor bij die 3%. Het is een aanhoudende nachtmer rie. Binnenshuis hoor ik het LFG het sterkst, buiten iets afgezwakt. Uitgaande van 3% ernstig gedu peerden, dan zou alleen Heiloo al 767 mensen tellen met ernstige klachten. In heel Nederland ruim 500.000 mensen! Een ernstig milieuprobleem dus. Wie in Heiloo of omgeving heeft hier ook last van? Laat uw stem horen! Meld uw klachten a.u.b. bij de MRA, tel: 072- 5488757 of via: www.mra.nu. Er bestaat een informatieve website over LFG: www.laagfrequentge- luid.nl. Zij hebben ook een forum om ervaringen met andere gedu peerden te delen: http://lfghinder. freefo.nl. Ik hoop voor iedereen dat adequate LFG regelgeving dit milieuprobleem oplost en de stilte weer terugkeert. A.T. Schermer Heiloo Laatste zaterdag van de maand Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie in plan Ypestein (noord) ine. de Domplvloetlaan en Groenelaan, plan zuid, en plan west tussen Ewisweg - Het Zevenhuizen - Het Malevoort (ine. De Ronge en Boswijk) en Pastoor van Muijenweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer verzamelplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Eerste dinsdag van de maand Base-en softballclub Double Stars Heiloo, huis-aan-huis-actie wijk Centrum tussen Spoorlijn-Kerkelaan- Kennemerstraatweg en Stationsweg incl. de hele Heerenweg, en tevens Kennemerstraatweg (excl. Noord en plan Oost), Kanaalweg, en het buiten gebied aan de zuidkant van Heiloo. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamelplaatsen langs de weg na 18.00 uur. HEILOO - Het Nivon Heiloo heeft de heer René Valensa uit genodigd om op zaterdagavond 30 november een presentatie te verzorgen overr de voormalige jodenbuurten van Amsterdam. Na een korte introductie over het ontstaan van de diamantindustrie in Amsterdam loopt hij langs voorma lige diamantfabrieken en de plekken waar de diamantairs en diamantbe werkers woonden en werkten. Maar ook belangrijke andere gebouwen en plekken worden gepasseerd zoals de 'joodse invalide', 'handwerkers vriendenkring', het Sarphatihuis, en de burcht van Berlage. Uiteraard komen ook typisch joodse humor en anekdotes voorbij. De avond wordt gehouden in het Trefpunt, Abraham du Boishof 2, Heiloo. De aanvang is 20.00 uur. Bijdrage: Nivon leden 4,- en anderen 5,-. Opgave bij familie Mulder, tel. 072-5333127 Ook moge lijk via info@nivonheiloo.nl. HEILOO - De afgelopen weken deden veel leerlingen van CBS de Duif mee met de actie van Edukans. Daarbij vulden ze een mooi versierde schoenendoos met schoolspullen, toiletartikelen en speelgoed als cadeau voor kinderen in ontwikkelingslanden. Edukans zet zich in voor onderwijs voor 57 miyoen kinderen wereldwijd die niet naar school gaan. Daarnaast helpt de stichting om het onderwijs weer op te bouwen in gebieden die door rampen zijn getroffen. De leerlingen van groep 1-2B zijn heel trots op de grote stapel met ingeleverde cadeaudozen! Aangeleverde foto HEILOO - Dinsdag 19 november nam Stichting Welzijn Heiloo (SWH) in het bijzijn van wet houder Jacob Ouderkerken en andere betrokkenen afscheid van de Heilooër Kunst6Daagse als onderdeel van SWH. Het jaarlijkse, bijna niet meerweg te denken Heilooër kunstevene ment, vanaf heden op eigen benen, is ondergebracht bij de pas opge richte Stichting Kunst-Zin. Lioba de Geus, Jan-Theo Wassink en Lonneke Kemper namens Stichting Kunst-Zin, evenals Jan Kasper, Herman Swtiste en Stan Ackermans namens SWH, tekenden de papieren waarmee verzelfstandiging van de Kunst6Daagse een officieel feit is. De kernverse stichting ziet het als een uitdaging om de verbindende doelstellingen van de Kunst6Daagse te handhaven; en zelfs uit te breiden door meer jeugd en ook ouderen in de zorgcentra bij het kunstevene ment te betrekken. We gaan onze stinkende best doen, aldus Lioba de HEILOO - Wat gebeurt er als je als vader van een dertienjarige zoon ontdekt dat je al je hele leven onvruchtbaar bent? Die vraag is het intrigerende beginpunt van De passievrucht. Armin, de vader van de dertien jarige Bo, gaat op reis naar zijn verleden. Alles wat hij al jaren over zichzelf en zijn leven heeft geloofd, moet hij heroverwegen. En wie is eigenlijk de echte vader van zijn zoon? De succesvolle roman van Karei Glastra van Loon waarop deze voorstelling geba seerd is, won in 1999 zowel de AKO Literatuurprijs als de Generale Bank Literatuurprijs en groeide uit tot een wereldwijde bestsel ler. De passievrucht is nu voor het eerst bewerkt voor toneel. De regie is in handen van Ignace Comelissen. Met in de hoofdrollen Victor Reinier en Oda Spelbos, bei den bekend van de televisieserie Flikken Maastricht, belooft dit een mooie en spannende voorstelling te worden. Woensdag 4 december, 20.15 uur, theater De Beim, Heiloo. Deze voorstelling, die plaats vindt in samenwerking met de Bibliotheek Heiloo, is al bijna uit verkocht. Maar er zijn nog enkele kaarten verkrijgbaar via www. vriendenvandebeun.nl, bij De Schrijverij, het Trefpunt, de biblio theek in Heiloo en in het theater. Met in de hoofdrollen Victor Reinier en Oda Spelbos, beiden bekend van de televisieserie Flikken Maastricht, belooft dit een mooie en spannende voorstelling te worden. Aangeleverde foto Geus. Volgend jaar wordt alweer de tiende editie van de Kunst6Daagse gehouden; een jubileum waar zeker aandacht aan zal worden besteed. Stichting Kunst-Zin heeft het voor nemen, om naast de Kunst6Daagse ook andere kunstactiviteiten te organiseren. Het bestuur van Stichting Welzijn tekent voor de overdracht van de Kunst6Daagse aan Stichting Kunst-Zin. Foto: Caroiien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 11