contact Heiloo bereidt zich voor op gladheid nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Bezwaar maken Werk in uitvoering Evenementen Structuurvisie Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST 27 NOVEMBER 2013 Elke winter rukken de strooiwagens wel een aantal keer uit. Daarom bereiden de medewerkers van de afdeling Beheer Openbare Ruimte zich voor op gladheidbestrij ding. De auto's, maaimachines en tractoren zijn gereed om gladheid te kunnen bestrijden. Ook zijn de strooibak- ken weer vol en neergezet bij bijzondere gebouwen, zoals verzorgingshuizen. Verder verwijderen we tot april de rood-witte palen die op sommige fietspaden in de weg staan. De gemeente houdt als het glad is en bij sneeuwval vele kilo meters weg en enkele fietsroutes voor het verkeer begaan baar. Het is onmogelijk om alle wegen te bewerken. Daarom zijn de strooiroutes zo gekozen dat iedere inwoner van Heiloo op redelijk korte afstand een begaanbare weg of fietspad kan bereiken. Waar strooit de gemeente? De gladheidbestrijdingsdienst strooit op doorgaande wegen en fietspaden, zoals de verbindingsfietspaden naar Alkmaar, Egmond en Limmen. Het beleid is erop gericht vooral door gaande routes begaanbaar te houden. Deze wegen hebben prioriteit boven wijk- en woonstraten. Als het nodig is, bestrij den we op veel plekken gladheid 'met de hand'. Dit laatste gebeurt overdag op werkdagen. Op de website vindt u twee kaarten waarop deze wegen en fietspaden staan aangegeven. Kijk op: www.heiloo.nl/buurt Verkeer en vervoer bij Gladheidbestrijding. Wanneer strooit de gemeente? Heiloo past de 'natzout-strooimethode' toe. Dat wil zeggen dat wij een mengsel van zout en pekel strooien, voordat glad heid optreedt. Dit is milieuvriendelijker, omdat er minder zout wordt gebruikt en het natzout blijft plakken aan het wegdek. Wat kunt u zelf doen? De gemeente kan de gladheid in de wintermaanden niet alléén bestrijden. Uw hulp kunnen we goed gebruiken. Als u zelf uw eigen stoep en het stukje trottoir voor uw huis sneeuwvrij houdt en zo nodig met zout bestrooit, zorgen we er met z'n allen voor dat ons dorp goed begaanbaar blijft. Weet u dat uw buurman of buurvrouw zelf niet in staat is om te strooien? Neem dan als goede buur ook dit stukje stoep en trottoir mee! Zo helpen we elkaar. Meer Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van het Klantcontactcentrum, telefoonnummer 072 535 66 66 of kijk op onze website. Als een besluit rechtstreeks gevolgen voor u heeft, kunt u hiertegen bezwaar maken. Dit doet u in een brief bin nen zes weken nadat het besluit is verzonden. In dit bezwaarschrift zet u in elk geval uw naam, adres en hand tekening, de datum, een omschrijving van het besluit en de reden waarom u het niet met het besluit eens bent. Het bezwaarschrift stuurt u naar degene die het besluit heeft genomen: bur gemeester of burgemeester en wet houders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Dit staat vermeld in de tekst over het besluit. Vragen om schorsing Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Het besluit blijft van kracht. Bij een spoedeisend belang kunt u een voorlopige voorziening (schorsing) aanvragen bij de voor- zieningenrechter van de rechtbank Alkmaar, sector Bestuursrecht, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Hiervoor betaalt u griffierecht. Groenwerkzaamheden winter 2013-2014 Deze winter voert de afdeling Beheer Openbare Ruimte weer allerlei werk zaamheden uit aan het groen. Wij richten ons daarbij vooral op het vervangen van bomen, onder andere vanwege stormschade. Daarnaast ver vangen wij arbeidsintensieve stukken groen door veel minder arbeidsinten sief gazon. Kwaliteit openbare ruimte In de praktijk betekent dit dat we een aantal hagen en plantvakken door gazon in diverse wijken vervangen Op deze manier kunnen we de bezuinigin gen van 2014 op het groen opvangen, zonder dat de kwaliteit van de open bare ruimte ernstig achteruit gaat. De werkzaamheden vinden gefaseerd plaats van begin december 2013 tot en met begin mei 2014. Meer informatie Op de website www.heiloo.nl/buurt onder Werk in uitvoering kunt u lezen welke werkzaamheden we waar gaan uitvoeren. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van het Klantcontactcentrum, telefoon nummer 072 535 66 66. Verleende ontheffingen Het college heeft ontheffing verleend voor: - het organiseren van het Internatio naal Dames Voetbaltoernooi van vrijdag 30 mei tot en met zondag 1 juni 2014 op sportcomplex SV de Foresters aan de Vennewatersweg 23 in Heiloo. Tevens is er voor zater dag 31 mei ontheffing verleend om versterkte popmuziek ten gehore te brengen en in de nacht van zaterdag 31 mei op zondag 1 juni ontheffing van het sluitingsuur tot 02:00 uur (verzending brief: 14 november 2013). - Het verbranden van riet door Beheerder Midden Landschap Noord- Holland in de Oosterzijpolder in Heiloo van donderdag 2 januari tot en met maandag 31 maart 2014 (verzending brief 14 november 2013). U kunt tegen deze besluiten bezwaar maken. Zie hiervoor de tekst 'Bezwaar maken'. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van het Klantcontactcentrum, telefoonnummer 072 535 66 66. Laat uw stem horen tijdens de informatieavond Een flat langs het Maalwater of één groot sportcomplex voor Heiloo? Op 9 december houdt de gemeente Heiloo een interactieve informatie avond over de Structuurvisie voor Heiloo. Op deze avond gaan we graag met inwoners in gesprek over hoe Heiloo er op ruimtelijk en fysiek gebied uit kan komen te zien in 2030. U hoeft zich niet aan te melden voor de avond. De gemeente Heiloo werkt aan een structuurvisie voor 2030. Dit is een uit werking van de Toekomstvisie 2030 op ruimtelijk gebied. In de Structuurvisie gaan we bijvoorbeeld in op: - de woonopgave: hoeveel woningen willen we nog bouwen en voor welke groepen bewoners? Waar willen we die huizen dan bouwen? - de accommodaties voor cultuur en sport: welke voorzieningen willen we binnen Heiloo houden en welke voorzieningen kunnen we ook wat verder weg opzoeken? - de faciliteiten voor onderwijs en zorg; hoeveel instellingen en scholen zijn er nodig en waar komen deze dan te staan? - de profilering van de centrumgebie den en van de bedrijventerreinen - de vormgeving van de mobiliteit; Kunnen inwoners met meerdere auto's per gezin alle auto's voor de deur parkeren of slechts één? Komen de andere auto's dan op een gemeenschappelijke parkeerplaats aan de rand van het dorp of moet je ervoor betalen? Hoe ziet de avond eruit? Vanaf 19.30 uur houden we ieder half uur een korte brainstorm. U kunt zich dan aansluiten bij een van de vier groepen die ieder een eigen thema hebben: wonen - economie - open bare ruimte en infrastructuur - maat schappelijke voorzieningen. Daarnaast vragen wij u om een enquête in te vul len en kunt u door middel van beeld materiaal kenbaar maken hoe Heiloo er volgens u uit moet zien. Zo stippelen we samen de contouren uit voor ons dorp in 2030. Wanneer: 9 december 2013 Tijdstip: 19.00 - 22.00 uur Locatie: Witte Kerk, Heerenweg 32, Heiloo Meer informatie Wilt u meer lezen over de Structuurvisie of de enquête alvast invullen? Kijk dan op www.heiloo.nl/ buurt onder Ruimtelijke ordening bij Structuurvisie. Of volg de gemeente Heiloo op Facebook.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 13