Sinterklaasspel in de Burgerij te Limmen Lichtjesavond bij Bloembinderij Tuincentrum Nelis Baltus Wim Noteboom al 35 jaar meester van de schooltuin in Egmond aan den Hoef Herfst en winter in de Wimmenummerduinen Limbeats treedt op in de Lantaarn NEW VOICE Ook dit jaar weer sinterklaasspel in de Burgerij Studio Cantilena in de Abdij in Egmond Oude muziek en nieuwe gedichten INGEZONDEN MEDEDELING Hoef. De wandeling duurt ongeveer twee uur. Men dient zelf te zorgen voor een toegangskaart voor het Noordhollands Duinreservaat van PWN. Een donatie (richtlijn 2,50 euro) wordt op prijs gesteld. Voor inlichtingen kunt u mailen, IVN- Heiloo@hccnet.nl of bellen: 072- 5337601; www.ivnnkl.net. EGMOND - In de abdij van Egmond treedt op zondag 1 december vanaf 14.00 uur Studio Cantilena uit Alkmaar op met een gevarieerd programma van populair klassieke muziek. Er klinkt werk van Handel tot Ennio Morrieone. Het concert vindt plaats in de Egbert van Trierzaal en is gratis toegankelijk. Ingang via de Vennewatersweg in Egmond-Binnen. EGMOND - Zondag 1 december om 14.30 uur vindt in de abdij kerk, Abdij laan 26 Egmond- Binnen een bijzonder concert plaats onder leiding van Jan van Zelm met gedichten van Elly Stolwijk. Het concert zal plaats vinden in de abdij van Egmond en beginnen om 14.30. De opbrengst van het concert is geheel bestemd voor de vervanging van de zon nepanelen van de abdij die enkele maanden geleden werden gesto len. Tijdens het concert zullen nieuwe gedichten worden voor gedragen. LIMMEN - Zoals voorgaande jaren organiseert Limmen Cultuur weer het Sinterklaas spel voor de jeugd in Limmen op: Zondag 1 december in de Burgerij, Dusseldorperweg 103 te Limmen, aanvang 15.00 uur, entree 3,-. Vanaf 14.30 uur is de zaal geopend. Het is niet alleen een feestje voor de kinderen, want oudere, opa's en oma's zijn natuurlijk ook welkom. Wanneer Iti-piet het sinterklaas feest moderner probeert te maken, gaat het helemaal mis met het grote boek van Sinterklaas. Hij heeft dit jaar van zijn eigen centen een lap top gekocht. Hierin gaat hij alle verlanglijstjes stoppen. Het grote rode boek van Sinterklaas is nu niet meer nodig, zo denkt hij. Helaas loopt de laptop vast en uiteindelijk valt hij in het water. Nu heeft IT-piet helemaal niets meer. Uiteraard wil hij zijn laptoppie op alle mogelijke manieren gaan redden. Bibbeipiet en Grietpiet willen geen computer en gaan alle verlanglijstjes weer bij elkaar zoeken. Het grote boek moet helemaal opnieuw gevuld want er staat nog niets in dit jaar. Dit is heel veel werk! Gaat dit ze wel luk ken voor het grote Sinterklaasfeest? Zonder dat de pietjes het weten steken slaappiet en studente Sjera ook hun neus in het boek. Slaappiet is in ieder geval veel actiever als hij droomt. En of dit allemaal goed afloopt... EGMOND - Donderdagavond 28 november van 19.00 tot 21.30 uur, orga niseert Nelis Baltus als start van de jaarlijkse grote Keretshow, een lichtjes avond. De bloembindstere hebben er weer een waar spektakel van gemaakt, van natuurlijke materialen staan er kerstdecoratie en keretstukken, uit eigen binderij. Ook zijn er vanaf zaterdag prachtige kerstbomen verkrijg baar. Deze avond kimt u zich laten inspireren, om in huis-tuin of bedrijf een gezellige kerstsfeer te creëren. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door het Egmondse zangkoor 'New Voice'. Nelis Baltus is dagelijks geopend van 09.00 tot 18.00 uur en zondags van 12.00 tot 17.00 uur. Het adres is: Herenweg 25 in Egmond-Binnen, ook te volgen op Facebook en www.nelisbaltus.nl. Zoals voorgaande jaren organiseert Limmen Cultuur ook nu weer het Sinterklaasspel voor de jeugd in Limmen. Archieffoto EGMOND - Wim Noteboom (meester Wim) verzorgt al 35 jaar voor groep 6/7 van de Sint Jozefschool in Egmond aan den Hoef het schooltuinpro ject. Vanaf het voorjaar gaan de kinderen van groep 6 zaaien, de schooltuin onderhouden en oogsten. Ieder kind heeft een eigen tuin tje en er is een algemene school tuin. Als groep 7 pakken zij dit na de zomervakantie weer op tot het moment dat zij hun tuintjes win- terklaar mogen maken en de boe renkool geoogst kan worden. Het schooltuinproject wordt afgeslo ten met een boerenkoolfeest in de Slotkapel. Meester Wim zorgt voor soep met groenten en kruiden uit de schooltuin. De sehooltuinmoedere en vaders hebben aardappelen en de vers geoogste boerenkool mee gekregen en hebben daar thuis een heerlijke pan boerenkoolstamp pot mee gemaakt. De boerenkool brengen ze naar de Slotkapel waar Dora Thijssen met een aantal mede werkers de gedekte tafels klaar heeft staan. Meester Wim zorgt voor de rookworst en een toetje toe. Afgelopen vrijdag 22 novem ber werd ook dit oogstseizoen weer feestelijk afgesloten met de boeren koolmaaltijd in de Slotkapel. Uniek project, onderdeel van de biologie lessen van de Sint Jozefschool in samenwerking met de Slotkapel. Op naar het oogstjaar 2014! Wim Noteboom verzorgt al 35 jaar het schooltuinproject voor de Sint Jozefschool in Egmond aan den Hoef. Aangeleverde foto REGIO - De roerige herfst loop op zijn einde. De storm zal in dit boomloze gebied weinig schade aangericht hebben. Toch zijn er genoeg aanwijzingen dat de heersende wind over het duin regeert. Er wordt veel zand ver plaatst en de struiken en solitaire eikjes en meidooms geven goed aan waar de wind vandaan komt. De landjes in de Wimmenummerduinen worden al klaargemaakt voor de winter. En eigenlijk gebeurt dat ook in de natuur. De boompjes en struiken stoten de bladeren af en vormen knoppen om in het voorjaar opnieuw uit te lopen. En de groene planten vormen vaak bladrozet ten op de bodem om de winter te kunnen overleven. Maar misschien treffen we ook nog wat late bloe men. Zo komt u van alle seizoenen wel iets tegen tijdens de maande lijkse IVN-natuuiwandeling in de Wimmenummerduinen op zondag 1 december. Verzamelen om 11.00 uur bij het PWN-informatiebord aan het Nachtegalenpad aan de noordkant van Egmond aan den Popkoor De Limbeats treedt vrijdag 29 november op in de ach terzaal van Café De Lantaarn in Limmen. Aangeleverde foto LIMMEN - Popkoor De Limbeats treedt vrijdag 29 november om 21.00 uur op in de achter zaal van Café De Lantaarn in Limmen. De zaal is open vanaf 20.30 uur en de toegang is gratis. De Limbeats is opgericht in september 2005, bestaat uit 26 enthousiaste dames, staat onder leiding van Mia Ploegaert en wordt begeleid op keyboard door Bert Valkering. Het repertoire richt zich voornamelijk op popmuziek, zowel uit de jaren 70, 80, 90 als de hedendaagse top 40. Iedereen is deze avond welkom voor een gezel lige, swingende avond. Like ook de Facebook pagina en blijf op de hoogte van alle optredens.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 17